این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آزمون pte در ایران

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آزمون pte در ایران را از این سایت دریافت کنید.

  آزمون PTE: آشنایی با مراحل آزمون و دوره های PTE

  با آزمون PTE آشنا شوید: آزمون پی تی ای چیست، به درد چه کسی می‌خورد، چه بخش‌هایی دارد، منابع آزمون PTE چه هستند و چگونه باید برای آن آماده شد؟

  مکان شما: خانه / آزمون PTE

  آزمون PTE چیست؟

  آزمون PTE یا همان Pearson Test of English، یکی از معتبرترین آزمون‌ های بین المللی برای کسانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارند.

  این آزمون توسط موسسه Pearson برگزار می‌شود که نامی آشنا در آموزش زبان انگلیسی است.

  آزمون PTE، درست همانند آزمون آیلتس (IELTS) در دو ماژول جنرال (General) و آکادمیک (Academic) برگزار می‌شود.

  کار آزمون PTE مثل بسیاری از آزمون های بین المللی دیگر سنجیدن چهار مهارت اصلی صحبت کردن (Speaking)، گوش کردن (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) است.

  آزمون PTE به درد چه کسانی می‌خورد؟

  به گفته وبسایت Pearson، مدرک PTE در سراسر دنیا معتبر بوده و توسط هزاران دانشگاه در جهان پذیرفته می‌شود. بعضی از معروف‌ترین دانشگاه‌هایی که مدرک PTE را می‌پذیرند دانشگاه‌های Yale و Harvard Business School هستند.

  مدرک PTE آکادمیک برای درخواست ویزای اقامت کشورهای استرالیا و نیوزیلند نیز معتبر است.

  برای اطلاع دقیق‌تر از اینکه مدرک آزمون PTE به درد شما می‌خورد یا خیر و اینکه به چه نمره‌ای نیاز دارید، بهتر است با وکیل خود هم مشورت کنید!

  آزمون PTE کجا برگزار می‌شود؟

  آزمون PTE در نمایندگی‌های معتبر موسسه Pearson در سراسر دنیا برگزار می‌شود. البته موسسه پیرسون در ایران نمایندگی رسمی نداشته و برای شرکت در این آزمون، لازم است به کشور دیگری سفر کنید.

  آزمون pte در ایران برگزار نمی شود و زبان آموزان ایرانی متقاضی شرکت در آزمون PTE، معمولا به یکی از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان یا امارات متحده عربی سفر می‌کنند.

  برای آشنایی بیشتر با شرایط ثبت نام و هزینه آزمون PTE، به وبسایت رسمی پیرسون مراجعه کنید!

  آزمون PTE چند بخش دارد و چه اتفاقاتی در آن می‌افتد؟

  ازمون PTE آکادمیک درست مثل آزمون آیلتس از چهار بخش صحبت کردن (Speaking)، گوش کردن (Listening)،خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) تشکیل شده است.

  البته بخش‌های مختلف این آزمون دقیقا مشابه آزمون آیلتس نیستند و مهارت‌ها در آنها به صورتی ترکیبی ارزیابی می‌شوند. در ادامه، توضیحات بیشتری درباره هر بخش ارائه خواهیم کرد.

  برای درک بهتر موضوع، ویدیوهایی هم در کنار هر یک از بخش‌ها قرار داده‌ایم که به درک بهتر موضوع کمک می‌کنند.

  بخش صحبت کردن (Speaking)

  بخش Speaking آزمون PTE خود از چند قسمت کوچک‌تر تشکیل شده است.

  در بخش Read Aloud، باید یک متن را از روی کاغذ با صدای بلند بخوانید. نمایش ویدیو

  در بخش Repeat Sentence، باید جملاتی را که برای شما پخش می‌شود به صورت مناسب تکرار کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Describe Chart، باید درباره محتوای نموداری که به شما نشان داده می‌شود صحبت کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Re-tell Lecture، باید به یک سخنرانی گوش کرده و سپس با کلمات خود درباره محتوای سخنرانی صحبت کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Answer Short Question، باید به سوالاتی که برای شما پخش می‌شوند پاسخ‌های کوتاه بدهید. نمایش ویدیو

  بخش گوش کردن (Listening)

  در بخش Summarize Spoken Text، بخشی کوتاه از یک سخنرانی را خواهید شنید و باید طی 10 دقیقه، خلاصه‌ای 50 تا 70 کلمه‌ای از آن بنویسید. نمایش ویدیو

  در بخش Multiple Choice – Choose Single Answer ، باید بعد از گوش کردن به صحبت‌های افراد، بهترین جوابی که می‌توان به آنها داد را انتخاب کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Multiple Choice – Choose Multiple Answers باید بعد از گوش کردن به یک سخنرانی، تمام جواب‌های صحیح را انتخاب کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Fill in the Blanks، باید متن ناقصی را که روبروی شماست با کلمات صحیح کامل کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Highlight Correct Summary، باید بعد از گوش کردن به یک فایل صوتی، پاراگرافی که به بهترین شکل آن فایل را خلاصه می‌کند انتخاب کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Select a Missing Word، باید بعد از گوش کردن به فایل، یکی از جملات داخل آن را که به صورت ناقص نوشته شده با کلمه مناسب پر کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Highlight Incorrect Words، یک فایل صوتی برای شما پخش شده و در همان زمان متن آن نیز به شما نمایش داده می‌شود که تعدادی اشکال دارد. شما باید این اشکالات را پیدا کنید! نمایش ویدیو

  در بخش Write From Dictation، باید جملاتی را که برای شما پخش می‌شود به شکل صحیح نوشته یا به اصطلاح Transcribe کنید. نمایش ویدیو

  بخش خواندن (Reading)

  در بخش Multiple-Choice, Choose Single Answer، باید بعد از خواندن یک متن به سوالاتی چند گزینه‌ای جواب دهید. نمایش ویدیو

  در بخش Multiple-Choice, Choose Multiple Answers، باید بعد از خواندن یک متن به سوالاتی چند گزینه‌ای جواب دهید که هر کدام از آنها بیش از یک پاسخ درست دارد. نمایش ویدیو

  در بخش Re-order Paragraphs، باید چند پاراگراف را با ترتیب صحیح سر جای خود قرار دهید تا یک متن کامل به دست آید. نمایش ویدیو

  در بخش Fill in the Blanks، باید جملاتی که به شما داده می‌شود با واژه مناسب کامل کنید. نمایش ویدیو

  در بخش Reading and Writing: Fill in the Blanks باید متن ناقصی که در اختیار شما قرار داده شده با جملات مناسب پر کنید. این جملات به صورت یک لیست به شما نمایش داده می‌شوند و شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید. نمایش ویدیو

  منبع مطلب : iran-europe.net

  ثبت نام آزمون PTE

  آزمون PTE یک آزمون زبان انگلیسی است که برای پذیرش تحصیلی و مهاجرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرداخت هزینه ثبت‌ نام آزمون PTE...

  ثبت نام آزمون PTE

  آزمون Pearson Tests of English که به اختصار PTE خوانده می‌شود، آزمون زبان انگلیسی است که متقاضیان پذیرش تحصیلی و مهاجرت به بعضی از کشورها مثل استرالیا و کانادا می‌توانند نمره آن را به عنوان مدرکی که نشان دهنده وضعیت مهارت زبان آن‌هاست، به دانشگاه‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی و مهاجرتی ارائه کنند. بدیهی است تنها دانشگاه‌های خارجی و سفارت‌هایی نتیجه این آزمون را از شما خواهند پذیرفت که آزمون PTE، در لیست آزمون‌های قابل قبول آن‌ها باشد. از این رو لازم است پیش از ثبت نام آزمون PTE، اطمینان حاصل کنید که دانشگاه یا کشور مقصد، نمره آزمون PTE را می‌پذیرد.

  آزمون PTE چیست؟ چگونه ساختاری دارد؟ نمره آن چگونه محاسبه می‌شود؟ مهم‌ترین تفاوت‌ها و شباهت‌های آن با آزمون‌های معتبر TOEFL iBT و IELTS چیست؟ و چرا در سال‌های اخیر، از این آزمون استقبال بیشتری شده است؟ برای پاسخ به این سوالات با این مقاله همراه شوید.

  آزمون PTE چگونه برگزار می‌شود؟

  آزمون PTE به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود و همانند دیگر آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی از جمله TOEFL iBT و IELTS، مهارت‌های Speaking ،Writing ،Listening ،Reading شما را ارزیابی کرده و میزان تسلط شما بر این مهارت‌های چهارگانه را تعیین می‌کند.

  نمره آزمون PTE چگونه محاسبه می‌شود؟

  در آزمون PTE برای هر بخش (Speaking ،Writing ،Listening ،Reading) نمره‌ای از ۱۰ تا ۹۰ در نظر گرفته شده است. در نهایت، نمره کلی این آزمون میانگین کل بخش‌ها یعنی بین ۱۰ تا ۹۰ خواهد بود.

  با توجه به این که اکثر متقاضیان اپلای یا مهاجرت، با سیستم امتیازدهی تافل iBT و آیلتس بیشتر اشنا هستند، نمودار زیر می‌تواند جهت درک چگونگی تقسیم نمرات PTE نسبت به نمرات دو آزمون دیگر، یک تصویر کلی ارائه کند:

  همانگونه که تصویر گویاست، متقاضیان اپلای بهتر است برای بالا بردن احتمال موفقیت در اپلای، نمره ای بالاتر از ۶۶ کسب کنند.

  این آزمون مشابه IELTS، در ۲ نوع General و Academic برگزار می‌شود و به طور مشابه نیز جهت پذیرش تحصیلی معمولا تنها نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه‌ها و موسسات علمی و مهاجرتی است.

  کدام دانشگاه‌ها نتیجه آزمون PTE را می‌پذیرند؟

  این آزمون توسط بیش از ۳۰۰۰ موسسه آموزشی و دانشگاه در کشورهای مختلف پذیرفته می‌شود. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه آکسفورد، هاروارد و ییل اشاره کرد. جهت کسب اطلاع از اینکه آیا دانشگاه مقصدتان نتیجه آزمون PTE را می‌پذیرد یا خیر، می‌توانید از طریق وبسایت PEARSON، نام کشور و شهری که دانشگاه مقصدتان در آن واقع شده است را وارد کنید تا لیست دانشگاه‌هایی که نمره این آزمون را می‌پذیرند مشاهده کنید.

  با این حال خوب است پیش از اقدام به ثبت نام در آزمون PTE، پذیرش یا عدم پذیرش نمره این آزمون توسط دانشگاهی که می‌خواهید برای آن اپلای کنید را در وبسایت همان دانشگاه بررسی کنید؛ چرا که تنها منبع موثق در این رابطه، وبسایت دانشگاه مقصد یا مسئولین دانشگاه (در پاسخ به مکاتبه شما) هستند.

  آیا آزمون PTE در ایران برگزار می‌شود؟

  خیر، آزمون PTE در ایران برگزار نمی‌شود؛ از این رو بر خلاف IELTS و TOEFL-iBT که این امکان را دارید تا در داخل کشور در این آزمون‌ها شرکت نمایید، برای شرکت در آزمون PTE می‌بایست به کشورهای همسایه از جمله آذربایجان، عراق، ترکیه و امارات متحده عربی سفر کنید.

  شما می‌توانید از طریق صفحه TEST CENTERS فهرست تمام کشورهای برگزار کننده PTE را مشاهده کنید.

  هزینه ثبت نام آزمون PTE چقدر است؟

  هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، متفاوت است و در مواردی به ارز همان کشور و در مواردی دیگر به دلار آمریکا است.

  در جدول زیر می‌توانید هزینه ثبت نام آزمون آکادمیک PTE را در چند کشور همسایه مشاهده کنید:

  نام کشور

  امارات متحده عربی

  هزینه ثبت نام استاندارد

  ۱۱۵۰ درهم امارات

  نام کشور

  ترکیه

  هزینه ثبت نام استاندارد

  ۲۶۰۰ لیر ترکیه

  نام کشور

  آذربایجان

  هزینه ثبت نام استاندارد

  ۲۱۰ دلار آمریکا

  نام کشور

  عراق

  هزینه ثبت نام استاندارد

  ۲۵۰ دلار آمریکا

  همانطور که از جدول هم به خوبی مشخص است، برخلاف آزمون‌های تافل iBT و آیلتس که هزینه آن‌ها در کشورهای مختلف، کم و بیش نزدیک به یکدیگر است، هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، تفاوت نسبتا زیادی با یکدیگر دارد.

    تفاوت آزمون PTE با آزمون‌های تافل و آیلتس چیست؟

  متقاضیان شرکت در آزمون PTE، دلایل متفاوتی برای انتخاب این آزمون به جای تافل یا آیلتس دارند. برخی از مهم‌ترین وجوه تمایز این آزمون‌ها بدین شرح است:

  نتایج آزمون PTE بسیا سریع‌تر از آزمون‌های دیگر مشخص می‌شود و همچنین در زمان کوتاه‌تری نیز به دانشگاه مقصد گزارش می‌شود. مدت زمان گزارش نتیجه آزمون PTE، حداکثر ۵ روز کاری است. زمانی که برای آزمون های تافل iBT و IELTS از یک هفته تا دو هفته متغیر است.

  گستره پذیرش نمره آزمون PTE، همخوانی بسیار زیادی با آیلتس دارد به طوری که در بیشتر موارد جهت مهاجرت و یا پذیرش تحصیلی می‌توان به جای نتیجه آزمون آیلتس که کسب نتیجه دلخواه و مناسب در آن برای بسیاری از متقاضیان دشوار است، نمره آزمون PTE را ارائه کرد.

  مهم‌ترین تفاوت آزمون PTE با آیلتس در چگونگی تصحیح آزمون است چرا که در آزمون آیلتس ممتحن نقش زیادی در تعیین نمره متقاضی ایفا می‌کند که این موضوع می‌تواند باعث خطای انسانی شود. این در حالی است که آزمون PTE یک آزمون کاملا کامپیوتری است و به این ترتیب معیارهای سنجش آن تحت تاثیر عوامل و خطای انسانی قرار نمی‌گیرد. از این نظر می‌توان این آزمون را شبیه به آزمون تافل دانست؛ هر چند از نظر محتوای آزمون، تفاوت قابل توجهی بین این دو آزمون وجود دارد.

  تعداد دفعات برگزاری آزمون بسیار زیاد است به طوری که قدرت انتخاب شما برای شرکت در آزمون در یک تاریخ مشخص بسیار بالاست. هرچند توصیه همیشگی ما این هست که هر چه زودتر در آزمون شرکت کنید، احتمال این که بتوانید مراحل بعدی را بهتر برنامه ریزی کنید، بیشتر است.

  منبع مطلب : www.tehranpayment.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید