این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آکواریوم در اصفهان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آکواریوم در اصفهان را از این سایت دریافت کنید.

  آکواریوم اصفهان

  برای ورود به دنیای آبزیان، به آکواریوم اصفهان، می‌رویم؛ تعدادی از تصاویر آکواریوم اصفهان را به شما نشان داده و از قیمت بلیط آکواریوم اصفهان برایتان.

  معرفی /

  آکواریوم اصفهان | اولین تونل آکواریوم ایران

  برای ورود به دنیای آبزیان، به آکواریوم اصفهان، مجموعه‌ای جذاب و دیدنی می‌رویم. تعدادی از تصاویر آکواریوم اصفهان را به شما نشان می‌دهیم، نگاهی به امکانات این مجموعه داریم و برخی آبزیانش را هم به شما معرفی می‌کنیم. در نهایت ساعات بازدید، قیمت بلیط آکواریوم اصفهان و راه دسترسی به آن را هم به شما می‌گوییم.

  اجاره ویلا شمال بلیط اتوبوس بلیط هواپیما

  چرا آکواریوم اصفهان؟

  آکواریوم اصفهان، اولین تونل آکواریوم ایران است.

  یکی از متفاوت‌ترین جاذبه های اصفهان به شمار می‌رود.

  بیش از 300 گونه از ماهی‌های پنج قاره جهان در این آکواریوم قابل دیدن‌اند.

  حدود 100 آبزی در این آکواریوم به‌عنوان خطرناک‌ترین، نادرترین و عجیب‌ترین گونه از ماهیان شناخته می‌شوند.

  6 نوع کوسه در تونل آکواریوم اصفهان زیست می‌کنند که بسیار جالب توجه‌اند.

  در سفر به اصفهان، در کنار بازدید از بناهای تاریخی بسیار، می‌توانید تجربه‌ای متفاوت را برای خود رقم بزنید.

  قرارگیری این آکواریوم در پارک ناژوان باعث می‌شود تا بتوانید از فضای پارک نیز لذت برده و از امکانات آن استفاده کنید.

  مجاورت آکواریوم اصفهان با باغ خزندگان به شما این فرصت را می‌دهد تا در یک روز از دو جاذبه متفاوت این شهر بازدید داشته باشید.

  آشنایی با آکواریوم اصفهان | لمس اعماق اقیانوس ها

  شاید تا همین چند وقت پیش آوردن دنیای زیر آب به‌روی زمین خیالی بیش نبود؛ اما حالا آکواریوم اصفهان در پارک ناژوان ورود به دنیایی متفاوت و هیجان‌انگیز را برای‌ شما فراهم کرده است. در این دنیا می‌توانید شاهد آبزیان باشید و حرکات آن‌ها را رصد کنید. در این دنیای 4000 مترمربعی وارد تونلی می‌شوید که در عمق 7 متری زمین قرار دارد و با آکواریوم‌های غول‌پیکر احاطه شده است.

  آبزیان رنگارنگ به این سو و آن سو می‌روند و شما می‌توانید بدون نگرانی آن‌ها را ببینید. از ماهی‌های کوچک رنگی گرفته تا کوسه‌های خطرناک و نادر؛ همه و همه پیش چشم شما قرار می‌گیرند و تجربه‌ای حیرت‌انگیز را به شما تقدیم می‌کنند. البته همه چیز به دیدن ماهی‌ها ختم نمی‌شود، فعالیت‌های هیجان‌انگیزتری نیز وجود دارند که ساعاتی فراموش‌نشدنی را برایتان به ارمغان می‌آورند.

  Zahra Baghban | IRNA

  تونل آکواریوم اصفهان | نخستین در ایران

  در این مجموعه، آبزیان مختلف، در 33 آکواریوم مختلف از پنج قاره جهان و در آب‌های شور و شیرین قرار دارند که در 3 بخش زیر و به‌صورت مجزا نگهداری می‌شوند:

  فلت آکواریوم یا آکواریوم قاب دیواری

  سیلندر آکواریوم یا آکواریوم استوانه‌ای

  تاچ آکواریوم یا آکواریوم لمسی

  Photo by : Unknown

  این بخش‌ها تشکیل یک تونل را می‌دهند که در آن آکواریوم‌های زیر یافت می‌شوند:

  سیزده آکواریوم دیواری به طول 4 متر

  ده آکواریوم کوچک شامل ماهی‌های خاص و گونه‌های نادر

  سه سیلندر آکواریوم بزرگ با گنجایش 2500 لیتر

  دو آکواریوم تاچ پول یکی شامل ماهی کپور ژاپنی و دیگری ستاره‌های دریایی

  یک آکواریوم با کانسپت آمازون برای نگهداری و نمایش ماهی‌های رودخانه‌های آمازون

  آکواریوم‌های بزرگ 5 الی 10 متری

  Majid Hojati

  تونل آکواریوم اصفهان تونلی عریض به‌طول 35 متر است که گنجایش 1.5 میلیون لیتر آب را دارد و برای نمایش بسیاری از گونه‌های آبزیان در اقیانوس‌ها به‌کار گرفته شده است. کناره‌ها و سقف تونل با شیشه‌های آکواریوم پوشیده شده و بودن در فضایی شبیه به اعماق اقیانوس‌ها را برایتان تداعی می‌کند.

  این تونل آکواریوم، نخستین تونل آکواریوم کشور است که گونه‌های مختلف آبزیان آب‌های شور و شیرین، ستاره‌های دریایی و غیره را در خود دارد. برخی از آکواریوم‌های به‌کاررفته در این تونل نیز به موضوعی خاص اختصاص دارند و به اصطلاح تماتیک خوانده می‌شوند.

  هر یک از انواع آکواریوم‌های این تونل برای نگهداری از آبزیان خاص و متناسب با نوع، اندازه، خوراک، محیط زندگی و غیره در نظر گرفته شده‌اند؛ به عنوان مثال:

  آکواریوم‌های تماتیک با ابعاد 4 در 10 متر شرایطی مشابه اقیانوس‌ها در مناطق دیگر را شبیه‌سازی کرده‌اند.

  آکواریوم‌های لمسی یک برش واقعی از رودخانه آمازون در آمریکای جنوبی‌اند و برخی از ماهی‌های موجود در این رودخانه همچون گربه ماهی دم قرمز (ردتیل)، پاکو، اسکار، بوفالو و سفره ماهی آب شیرین در آن‌ها دیده می‌شوند.

  سیلندر آکواریوم‌ها نیز، به خانواده دلقک ماهی‌ها، انواع مارماهی‌های مورن و ماهی کوپی باله بلند اختصاص دارند و محیط مناسبی را برای زیست آن‌ها فراهم کرده‌اند.

  Majid Hojati

  Abbas Poostindooz | Mehr News Agency

  منبع مطلب : www.karnaval.ir

  آکواریوم اصفهان کجاست

  آکواریوم اصفهان از جاهای دیدنی اصفهان است و  ۳۳ آکواریوم زیرمجموعه دارد.

  آکواریوم اصفهان

  3.5

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  ایران، استان اصفهان، اصفهان، خیابان الفت، پارک ناژوان

  03137780013

  info@isfahanaquarium.com

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۲ تا ۳ ساعت

  مسیر یابی

  آکواریوم اصفهان، اولین تونل آکواریوم ایران است و از محبوب‌ترین جاهای دیدنی اصفهان به شمار می‌رود که در دل یک پارک جنگلی با جاذبه‌های فراوان قرار دارد. بیش از ۳۰۰ گونه از آبزیان آب‌های شور و شیرین پنج قاره جهان در آکواریوم‌های این مجموعه قابل‌مشاهده هستند؛ به‌علاوه امکانات رفاهی و تفریحی، آکواریوم اصفهان را تبدیل به مکانی بی‌نظیر برای گذراندن یک روز مفرح و خانوادگی کرده‌اند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی درباره آکواریوم اصفهان، بخش‌های مختلف آن، شرایط بازدید و قیمت بلیط مجموعه در اختیار شما قرار دهیم.

  هرآنچه باید درباره آکواریوم اصفهان بدانید:

  آکواریوم اصفهان کجاست؟

  درباره آکواریوم اصفهان

  بخش‌های مختلف آکواریوم اصفهان

  شرایط بازدید از آکواریوم اصفهان

  امکانات رفاهی و تفریحی آکواریوم اصفهان

  دیدنی‌های اطراف آکواریوم اصفهان

  آکواریوم اصفهان کجاست؟

  آدرس: اصفهان، خیابان الفت، پارک ناژوان (مشاهده روی نقشه)شماره تماس: ٣٧٧٨٠٠۸۲ ۰۳۱

  منبع عکس: وب‌سایت رهبال آسمان. عکاس: ناشناس

  آکواریوم اصفهان در منطقه جنگلی ناژوان و در نزدیکی زاینده‌رود قرار دارد. این آکواریوم در فاصله ۷ کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر اصفهان واقع شده است و تا فرودگاه بین‌المللی اصفهان، ۳۲ کیلومتر (نیم‌ساعت) و تا راه‌آهن اصفهان ۱۷ کیلومتر فاصله دارد. فاصله آکواریوم اصفهان تا تهران، ۴۵۰ کیلومتر (حدود پنج ساعت) است.

  مسیر دسترسی به آکواریوم اصفهان

  برای دسترسی به آکواریوم اصفهان از مرکز شهر باید از طریق خیابان جهاد، خود را به اتوبان خیام برسانید و به‌سمت جنوب برانید تا در امتداد همین اتوبان از اتوبان میرزا کوچک خان عبور کنید. قبل از رسیدن به اتوبان حبیب‌اللهی و میدان سهروردی از سمت راست خارج شوید و در اولین میدان به‌سمت چپ بپیچید تا وارد بلوار الفت شوید. این بلوار را امتداد دهید تا به پارکینگ پارک جنگلی ناژوان برسید. ماشین خود را پارک کنید و به‌سمت آکواریوم بروید. پیشنهاد می‌کنیم که با ماشین شخصی یا تاکسی‌های خطی در ایستگاه هتل پل به آکواریوم اصفهان بروید تا راحت‌تر به مقصد برسید.

  منبع عکس: اینستاگرام آکواریوم اصفهان. عکاس: ناشناس

  اگر تصمیم دارید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و با اتوبوس به این منطقه بروید، با خط شماره‌ ۲۲ (میدان جمهوری - ترمینال زاینده‌رود) به ایستگاه پل وحید یا با خط شماره‌ ۴۰ (هتل پل - شهرک امیریه) به ایستگاه میرزا کوچک‌ خان بروید. از هر دو ایستگاه تقریبا با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی به آکواریوم اصفهان می‌رسید. پیاده‌روی در این مسیر بسیار لذت‌بخش است و به‌دلیل قرار گرفتن در جاده سلامت و پارک ناژوان به‌هیچ‌وجه برای شما خسته‌کننده نخواهد بود.

  درباره آکواریوم اصفهان

  منبع عکس: اینستاگرام آکواریوم اصفهان. عکاس: ناشناس

  آکواریوم اصفهان یک تونل ۳۵ متری در عمق هفت‌متری زمین است که شما را به دنیای زیر آب می‌برد

  آکواریوم اصفهان با چهار هزار متر مربع مساحت، تونلی با طول ۳۵ متر در عمق هفت‌متری زمین است که در احاطه آکواریوم‌های غول‌پیکر پنج تا ۱۰ متری قرار دارد؛ آکواریوم‌هایی که در آن‌ها انواع گونه‌های مختلف آبزیان آب‌های شور و شیرین از ماهی‌های کوچک رنگارنگ گرفته تا کوسه‌های خطرناک و نادر به چشم می‌خورند.

  با قدم زدن در این تونل تجربه‌ای به دست می‌آورید که خاطره آن را هرگز از یاد نخواهید برد؛ البته باید بدانید که در آکواریوم اصفهان علاوه بر تماشای ماهی‌ها، فعالیت‌های هیجان‌انگیز دیگری نیز برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. عمق زیاد تونل آکواریوم سبب شده است تا محفظه‌های آب از نور آفتاب در امان باشند؛ به این ترتیب هم دمای آن‌ها با توجه به نوع ماهی‌ها قابل تنظیم است و هم نور زیاد و انعکاس آن در آب، چشم بینندگان را اذیت نمی‌کند.

  منبع عکس: اینستاگرام آکواریوم اصفهان. عکاس: ناشناس

  جالب است بدانید آکواریوم اصفهان اولین آکواریوم تونلی ایران به شمار می‌آید و با وجود امکاناتی مدرن و پیشرفته، هزینه بلیط آن نسبت به بلیط سایر آکواریوم‌ها در سطح جهان مقرون‌به‌صرفه‌تر است. در این آکواریوم پس از تهیه بلیط شما را به راهروی شیب‌دار دیگری راهنمایی می‌کنند که به ورودی اصلی آکواریوم می‌رسد.

  آکواریوم اصفهان متشکل از ۳۳ آکواریوم است و ۱٫۵ میلیون لیتر آب را در خود جای داده است. کناره‌ها و سقف تونل با شیشه‌های آکواریوم پوشانده شده است و بودن در فضایی شبیه به اعماق اقیانوس‌ها را برای شما شبیه‌سازی می‌کند. برخی از آکواریوم‌های به‌کاررفته در تونل آکواریوم اصفهان نیز به موضوعی خاص اختصاص دارند و به آن‌ها تماتیک گفته می‌شود.

  تاریخچه ساخت آکواریوم اصفهان

  منبع عکس: وب‌سایت رهبال آسمان. عکاس: ناشناس

  آکواریوم اصفهان مطابق با استانداردهای جهانی با مشارکت شرکت اوشن‌ آکواریوم ترکیه ساخته و در بهمن ماه ۱۳۹۷ با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور افتتاح شد. در مراسم افتتاح، معاون رئیس‌جمهوری گفت که جهانگردی را باید با «ایرانگردی» آغاز کرد و شهردار اصفهان نیز تایید کرد که ایرانگردی باید از «اصفهان‌گردی» آغاز شود. این پروژه، با ۵۰ درصد سهم ایران در اصفهان و در منطقه جنگلی ناژوان آغاز شد. برای ساخت این آکواریوم ۳۵,۰۰۰ مترمکعب خاک‌برداری و پی‌کنی شد و بتن‌ریزی آن بیش از ۷,۱۹۹ مترمکعب و میزان آرماتوربندی آن ۶۳۵,۴۵۹ کیلوگرم بود.

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید