این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آیا یارانه واریزی قابل برداشت است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آیا یارانه واریزی قابل برداشت است را از این سایت دریافت کنید.

  پاسخ به ۹ سوال در مورد یارانه‌های جدید/ یارانه‌ حمایتی چه زمانی قابل برداشت است؟

  تهران- ایرنا- پرداخت یارانه جدید حمایتی به ۷۲ میلیون ایرانی شب گذشته آغاز شد اما مردم سوالاتی در خصوص یارانه‌های جدید دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱،‏ ۱۵:۱۳

  کد خبر: 84747789 T T ۴۰ نفر فرزانه سلامت بخش

  ایرنا گزارش می‌دهد؛

  پاسخ به ۹ سوال در مورد یارانه‌های جدید/ یارانه‌ حمایتی چه زمانی قابل برداشت است؟

  تهران- ایرنا- پرداخت یارانه جدید حمایتی به ۷۲ میلیون ایرانی شب گذشته آغاز شد اما مردم سوالاتی در خصوص یارانه‌های جدید دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

  به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، دولت قبل در سال ۹۷ اقدام از ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی رونمایی کرد تا با این روش بتواند جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرد و حمایتی از معیشت مردم باشد اما از روز ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۷ تا امروز بیش از ۷۴ میلیارد دلار ارز ترجیحی پرداخت شده که نه‌تنها نتوانست جلوی بالا رفتن قیمت‌ها را بگیرد، بلکه با مشکلات دیگری برای کشور ایجاد کرد و علتی در کوچک شدن سفره مردم است. این ارز به یک رانت بزرگ در اقتصاد ایران تبدیل شد.

  دولت سیزدهم از روز نخست آغاز به کار خود، در خصوص اصلاح این سیاست تاکید داشت تا به جای اینکه عده‌ای واردکننده از آن سود ببرند، نفع آن به خودم مردم برسد و از سوی دیگر بتواند با اصلاح و حذف این ارز، در جهت کاهش نرخ تورم اقدام کند.

  آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» شامگاه دوشنبه در پنجمین گفتگوی زنده تلویزیونی خود با مردم از جراحی بزرگ اقتصادی در کشور خبر داد که سال‌هاست بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران بر اجرای آن تاکید دارند.

  وی یکی از چالش جدی پیش‌روی دولت را موضوع تخصیص ناعادلانه یارانه کالاهای اساسی از طریق توزیع ارز ترجیحی معرفی کرد و گفت: از همان نخستین روزهای آغاز فعالیت دولت، تقریبا همه اقتصاددانان و صاحب‌نظران به ما هشدار می‌دادند که باید برای این موضوع به عنوان یکی از مشکلات جدی کشور چاره‌اندیشی کنیم.

  آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه تخصیص ارز ترجیحی، تبعیض و فساد و رانت‌خواری ایجاد کرده بود، اظهار داشت: پرداخت ارز ترجیحی باید اصلاح  و فکری برای این قضیه می‌شد.

  رئیس جمهور با بیان اینکه به جای عنوان حذف ارز ترجیحی باید گفت این طرح نوعی مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه کالاهای اساسی است، به بیان میزان یارانه‌های پرداختی به خانواده‌ها در اجرای طرح کمک‌معیشتی پرداخت‌ و خاطر نشان کرد: سازمان برنامه و بودجه این موضع را کارشناسی کرده و پیشنهادی که داد که به ۳ دهک اول، نفری ۴۰۰ هزار تومان یعنی یک خانواده ۵ نفره، ۲ میلیون تومان در ماه و به دهک‌های چهارم به بعد هم ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت خواهد شد.

  رییس جمهوری در صحبت‌های خود این آرامش و اطمینان را به آحاد جامعه داد که حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و تامین معیشت اولویت دولت است و مردم نباید نگران افزایش قیمت‌ها نباشند.

  پس از  گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور، روند واریز کمک معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی برای تمام ۹ دهک جامعه به حساب مردم آغاز شد که پرداخت یارانه جدید صبح امروز به پایان رسید.

  مردم سوالاتی در خصوص یارانه‌های جدید دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

  یارانه‌ها چند برابر شد؟

  با واریز یارانه جدید به حساب اقشار کم‌درآمد توسط دولت سیزدهم، میزان یارانه دریافتی آنها نسبت به قبل بیش از ۳ برابر می‌شود. خانوارهای تک‌نفره اقشار متوسط جامعه پیش از این ماهانه حدود ۱۰۰ هزار تومان یارانه (نقدی و معیشتی) دریافت می‌کردند با رقم پرداختی توسط دولت سیزدهم (۳۰۰ هزار تومان) رقم دریافتی آنها ۳ برابر خواهد شد.

  یارانه خانوارهای دو نفره اقشار متوسط پیش از این ماهانه حدود ۱۹۴ هزار تومان بود که هم‌اکنون به ۶۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و خانوارهای سه نفره هم‌اکنون با افزایش ۳.۳ برابری حدود ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که قبلا این رقم ۲۷۴ هزار تومان بود.

  یارانه خانوارهای چهار نفره پیش از این ۳۵۴ هزار تومان بود که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید و ۳.۴ برابر شد. یارانه خانوارهای پنج نفره به بالا نیز بیش از ۳.۵ برابر شده است.

  آیا نان و دارو گران می‌شود؟

  رئیس جمهور در گفت‌وگوی شب گذشته خود در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاح نحوه و محل پرداخت یارانه کالاهای اساسی در نرخ نان تغییر ایجاد می‌کند؟، گفت: نان سنتی با قیمت سابق به دست همه مردم خواهد رسید. دارو در پوشش بیمه‌ای می‌رود و قیمت آن هم تغییر نمی‌کند و زیرساخت‌های این کار نیز تکمیل و آماده می‌شود.

  آیت‌الله رئیسی در تشریح نحوه پرداخت ارز ترجیحی به دارو افزود: یارانه‌ای که الان واردکنندگان این بخش دریافت می‌کنند، به بیمه‌ها پرداخت می‌شود و بیمه‌ها دارو را با قیمتی که الآن وجود دارد به دست مردم می‌رسانند.

  وی با تأکید مجدد بر اینکه با اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه کالاهای اساسی تغییری در قیمت نان سنتی، دارو و بنزین نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: تا زمانی که زیرساخت‌های فنی برای کالا برگ الکترونیک آماده شود که احتمالا یک یا دو ماه باشد، کمک معیشتی به صورت نقدی پرداخت خواهد شد و هر وقت کالا برگ الکترونیک آماده شد، تناسب میزانی که به عنوان کمک معیشتی پرداخت می‌شود، کاملاً با مردم در میان گذاشته خواهد شد.

  «سید احسان خاندوزی» وزیر اقتصاد هم در مورد یارانه نان و دارو گفت: مصوبه ستاد اقتصادی دولت این است که همه ایرانیان (یارانه‌بگیران فعلی و کسانی که مشمول یارانه نیستند) مشمول یارانه نان و دارو خواهند بود.

  یارانه جدید برای چه کسانی واریز شده است؟

  براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و دستور رییس جمهور، یارانه ۴۰۰ هزار تومانی، خانوارهای مشمول دریافت یارانه بر مبنای دهک بندی اعلام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ۹ دهک تقسیم می‌شود که بر این اساس به مشمولان دهک‌های اول تا سوم به ازای هر نفر ماهانه مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و به دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر ماهیانه مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان واریز شده است.

  بر اساس فهرست اعلام شده، مشمولان دریافت یارانه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۲۳ میلیون خانوار ایرانی هستند که ۷۲ میلیون نفر ایرانی را شامل می‌شود.

  خاندوزی، وزیر اقتصاد در این مورد نیز گفت که ۳۰ درصد جمعیت کشور یارانه ۴۰۰ هزار تومان، ۶۰ درصد دیگر یارانه ۳۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند و نزدیک به ۱۰ درصد جزو طبقات برخوردار هستند و بی‌نیاز از حمایت دولت شناسایی شدند که در صف یارانه‌بگیران نیستند.

  منبع : www.irna.ir

  چرا یارانه جدید، قابل برداشت نیست؟

  شب گذشته یارانه جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما کمی بعد مشخص شد که قابل برداشت نیست. چرا یارانه جدید قابل برداشت نیست؟

  Toggle navigation

  تجارت‌نیوز

  کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری تجارت‌نیوز است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت 1401

  تجارت‌نیوزاقتصاد کلانچرا یارانه جدید، قابل برداشت نیست؟

  تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

  چرا یارانه جدید، قابل برداشت نیست؟

  اقتصاد کلان

  ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

  3982 دقیقه

  شب گذشته یارانه جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما کمی بعد مشخص شد که این یارانه قابل برداشت نیست. علت چیست؟

  به گزارش تجارت‌نیوز، یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و حتی اقساط وام کرونا هم از این واریز کسر شده است اما مبلغ واریز شده قابل برداشت نیست.

  در پیامکی که بانک برای مردم ارسال کرد آمده بر اساس ابلاغ بانک مرکزی امکان برداشت این واریزی وجود ندارد. اما مشکل واریز نشدن چیست؟ آیا اعتبار لازم برای واریز یارانه‌ها تامین نشده یا اینکه اعتبار تامین شده و مشکل چیز دیگری است؟

  روند واریز یارانه‌ها به این صورت است که لیست مشمولان از طرف وزارت کار و سازمان هدفمندی مشخص می‌شود، اعتبار لازم از طرف بانک مرکزی تامین و در اختیار بانک‌های عامل قرار می‌‌گیرد و در مرحله بعد مبلغ به حساب مردم می‌رود.

  یکی از گمانه‌هایی که می‌توان اکنون برای قابل برداشت نبودن یارانه جدید عنوان کرد این است که اعتبار لازم تامین نشده است. اگرچه مدیر روابط عمومی بانک مرکزی این موضوع را رد می‌کند و در گفتگو با تجارت‌نیوز تاکید کرده که اعتبار واریز یارانه‌ها تامین شده، پول به حساب مشمولان رفته فقط قابل برداشت نیست. مسئولیت بقیه روند بر عهده این بانک نیست و با سازمان هدفمندی یارانه‌هاست.

  اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومانی

  تا ماه قبل دولت یارانه ۴۵ هزار تومانی پرداخت می‌کرد. مجموع اعتبار ماهانه لازم برای پرداخت آن، سه هزار میلیارد تومان بود. اما رقم کمک معیشتی جدید حدود ۷ تا ۸ برابر ست. یعنی دولت برای پرداخت این یارانه، به حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نقدی نیاز دارد.

  به نظر می‌رسد تصمیم دولت برای افزایش و تجمیع یارانه‌ها یک تصمیم ناگهانی بود. البته از سال گذشته مقامات دولتی بارها درباره تجمیع و پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی صحبت کرده بودند اما فاز اجرای آن احتمالا ناگهانی بود.

  چون تنها یک روز قبل از سخنرانی رئیس جمهور، معاون اقتصادی دولت اعلام کرد پرداخت یارانه‌ها در حال کارشناسی است و کارشناسان هنوز رقم نهایی یارانه را عنوان نکرده‌اند.

  اما تنها ظرف ۲۴ ساعت کارشناسان به نتیجه رسیدند و شیوه اجرا و مبلغ واریزی یارانه مشخص شد! این ناهماهنگی نشان می‌دهد دولت یکباره تصمیم به پرداخت ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان کمک معیشتی گرفته است و احتمالا علت قابل برداشت نبودن آن، یاغ به دلیل کمبود اعتبار است و یا دلیل دیگری که سازمان هدفمندی یارانه‌ها باید آن را توضیح دهد.

  مطالعه بیشتر:

  یارانه ۴۰۰ هزار تومانی چه زمان واریز می‌شود؟

  واریز یارانه یارانه

  یارانه 400 هزار تومانی

  یارانه جدید

  مسابقه معامله گران با جوایز ویژه ماهانه

  تبلیغات توسط تجارت‌نیوز

  به اشتراک گذاری نظرات

  ناشناس

  ۳۱ خرداد , ۱۴۰۱ در ۵:۵۲ ق.ظ

  خدایا چه گناهی کردیم که جنس گرون بشه ولی یارانه ها قابل برداشت نشه خدایا خسته شدم

  پاسخ

  ناشناس

  ۳۱ خرداد , ۱۴۰۱ در ۱:۲۴ ق.ظ

  طرف برای بچه اش دوچرخه خرید برای تولدش بچه کلی ذوق کرد رفت سواری بشه دید باش زنجیر کردش به درختگفت به با باش چرا گفت باید وایسی ۲۰ سالن که شد میتونی سوار شی .یارانه دادن ریختن توی حساب هست همه چی هم ۴ برابر شده ولی حق برداشت نداری شما ها نوبریت والله

  پاسخ

  منوچهرریاضی

  ۲۴ خرداد , ۱۴۰۱ در ۲:۲۴ ب.ظ

  سلام

  پس تکلیف منی که حقوق زیر۷میلیون میگیرم وملکی هم ندارم ووو…..

  لطفادرموردامثال بنده که بازنشسته هستیم وبااین فضای متورم اقتصادی بایدچکارکنیم؟؟؟؟

  پاسخ

  ناسناس

  ۲۲ خرداد , ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۹ ب.ظ

  تهمت نیست حقیقت دارد

  پاسخ

  ناشناس

  ۲۲ خرداد , ۱۴۰۱ در ۱۱:۳۶ ق.ظ

  چراهنوزیارانه قابل برداشت نیست

  پاسخ

  ماژلان.

  ۲۱ خرداد , ۱۴۰۱ در ۸:۴۷ ق.ظ

  آقا لطفا وقتی قابل برداشت شد یک پیامک بفرستید…بخدا درست نیست آدم برای ۵تومان پول گاز با مسئول جایگاه حرفش بشه یا برای ۳۰ تومان قهوه خجالت آدم و عالم رو بکشه.آخه تا کی باید جهان سومی باشیم.؟

  پاسخ

  ماژلان.

  ۲۱ خرداد , ۱۴۰۱ در ۸:۴۴ ق.ظ

  سلام.لطفا زمانی که اشاره به یک زمان نیکنید حتما تاریخ آن را ثبت کنید.امشب یارانه واریز شد.یعنی چه؟تاریخ بیان کننده اعتبار خبر شما میباشد.سپاسگزارم.

  پاسخ

  ناشناس

  ۲۱ خرداد , ۱۴۰۱ در ۸:۲۴ ق.ظ

  واقعا هردفعه موجودی مردم میگیرند چقدر تو جیب بانک ها میره

  پاسخ

  ناشناس

  ۲۱ خرداد , ۱۴۰۱ در ۶:۰۸ ق.ظ

  ترا به باب الحوائج ابوالفضل شمارا به چهارده معصوم وپنج تن آلعبا قسمتون میدم مسئول مربوطه یارانه رئیس جمهور محترم جلوی این یارانه را بازکنید مردم هزارتومان داره روی اون حساب بازکرده بودیم 9

  پاسخ

  ناشناس

  ۲۰ خرداد , ۱۴۰۱ در ۲:۴۰ ب.ظ

  من دوسال یارانه ام قطع شد چهار پنج ماهه قبل از عید فقط ده هزار تومان برام واریز میشه الان یارانه ای واریز کردن پونصد خورده ای به حسابم واریز کردن دویست هزار قابل برداشت نیست .الانم یارانه من باز واریز نشده بدون هیچ کمکی معیشتی نگرفتم

  پاسخ

  درباره این خبر نظری دارید؟ بنویسید...

  اخبار مرتبط

  کابوس تورم سه رقمی!/ نرخ تورم در ایران تا کجا بالا می‌رود؟

  یارانه‌ تیرماه واریز شد؟/ ماجرای پیامک واریز یارانه چیست؟

  جاماندگان و معترضان یارانه بخوانند/ احتمال تغییر در فهرست یارانه‌بگیران ماه تیر

  فراتر از خبر اقتصاد کلان

  رئیسی دیشب به مردم آمار اشتباه داد؟

  طلا و ارز

  پیش‌بینی قیمت دلار پس از مذاکرات جدید/ دلار به ۲۵ هزار تومان می‌رسد؟

  آکادمی

  آیا ایران می‌تواند هواپیمای مسافربری بسازد؟

  آکادمی

  منبع : tejaratnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید