این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آموزش ساخت تیر کمان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آموزش ساخت تیر کمان را از این سایت دریافت کنید.

  آپارات

  منبع مطلب : www.aparat.com

  آموزش تصویری 3 روش ساخت تیر کمان در خانه

  شما می توانید با لوازمی ساده در خانه برای خود یا فرزندتان تیر و کمان 🏹 بسازید. به آموزش تصویری 3 روش ساخت تیر کمان در خانه میپردازیم.

  شما می توانید با لوازمی ساده در خانه برای خود یا فرزندتان تیر و کمان 🏹 بسازید. روش های مختلفی برای ساخت تیر کمان کوچک قوی وجود دارد. در این مطلب از انزل وب به آموزش تصویری ۳ روش ساخت تیر کمان در خانه میپردازیم.

  نحوه ساخت تیر کمان با چوب درخت و لوله

  ?How to Make a Bow and Arrow

  اگر فرزندی در خانه دارید یا می خواهید در طبیعت شکار کنید، می توانید تیر و کمان بسازید. برای ساخت تیر و کمان به لوازم ساده ای نیاز دارید. در این مطلب از انزل وب روش های ساخت تیر و کمان در خانه و طبیعت را آموزش می دهیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

  نحوه ساخت تیر کمان کوچک با چوب لباسی

  برای ساخت تیر کمان در خانه یک چوب لباسی بردارید. از چوب لباسی استفاده کنید که شل و شکستنی نباشد. بهتر است از چوب لباسی پلاستیک محکم استفاده کنید.

  بخش های مشخص شده را ببرید.

  سپس دور چوب لباسی را با چسب نواری محکم، بپیچید. از چسب نواری کتاب استفاده نکنید. چسب های خاکستری، طلایی، سیاه یا قهوه ای بهترین موارد هستند.

  حال باید از بندی لاستیکی برای ساخت بند کمان استفاده کنید. این بند باید ضخیم و محکم باشد. بسته به طول و اندازه چوب لباسی این بند را انتخاب کنید. می‌توانید از کش پول استفاده کنید. وسط آن را ببرید. سپس به هم گره بزنید.

  حال بند را به کمان ببندید. اگر بند سرجایش نمی‌ماند، بریدگی‌هایی به شکل V در دو طرف پلاستیک برش دهید. سپس بند را محکم کنید و در این شکاف‌ها قرار دهید.

  با مداد می‌توانید تیر درست کنید. دور مداد را با چسب بپوشانید.

  سپس روی کاغذ اشکال مثلثی بکشید تا بتوانید از آن برای نوک تیر استفاده کنید. آن‌ها را با چسب به مدادها بچسبانید. از دو مثلث برای هر تیر استفاده کنید. آنان را به پشت هم بچسبانید.

  بهتر است از مقوا استفاده کنید تا نوک تیر محکم‌تر باشد. برای صاف ماندن آن می‌توانید از خلال دندان استفاده کنید و آن را بین دو مثلث قرار دهید.

  نوک پیکان را محکم کنید. با چسب آن را بچسبانید.

  حال لوله‌ای مقوایی به اندازه مدادها درست کنید. این لوله باید کمی کوچکتر از مدادها باشد تا نوک پیکان از لوله بیرون بماند.

  در نهایت هم کمان را تست کنید.

  ساخت تیر کمان با لوله PVC: بخش اول

  روش دیگر برای ساخت تیر برای کمان این است که از لوله استفاده کنید.

  برای این کار نیاز به یک لوله PVC بلند و دو CPVC به اندازه ۴ سانتیمتر دارید. یک لوله CPVC را درون لوله بلند قرار دهید. این لوله را به وسط لوله بزرگ هدایت کنید. ممکن است نیاز باشد از چکش برای محکم کردن آن استفاده کنید. این کار را برای هر دو طرف انجام دهید.

  با اره انتهای لوله PVC را ببرید. اول تصمیم بگیرید که کدام طرف لوله قرار است بخش داخلی باشد. پشت کمان همان بخشی است که زه کمان قرار می‌گیرد. پس شکاف هم باید این سمت باشد.

  شکاف‌ها باید به اندازه ۱/۵ سانتی متر باشند.

  با اره یک طرف هر دو سر لوله را به اندازه دو سانتیمتر ببرید. این قطعه قرار است دسته کمان باشد.

  حال باید لوله را درون آن قرار دهید. لوله‌ای را که برای دسته است، به وسط لوله بزرگ هدایت کنید.

  دسته را با نوار چسب بپیچید. آن را طوری بپیچید که برش آن رو به جلوی کمان شما باشد.

  ساخت تیر کمان با لوله PVC: بخش دوم

  گیره کاغذ را به شکل C  خم کنید. بخش پایین آن باید حدود ۶ سانتی متر بلندتر از قسمت بالایی باشد. سپس قسمت بالایی C را خم کنید به گونه‌ای که به سمت شما باشد و قسمت پایینی به سمت دیگر. نقطه وسط سمت چپ دسته را با متر اندازه بگیرید. پایین گیره کاغذ را در نقطه وسط قرار دهید به گونه‌ای که پایین گیره کاغذ به سمت کمان باشد و قطعه بالایی به صورت صاف روی کمان قرار بگیرد. با چسب گیره را بچسبانید.

  زه کمان خود را اندازه بگیرید. زه باید کمی بیشتر از ۱۲۰ سانتی متر باشد. از هر طرف جدود ۵ تا ۱۰ سانتی متر اضافه بگذارید تا بتوانید دو طرف را راحت گره بزنید. دو لبه بند را با کبریت بسوزانید تا به مرور زمان در نرود.

  منبع مطلب : anzalweb.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید