این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  از نظر حقوقی مالی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  از نظر حقوقی مالی را از این سایت دریافت کنید.

  مالی که امانت نزد کسی بگذارند در حل جدول جواب

  مالی که امانت نزد کسی بگذارند در حل جدول جواب را از این سایت دریافت کنید.

  مالی که امانت نزد کسی بگذارند در حل جدول جواب

  دسته بندی : جوابگو مطالب سایت

  اعظم

  ودیعه

  جواب و پاسخ مالی که امانت نزد کسی بگذارند در حل جدول بازی جدولانه از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : ودیعه.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

  بله خیر ارش 3 ماه قبل 0 ۱-ودیعه ۲-برهوت ۳-فرسایش ۴-خروج ۵-انحصار ۶-داماد ۷-دریاسالار 0 ناشناس 1 ماه قبل ممنون ازت دمت گرم 0 علی 1 ماه قبل دمت گرم داداش هاشم ساری نیا 5 ماه قبل 1 ودیعه اعظم 7 ماه قبل 4 ودیعه اعظم 7 ماه قبل 1 ودیعه 6 پاسخ ادمین

  منبع مطلب : nexinfo.ir

  حقوق مالی

  در این مقاله حقوق مالی و انواع آن توضیح داده شده است و تفاوت حقوق مالی و غیر مالی بررسی شده و تعریف و ویژگی های حق عینی و دینی مطابق با قانون مدنی ارائه شده است.

  حقوق مالی ، حقوقی است که هر فرد با دارایی و اموال خود دارد. این سری از حقوق دارای ارزش اقتصادی هستند. در مقابل حقوق مالی، حقوق غیر مالی قرار دارد که قابل تبدیل به پول نیستند، مانند حق حضانت. حقوق مالی، بر اساس موضوع حق، به دو دسته حقوق عینی و دینی تقسیم می شوند و حق عینی، شامل حق مالکیت، حق ارتفاق و حق انتفاع می باشد.

  برای مشاوره حقوق مالی و انواع آن

  برای مشاوره حقوق مالی و انواع آن

  حقوق، جمع کلمه حق است. حق، امتیازی است، که هر شخص بر اساس قانون، در جامعه دارد. هر فرد، دارای انواع مختلف حق می باشد، که یکی از آنها حق نسبت به اموال است ، که به آن، حقوق مالی گفته می شود، حق مالی، حقی است، که قانون گذار، در حوزه اموال افراد یک جامعه در نظر گرفته است. این حق، دارای ارزش اقتصادی بوده و شرایط و ویژگی های مخصوص به خود را دارد.حق مالی، چون با اموال ، منافع و دارایی های افراد مرتبط است، از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار می باشد. حقوق مالی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام از آنها آثار و ویژگی های مخصوص به خود را دارد. بنابراین، ممکن است، برای افراد، ابهاماتی در این خصوص ایجاد شود، که حقوق ایجاد شده برای آنها در ذیل کدام گروه قرار می گیرد.

  از این رو، در این مقاله قصد داریم، در ابتدا، به این سوال پاسخ دهیم، که حقوق مالی چیست؟ سپس، انواع حقوق مالی را بررسی کرده و هرکدام را توضیح دهیم و در ادامه، تفاوت حقوق مالی با غیر مالی را بررسی نماییم. اگر در خصوص حقوق مالی سوالاتی دارید، در این مقاله با همراه باشید.

  حقوق مالی چیست ؟

  حقوق مالی ، حقوقی است که مرتبط با دارایی و اموالی هر فرد است . یعنی، افراد، نسبت به مالی که دارند، دارای حق یا حقوقی هستند . در مقابل حقوق مالی ، حقوق غیر مالی است، که مرتبط با حقوق افراد، خارج از اموال و دارایی هایشان است. مثل حق زوجیت یا بنوت یا حق حضانت که این حقوق، با مال سر و کار ندارند و بیشتر، به حقوق شخصی فرد مرتبط هستند. حقوق مالی، دارای ویژگی هایی بوده که آن ها را از حقوق غیر مالی متمایز می کند. این ویژگی ها عبارتند از :

  اول، حقوق مالی و اجرای آن، برای دارنده آن حق، منفعت و سود مالی دارد؛ یعنی این منفعت را می توان به پول تبدیل کرد و دارای ارزش اقتصادی است، اما حق غیر مالی به صورت مستقیم، قابلیت تبدیل به پول را ندارد.

  دوم، این که هر فرد می تواند، حق مالی اش را به فرد دیگر انتقال بدهد. مثلا، فردی که مالک یک خانه است، نسبت به آن خانه، حق مالکیت ( بارزترین نمونه حق مالی ) دارد. بنابریان، می تواند با فروختن خانه، حق مالی خود را به دیگری انتقال دهد . اما حق غیر مالی، این ویژگی را ندارد. برای مثال، حق زوجیت، قابل انتقال به دیگری نیست.

  سوم، کسی که حق مالی دارد، می تواند از حق مالی خود بگذرد و آن را ساقط کند. مثلا، کسی که پولی به او ارث می رسد، در واقع مالک ارثیه است و نسبت به آن، حق مالی دارد؛ اما می تواند بگوید، من این حق را نمی خواهم . در حقوق، به این عمل، اسقاط حق می گویند . اما در حق غیر مالی، نمی توان گفت، من از حق پدری خود نسبت به فرزندم، صرف نظر می کنم و آن را نمی خواهم .

  چهارم، حق مالی، می تواند توقیف شود، یعنی اگر کسی نتواند قرض و بدهی های خود را بپردازد، این امکان برای طلبکارانش وجود دارد که از دادگاه، تقاضای توقیف اموال او را بکنند و دادگاه، می تواند اموال آن فرد را توقیف کند. اما امکان توقیف، نسبت به حقوق غیر مالی وجود ندارد . پس حق مالی، چهار ویژگی اصلی دارد: دارای ارزش پولی است و قابلیت توقیف، نقل و انتقال و اسقاط را دارد.

  حتما بخوانید: مفهوم حق مالکیت

  انواع حقوق مالی

  حقوق مالی، حقوقی هستند، که اشخاص، نسبت به اموال پیدا می کنند. حقوق مالی، در یک تقسیم بندی، به دو نوع عینی و دینی تقسیم می شوند. ملاک، در این تقسیم بندی، موضوع حق است. حق عینی، به صورت مستقیم، نسبت به یک عین خارجی اعمال می شود، اما حقوق دینی که نام دیگر آن حق شخصی است؛ یعنی حقی که شخص نسبت به دیگری پیدا می کند و حق ایجاد شده می تواند، بابت پرداخت یک دین یا انجام یک فعل یا ترک فعل باشد.حق دینی و حق عینی، با هم تفاوت ها و شباهت هایی دارند. هردو این حقوق، قابل اسقاط هستند. اما به اسقاط حق عینی، اعراض گفته شده و به اسقاط حق دینی، ابراء می گویند. همچنین، هر دو این حقوق، قابلیت نقل و انتقال دارند.حقوق مالی در تقسیم بندی دیگری که بر اساس نوع رابطه بین صاحب حق و موضوع آن است، به سه گروه تقسیم می شوند. تمامی حقوقی که در این تقسیم بندی وجود دارند، در شمار حق عینی قرار می گیرند. به موجب ماده 29 قانون مدنی، "ممکن است اشخاص نسبت به اموال، علاقه های ذیل را دارا باشند :

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید