این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آیا گوشت گراز حرام است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آیا گوشت گراز حرام است را از این سایت دریافت کنید.

  گوشت گراز حلال است یا حرام : دلیل حرام بودن از نظر علمی و شرعی

  گوشت گراز حلال است یا حرام دلیل حرام بودن از نظر علمی و شرعی خوردن گوشت گراز در اسلام چه حکمی دارد دلیل حرام بودن گوشت گراز از نظر علمی گوشت گراز برای سگ

  گوشت گراز حلال است یا حرام : دلیل حرام بودن از نظر علمی و شرعی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

  [کل: 3 میانگین: 2.7]

  گوشت گراز حلال است یا حرام: گراز حیوانی وحشی که از خانواده خوک است و زیستگاه ان بیشتر در مناطق کوهستانی و باتلاقها کشور است و معمولا به صورت دسته جمعی هستند و شب ها قابل رویت هستند.

  شکار گراز یکی از مهمترین تفریحات علاقه مندان به شکار در ایران است و کسی که شکارچی باشد تجربه یکبار شکار این حیوان وحشی را دارد و البته باغداران و کشاورز برای نجات محصولات راهی چه مبارزه و شکار گراز ندارند.

  اما این مقاله درباره گوشت گراز است خیلی از افراد که این حیوان وحشی را شکار می کنند برای مصرف گوشت ان است و انهایی که به اسلام اعتقاد دارم مهم است که ایا گوشت گراز حلال است یا حرام

  در اندیشه های دین مبین اسلام احترام به حقوق حیوانات جایگاه ویژه دارد، آزار و اذیب و شکار بی مورد انها برای تفریح به شدت در صورتی که نیازی به انها نداریم منع شده.

  همچنین در اسلام درباره بعضی از غذاها و گوشت حیوانات سفارش های شده است خوردن بعضی از انها توصیه شده برخی را مکررو و بعضی را منع و نجس می باشد.

  یکی از گوشت های که در اسلام نهی شده و خوردن ان حرام است گوشت خوک و گراز است متاسفانه بعضی از شکارچیان به دلیل نداشتن اطلاعات صحیح اقدام به این کار می کنند.

  خوردن گوشت گراز در اسلام چه حکمی دارد

  اگر به توصیه های قران و دین اسلام پایبند هستید و برای شما مهم است که در اسلام چه غذایی حلال است یا حرام خوردن گوشت گراز حرام است

  حضرت امام خمینی در توضیح المسائل (محشی – امام خمینی)؛ ج 1، ص 141 و آیت الله سیستانی در، منهاج الصالحین ؛ ج 1، ص 147، حضرت آیت الله خامنه ای، أجوبةالاستفتاءات و آیت الله تبریزی در استفتاءات جدید ؛ ج 2، ص 236 آیت الله بهجت و جامع المسائل ، ج 4، ص 7 به خورد گوشت گراز حکم دادن و خوردن انرا حرام اعلام کردند.

  از امامان معصوم درباره خوردن گوشت خوک و گراز حدیث های نقل شده، امام رضا (ع) درباره مصرف این گوشت فرمودند: خوک (هم خانواده گراز) نماد شهوت و بی غیرتی است و شکل و قیافه این حیوان درس عبرتی برای شهوت پرستان است.

  همچنین بعضی از افراد با این فکر که حرام بود گوشت گراز به دلیل انگل و میکروب های که درون این گوشت است حرام اعلام شده و در صورتی که ان در یحچال فریز کنند یا به هر روشی دیگه این میکروب ها را از بین ببرند خوردن گوشت گراز مانعی ندارد.

  این تفکر کاملا اشتباه است و علت ان اطلاعات دینی کم افراد می باشد شاید یکی از دلایل وجود میکروب در گوشت گراز باشد و ممکن است علت های دیگری باشد که هنوز اثبات نشده و با گذر زمان شاید ثابت شود.

  گوشت گراز حلال است یا حرام

  دلیل حرام بودن گوشت گراز از نظر علمی

  در برخی از مقالات منتشر شده در شبکه های احتماعی سایت های اینترنتی از ارزش غذایی بالای گوشت گراز صحبت شده که بر خلاف این مقالات و تحقیقات محققاق گوشت این حیوان وحشی کمترین ارزش غذایی را دارد.

  وجود انگل ها در که گوشت گراز هستند اولین دلیل است برای ثابت کردن بی خاصیت بودن گوشت گراز است. چگونه گوشتی که زیستگاه انگل ها است و باعث رشد انها می شود ارزش غذایی بالای دارد.

  تغذیه عجیب و غریب این حیوان دلیل دیگری است برای نخوردن گوشت ان است، گراز مثل خوک هر چیزی دم دستش باشه استفاده می کند، از حشرات گرفته تا مدفوع خودش تغذیه می کند

  کرم تریشین یکی از انگل های است که در گوشت گراز و خوک وجود دارد و حتی با انجماد کردن یا هر روشی دیگر هم از بین نمی رود و ممکن است با خوردن گوشت گراز به انسان ها هم منتقل شود. گراز های علاقه زیادی به موش دارند و کرم تریشین از موش ها به گراز منتقل می شود.

  گوشت گراز برای سگ ضرر دارد

  شاید قصد خوردن این گوشت گراز ندارید و با اطلاعات که در این مقاله منتشر شد از خوردن گوشت این حیوان منصرف شدید و برای مصرف حیوانات خانگی قصد تهیه این گوشت را دارید.

  معمولا افرادی که در خانه حیوانات خانگی مثل گربه و سگ نگهداری می کنند دغده خوراک این حیوانات را دارند تا این حیوانات دچار مریضی و عوارض نشوند.

  گوشت گراز برای حیوانات خانگی مثل سگ و گربه خطری ندارد ولی حیوانات خانگی به دلیل حساسیتی که در نوع تغذیه انها است قبل از مصرف باید نکاتی مهم مثل جوشندن گوشت بمدت چند دقیقه رعایت شود.

  کرم تریشین که در گوشت گراز موجود است به راحتی از بین نمی روند و ممکن است به حیوان خانگی منتقل شود، دامپزشکان توصیه کردند قبل از مصرف این گوشت حدود 20 روز در فریزر نگهداری شود و بصورت کامل حتما پخته شود.

  فرق خوک و گراز چیست

  خوک و گراز حیواناتی هم خانواده هستند که شباهت های زیادی از لحاظ نوع زندگی و تغذیه دارند. این تشابه تا جایی است که به گراز، خوک وحشی گفته می شود و البته تفاوت های هم دارند.

  گراز وحشی نسبت به خوک ها بزرگتر و قوی تر است ولی خجالتی هستند و معمولا روزها بسختی قابل مشاهده هستند بر عکس خوک ها که حیواناتی اجتماعی و باهوش هستند.

  از نظر گوشتی خوک و گراز تفاوت زیادی ندارند و هر دو این حیوانات همه چیز خوار هستند مثل خوردن مدفوع خود تا تغذیه کردن از حشرات و البته در گوشت هر دو حیوان کرم تریشین وجود دارند که موجب بیماری های بسیار خطرناک می شود.

  در این مقاله سعی شده که اطلاعات کامل و جامعی از گوشت گراز وحشی و خطرات و بیماری های که در صورت مصرف ان فرد دچار شود اشنا شوید. همچینین به صورت کامل خوردن گوشت گراز حلال است یا حرام در اسلام و چه حکمی دارد و همچنین دلیل حرام بودن گوشت گراز از نظر علمی بررسی شد. امیدورام از اطلاعات این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

  مطالب مرتبط در مجله اینترنتی اپ ناز

  انزجار جوارحی یعنی چه – انزجار جوارحی چیست

  ارش البکاره و مهرالمثل چیست و میزان دیه اش چقدر است

  چرا آخوندها خمس نمی دهند – دلیل ندادن خمس اخوندها چیست

  برچسب ها

  خوردن گوشت گراز در اسلام

  دلیل حرام بودن گوشت گراز از نظر علمی

  فرق خوک و گراز

  گوشت گراز برای سگ ضرر دارد

  منبع مطلب : apnaz.ir

  آیا گوشت گراز حرام است؟

  گراز همان خوک وحشی است که خرید و فروش گوشت آن جایز نیست.

  ۰۰:۰۶ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ۷۴۹۷۶۹۲

  فرهنگی هنری قرآن و عترت نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  آیا گوشت گراز حرام است؟

  گراز همان خوک وحشی است که خرید و فروش گوشت آن جایز نیست.

  به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در میان برخی افراد جامعه این سوال مطرح است که چرا گراز که مانند حیوانات حلال گوشت نظیر گاو و گوسفند سم دارد و میچرد (گرازها گیاهخوارند نه گوشت خوار) و از فضولات خود تغذیه نمی‌کند، حرام گوشت معرفی شده است؟

  در جواب باید به این نکته توجه داشت که حرام‌ها و حلال‌های خداوند دارای مصلحت و حکمت‌هایی است که با پیشرفت علوم به آنها پی می‌بریم. به عبارت دیگر قرآن به برخی نکات اشاره می‌کند که علوم پزشکی و عقل آدمیان در صدر اسلام آن‌ها را کشف نکرده بود؛ نمونه‌ آن همین تحریم گوشت خوک (گراز) است.

  به فتوای مراجع تقلید گوشت گراز حرام است و همان خوک وحشی نجس العین است و خرید و فروش آن نیز جایز نیست.

  برخی صاحب نظران در مورد فلسفه‌ حرمت گوشت خوک از دو جهت سخن گفته اند:

  یکی تأثیر روحی و روانی که گوشت خوک بر روی انسان ایجاد می کند؛ در میان جوامع بشری خوک حیوانی کثیف و نماد بی غیرتی است.

  دوم؛ ضرر‌های بهداشتی و بیماری‌هایی است که با خوردن گوشت خوک به انسان منتقل می‌شود.

  در نتیجه حکمت تحریم خوردن گوشت خوک را می‌توان پیشگیری از زیان رسیدن به جسم و روح انسان دانست؛ این ضرر‌های بهداشتی و اخلاقی فقط می‌تواند به عنوان فلسفه و حکمت این حکم مطرح شود نه علت انحصاری آن.

  انتهای پیام/

  باشگاه خبرنگاران جوان فرهنگی هنری قرآن و عترت

  برچسب ها:

  حرام گوشت ، احکام شرعی ، حکم شرعی ، گوشت گراز ، گوشت خوک

  اخبار مرتبط

  سوال‌های شرعی خود درباره «خرید و فروش کالای قاچاق» را در اینجا مطرح کنید

  پاسخ سوالات شرعی درباره احکام «قصاص»

  پاسخ سوال‌های شرعی درباره «ربا»

  پاسخ سوالات شرعی درباره «گران فروشی و کم فروشی»

  اخبار پیشنهادی

  آیا خاک جنگل‌های شمال به خارج قاچاق می‌شود؟ +تصاویر

  چگونه میکروب‌های روده می‌توانند تکامل یافته و خطرناک شوند؟

  روانی شدن به دست بلاگر‌های روان‌شناس!

  چرا فوتبال ایران بدون VAR ماند؟

  آیا خاک جنگل‌های شمال به خارج قاچاق می‌شود؟ +تصاویر

  چگونه میکروب‌های روده می‌توانند تکامل یافته و خطرناک شوند؟

  روانی شدن به دست بلاگر‌های روان‌شناس!

  چرا فوتبال ایران بدون VAR ماند؟

  بیماری ماربورگ چیست؟

  ۱۵ نقطه شگفت انگیز کره زمین را بشناسید

  مبارزه غول ایرانی با فایتر ایتالیایی

  بایدو از خودروی خودران رونمایی کرد

  بیماری ماربورگ چیست؟

  ۱۵ نقطه شگفت انگیز کره زمین را بشناسید

  مبارزه غول ایرانی با فایتر ایتالیایی

  بایدو از خودروی خودران رونمایی کرد

  تبادل نظر نظرات کاربران انتشار یافته: ۱۰ در انتظار بررسی: ۰ ناشناس ۰۹:۲۲ ۱۴ آذر ۱۴۰۰

  خارجیها شراب هم میخورن باید یه فرقی بین مسلمان و کافر باشه

  ۳ ۴ پاسخ دادن ناشناس ۱۴:۱۰ ۱۹ آبان ۱۴۰۰

  سلام اگر چند دقیقه خوب به قیافه های خوک وگراز دقت وفکر وتوجه داشته باشید متوجه خواهید شد اینها شباهت های ظاهری ورفتاری زیادتری به نسبت حیوان های دیگر دارند.

  ۳ ۳ پاسخ دادن ناشناس ۱۱:۴۴ ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  هیچوقت از روی ظاهر قضاوت نکن کسی رو

  ناشناس ۱۳:۱۶ ۱۹ آبان ۱۴۰۰

  من گوشت گراز داخل فریزر گذاشتم .دوهفته بعد کرم زد .

  منظورم این که انگلی حرامه حرامه

  گوشت گراز رو هم بع سگام میدم

  ۳ ۳ پاسخ دادن ناشناس ۰۴:۴۹ ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

  تو قرآن گوشت خنزیر رو نوشته حرومه

  عرب ها به گراز هم میگن خنزیر؟

  منبع مطلب : www.yjc.news

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید