این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ابشار بیشه در کدام استان است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ابشار بیشه در کدام استان است را از این سایت دریافت کنید.

  آبشار بیشه لرستان، از جاذبه‌ها تا تصاویر و آدرس

  آبشار بیشه از جاهای دیدنی لرستان است. این آبشار زیبا دسترسی راحتی داشته و طبیعت بکری هم دارد که آن را برای طبیعت گردی مناسب کرده است.

  @=img=@#=img=#

  خرم آباداستان لرستانایران‌گردی

  آبشار بیشه لرستان، گنجینه‌ای دیدنی در دل جنگل‌های بلوط

  آبشار بیشه لرستان، گنجینه‌ای دیدنی در دل جنگل‌های بلوط معرفی آبشار بیشه از جاذبه‌ها تا دسترسی‌ها

  به قلم فائزه میرسلطانی 4,946 5

  جاذبه‌های گردشگری استان لرستان و خرم آباد چنان دیدنی است که هر چه درباره آن بگوییم، کم گفته‌ایم و کلمات قدرت به تصویر کشیدن عظمت و زیبایی این تکه بهشتی در ایران را ندارند. استان لرستان منبعی غنی برای جاذبه‌های توریستی در کشور محسوب می‌شود و طبیعتی حیرت‌آور دارد. طبیعتی که در آن از سرسبزی و لطافت گیاهان لذت خواهید برد و هم مدهوش عظمت صخره‌ها و پدیده‌های زمین‌شناسی خواهید شد. علی‌بابا در این سفر قصد دارد که راهی این استان شود و به تماشای یکی خوش‌قد و قامت‎‌ترین آبشارهای ایران و جهان بنشیند. مقصد ما آبشار بیشه حوالی دورود و خرم آباد است. برای آشنایی بیشتر با این جواهر ارزشمند لرستان، تا پایان این سفر همراهمان باشید.

  سرفصل‌های مقاله نمایش

  آبشار بیشه کجاست؟

  این آبشار طبق تقسیمات کشوری بخشی از شهرستان دورود است. فاصله آبشار بیشه از دورود برابر با ۳۰ کیلومتر و از خرم آباد در حدود ۶۵ کیلومتر است.

  امکانات رفاهی بیشه چه مواردی است؟

  دیدنی‌های اطراف آبشار بیشه چیست؟

  بهترین زمان بازدید از آبشار بیشه چه وقت است؟

  آشنایی با آبشار بیشه، زیبایی نفس‌گیر یک پدیده طبیعی

  لرستان سرزمین زیباترین آبشارهای ایران و جهان است و می‌توانید با شکوه‌ترین و نفس‌گیرترین آبشارها را در این استان مشاهده کنید. آبشار بیشه از گنجینه‌های طبیعت خرم آباد در شهر کوچک دورود است که در بخش پاپی، شهر سپید دشت و در روستای بیشه جا خوش کرده است و یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی خطه لرستان محسوب می‌شود.

  این آبشار در ۳۰ کیلومتری جنوب‌غربی دورود و در ۶۵ کیلومتری شرق خرم آباد واقع شده است. آبشار بیشه از جاهای دیدنی دورود محسوب می‌شود و به همین دلیل بعضی آن را با نام آبشار بیشه دورود می‌شناسند. ناگفته نماند که پیمودن مسیر ۳۰ کیلومتری میان دورود و بیشه، تنها با قطار مقدور است. اگر قصد دارید که با خودروی شخصی فاصله آبشار تا دورود را طی کنید، مسیرتان طولانی‌تر خواهد شد و باید در حدود ۹۰ کیلومتر برانید تا به مقصد برسید.

  @=img=@#=img=#

  زیبایی منحصربه‌فرد این آبشار سبب شده است که به‌عنوان یکی از آثار ملی کشور، در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده و از جاهای دیدنی لرستان شود. قد و قامت این آبشار از تاج تا پایین، به ۴۸ متر می‌رسد و تماشای این صخره‌ی بلندقامت، هوش از سر می‌برد. عرض آن نیز به ۲۰ متر می‌رسد و آب بعد از سقوط تا ۱۰ متر پیش‌روی می‌کند. این آبشار در نهایت به رود سزار می‌پیوندد.

  پیشنهاد خواندنی: دره شیرز لرستان؛ گرند کانیون ایران

  آبشار بیشه از چشمه‌های متعددی تغذیه می‌شود و در نهایت منظره‌ای شگرف روی صخره‌ای بلندقامت و سرسبز در جنگل‌های بلوط از رشته‌کوه زاگرس، به نمایش می‌گذارد. زیبایی و سرسبزی روستای بیشه و بافت جنگلی و کوهستانی، با هم‌دستی زیبایی با شکوه آبشار بیشه، این منطقه از لرستان را به تکه‌ای از بهشت تبدیل کرده‌اند. طراوت طبیعت و آب‌وهوای دلچسب کوهستانی و جنگلی، سفری لذت‌بخش برای هر گردشگر خلق می‌کند.

  @=img=@#=img=#

  آب و هوای منطقه بیشه

  استان لرستان از مناطق خوش‌آب‌وهوا در ایران است و هر چهار فصل آن زیبا و تماشایی است. منطقه بیشه نیز به تبعیت از این آب‌وهوا، چهار فصل زیبا را به نمایش می‌گذارد. آب‌وهوای خنک و تقریبا بارانی در بهار، بیشه را طراوت می‌بخشد و جریان هوای معتدل، تابستان‌های این منطقه کوهستانی از لرستان را به مقصدی خنک و دلچسب تبدیل می‌کند. پاییزهای سرد و زمستان‌های برفی نیز خاصیت آب‌وهوای کوهستانی بیشه است.

  پیشنهاد خواندنی: یک برنامه‌ریزی عالی برای ایرانگردی چند روزه

  تفریح در آبشار بیشه

  روستا و آبشار بیشه، طبیعتی بی‌نظیر دارد و برای گشت‌وگذار یکی از اولین انتخاب‌ها میان جاهای دیدنی خرم آباد و جاذبه گردشگری دورود است. بنابراین سفر به آبشار بیشه تنها محدود چند به دقیقه نشستن کنار آبشار نیست و می‌توانید از این فرصت برای ماجراجویی و لذت بیشتر از طبیعت استفاده کنید.

  @=img=@#=img=#

  ۱- لذت از آبشار و طبیعت حوالی آن

  وقتی آبشار بیشه در جلوی چشمانتان قد علم می‌کند، تا چند دقیقه نمی‌توانید چشم از آن بردارید و مجذوب عظمت افسون‌کننده آن خواهید شد. صخره‌های تنومند از خانواده رشته‌کوه زاگرس، لباس سبز جنگلی به تن کرده و سقوط آب از این صخره مرتفع و سرسبز، هر طبیعت‌دوستی را مجذوب خود می‌کند.

  تماشای این منطره در کنار هوای دلچسب و صدای لذت‎‌بخش طبیعت، آرامش را به وجودتان منتقل می‌کند. همچنین حوالی آبشار و در دل جنگل بلوط، مناظر زیبایی برای تماشا و لذت بردن وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم، هرگز از دست ندهید. مسیر رودخانه سزار راهنمای شما برای رفتن به طبیعت کوهستانی زاگرس در این تکه از لرستان خواهد بود.

  @=img=@#=img=#

  ۲- روستاگردی در بیشه

  اول از همه شما را به روستاگردی دراین منطقه سرسبز و دلچسب دعوت می‌کنیم. روستای بیشه در نزدیکی آبشار، طبیعتی بی‌نظیر دارد و حال‌وهوای روستایی این منطقه، شما را مجذوب خود خواهد کرد. در حین روستاگردی در بیشه، می‌توانید خوشمزگی‌های این منطقه را با خود به سوغات ببرید. گردو، کشک، عسل و روغن محلی از سوغات روستای بیشه است.

  پیشنهاد خواندنی: دریاچه کیو لرستان؛ دریاچه درون‌شهری اما خودجوش

  ۳- عکاسی و ثبت قاب‌های هنرمندانه از طبیعت

  لذت تماشای عظمت آبشار بیشه را با لنز دوربینتان همیشگی کنید تا تکه‌ای از طبیعت سحرآمیز لرستان را در آرشیو عکس‌هایتان ابدی شود. علاوه بر زیبایی آبشار، طبیعت جنگل‌های بلوط اطراف آن نیز فوق‌العاده تماشایی هستند و سوژه‌های نابی برای عکاسی در دل این جنگل کوهستانی پیدا خواهید کرد. عکاسی از روستای بیشه را نیز فراموش نکنید و سادگی و زیبایی زندگی روستایی و لطافت طبیعت این منطقه را در یک قاب ثبت کنید.

  @=img=@#=img=#

  ۴- پیک‌نیک و وقت‌گذرانی در طبیعت

  لذت سفر به دامان طبیعت، با وگذرانی در آن و برپایی بساط پیک‌نیک کامل می‌شود. بنابراین در سفرتان به آبشار بیشه دورود، بساط غذا و چای را همراه خودتان بیاورید و ساعاتی را در کنار رود سزار و آبشار خوش‌قد و قامت بیشه، با لذت تنفس در اکسیژن ناب فضا سپری کنید.

  منبع مطلب : www.alibaba.ir

  آبشار بیشه کجاست

  آبشار بیشه از جاهای دیدنی دورود در استان لرستان است و در ۳۵ کیلومتری شهر دورود قرار دارد..

  آبشار بیشه

  4

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  ایران، استان لرستان، ۳۵ کیلومتری دورود

  بازدید از این جاذبه گردشگری رایگان است

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: نصف روز

  مسیر یابی

  لرستان، استانی خوش آب‌وهوا و سرسبز در غرب ایران است که جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی را در خود جای داده است. قلعه‌ی باشکوه «فلک الافلاک»، غار تاریخی «کَلماکَره» در شهرستان پل دختر، دشت «لاله‌های واژگون» الیگودرز و دریاچه‌ی «گهر» دورود از جمله جاذبه‌ های گردشگری لرستان است.

  این استان همچنین به داشتن آبشارهای زیبا و تماشایی شهره است و بیش از ۵۰ آبشار کوچک و بزرگ را در خود جای داده است. آبشار «آب سفید»، «نوژیان»، «چکان» و «وارک» از جمله آن‌ها است. اما یکی از معروف‌ترین آبشارهای لرستان، آبشار «بیشه» است که از جاهای دیدنی دورود به شمار می‌رود و در ۳۵ کیلومتری این شهر قرار دارد.

  هر آنچه باید درباره آبشار بیشه بدانید:

  آبشار بیشه کجاست؟

  روستای بیشه؛ زیبای سحرانگیز

  عکس‌های آبشار بیشه تفریح در آبشار بیشه

  بهترین زمان سفر به آبشار بیشه کدام فصل است؟

  اقامتگاه در بیشه

  سایر دیدنی‌های دورود

  آبشار بیشه کجاست؟

  منبع عکس: خبرکزاری آنا (عکاس: سجاد درویشی)

  آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبای استان لرستان است که در منطقه‌ای کوهستانی و در دامنه‌های رشته کوه زاگرس جای گرفته است. این آبشار در شهرستان دورود قرار دارد. دورود از شمال با شهرستان سربند و از شمال غربی با بروجرد همسایه است، از شرق نیز به ازنا، از جنوب به الیگودرز و از غرب به شهرستان خرم‌آباد منتهی می‌شود.

  آبشار بیشه در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی دورود، در دهستان سپید دشت و در روستای به همین نام قرار دارد. فاصله‌ این آبشار تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است. در شرق بیشه تپه‌های کلاه‌کوه و در شمال آن کوه «ازگن» وجود دارد. راه‌آهن تهران–خوزستان نیز از نزدیکی این مکان عبور می‌کند.

  مسیر دسترسی به آبشار بیشه

  منبع عکس: اینستاگرام (khatrate_bisheh@)

  ‎آبشار بیشه به‌دلیل قرارگیری در کنار ایستگاه راه‌آهن تهران- جنوب و دسترسی راحت، گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. حتی در گذشته نیز رسیدن به آبشار تنها با قطار ممکن بود. (مشاهده روی نقشه)

  از دو طریق می‌توانید به آبشار بیشه برسید:

  مسیر اول: اگر تصمیم دارید با اتومبیل به بیشه بروید بهتر است که بدانید فاصله خرم آباد تا آبشار بیشه حدود ۶۵ کیلومتر فاصله است و از شهر دورود حدود ۳۰ کیلومتر را باید طی کنید. در مسیر دورود به بیشه در کنار رودخانه‌ سزار مناطق دیدنی، آبشارهای فصلی و دائمی و درختان سرسبز و زیبایی وجود دارد که از تماشای آن‌ها حتماً لذت خواهید برد.مسیر دوم: روش دیگر، راه ریلی قطار تهران- خوزستان و پیاده شدن در ایستگاه بیشه است. این مسیر ریلی به‌دلیل عبور از میان کوه‌های زاگرس یکی از زیباترین خطوط ریلی کشور است. از ایستگاه بیشه تا آبشار فاصله‌ی چندانی نیست و تابلو‌های راهنما شما را هدایت می‌کنند.

  روستای بیشه؛ زیبای سحرانگیز

  منبع عکس: خبرکزاری آنا (عکاس: سجاد درویشی)

  آبشار بیشه از مناطق گردشگری طبیعی در لرستان است که به‌عنوان چهل‌وهشتمین اثر ملی در اسفندماه ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است. این آبشار از ترکیب چند آبشار کوچک تشکیل شده است که از میان کوه و درختان به‌سمت پایین سرریز می‌شود و در نهایت به رودخانه‌ دائمی و پر آب لرستان، یعنی سزار می‌ریزد. ارتفاع این آبشار تا نقطه‌ برخورد به زمین حدود ۴۸ متر و تا رسیدن به رودخانه ۱۰ متر است. عرض تاج آبشار نیز ۲۰ متر است.

  این آبشار در نزدیکی جنگل‌های پهناور بلوط و روستای زیبای بیشه قرار دارد و گذر ریل قطار از میان این طبیعت بکر چشم‌انداز دل‌نوازی را ایجاد کرده است. آب‌وهوای خنک و با طراوات منطقه و سرسبزی درختان و کوه‌های تماشایی آن این مکان را جذاب و دیدنی کرده است. در بالای آبشار، رو‌به‌روی ایستگاه، چشمه‌های پر آب متعددی وجود دارد که از دل کوه می‌جوشند و زمزمه‌کنان از وسط ایستگاه قطار گذشته و آبشار بیشه را تشکیل می‌دهند.

  پس از بازدید از آبشار بیشه می‌توانید سری به روستای بیشه نیز بزنید. روستای بزرگ بیشه در مجاروت آبشار قرار دارد و اهالی روستا ارتباطی نسبتاً نزدیک با اهالی شهرهای اطراف و مسافرانی دارند که برای بازدید از این آبشار به روستا سفر می‌کنند. این روستا میزبان یکی از زیباترین آبشارهای ایران است.

  عکس‌های آبشار بیشه

  منبع عکس: خبرگزاری مهر (عکاس: بهنام توفیقی)، خبرکزاری آنا (عکاس: سجاد درویشی) و lorestan.mcth

  تفریح در آبشار بیشه

  منبع عکس: shahrdari-doroud.irتماشای طبیعت: منظره زیبای آبشار و چشم‌انداز اطراف آن و صدای دل نواز آب، صحنه‌ای زیبا و چشم‌نواز از طبیعت را به وجود آورده و آدمی را محو تماشای خود می‌کند.روستاگردی: در کنار دیدن این آبشار رویایی، گشت‌وگذار در روستای سرسبز بیشه را فراموش نکنید و لذت روستاگردی در این منطقه را تجربه کنید.عکاسی: طبیعت زیبای بیشه و آبشار سحرانگیز آن بهترین مکان برای عکاسی و ثبت خاطرات دلنشین و فراموش‌نشدنی است.پیک‌نیک: طبیعت زیبا و مسحورکننده‌ی منطقه‌ی بیشه لرستان مکانی مناسب برای سفرهای خانوادگی و لذت بردن از مناظر بکر در کنار دوستان و آشنایان استامکانات رفاهی: پارکینگ، سرویس بهداشتی، سکوی استراحت مسافران، پلاژ، چادر اسکان، بازارچه محلی، تلفن، آب، برق، خانه بهداشت و پاسگاه انتظامی در نزدیکی آبشار وجود دارد.

  توجه کنید آبشار بیشه و بستر رودخانه‌ سزار برای شنا کردن مناسب نیست؛ مراقب کودکان و فرزندانتان باشید.

  بهترین زمان سفر به آبشار بیشه کدام فصل است؟

  عکاس: احمد مصطفی پور

  بدون شک فصل بهار و طراوت و سرسبزی این فصل بهترین زمان برای رفتن به بیشه و دیدن این آبشار زیبا در دل طبیعت است. همچنین در فصل پاییز به‌دلیل رنگارنگی درختان، این مکان زیبایی خاصی دارد و محو تماشای مناظر چشم‌نواز آن خواهید شد. در زمستان نیز یخ زدن آبشار صحنه‌ای دل‌نواز را ایجاد می‌کند و دیدن آن در این زمان خالی از لطف نیست.

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید