این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آشپزخانه اپن

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آشپزخانه اپن را از این سایت دریافت کنید.

  طراحی اپن آشپزخانه با 45 مدل جذاب و شیک

  اپن آشپزخانه، عنصری است که فضای آشپزخانه را از اتاق‌های مجاور خانه که معمولاً اتاق نشیمن است، جدا می‌کند.در ادامه با مزایا و معایب اپن بیشتر آشنا می‌شوید.

  همه چیز درباره اپن آشپزخانه و ویژگی‌های آن

  Posted by تیم محتوا 1400-03-13 1401-04-05 خواندن 19 دقیقه 1.9k بازدید آشپزخانه

  اپن و جزیره آشپزخانه

  فهرست مطالب پنهان

  1. کاربرد اپن آشپزخانه

  2. اندازه اپن آشپزخانه

  3. محل قرار دادن اپن آشپزخانه

  4. انواع متریال اپن آشپزخانه

  5. نکات مهم در انتخاب متریال ساخت اپن آشپزخانه

  6. ویژگی‌های صفحه اپن

  7. مزایای آشپزخانه اپن

  8. معایب آشپزخانه اپن

  9. آشپزخانه دو کاره

  10. نور مناسب در آشپزخانه اپن

  11. رنگ اپن آشپزخانه

  12. هماهنگی آشپزخانه و اتاق نشیمن

  13. سخن پایانی

  14. ایده‌‎های جذاب برای طراحی اپن آشپزخانه

  اپن آشپزخانه، عنصری است که فضای آشپزخانه را از اتاق‌های مجاور خانه که معمولاً اتاق نشیمن است، جدا می‌کند. چنین آشپزخانه‌‌هایی معمولاً از یک طرف باز هستند و سمت دیگر  به دیوار متصل می‌شود. درحالیکه یک کانتر آشپزخانه به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به راحتی غذا را سرو کنید و با میهمانان خود وقت بگذرانید، آشپزخانه بسته همیشه فضای خصوصی را که گاهی اوقات در آشپزخانه آشفته خود نیاز دارید، فراهم می‌کند. به لطف خلاقیت بی‌نهایت طراحان مدرن، تنوع زیادی در رویکرد چنین آشپزخانه‌هایی وجود دارد. در ادامه با مزایا و معایب اپن بیشتر آشنا می‌شوید.سوالات متداول:

  ابعاد اپن آشپزخانه بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

  سازندگان می‌توانند اپن‌های خاصی را با مشخصات خاص مانند ارتفاع خاص، عمق خاص و دارای کابینت‌های فوق‌العاده بزرگ یا کوچک طراحی کنند. در اکثر موارد، اندازه آشپزخانه اندازه اپن را تعیین می‌کند. آشپزخانه‌های بزرگ‌تر معمولاً می‌توانند اپن بزرگ‌تر را در خود جای دهند.

  برای مشخص کردن اندازه اپن به چه نکاتی توجه کنیم؟

  اپن آشپزخانه از چه متریالی تولید می‌شود؟

  صفحه اپن آشپزخانه باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

  معایب آشپزخانه اپن چیست؟

  کاربرد اپن آشپزخانه

  اگر فضای آشپزخانه شما کم است، می‌توانید اپن آشپزخانه را به صورت کابینت طراحی کنید و روی آن را با صفحه کابینت کورین پوشش دهید تا جای کافی برای قرار دادن لوازم ایجاد شود. زیر صفحه را به صورت کابینت در دار یا کشو طراحی و از این فضا استفاده بهینه کنید. اما اگر فضای آشپزخانه به اندازه کافی بزرگ است، می‌توانید زیر صفحه اپن را خالی نگه دارید و به عنوان یک میز غذاخوری از آن استفاده کنید. اگر زیر صفحه اپن خالی باشد، صندلی‌های اپن به طور کامل در زیر صفحه می‌روند و فضای کمتری از اتاق نشیمن اشغال می‌شود. اگر فضای آشپزخانه بیش از اندازه کوچک است که حتی اجاق گاز و سینک ظرف شویی را نمی‌توانید داشته باشید، آن‌ها را بر روی اپن طراحی کنید.

  اندازه اپن آشپزخانه

  حتی اگر فضای آشپزخانه کم است، همیشه فضا برای یک اپن آشپزخانه به راحتی فراهم می‌شود. سازندگان می‌توانند اپن‌های خاصی را با مشخصات خاص مانند ارتفاع خاص، عمق خاص و دارای کابینت‌های فوق‌العاده بزرگ یا کوچک طراحی کنند. در اکثر موارد، اندازه آشپزخانه اندازه اپن را تعیین می‌کند. آشپزخانه‌های بزرگ‌تر معمولاً می‌توانند اپن بزرگ‌تر را در خود جای دهند.

  در اطراف اپن باید فضای آزاد کافی وجود داشته باشد تا حرکت آسان باشد. باید توجه داشته باشید که درب کابینت، کشوها و وسایل تا چه اندازه باز می‌شوند. فاصله باید به اندازه‌ای باشد که اجازه دهد این عناصر بدون برخورد با یکدیگر باز شوند. یک مورد مهم درب ماشین ظرف‌شویی است، چون درب به سمت پایین باز می‌شود، باید فضای کافی را در نظر بگیرید.

  یکی دیگر از عواملی که ممکن است اندازه اپن شما را تعیین کند، عرض گذرگاه به آشپزخانه است. اگر فقط از طریق یک راه باریک می‌توانید به آشپزخانه خود دسترسی پیدا کنید، ممکن است مجبور شوید عرض اپن خود را کاهش دهید.

  با توجه به نیاز خود می‌توانید ارتفاع اپن را تغییر دهید. اگر می‌خواهید از بخشی از اپن برای پخت و پز استفاده کنید، می‌توانید ارتفاع را کم و اگر می‌خواهید از آن به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید، می‌توانید آن را بلندتر سفارش دهید. دانستن اینکه شما از اپن خود چه استفاده‌ای خواهید کرد به شما در تصمیم‌گیری در مورد ارتفاع کمک می‌کند.

  محل قرار دادن اپن آشپزخانه

  با توجه با فضای آشپزخانه اپن جای مشخصی دارد و باید جای سایر تجهیزات را متناسب با اپن طراحی کنید. باید لوازمی در کنار اپن آشپزخانه قرار بگیرند که بیشترین کاربرد را دارند. به عنوان مثال اگر می‌خواهید از آرک اپن آشپزخانه به عنوان میز تهیه غذا استفاده کنید، منطقی است که یخچال را نزدیک اپن قرار دهید تا بتوانید به سرعت به مواد اولیه دسترسی پیدا کنید. اگر می‌خواهید از اپن برای سرو غذا استفاده کنید، قرار دادن اجاق گاز نزدیک به اپن فکر خوبی خواهد بود.

  انواع متریال اپن آشپزخانه

  چوب

  چوب محبوب‌ترین ماده برای میزهای آشپزخانه است و در آشپزخانه‌هایی که اپن برای آشپزی و غذا خوردن کاربرد دارد، به خوبی عمل می‌کند. همچنین سطوح چوبی راهی عالی برای افزودن گرما به آشپزخانه هستند.

  فولاد ضد زنگ

  فولاد ضد زنگ به آشپزخانه ظاهری صنعتی می‌بخشد. این متریال یک سطح مقاوم در برابر حرارت و زنگ زدگی است و مقاومت آن از چوب بیشتر است. با وجود دوام بالا، لازم است هنگام پخت و پز از تخته برش استفاده کنید. فولاد ضد زنگ به حداقل نگهداری نیاز دارد و آب و صابون تنها موادی هستند که برای نظافت آن‌ها نیاز دارید.

  سنگ

  گرچه سنگ اپن آشپزخانه گران قیمت است، اما به آشپزخانه جلوه خاصی می‌بخشد. دو ماده محبوب پیش ساخته سنگی، سنگ مرمر و گرانیت هستند که برای اپن عالی هستند. البته گرانیت دوام بیشتری نسبت به سنگ مرمر دارد.

  نکات مهم در انتخاب متریال ساخت اپن آشپزخانه

  هنگام تصمیم‌گیری در مورد متریال برای میزهای آشپزخانه، این دو پیشنهاد را در ذهن داشته باشید:

  باید با طرح مطابقت داشته باشد: متریالی که برای اپن انتخاب می‌کنید باید مکمل طراحی کلی آشپزخانه شما باشد. یک روش کاربردی این است که مواد مشابه‌ای که در سایر فضاها استفاده کرده‌اید، را انتخاب کنید. با این کار نمای منسجمی در آشپزخانه ایجاد می‌شود که برای دکوراسیون‌های کلاسیک ایده‌آل است. روش دیگر یافتن متریالی است که صرفاً مکمل سایر قسمت‌های آشپزخانه باشد.

  منبع مطلب : memareno.com

  13 مدل اپن آشپزخانه به همراه تصاویر

  مدل اپن آشپزخانه؛ بدون شک داشتن الگو در انتخاب کابینت آشپزخانه و اجزای آن به ما کمک می‌کند تا آشپزخانه‌ای جذاب‌تر و بهینه‌تر داشته باشیم. همان طور که می‌دانید، چند سالی است که آشپزخانه‌های اپن، بخش جدا نشدنی خانه‌های ایرانی هستند و باید گفت، این سبک به شایستگی جای خود را در دکوراسیون و چیدمان […]

  ۰۷ فروردین

  توسط آکس چوب بدون دیدگاه

  مدل اپن آشپزخانه؛ بدون شک داشتن الگو در انتخاب کابینت آشپزخانه و اجزای آن به ما کمک می‌کند تا آشپزخانه‌ای جذاب‌تر و بهینه‌تر داشته باشیم. همان طور که می‌دانید، چند سالی است که آشپزخانه‌های اپن، بخش جدا نشدنی خانه‌های ایرانی هستند و باید گفت، این سبک به شایستگی جای خود را در دکوراسیون و چیدمان ایرانی باز کرده است. امروزه انواع مدل اپن آشپزخانه را می‌توان در دکوراسیون‌های منازل مشاهده کرد که هر کدام از نظر زیبایی و چیدمان دارای جذابیت بصری هستند و با توجه به طرح خانه و آشپزخانه‌تان ممکن است برای شما گزینه‌ی مناسبی باشند. به دلیل آن که بخشی از اپن آشپزخانه از اتاق نشیمن قابل مشاهده است، لازم است در انتخاب طرح و مدل اپن آشپزخانه دقت و توجه کافی به خرج دهیم، زیرا کانتر اپن، در واقع، بخشی از دکور اتاق نشیمن و پذیرایی ما به حساب می‌آید. در ادامه، از شما دعوت می‌کنیم با آکس چوب همراه باشید تا چند نمونه از جدیدترین طرح‌ها و مدل اپن آشپزخانه به شما معرفی کنیم.

  آشپزخانه‌های اپن، امروزه بخش مهمی از دکوراسیون خانه‌های ایرانی هستند.

  مدل اپن آشپزخانه ایرانی با طرح‌های زیبا

  همان طور که اشاره کردیم، مدل اپن آشپزخانه، خصوصا بخش بیروین آن، بر روی دکور خانه تاثیر دارد. به همین دلیل، لازم است سبک و مدل اپن آشپزخانه با سبک اجزای دکوراسیون منزل هماهنگ باشد. اگر سبک و چیدمان وسایل منزل‌تان به سبک کلاسیک است، باید از کابینت‌های کلاسیک و به دنبال آن طراحی و منبت‌های کلاسیک بر روی کانتر اپن استفاده کنید. در مقابل، اگر سبک مدل خانه‌تان مدرن است، طرح و مدل اپن آشپزخانه‌تان نیز باید به سبک مدرن باشد.

  افراد بسیاری هستند که به هماهنگی کابینت آشپزخانه و مدل اپن با سبک وسایل و چیدمان اتاق نشیمن، توجهی نشان نمی‌دهند. به همین دلیل اگر حتی از بهترین وسایل و زیباترین چیدمان هم استفاده کنند، ناهماهنگی توی ذوق می‌زند و مانند وصله‌ای ناجور جلب توجه می‌کند.

  بنابراین اولین آیتم در انتخاب اپن آشپزخانه، هماهنگی آن با سبک کلی چیدمان منزل‌ است. این نکته را باید برای انتخاب کابینت آشپزخانه نیز مد نظر قرار دهید.

  مدل اپن آشپزخانه ایرانی

  آنچه ما با نام اپن می‌شناسیم در واقع کانتری است که فضای آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا می‌سازد. کانتر اپن می‌تواند فقط جنبه‌ی زیبایی داشته باشد و یا از آن به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد و یا کاربردی چند منظوره داشته باشد.

  در سبک آشپزخانه مدرن، معمولا از مدل اپن چند کاره استفاده می‌شود. به عنوان مثال، کانتر اپن، هم محلی برای قرار گیری سینک ظرف‌شویی است و هم اجاق گاز در کنار آن تعبیه شده است و هم بخشی از آن به عنوان میز ناهارخوری کاربرد دارد. دلیل این نوع طراحی در سبک مدرن، عمدتا کمبود فضا و متراژ آشپزخانه است، چرا که معمولا کابینت‌های مدرن در آشپزخانه‌های کوچک و مینیمال بیشتر تعبیه می‌شوند.

  البته این مدل طراحی زیبایی‌های خاص خودش را دارد و ممکن است حتی در آشپزخانه‌های بزرگ و جادار نیز بخواهیم ازین طرح و مدل استفاده کنیم. به تصاویر زیر نگاه کنید:

  بخشی از اپن به عنوان کتابخانه و بخشی از آن به عنوان میز غذاخوری و میز کار در نظر گرفته شده است. ضمن آن که بخش داخلی اپن در آشپزخانه، کابینت تعبیه شده است. صفحه روی کابینت این کانتر، اسلب چوب طبیعی بوده که در سبک روستیک و سنتی، بسیار پر طرفدار است.

  در این مدل، کانتر اپن هم به عنوان میز ناهارخوری، هم به عنوان گاز و هم به عنوان لگن ظرف‌شویی کاربرد دارد.

  در این تصویر نیز مدل اپن آشپزخانه چند منظوره را مشاهده می‌کنید که از کانتر اصلی اپن به عنوان لگن ظرفشویی و اجاق گاز و قسمت پایینی کانتر، به عنوان میز غذاخوری استفاده شده است. همانطور که مشاهده می‌شود، میز غذاخوری با اختلاف سطح تعبیه شده است که علاوه بر فضاسازی، به راحتی و زیبایی میز غذاخوری نیز کمک کرده است.

  انواع مدل اپن آشپزخانه

  مدل آشپزخانه دو طرف اپن

  در مدل آشپزخانه دو طرف اپن، یعنی ورودی آشپزخانه از دو سمت باز است. برای این مدل معمولا کانتر اپن حالت جزیره دارد و از دو سمت باز بوده و محل رفت و آمد است. معمولا برای طراحی چنین مدلی، از کابینت جزیره متحرک استفاده می‌کنند تا در صورت لزوم، کاربر بتواند کانتر اپن را جابجا کند. البته مدل‌های ثابت آن نیز به وفور دیده می‌شود.

  مدل آشپزخانه دو طرف اپن، جدیدتر از مدل‌های یک‌طرفه است و باعث می‌شود فضای خانه و آشپزخانه، بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد.

  مدل اپن آشپزخانه با گچ

  مدل‌های گچی چه برای آرک و چه برای اپن، در گذشته بیشتر کاربرد داشتند. اساسا گچ‌بری در گذشته طرفداران بیشتری نسبت به امروز داشت. امروزه با توجه به گرایش بیشتر به سادگی، دیگر خبری از گچ‌بری‌های اشرافی و پر زرق و برق گذشته نیست. با این وجود، هنوز هم انواع گچ‌بری‌ها، طرفداران خاص خود را دارند و در بسیاری از خانه‌ها کاربرد دارند.

  مدل اپن آشپزخانه با گچ معمولا در آشپزخانه‌هایی کاربرد دارد که ستونی در وسط اپن وجود دارد و طراح با استفاده از گچ‌بری سعی در پنهان کردن آن دارد. از مدل اپن گچی در امتداد آرک‌های گچی، برای هماهنگی بیشتر نیز استفاده می‌شود. البته به غیر از مواردی که گفته شد، مدل‌های دیگری نیز هستند که با طراحی خلاقانه به شکل دایره و نیم‌دایره بر روی اپن طراحی می‌شوند و انصافا از زیبایی و نوآوری برخوردارند.

  مدل اپن گچی که از کانتر به عنوان میز غذاخوری و سینک ظرفشویی استفاده شده است.

  کانتر اپن چند منظوره

  در پلان‌های کوچک یا پلان‌هایی که به سبک مدرن گرایش بیشتری دارد، از مدل اپن آشپزخانه چند منظوره استفاده می‌شود. کانتر اپن آشپزخانه هم می‌تواند به عنوان کابینت سینک ظرف‌شویی، هم به عنوان اجاق گاز و هم به عنوان میز غذاخوری کاربرد داشته باشد. امروزه کانتر اپن‌های چند منظوره، به دلیل ایجاد حس صمیمیتی که در خانه ایجاد می‌کنند، بسیار پر طرفدار هستند و فضایی بسیار صمیمی و دوستانه در خانه ایجاد می‌کنند.

  منبع مطلب : auxwood.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید