این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  استعلام شکایت از پلاک خودرو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  استعلام شکایت از پلاک خودرو را از این سایت دریافت کنید.

  شکایت قضایی خودرو چیست؟

  مواظب باشید که هنگام خرید خودرو به دردسر نیفتید! زمانی که قصد دارید خودرویی را از شخصی خریداری کنید؛ حتماً بایستی نسبت به موضوع شکایت قضایی خودرو اشراف کاملی داشته باشید. عدم تسلط بر این موضوع باعث می‌شود؛ تا درصورتی‌که اتومبیل خریداری شده از لحاظ حقوقی و کیفری شکایتی بر روی پلاک آن ثبت شده […]

  شکایت قضایی خودرو چیست؟

  مواظب باشید که هنگام خرید خودرو به دردسر نیفتید! زمانی که قصد دارید خودرویی را از شخصی خریداری کنید؛ حتماً بایستی نسبت به موضوع شکایت قضایی خودرو اشراف کاملی داشته باشید. عدم تسلط بر این موضوع باعث می‌شود؛ تا درصورتی‌که اتومبیل خریداری شده از لحاظ حقوقی و کیفری شکایتی بر روی پلاک آن ثبت شده باشد، شما را گرفتار مشکلات قانونی کند.

  ما در این مقاله قصد داریم؛ تا پاسخ کاملی به سؤال “شکایت قضایی خودرو چیست؟” بدهیم و روش‌های پیگیری این موضوع را نیز به شما توضیح دهیم. اگر قصد خرید اتومبیلی را دارید، حتماً این مطلب را تا آخر مطالعه کنید؛ تا از ایجاد مشکلات قانونی برای خود جلوگیری نمایید. با “آیتول” همراه باشید.

  شکایت قضایی خودرو چگونه صادر می‌شود؟

  اگر صاحب یک خودرو درگذشته مرتکب جرم یا تخلفی شده و اشخاصی از اتومبیل مذکور شکایتی کرده باشند؛ دادنامه‌ای برای صاحب ماشین صادر می‌شود. البته این نوع از شکایت بر روی پلاک ثبت می‌شود و برای زمانی است که هویت اصلی صاحب اتومبیل مشخص نیست.

  با ورود به صفحه دریافت ریز خلافی خودرو با پلاک می‌توان دادخواست‌هایی که بر روی پلاک اتومبیل ثبت شده را استعلام گرفت.

  چه تخلفاتی باعث ایجاد شکایت قضایی پلاک خودرو می‌شوند؟

  تخلفات و جرایم مختلفی وجود دارند که در آن‎ها هویت صاحب خودرو مشخص نیستند. یکی از مثال‌های بارز این موضوع تصادف اتومبیل با یک فرد و فرار کردن صاحب خودرو از صحنه است؛ در این مواقع شاهدان این سانحه با یادداشت کردن شماره پلاک می‌توانند؛ در آینده یک شکایت قضایی برای خودروی مذکور ثبت کنند.

  انواع دیگر این جرایم را می‌توانید در لیست زیر مطالعه کنید:

  اتومبیل‌هایی که برای عابران و سایر رانندگان مزاحمت ایجاد کردند

  خودروهایی که قاچاق می‌کنند

  اتومبیل‌های سرقتی که سارقان اقدام به فروش آن می‌کنند

  خودروهایی که تخلفات رانندگی خطرناکی را انجام می‌دهند

  ماشین‌هایی که عوارض شهرداری یا جرایم بسیار سنگین پرداخت نشده‌ای دارند.

  البته برای مورد آخر که وجود جرایم سنگین است، می‌توان اعتراضاتی ثبت نمود؛ که باعث کاهش مبلغ جریمه یا حذف کلی آن خواهد شد. با مراجعه به صفحه اعتراض به جریمه رانندگی می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این موضوع کسب کنید.

  شکایت قضایی خودرو چه تأثیری بر روی معامله دارد؟

  زمانی که شکایتی بر روی پلاک خودرو ثبت شده باشد، خریدار در هنگام تعویض پلاک به مشکل برمی‌خورد. در این مرحله از خرید، اتومبیل در همان لحظه توقیف شده و تا رفع اثر شکایت قضایی این مشکل برطرف نخواهد شد. در این‌جور مواقع خریدار به‌شدت ضرر می‌کند؛ البته مشکل زمانی بدتر می‌شود که معامله خودرو به‌صورت وکالتی انجام شده و تمامی مسئولیت این شکایت برعهده خریدار خواهد بود.

  به شما توصیه می‌کنیم؛ که حتماً قبل از خرید اتومبیل از مشاوره حقوقی مجموعه “آیتول” استفاده کنید. کارشناس‌های متخصص ما به‌صورت دقیق و ریزبینانه تمامی مسائل مربوط به شکایت قضایی خودروی مدنظر شما را پیگیری می‌کنند. همچنین سامانه “آیتول” خدمات دیگری نیز مانند خرید بیمه شخص ثالث، ترخیص اتومبیل از پارکینگ و معاینه فنی را نیز ارائه می‌دهد.

  ۳ روش برای استعلام شکایت قضایی خودرو

  تا به اینجا با شکایت قضایی خودرو آشنا شدید؛ برای این‌که این موضوع خریدار اتومبیل را درگیر مسائل قانونی نکند، بایستی قبل از امضاء مبایعه‌نامه حتماً فرایند استعلام شکایت پلاک خودرو انجام شود. در ادامه به ۳ روش اصلی این موضوع خواهیم پرداخت.

  ۱- تماس با پلیس ۱۱۰ جهت استعلام شکایت قضایی خودرو

  ساده‌ترین روش برای استعلام شکایت اتومبیل، تماس با پلیس ۱۱۰ است. در این روش شما شمارهٔ پلاک خودرو را به اپراتور اعلام می‌کنید و سپس از جزئیات شکایت‌های اتومبیل اطلاع کسب خواهید کرد.

  ۲- استعلام شکایت از پلاک اتومبیل با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک

  استعلام حضوری شکایت قضایی اتومبیل مزیت‌هایی نسبت به تماس با پلیس ۱۱۰ دارد؛ شما در این روش می‌توانید عوارض سالیانه، خلافی خودرو و جزئیات کامل شکایت‌های اتومبیل را نیز مشاهده کنید. با مراجعه به دفاتر +۱۰ یا خدمات الکترونیک می‌توانید از این موضوعات اطلاع کسب کنید.

  ۳- دریافت جزئیات خلافی و شکایت خودرو از سامانه “آیتول”

  یکی از بهترین روش‌های اینترنتی برای پیگیری شکایت خودرو و خلافی آن مراجعه به سامانه “آیتول” است. در این روش فقط با ارائه شماره پلاک ماشین می‌توانید از عوارض سالیانه، خلافی خودرو و شکایت‌های قضایی آن اطلاع کسب کنید. همچنین شما می‌توانید برای سنهاب استعلام بیمه شخص ثالث هم روی آیتول حساب کنید. این پروسه می‌تواند از طریق کد یکتا، شماره پلاک یا کد ملی انجام بگیرد.

  استعلام شکایت قضایی خودرو از الزامات قبل از خرید اتومبیل است

  قبل از خرید یک خودرو حتماً باید بر روی موضوع شکایت قضایی خودرو و استعلام آن اشراف کاملی داشته باشید؛ برخی از سودجویان از عدم آگاهی خریدارها نسبت به این موضوع سوءاستفاده کرده و ضررهای مالی زیادی را برای خریدار ایجاد می‌کنند.

  این نوع از شکایات زمانی اتفاق می‌افتد؛ که هویت صاحب اتومبیل مشخص نبوده و تنها اطلاعات در دسترس فقط شماره پلاک خودرو است. شما می‌توانید با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک، تماس با پلیس ۱۱۰ و یا استفاده از سامانه “آیتول” از این موضوع اطلاع کسب کنید.

  اگر قصد خرید خودرویی را دارید، همین‌الان به صفحه خلافی خودرو در وب‌سایت “آیتول” رفته و جزئیات شکایات قضایی خودروی مدنظر خود را مشاهده نمایید.

  همه خدمات خودرو، یکجا در آیتول

  منبع : itoll.ir

  استعلام شکایت از پلاک خودرو

  در این مقاله دینا در خصوص استعلام شکایت از پلاک خودرو توضیح داده شده و در ادامه توضیحاتی در خصوص نحوه پیگیری اینترنتی پلاک خودرو و دانلود برنامه آن ارائه شده است.

  استعلام شکایت از پلاک خودرو

  استعلام شکایت از پلاک خودرو، از موارد مهمی است که افراد متقاضی خرید خودرو، در هنگام انجام معاملات خود، باید به آن توجه ویژه داشته باشند. نحوه استعلام شکایت از پلاک خودرو، تماس با پلیس 110 و یا مراجعه به دفاتر پلیس 10+ می باشد. در خصوص نحوه پیگیری اینترنتی باید گفت، هنوز امکان پیگیری اینترنتی و استفاده از برنامه و اپلیکیشنی برای این استعلام، فراهم نشده است.

  برای مشاوره در خصوص استعلام شکایت از پلاک خودرو

  برای مشاوره در خصوص استعلام شکایت از پلاک خودرو

  امروزه، با توجه به کلاهبرداری های فراوانی که اتفاق می افتد، ضروری است، افراد، تا حد امکان از راه های پیشگیری آن با خبر باشند. یکی از زمینه هایی که افراد بسیاری در آن، مورد کلاهبرداری قرار می گیرند، هنگام خرید یک خودروی تازه است. بدین نحو که فرد خریدار، با اعتماد نابجا به فروشنده و بدون هیچگونه استعلامی، اقدام به انعقاد معامله می نماید.

  از جمله موارد مهمی که هر فرد، قبل از خرید خودرو های کارکرده، باید مورد توجه قرار دهد، آگاهی از وضعیت پلاک خودرویی است که قصد خریداری آن را از فروشنده دارد. گاه، پلاک خودرویی که فرد قصد خرید آن را دارد، مورد شکایت توسط افراد دیگر یا گزارش مامورین پلیس قرار گرفته یا توقیف است و عدم اطلاع از این موضوع، کار را در مراحل بعدی، برای خریدار، دشوار می کند.

  از این رو، در این مقاله، قصد داریم به مبحث استعلام شکایت از پلاک خودرو بپردازیم و نحوه استعلام شکایت از پلاک خودرو به صورت حضوری و نحوه پیگیری اینترنتی را بیان نمائیم. چنانچه سوالاتی پیرامون موضوع استعلام شکایت از پلاک خودرو دارید، یا مایل به دانلود برنامه مربوط به استعلامات پلاک خودرو می باشید، با ما همراه باشید.

  استعلام شکایت از پلاک خودرو چیست؟

  در خصوص پاسخ به این پرسش که استعلام شکایت از پلاک خودرو چیست، باید اشاره داشت، این امر به معنای اطلاع یافتن از شکایتی بودن یا نبودن پلاک خودرو است. از جمله موارد لازم و ضروری، هنگام انجام هر گونه معامله، اعم از ملک، یا معامله اموال منقولی نظیر خودرو و موتور سیکلت، استعلام از وضعیت موضوع و مورد معامله، می باشد که خوشبختانه امروزه امکان آن، برای متقاضیان، فراهم گردیده است.

  گاه ممکن است، پلاک خودرویی که ما قصد خرید آن را داریم، به علت موارد متعددی نظیر ارتکاب جرم با آن خودرو، سرقتی بودن خودرو، انجام اعمال قاچاق به وسیله آن خودرو، تصادف منجر به قتل و فرار از صحنه با آن خودرو، تخلفات رانندگی خطرناک یا ایجاد مزاحمت برای افراد، مورد شکایت قرار گرفته باشد و عدم توجه به این امر و آگاهی نداشتن از آن، عواقب زیان باری را برای خریدار به همراه خواهد داشت.

  به همین علت، استعلام شکایت از پلاک خودرو، از موارد مهم و ضروری در خرید خودرو است. افرادی که قصد خرید خودرو کارکرده و دست دوم را دارند، پیش از هر امر دیگری، باید از طریق نهادهای مورد نظر برای استعلام، اقدام به استعلام پلاک خودرو نموده و از وضعیت پلاک خودروی مورد نظر خود و شکایتی یا عدم شکایتی بودن آن، آگاه گردند.

  حتما بخوانید: استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

  استعلام شکایت از پلاک خودرو اینترنتی

  در خصوص نحوه پیگیری اینترنتی استعلام شکایت از پلاک خودرو باید گفت، هنوز سامانه ای فراهم نشده است و متقاضیان استعلام شکایت از پلاک خودرو، صرفا می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10 یا تماس با 110، اقدام به استعلام شکایت از پلاک خودروی مورد نظر خود نمایند. اما در خصوص سایر امور مربوط به خودرو، امکان پیگیری اینترنتی، فراهم است.

  در خصوص سایر امور، مانند استعلام در خصوص اموری مانند خلافی خودرو، تخلفات رانندگی، نمره منفی گواهینامه، تصادفات، استعلام مدارک سازمانی، نحوه پیگیری اینترنتی بدین صورت است که متقاضیان می توانند به سایت پلیس راهور ۱۲۰ www.rahvar120.ir مراجعه نمایند و با وارد نمودن اطلاعات لازم، اقدام به استفاده از خدمات این سامانه و پیگیری اینترنتی نمایند.

  برای ورود به سامانه پلیس راهور 120 کلیک کنید .

  بیشتر بخوانید: آدرس مراکز و سامانه نوبت دهی تعویض پلاک کرج

  برنامه استعلام شکایت از پلاک خودرو

  در قسمت های قبل، در این خصوص که استعلام شکایت از خلافی خودرو چیست، توضیح دادیم و گفتیم که در حال حاضر، امکانات پیگیری اینترنتی شکایت از پلاک خودرو فراهم نشده است. در خصوص استعلام شکایت از پلاک خودرو، برنامه و اپلیکیشنی نیز فراهم نشده است، اما در خصوص سایر موراد مربوط به پلاک خودرو، برنامه هایی موجود است. برنامه پلیس من، ازجمله اپلیکیشن هایی است که جهت استعلام سایر موارد مربوط به خودرو، نظیر استعلام و پرداخت خلافی، استعلام وضعیت گواهینامه و وقت گرفتن برای تمدید آن، طراحی شده است. نحوه استفاده از این برنامه، مطابق مراحل زیر است:

  منبع : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ارزو 6 روز قبل
  0

  میخاستم بدونم روی پلاک ماشینم چه شکایتی عست

  مهدی 5 ماه قبل
  2

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید