این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آموزش دومینو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آموزش دومینو را از این سایت دریافت کنید.

  معرفی و آموزش بازی دومینو

  دومینو (Dominoes) یک بازی فکری جالب است که با کنار هم چیدن مهره های مستطیل شکل انجام می شود. در دومینو پیش بینی و حدس حرکات حریف مهم است.

  مجله ویستا

  معرفی و آموزش بازی دومینو

  بازی دومینو چیست؟

  دومینو نوعی بازی است که با مهرههای مستطیلی انجام میشود. هر سری دومینو از 28 دومینوی مستطیلی که هرکدام شامل دو مربع کنار هم است، تشکیل شده و روی هر مربع بین صفر تا شش نقطه وجود دارد.

  تعداد بازیکنان این بازی بین 2 تا 4 نفر است

  برای انجام بازی دومینو به تاکتیک و استراتزی خاصی نیاز است. پیدایش این بازی در ابتدا در چین بوده است اما دومینوی مدرن در قرن 18 در ایتالیا ظهور یافت. اما اینکه چگونه دومینوی چینی به دومینوی مدرن تبدیل شد، همچنان ناشناخته است. عده ای می گویند احتمالا مبلغان ایتالیایی که در چین بوده اند این بازی را به اروپا منتقل کرده اند. همچنین قواعد این بازی زمانیکه از چین به اروپا راه یافت، دستخوش تغییر شد. بازی دومینو در سطح حرفه ای نیز انجام می شود. بسازمان های حمایت کننده متعددی برای توسعه دومینو تاسیس شده اند. بعضی از سازمان های جهانی، مانند فدراسیون بین المللی دومینو (FIDO) بازی های دومینو را به صورت بین المللی برگزار می کند.

  روش بازی دومینو

  بازی دومینو با ساختن یک زنجیره از مستطیل های دومینو انجام می شود. بازی با قرار دادن اولین دومینو آغاز شده و برای اضافه کردن یک دومینو جدید، باید یکی از مربع های دومینوی قبلی با مربعی که در انتهای دیگری است جفت شود. این بدین معنی است که هر دو مربع باید تعداد نقاط یکسانی داشته باشند. بازیکنان بازی را با تعداد دومینوهای مساوی شروع می کنند و برنده کسی است که زودتر از همه دومینوهای موجود در دست خود را مصرف کند. اگر دومینو اضافه ای وجود داشته باشد، در بانک بازی قرار می گیرد. در هر نوبت هر بازیکن یک دومینو به زنجیره اضافه می کند و اگر نتوانست، نوبت را به حریف واگذار می کند و یک دومینو از بانک برمی دارد به شرطی که بانک خالی نباشد.

  دومینو را می توان 2 و یا 4 نفره بازی کرد، که در بازی 4 نفره بانک وجود ندارد و به این صورت است که مهره ها برعکس به طوری که طرف سفید آن ها دیده شود، چیده می شوند. سپس نفر اول 2 مهره از ستون موجود می کشد و نفرات بعدی نیز به ترتیب و از سمت راست 2 مهره بر می دارند. در دور دوم نیز 2 مهره و در آخر 3 مهره بر می دارند تا هر نفر 7 مهره داشته باشد. شروع بازی با کسی است که جفت شش داشته باشد. بازیکنانی که رو به روی هم هستند یار یکدیگرند. وقتی که نوبت به یک بازیکنان رسید و او مهره مورد نظر را نداشت، نوبت به بازیکن بعدی داده می شود. در پایان هر کس مهره های خود را زودتر تمام کرد بازی تمام می شود و تعداد نقاط روی مهره های دو رقیب دیگر که یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ او است شمرده شده و هر تیم که امتیاز 104 را کسب کند، برنده بازی است. این روش بازی بسیار پایه ای است و برای انجام دومینو چهار نفره، می توان از روش های گوناگون و متنوع دیگر هم استفاده کرد.

  قوانین بازی دومینو

  مشهور ترین نوع بازی دومینو بازی چیدمان است که به دو گروه اصلی تقسیم می شود:

  بازی مسدود کننده: اغلب بازی های دومینو مسدود کننده است که در آن هدف، تمام شدن مهره های در دست افراد و یا مسدود کردن مهره های حریف است. بازی وقتی تمام می شود که یک بازیکن آخرین مهره اش را قرار دهد یا حریف را مسدود کند. در این صورت بازیکنی که راهش بسته شده قطعا بازنده دومینو است.

  بازی امتیازی: در بازی امتیازی نحوه محاسبه ی امتیاز متفاوت است و اغلب در طول بازی محاسبه می شود. این نحوه محاسبه بستگی به قوانینی دارد که در مناطق مختلف برای این بازی وضع شده است.

  گروه ورزشی وب سلامت ورزش

  قفسه کارکرده / قفسه دست دوم/قفسه راک/قفسه صنعتی

  آموزشگاه زبان ترکی استانبولی فلکه اول تهرانپارس

  اجاق چهر شعله فردار استیل

  کاتر میکسر سوسیس ساز نوا الکتریک

  همچنین مشاهده کنید

  مجموعه کامل عکس‌های بیت الله عباسپور (بیتو)

  بیت الله عباسپور با نام مستعار بیتو از قهرمانان بدنسازی ایران بود. در این مطلب عکس های بیت الله عباسپور در حال تمرین و عکس‌های آتلیه ای او آورده شده است.

  جلو بازو دمبل نشسته - بدنسازی

  جلو بازو دمبل، جلو بازو هالتر، عضله دوسر، دوسر بازویی، بازویی قدامی، آرنج، ، جلو بازو چکشی، لاری، میله هالتر، هالتر خم، دمبل، بدن‌سازی

  شنا دست جمع - بدنسازی

  شنا دست جمع، جرکت بدنسازی شنا به صورت دست جمع، تمرین شنا در بدن سازی، تمرینات پشت بازو، تقویت عضلات بازو، افزایش حجم بازو، ماهیچه سه سر

  15 ماده غذایی کم کالری ولی خوشمزه!

  اگر نگران افزایش وزن خود هستید باید بدانید،خوردن مواد غذایی کم کالری مثل خیار،سالاد،توت فرنگی بدن را سالم نگهداشته و وزن شما را زیاد نمی کند

  چگونه سیکس پک بسازیم؟

  امروزه آرزوی هر کسی داشتن شکم صاف، زیبا و شش تیکه (سیکس پک) است. و اگر میخواهید بدانید چگونه در مدت کوتاه سیکس پک بسازیم، مقاله زیر را تا انتها مطالعه کنید.

  منبع مطلب : vista.ir

  آموزش کامل و حرفه ای بازی دومینو یا سنگ در خانه

  نکات بازی دو نفره دومینو چیست ؟ آموزش تصویری بازی دومینو به زبان فارسی How to Play Dominoes دومینو یک بازی محبوب روی میزی است که بین 2 تا 4 بازیکن انجام می شود. همانند تخته نرد، این بازی گروهی قوانین نسبتا ...

  گوناگون

  آموزش کامل و حرفه ای بازی دومینو یا سنگ در خانه

  ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۴ نوشته

  حسین علوی زاده

  نمره 3.9 از 45 رای

  پیدا کردن بازی های چند نفره برای جمع های خانوادگی از اهمیت بالایی برخوردار است. قطعا نام دومینو به گوشتان خورده، یک بازی بسیار سرگرم کنند که میتواند ساعت ها شما را مشغول خود کند. پس با آی آر میکس همراه باشید تا آموزش کامل و حرفه ای بازی دومینو یا سنگ در خانه را برای شما دوستان ارائه دهیم.

  نکات بازی دو نفره دومینو چیست ؟ آموزش تصویری بازی دومینو به زبان فارسی

  How to Play Dominoes

  دومینو یک بازی محبوب روی میزی است که بین ۲ تا ۴ بازیکن انجام می شود. همانند تخته نرد، این بازی گروهی قوانین نسبتا ساده ای دارد. با قطعات دومینو می توان بازی های زیادی انجام داد اما آسان ترین آن ها با نام دومینوی بلاک شناخته می شود. این بازی قوانین و نکات خاص خود را دارد. با ما همراه باشید تا نکات بازی دو نفره دومینو را با هم مرور کنیم.

  بخش اول آموزش بازی دومینو : آماده سازی

  ۱- یک مجموعه دومینو جمع آوری کنید. یک مجموعه دومینو شامل ۲۸ مستطیل می باشد. هر مستطیل بازی دومینو دارای ۰ تا ۶ نقطه روی هر وجه خود خواهد بود. پشت هر مستطیل هم خالی و صاف است. اغلب مجموعه های دومینو ارزان هستند و اکثر آن ها در جعبه یا کیف مخصوص برای حمل و نقل نگهداری می شوند.

  نکات بازی دومینو : دومینوهای مختلفی وجود دارند. برخی از آن ها ۰ تا ۱۲ یا حتی ۱۸ نقطه دارند. اما نحوه بازی معمولا مشابه می باشد و ارتباطی به تعداد نقطه ها و مستطیل ها ندارد. اما ما در این مطلب روی بازی دومینو دارای ۰ تا ۶ نقطه صحبت می کنیم.

  ۲- یک مکان انتخاب کنید. بازی سنگ نیازمند فضای کافی و سطحی صاف می باشد. میزهای بلند مثل میزهای موجود در کتابخانه یا کافی شاپ ها مناسب خواهد بود.  مطمئن شوید مکانی را انتخاب می کنید که اجازه کمی سر و صدا را به شما می دهد. بازی دومینو به احتمال فراوان کمی سر و صدا ایجاد خواهد کرد.

  به عنوان مثال از میزهای آشپزخانه هم می توان برای بازی خانگی با دوستان استفاده کرد.

  ۳- در این مرحله از آموزش کامل و حرفه ای بازی دومینو یا سنگ باید دومینو را مخلوط کنید. مستطیل های دومینو را به صورت وارونه روی میز قرار دهید. با دست شروع به مخلطو کردن آن ها کنید. مراقب باشید که هنگام مخلوط کردن، روی آن ها را نبینید.

  وقتی مخلوط کردن تمام شد، مقابل خود را تمیز کنید تا فضای کافی برای شروع بازی دومینو داشته باشید.

  بخش دوم آموزش کامل و حرفه ای بازی دومینو : بازی دومینو را آغاز کنید

  ۱- دست آغازین را بردارید. هفت دومینو را از قسمت شلوغ میز بردارید و آن ها را به گونه ای مقابل خود بکشید که حریف نتواند آن ها را ببیند. حالا دومینو ها را روی میز به صورت ایستاده قرار دهید. به یاد داشته باشید که همچنان فقط شما باید بتوانید آن ها را مشاهده کنید.

  ۲- قانون بازی دونفره دومینو را تعیین کنید. چند روش برای انجام بازی دومینو وجود دارد. روشی را انتخاب کنید که شما و حریفتان روی آن اتفاق نظر دارید. معمولترین روش ها به این شکل خواهند بود:

  هر بازیکن یک مستطیل اضافی از بخش شلوغ میز بردارد. هر کسی که بیشترین ارزش را در برداشت خود به دست آورد، بازی را شروع کند.

  هر کس از بین ۷ مستطیل خود، بالاترین را انتخاب کند و آن را به طرف مقابل نشان دهد. بیشترین مقدار بازی را شروع کند.

  هر کس یک مستطیل دوتایی خود را نشان دهد (نقطه های مشابه در هر سمت مستطیل). هر کس بیشترین دوتایی را در اختیار داشت، بازی را شروع کند.

  سکه بیاندازید! شیر یا خط را هنگام پرتاب سکه به آسمان تعیین کنید و فرد برنده، آغازگز بازی دومینو باشد.

  ۳- اولین دومینو را بگذارید. فردی که بازی را آغاز می کند، اولین دومینو را روی میز می گذارد. به یاد داشته باشید که معمولا اولین دومینوی روی میز، یک مستطیل دوتایی می باشد. البته اگر ممکن بود این کار را انجام دهید (ممکن است هیچ یک از بازیکنان یا بازیکن آغاز گر بازی دومینو، مستطیل دوتایی نداشته باشد).

  اگر مستطیل دوتایی وجود نداشت، هر مستطیلی را می توان قرار داد. نحوه قرار گیری دومینو روی میز مهم نیست.

  ۴- در این مرحله از آموزش تصویری بازی دومینو به زبان فارسی دومینوهای خود را به نوبت روی میز قرار دهید. بعد از اینکه دومینوی آغازین روی میز قرار گرفت، نفر دوم باید دومینویی را روی میز قرار دهد که یک سطح مشابه با دومینوی روی میز داشته باشد. به عنوان مثال اگر روی میز دومینوی ۲ و ۶ وجود دارد، نفر دوم می تواند دومینویی را روی میز بگذارد که با یکی از این اعداد مشابه باشد.

  برای حرکت های بعدی، بازیکنان باید یکی از دو طرف دومینوهای آزاد را انتخاب کنند و دومینویی مشابه با آن ها را قرار دهند. در زمین بازی هرگز بیشتر از دو انتهای آزاد وجود ندارد. اگر دومینوی مشابهی با این دو انتها ندارید، باید نوبت خود را رها کنید و بازی را به حریف بسپارید. اگر فضای میز به پایان رسید، ادامه زنجیره را به بالا و پایین ببرید. این به معنای عمودی شدن حرکت نیست و فقط به خاطر ذخیره فضا صورت می گیرد.

  نکات بازی دومینو یا سنگ : معمولا دومینوهای دوتایی را به صورت عمودی نسبت به زنجیره اصلی قرار می دهند اما این مسئله ضروری نیست.

  منبع مطلب : www.irmix.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید