این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اخته کردن مردان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اخته کردن مردان را از این سایت دریافت کنید.

  اخته کردن

  اخته کردن

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای تأییدپذیری کامل این مقاله به منابع بیشتری نیاز است. لطفاً با توجه به شیوهٔ ویکی‌پدیا برای ارجاع به منابع، با ارایهٔ منابع معتبر این مقاله را بهبود بخشید. مطالب بی‌منبع را می‌توان به چالش کشید و حذف کرد.

  تصویرگری پزشکی شرف‌الدین علی یزدی در شرح عمل اخته کردن

  انبر اخته وسیله ایست که برای اخته کردن حیوانات نر و حتی گاهی انسانها به کار می‌رود

  اخته کردن یا اخته‌سازی یا کشیدنِ بیضه (به انگلیسی: Castration) به حذف بیضه‌ها در جنس نر جانوران گفته می‌شود. این عمل بیشتر به منظور کاهش میزان شرارت و افزایش فرمان‌پذیری (بیشتر در تک سمی‌ها) یا افزایش وزن (بیشتر در نشخوارکنندگان) و در نهایت به منظور جلوگیری از بروز برخی از بیماری‌ها (بیشتر در دام‌های کوچک) صورت می‌گیرد.

  اخته‌سازی به از بین بردن امکان زادآوری از طریق برداشتن دستگاه تناسلی جاندار گفته می‌شود. اخته کردن جانوران برای کنترل جمعیت و نژاد به‌کار رفته و مانع از تولیدمثل آن‌ها به این روش می‌شوند. این روش در گذشته در بسیاری از کشورها برای بهره‌برداری بیشتر از بردگان خصوصاً برای خدمت در اندرونی (حرمسرا) شاه یا برای قطع نسل مخالفان سیاسی مورد استفاده قرار می‌گرفته و رایج بوده‌است.

  نیاز به یادآوری است که در میان مردم اشتباه رایج این است که وازکتومی را نیز اخته‌کردن می‌نامند، اما وازکتومی یکی از روش‌های دائمی پیشگیری از بارداری است و با اخته‌کردن که در گذشته انجام می‌شد، تفاوت دارد. وازکتومی سبب از بین رفتن میل جنسی، قدرت جنسی و صفات ثانویه جنسی در فرد نمی‌شود.

  اخته‌سازی در تاریخ[ویرایش]

  از آنجا که اخته کردن مردان منجر به از بین رفتن بسیاری از ویژگی‌های مردانه می‌شود، این روش از دیرباز برای بهره‌کشی بیشتر و پیشگیری از اقدامات اعتراضی بردگان و استفاده از آنان در دربار صورت می‌گرفته‌است. اخته سازی بردگان در میان آشوریان و بابلیان و مصریان معمول بوده‌است، و یونانیان از آنان، و رومیان از یونانیان و اروپائیان از رومیان این شیوه را آموختند.

  در دوران اسلامی نیز این کار در دربار خلفا و سلاطین رواج داشت. امین پسر هارون الرشید فرمان داد عده‌ای از غلامان را به صورت زن و عده‌ای از کنیزان را به صورت مرد آرایش کنند.[۱]

  اخته‌سازی در ایران[ویرایش]

  ” آق مم‌خان اخته تا کی زنی شلخته فال می‌گیری با تخته قدت میاد رو تخته

  این هفته نه، اون هفته “

  —یکی از تصنیف‌هایی که کرمانیان برای تضعیف روحیه سربازان آقامحمدخان قاجار می‌خواندند

  در ایران واژه عقیم برای مردان اخته‌شده استفاده می‌شد.[۲]

  اخته‌سازی اغلب در سنین کودکی پسران انجام می‌شد. با ایجاد و گسترش حرمسرا در ایران، استفاده از مردان اخته‌شده برای خدمت به زنان حرمسرا اهمیت بیشتری یافت، و این وضعیت تا پایان دوره قاجار ادامه داشت. گرچه بعضاً به پست‌های مهمی نیز در دربار دست یافتند و در دربار شاه و وضعیت آن اثرگذار بوده‌اند. همچنین از خواجه‌ها نیز برای تربیت و نگهداری از ولیعهد نیز استفاده می‌شد.[۳]

  اخته‌کردن پسران در تاریخ ایران سبب تنش‌های فراوانی نیز شد. آغا محمد خان قاجار (آغازگر سلسله قاجاریه) که دستور کور کردن مردان کرمان به جرم طرفداری از لطفعلی خان زند (برادرزاده کریم خان زند)، شکنجه وحشیانه و قتل لطفعلی خان را صادر کرد، در کودکی به دست عادلشاه جانشین نادر شاه یا به نقلی توسط سردار زند به عنوان مجازات تجاوز به نامزدش پیش از عقد اخته شده بود. (ذکر کلمه آغا به جای آقا به همین مناسبت است) وی نیز پسر لطفعلی خان زند را پس از اسارت، اخته کرد.[]

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  بردگی جنسی

  پانویس[ویرایش]

  ↑ «پشت پرده‌های حرمسرا». نیمروز. ۱۹ آبان ۱۳۸۵. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۳ مارس ۲۰۰۹. دریافت‌شده در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۹.

  ↑ «فرهنگ معین». ریسمان. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۲ فوریه ۲۰۱۰. دریافت‌شده در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۹.

  ↑ «نگاهی به اندرون ناصرالدینشاه». نیمروز. ۳ خرداد ۱۳۸۷. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۹ مارس ۲۰۱۰. دریافت‌شده در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۹.

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ اخته کردن موجود است.

  گسترش نبو

  نمای کلی از میل جنسی در انسان

  گسترش نبو

  میل جنسی به کودکان و سوءاستفاده جنسی از کودکان

  این یک مقالهٔ خرد روان‌شناسی است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.

  رده‌ها: اخته کردنآندرولوژیاصلاح دستگاه تناسلی مردتنبیه‌های جسمیتنبیه‌های فیزیکیخشونت علیه مرداندامپزشکی اخته‌کردنسوء استفاده جنسیشکنجهکوبله

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  اخته کردن مردان

  صفحات تاریخ پر است از داستانهای غیرقابل باوری که مطالعه ی آنها ما را به نتایج تلخی سوق خواهد داد. اخته کردن مردان ، عنوان موضوعی است که...

  اخته کردن مردان

  صفحات تاریخ پر است از داستانهای غیرقابل باوری که مطالعه ی آنها ما را به نتایج تلخی سوق خواهد داد. اخته کردن مردان ، عنوان موضوعی است که در این فصل از مجله سلامتی راستینه به آن اشاره خواهیم داشت.

  اخته کردن مردان در گذر زمان

  اخته کردن مردان ابتدا از مشرق زمین آغاز گردید. این عمل در میان آشوریان و بابلیان و مصریان معمول بود. یونانیان از شرقيها و رومیان از یونانیها و اروپاییان از رومیها یاد گرفتند. می گویند نخستین بار سمیرامیس ملکه مشهور آشور در سال ۲۰۰۰ قبل از میلاد دستور داد عده ای را اخته کردند. قبلا تصور می شد که اخته شدگان یا به اصطلاح خواجگان پس از اخته شدن فاقد دلیری و مردانگی می شوند ولی عده ای از همین خواجه ها به مقامات بزرگ کشوری و لشکری رسیدند. مثلا نارسیس سردار رومی زمان پوستینیان در قرن ششم میلادی و هرمیاس فرمانروای آتارنيه از ایالات میسیا از افراد اخته شده بودند. کافور آخشید فرمانروای مصر از خواجه هایی است که در تاریخ اسلام بسیار شهرت دارد. در چین و هند و ایران نیز بسیاری از خواجه ها به مقامات بالا رسیدند.

  چرا پسران را اخته می کردند؟

  پسران را به جهات بسیار اخته می کردند … یکی برای این بود که آزادانه در حرمسرا بمانند و رابط میان زنان و مردان باشند.

  نخستین خلیفه ای که در حرمسرای خود خواجه نگاه می داشت یزید بن معاویه بود و خواجه ای به نام فتح در حرمسرای وی زندگی میکرد. پس از آنکه حرمسرا توسعه یافت، شمار خواجه ها هم رو به ازدیاد گذاشت و بازرگانانی که یهودی بودند به اخته کردن بندگان مشغول شدند و بهای گزافی برای آنان تعیین کردند.

  کارگاهها و دستگاههای متعددی برای اخته کردن ایجاد شد که مشهورترین آنها مؤسسات وردون در ایالت لورن در فرانسه بود. تجار یهودی با کمال قساوت و بیرحمی کودکان بیگناه را به آن کشتارگاه برده و اخته می کردند. کودکان بیچاره بیشترشان زیر عمل جراحی با ابزار بسیار ابتدایی و تکنیک بدوی جان می سپردند و عده کمی که پس از عمل زنده می ماندند به اسپانیا برده شده و به قیمت خوب فروخته می شدند.

  شاید در دوره خلفای عباسی وضع بردگان بدتر و اسفبارتر از هر دوره دیگری بوده باشد. پس از دوره ی مزبور هم اخته کردن بردگان ادامه یافت. مثلا در ایران شاه عباس اول پادشاه ایران، بسیار علاقه مند بود که غلامان خود را شخصأ اخته کند. به همین جهت او دست به عمل چند غلام بچه زد!

  نوشته اند که عمل هایی که او انجام میداد بیشترش موفقیت آمیز بود. شاه سلیمان صفوی هم دو غلام بچه آوازه خوان خود را به دست یک جراح فرانسوی سپرد تا آنها را برای وی اخته کند. جراح مزبور بچه ها را با موفقیت اخته کرد .

  گاهی هم کودکان اخته شده را مانند اسب و ظرف و جواهر هدیه می دادند و هر یک از پادشاهان اروپا که به دوستی خلفا علاقه مند بودند برای آنها خواجه می فرستادند. مثلا پادشاه برشلونه (بارسلون) و پادشاه صرکونه در هنگام تجدید صلح بیست خواجه صقلبی و بیست قنطار پوست سمور و غیره به المستنصر خليفة اندلس هدیه دادند. شمار خواجگان در دربار خلفا آنچنان زیاد شد که دسته مخصوصی مانند ممالیک و عبید تشکیل یافت و هرگاه که خلیفه برای بیعت و مانند آن جشن میگرفت دسته های ممالیک و خواجگان را به عنوان تجمل نمایش می دادند.

  خرید و فروش صقلبی ها در دوره تمدن اسلامی رواج یافت که بیشتر آنها را از اندلس می آوردند زیرا در آنجا برده بیشتر از جاهای دیگر بود. خراسانیها هم عده زیادی را برده می گرفتند و برای فروش به داخل ممالک اسلامی انتقال می دادند.

  در قرن هیجدهم انگلیسیها و آمریکایی ها برده های خود را داغ می کردند تا در موقع لزوم به آسانی شناخته شوند. برای زیاد کردن تعداد بردگان آنان را وادار به ازدواج اجباری میکردند. گاهی پدر و مادر و کودکان خانواده را یکجا جهت فروش حراج می نمودند، اما در صورتی که نفع شان به خطر می افتاد آنها را به طور جداگانه به افراد مختلف می فروختند. در این گونه موارد گریه و زاری مادر برای جدا شدن از فرزند جگرگوشه خود و خواهش و تمنای پدر خانواده برای ماندن در کنار همسرش سودی نمی بخشید.

  آمریکاییها در زمانی که ماشینهای پنبه پاک کنی هنوز اختراع نشده بود برده ها را به شدت نیاز داشتند تا از صبح روشن تا پایان شب برای پیشبرد اهداف صنعتی شان کار کنند؛ امر مهم برایشان مقدار پنبه پاک شده در پایان روز بود … نه حفظ حرمت و سلامتی یک خانواده سیاه پوست!

  از آنجا که دولتها همیشه حافظ منافع طبقه حاکم هستند، در نظام برده داری نیز دولت و قانون و مذهب در خدمت برده داران بود . برده داران روز به روز مرفه تر و ثروتمند تر می شدند و در عوض بردگان بتدریج ضعیفتر و فقیرتر می گشتند.

  مقاله مرتبط : ناتوانی جنسی مردان

  منابع کتابخانه راستینه

  تاریخ تمدن اسلام، جرجی زیدان، ترجمه و نگارش على جواهرکلام، مؤسسه انتشارات امیرکبیر

  تاریخ پزشکی ایران و سرزمینهای خلافت شرقی، دکتر سیریل الگود، ترجمه دکتر باهر فرقان

  منبع تصاویر 

  gameofthrones.fandom

  en.wikipedia

  اخته کردن مردان, ازدواج اجباری, حرمسرا, خواجه

  منبع مطلب : rastineh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید