این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ارگو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ارگو را از این سایت دریافت کنید.

  آرگو (فیلم ۲۰۱۲)

  (فیلم ۲۰۱۲)

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  آرگو

  پوستر فیلم کارگردان بن افلک

  تهیه‌کننده جرج کلونی

  گرانت هسلو بن افلک نویسنده کریس تریو بازیگران بن افلک برایان کرانستون آلن آرکین جان گودمن

  موسیقی الکساندر دسپلا

  فیلم‌بردار رودریگو پریتو

  تدوین‌گر ویلیام گلدنبرگ

  توزیع‌کننده برادران وارنر

  تاریخ‌های انتشار ۱۲ اکتبر ۲۰۱۲ مدت زمان ۱۲۰ دقیقه کشور ایالات متحده زبان انگلیسی فارسی

  هزینهٔ فیلم ۴۴٫۵ میلیون دلار

  فروش گیشه ۲۳۵ میلیون دلار

  (به انگلیسی: Argo) نام فیلمی سینمایی محصول کشور آمریکا به سال ۲۰۱۲ میلادی و ساختهٔ بن افلک است. داستان این فیلم دربارهٔ وقایع بحران گروگان‌گیری در سفارت ایالات متحده آمریکا در تهران است، که در آن، ۶ دیپلمات آمریکایی توانستند از منزل سفیر کانادا در تهران به خارج از ایران بگریزند.[۱] در این فیلم بازیگرانی چون بن افلک، آلن آرکین، برایان کرانستون و امید ابطحی به نقش‌آفرینی می‌پردازند. تهیه‌کنندگان این فیلم بن افلک، جرج کلونی و گرانت هسلو هستند.

  نامزد هفت جایزهٔ مختلف در هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار بود[۲] و در نهایت سه اسکار بهترین فیلم، بهترین فیلمنامهٔ اقتباسی و بهترین تدوین را کسب کرد.[۳] این نخستین‌بار از سال ۱۹۸۹ و برنده‌شدن بود که فیلمی بدون نامزدی برای عنوان بهترین کارگردانی، برندهٔ اسکار بهترین فیلم می‌شد. نامزد پنج جایزه گلدن گلوب شد که دو جایزه (بهترین فیلم درام و بهترین کارگردانی) را از آن خود کرد؛[۴] همچنین برنده جایزه بهترین فیلم از طرف انجمن تهیه کنندگان آمریکا شد.[۵] این فیلم با ۹۳٪ امتیاز بالایی را با رای کاربران سایت راتن تومیتوز به‌دست آورد.[۶] همچنین جایزه‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و تدوین را از مراسم بفتا به‌دست آورد.[۷]

  داستان[ویرایش]

  در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ و در گیرودارِ انقلاب ایران گروهی موسوم به دانشجویان پیرو خط امام به سفارت آمریکا در تهران حمله کردند و آن را به تصرف خود درآوردند و کارمندان آمریکایی سفارت را هم به گروگان گرفتند. از میان کارکنان به گروگان گرفته شده، تعداد ۶ نفر موفق می‌شوند از در پشت سفارت به خانه کن تیلور سفیر کانادا در ایران بگریزند.

  بعد از گریختن این آمریکایی‌ها جلسهٔ ویژه‌ای در سازمان اطلاعات آمریکا برای فرار آن‌ها صورت می‌گیرد. طی این جلسه نظرات مختلفی مطرح می‌شود و در ابتدا طبق نتیجه‌ای که مأموران سیا می‌گیرند قرار بر این می‌شود که آمریکایی‌ها به وسیله دوچرخه از تهران تا مرز ترکیه درون کوه‌ها دوچرخه سواری کنند چرا که احتمال شناسایی آن‌ها به وسیله رفت‌وآمد با ماشین بسیار بالا می‌رفته‌است. این نظر بعداً توسط تونی مندز که یکی از مأموران کارکشته سیا برای فرار اشخاص است رد می‌شود.در ادامه مأموران سیا سناریویی برای فرار آن‌ها به عنوان معلم‌های خارجی یا مشاوران کشاورزی مطرح می‌کنند که اولی به دلیل قطع رابطه ایران با آمریکا و دومی به دلیل برف سنگین و عدم امکان کشاورزی مناسب رد می‌شود. ادامه جلسه اول با شکست روبرو می‌شود و مأموران به راه‌حل مناسب و عملی دست پیدا نمی‌کنند.

  چند روز بعد در حالی که مندز در حال صحبت با پسر خود و مشاهده فیلم (نسخه ۱۹۶۸) بود؛ناگهان متوجه می‌شود که می‌تواند به عنوان گروهی هنرمند وارد ایران شوند که در حال ساخت فیلمی علمی_تخیلی هستند و می‌خواهند فیلمی با سبک و سیاق جنگ ستاره‌ها اما در ایران بسازند.[۸] بر اساس نقشه مندز، او و ۶ نفر آمریکایی هویت یک گروه فیلمسازی را به خود می‌گیرند که برای یافتن مکان‌های فیلمبرداری فیلمی علمی-تخیلی به نام «آرگو» به خاورمیانه سفر کرده‌اند.

  برای واقعی جلوه دادن این نقشه مندز از عوامل حرفه‌ای در هالیوود بهره گرفت، جان چمبرز، چهره‌پرداز آمریکایی یکی از این افراد بود. به موازات عملیات مندز، تبلیغات این فیلم ساختگی در روزنامه‌ها و مجلات هالیوود به عنوان تولیدی از استودیو ۶ آغاز شد و حتی برای واقعی‌تر جلوه دادن این داستان ساختگی، یکی از این روزنامه‌ها را به‌دست یکی از دیپلمات‌ها دادند که در هنگام خروج همراه خود داشته باشد.[۹] مندز در طول دو روز آمریکایی‌ها را برای بازپرسی‌های شدید آماده می‌کند و در حالی که تقریباً همه چیز مهیاست یک تلفن از سیا به او زده می‌شود که عملیات بایستی متوقف گردد. مندز به اوج آشفتگی می‌رسد چرا که وجدان کاری او اجازه نمی‌دهد که جان این ۶ آمریکایی را که به چند نفر از آن‌ها قول صد در صد برای خروج از کشور داده بود به خطر بیندازد. در ابتدا مندز حرف رئیس خود را با اکراه قبول می‌کند و برای رهایی از افکار مختلف رو به نوشیدن مشروبات الکلی و سیگار کشیدن می‌آورد. صبح، آمریکایی‌ها که در خانه سفیر منتظر مندز هستند تا حدودی متوجه تأخیر او می‌شوند.مندز که تمام شب در حال فکر کردن و سیگار کشیدن و مشروب خوردن بود به این نتیجه می‌رسد که نمی‌تواند حرف‌های سیا را قبول کند به همین خاطر در یک تماس سریع با سیا می‌گوید که عملیات را انجام می‌دهد و تلفن را قطع می‌کند. در آن طرف خط رئیس او بسیار عصبانی می‌شود و تلفن را می‌شکند.

  آمریکایی‌ها وارد فرودگاه می‌شوند و با اولین بازپرس که مدارک ورود آن‌ها به ایران را پیدا نمی‌کند مواجه می‌شوند. آمریکایی‌ها بدون اینکه توضیح خاصی بدهند نامه وزارت فرهنگ را که نشان می‌دهد که مندز می‌خواهد از ایران دیدن کند به مأمور فرودگاه می‌دهد. مأمور فرودگاه بدون پیدا کردن مدارک، آن‌ها را از بازپرسی اول رد می‌کند. در بازپرسی دوم جوانی با ریش‌های بلند به آن‌ها متذکر می‌شود که شاه رفته و آن دوران دیگر گذشته است. یکی از آمریکایی‌ها که نقش کارگردان را دارد برای مردمان ایرانی‌تبار دربارهٔ فیلم صحبت می‌کند و با نشان دادن فیلم‌نامه مصور فیلم و نشان دادن هواپیما و درآوردن صداهای مختلف توجه مردمان ایرانی‌تبار را از مسئله پیش رو منحرف می‌کند. جوان ایرانی پر ریش از آن‌ها می‌خواهد فقط به زبان فارسی حرف بزنند به همین خاطر همان آمریکایی که قرار بود دو روز فقط در ایران بوده باشد شروع به فارسی صحبت کردن می‌کند که با اقبال فراوان کسی متوجه این موضوع نمی‌شود.

  در انتها ۶ نفر آمریکایی با هویت جعلی و گذرنامه کانادایی، از مرز قانونی ایران در فرودگاه مهرآباد خارج می‌شوند و با پرواز سوئیس ایر به اروپا می‌گریزند. در پایان، این اتفاق باعث دوستی نزدیک‌تر آمریکا با کانادا می‌شود. صادق قطب زاده کانادا را تهدید می‌کند که تقاص این عمل را پس می‌دهد اما در عمل نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد. آمریکاهایی خوشحال از یک پیروزی دیگر در صحنه بین المللی می‌خواهند به مندز بالاترین نشان جاسوس آمریکا را بدهند اما چون مندز جاسوس است و نباید هویتش فاش شود در یک جلسه غیر علنی این نشان به او داده و سپس پس گرفته می‌شود و حدود ۲۰ سال بعد این نشان دوباره به مندز اهدا می‌شود. پایان فیلم با جمله‌ای همراه است که می‌گوید اگر دولت‌های جهان با هم متحد شوند می‌توانند در مقابل هرگونه خطرات ناشناخته و غیرقابل حل ایستادگی کنند و این پیروزی سند بزرگی بر این مدعا است.[۱۰]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  ارگو چیست؟ بلاک چین ارز دیجیتال Ergo چگونه کار می‌کند؟– ارز تودی

  بلاک‌چین ارگو Ergo مانند اتریوم از بلاک‌چین‌های قابل برنامه‌ریزی است که به دلیل کاهش مصرف انرژی و امنیتی، شهرت بسیاری پیدا کرده است.

  ارگو یک بلاک‌چین قابل برنامه‌ریزی را با فرآیند استخراج قابل اعتماد و کارآمد است که در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد. این بلاک‌چین دارای عرضه محدود ۹۷ میلیون توکن ERG است. از آنجایی که هنوز همه توکن‌ها توزیع نشده‌اند، ERG اکنون ارزش بازاری ۲۶۸ میلیون دلاری دارد. در این مقاله، این بلاک‌چین را معرفی کرده و نحوه عملکرد آن را بررسی می‌کنیم.

  فهرست محتوا

  ارگو چیست؟

  صرافی غیرمتمرکز ارگو (ErgoDEX) چیست؟

  قابلیت اجاره فضای ذخیره سازی در ارگو چیست؟

  خالق بلاک‌چین ارگو کیست؟

  تاریخچه قیمت ارگو

  آینده بلاک‌چین ارگو چگونه خواهد بود؟

  ارگو چیست؟

  ارگو یک بلاک‌چین ایمن و غیر متمرکز است. با ترکیب ویژگی‌های دو بلاک‌چین برتر ارز‌های دیجیتال، بیت‌کوین و اتریوم، Ergo این کار را انجام می‌دهد. این پروژه از قرارداد‌های هوشمند مشابه اتریوم برای قابلیت‌های دیفای خود استفاده می‌کند و شبکه را با استفاده از فرآیند اجماع اثبات کار (PoW) از بیت کوین ا‌من‌تر می‌کند.

  پروتکل استخراج Autolykos که توسط Ergo استفاده می‌شود، نسخه‌ای از پروتکل استخراج بیت‌کوین است. پروتکل Autolykos انرژی کمتری مصرف می‌کند؛ زیرا در برابر استخر‌های استخراج بزرگ و ماینر‌های ASIC بسیار مقاوم است. علاوه بر این، ارگو برای کاهش بیشتر اثرات نامطلوب الگوریتم اثبات کار بیت کوین بر محیط، میزان استخراج را برای هر نود محدود می‌کند.

  شبکه ارگو دارای توکن بومی به نام ERG است. راه‌اندازی این پروژه عادلانه است، زیرا تا به حال هیچ پیشنهاد اولیه کوینی (ICO) نداشته است. بلاک‌چین ارگو، به جای آن از به جای آن رویکرد راه‌اندازی اثبات کار را انتخاب کرد و از کاربران خواست که توکن‌ها را استخراج کنند یا در بازار ثانویه خریداری کنند تا آن‌ها را به دست آورند.

  توکن‌های ERG از طریق پاداش‌های بلاک توسط پروژه توزیع شدند. پاداش بلاک برای دو سال اول از ۷۵ ERG (۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱) آغاز شد. بعد از دو سال اول، پاداش‌های بلوک ERG به طور پیوسته کاهش می‌یابد تا زمانی که هشت سال پس از راه‌اندازی به صفر رسیده و مجموع عرضه را به ۹۷ میلیون برساند. تا آن زمان، هزینه‌های ذخیره‌سازی و تراکنش برای تأمین مالی مشوق‌های ماینر‌ها استفاده می‌شود.

  از آنجایی که ارگو دارای بلاک چین قابل برنامه‌ریزی خاص خود است، برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) روی آن ایجاد شود. این بلاک‌چین اکنون میزبان برنامه‌های کاربردی از جمله خانه حراج Ergo و پروتکل استیبل کوین SigmaUSD (ساخته شده برای NFT) است. گفتنی است اتریوم نیز یکی از بلاک‌چین‌های قابل برنامه‌ریزی است. با این حال، تفاوت اصلی بین آن‌ها این است که Ergo برای بنزین یا هزینه‌های تراکنش هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

  این امر کارمزد‌های توسعه بلاک چین ارگو را قابل پیش‌بینی کرده و ایجاد DApp در سیستم را برای توسعه‌دهندگان ساده‌تر می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد ارگو این است که زبان برنامه‌نویسی خاص خود، Ergoscript را دارد. توسعه‌دهندگان ممکن است با افزایش قابلیت و تطبیق‌پذیری این زبان برنامه‌نویسی، اسکریپت‌های پیچیده را آسان‌تر و مقرون به صرفه‌تر بسازند. همانطور که قرارداد‌های هوشمند ترگو پیچیده و ایمن نوشته می‌شوند، شبکه برای برنامه‌های متنوع دیفای مناسب‌تر و بهتر می‌شود.

  صرافی غیرمتمرکز ارگو (ErgoDEX) چیست؟

  پلتفرم ارگو دارایی یک صرافی غیرحضانتی و غیرمتمرکز به نام ارگودکس است. کاربران می‌توانند با استفاده از این صرافی وجوه خود را بین شبکه‌های Ergo و کاردانو (ADA) جابجا کنند. برای اجازه دادن به اشتراک نقدینگی بین دو پلتفرم، ErgoDEX از مکانیزم توسعه یافته خروجی تراکنش خرج نشده (eUTXO) استفاده می‌کند.

  مانند صرافی‌های یونی‌سوواپ، سوشی‌سواپ، صرافی ارگو نیز مبتنی بر پروتکل سازنده بازار خودکار (AMM) است. با این حال، ErgoDEX قصد دارد تا قبل از اینکه به طور کامل با قرارداد‌های هوشمند کاردانو یکپارچه شود، پروتکل دفتر سفارش را بر روی استخر‌های نقدینگی خود بسازد. مدل eUTXO مورد استفاده توسط ارگو و کاردانو ترکیب پروتکل AMM را با پروتکل دفترچه سفارش امکان‌پذیر می‌کند. در بلاک چین‌های ارگو و کاردانو، مفهوم eUTXO چشم انداز نقدینگی و قابلیت همکاری مشترک را امکان‌پذیر می‌کند.

  علاوه بر این، کاربرانی که اکوسیستم ارگودکس را تبلیغ می‌کنند و از DEX استفاده می‌کنند، پاداش دریافت می‌کنند. استخراج‌کنندگان، ارائه‌دهندگان رابط کاربری، ارائه‌دهندگان نقدینگی و معامله گران از جمله کاربران اکوسیستم ارگودکس هستند.

  تراکنش‌ها توسط ماینر‌ها پردازش و تأیید می‌شوند؛ هزینه‌های استخراج به صورت توکن ERG پرداخت می‌شود.

  ارائه‌دهندگان رابط کاربری (UI) ربات‌ها و UI را اجرا می‌کنند و زمانی که اقداماتی از طریق UI انجام می‌شوند، پول پرداخت می‌شوند.

  اجرا‌کنندگان خارج از زنجیره، از خدمات AMM و OrderBook پاداش‌های مالی دریافت می‌کنند.

  ارائه‌دهندگان نقدینگی در ازای تأمین نقدینگی، کارمزد پروتکل را از استخر‌های نقدینگی دریافت می‌کنند.

  قابلیت اجاره فضای ذخیره سازی در ارگو چیست؟

  در طول سال‌های گذشته، در مجموع ۴ میلیون بیت‌کوین به دلیل گم شدن یا فراموش شدن آدرس کیف‌پول از دست رفته‌اند. از سوی دیگر، توکن‌های برخی پروژه‌ها برای مدت زمان زیادی دست نخورده باقی می‌مانند و جریان توکن‌ها را محدود می‌کنند. قابلیت منحصر به فرد اجاره ذخیره سازی ارگو با هدف رسیدگی به این مشکلات ارز‌های دیجیتال است. در اصل، مکانیسم اجاره ذخیره‌سازی، توکن‌های استفاده‌شده و گمشده را بازیافت و دوباره به گردش در می‌آورد. اگر توکن به مدت چهار سال بدون مالک باقی بماند، ماینر‌ها مجاز به دریافت هزینه‌های اجاره فضای ذخیره‌سازی هستند. هنگامی که پاداش بلاک به صفر می‌رسد، این هزینه‌ها به عنوان مشوقی برای امنیت شبکه عمل می‌کنند.

  اجاره ذخیره‌سازی اساساً داده‌های استفاده نشده در بلاک چین را حذف می‌کند. قبل از سال چهارم، زمانی که هزینه‌های اجاره فضای ذخیره‌سازی شروع می‌شود، کاربران می‌توانند توکن‌های خود را از جعبه‌های UTXO برداشته یا منتقل کنند. برای اینکه توکن‌های استفاده نشده قابل استخراج باشند، باید هر چهار سال یک بار هزینه ذخیره‌سازی در ERG برای UTXO‌ها بپردازند. در نتیجه، زمانی که توکن‌ها دوباره به گردش درآمده شوند، نقدینگی بیشتری ایجاد خواهد شد.

  منبع مطلب : arztoday.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید