این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  استعلام واریز پول بنزین وانت بارها 1401

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  استعلام واریز پول بنزین وانت بارها 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  ورود به سامانه سماس سهمیه بنزین samas.moi.ir

  این مطلب راهنمای سامانه سماس samas.moi.ir است و مشاهده مانده و استعلام اعتبار سوخت بنزین و نحوه سوخت گیری در سایت سماس را آموزش داده است.

  ورود به سامانه سماس سهمیه بنزین samas.moi.ir

  عناوین اصلی این مقاله:

  مقدمه

  ورود به سامانه سماس samas.moi.ir

  استعلام اعتبار سوخت در سامانه سماس

  امکانات سامانه سماس samas.moi.ir

  نکات مربوط به سامانه سماس

  نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

  سامانه سماس به نشانی samas.moi.ir که از خلاصه عبارت « سامانه مشترک اطلاعات سفر » روی کار آمده است توانسته بسیاری از امور مربوط به استعلام اعتبار سوخت بنزین و مشاهده مانده اعتبار سوخت را برای رانندگانی که به آن ها اعتبار سوخت تعلق می گیرد، تسهیل کند. بنابراین، سامانه سماس می تواند برای تمامی رانندگان تاکسی های اینترنتی مانند اسنپ، تاکسی، رانندگان مدارس، رانندگان سازمانی و ... مورد استفاده قرار بگیرد. این رانندگان می توانند برای استعلام وضعیت سهمیه سوخت و بنزین خود به سامانه مذکور وارد شوند و مراحل ورود به سامانه سماس samas.moi.ir را انجام دهند.

  لازم به ذکر است که سامانه مشترک اطلاعات سفر تمامی اطلاعات مربوط به داده های سفر را به صورت الکترونیکی و آنلاین ثبت می کنند و دیگر نیازی به هیچ گونه مراجعه حضوری برای استفاده از این خدمات نیست.

  ورود به سامانه سماس samas.moi.ir

  در اوایل راه اندازی طرح سهمیه بندی بنزین، سامانه منحصر به فردی برای انجام امور مربوط به سهمیه سوخت بنزین ، استعلام بنزین و ... وجود نداشت و رانندگان تاکسی و یا سرویس مدارس باید به صورت حضوری برای انجام این اقدامات، در محل های خاصی مراجعه می کردند؛ اما خوشبختانه در سال ۱۳۹۹ سامانه ای به نام سامانه سماس راه اندازی شد که بسیاری از امور مربوط به استعلام اعتبار سوخت بنزین رانندگان تاکسی و رانندگان سرویس مدارس از طریق این سامانه انجام می شود.

  در این مقاله قصد داریم شما را با سامانه مشترک اطلاعات سفر و یا سامانه سماس samas.moi.ir آشنا کنیم و نحوه سوخت گیری در سامانه سماس و استفاده از امکانات این سامانه برای شما مردم عزیز توضیح دهیم. بنابراین اگر شما هم می خواهید بدانید سامانه سماس چیست با این نوشتار همراه باشید.

  ورود به سامانه سماس samas.moi.ir

  شاید برای بعضی از رانندگان تاکسی های اینترنتی و یا هر راننده ای که کد ملی آن در سامانه سوخت گیری ثبت شده باشد، نحوه ورود به سامانه سماس samas.moi.ir مورد ابهام باشد. به همین خاطر در ادامه نحوه ورود به سامانه سماس را به صورت تصویری برای شما توضیح می دهیم که هیچ گونه مشکلی برای ورود شما به این سامانه وجود نداشته باشد.

  ۱برای ورود به سایت سماس samas.moi.ir ، ابتدا یکی از مرورگرهای کروم و یا فایرفاکس گوشی های هوشمند و یا رایانه خود را باز کنید.

  ۲در فیلد جستجوی گوگل عبارت «سامانه سماس» و یا سایت samas.moi.ir را جستجو نمایید.

  ۳اولین سایتی که گوگل برای شما جستجو می کند، سایت اصلی سماس به آدرس اینترنتی samas.moi.ir می باشد. روی آن کلیک کنید تا وارد سامانه مشترک اطلاعات سفر شوید.

  بیشتر بخوانید: سایت نوبت دهی تعویض پلاک

  به کانال تلگرام ما بپیوندید

  به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

  استعلام اعتبار سوخت در سامانه سماس

  قبل از اینکه در رابطه با نحوه استعلام اعتبار سوخت در سامانه سماس صحبت کنیم، باید ذکر کنیم که در حال حاضر اعتبار سوخت به کارت ملی افراد ارسال می شود. در واقع، استعلام اعتبار سوخت در سامانه سماس با کد ملی افراد صورت می گیرد. بنابراین، تنها افرادی امکان استعلام اعتبار سوخت در سامانه سماس samas.moi.ir را دارند که اطلاعات آن ها در این سامانه ثبت شده باشد و تا به حال اعتباری سوختی به کد ملی مذکور واریز شده باشد.

  در صورتی که قصد استعلام اعتبار سوخت و مشاهده مانده اعتبار سوخت در سامانه سماس را دارید، می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید و از آخرین وضعیت اعتبار سوخت خود در سامانه اینترنتی سماس مطلع شوید.

  مشاهده مانده اعتبار سوخت

  ۱ابتدا سایت سماس به آدرس اینترنتی samas.moi.ir را در گوگل جستجو کنید و وارد سایت اصلی سامانه مشترک اطلاعات سفر شوید. (در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید از طریق روش ذکر شده در مقاله به سامانه وارد شوید.)

  ۲برای استعلام اعتبار سوخت، بر روی گزینه «استعلام رانندگان» کلیک کنید.

  ۳در کادر اول کد ملی خودتان را به دقت وارد کنید و پس از وارد کردن کد امنیتی نشان داده شده در تصویر، بر روی گزینه استعلام کلیک نمایید.

  ۴در این مرحله اگر به کد ملی شما اعتبار سوختی واریز شده باشد، اطلاعات و میزان اعتبار سوخت شما قابل نمایش می باشد و می توانید از آخرین وضعیت و باقی مانده اعتبار سوخت خود در این سامانه مطلع شوید.

  بروز«خطا، تا کنون برای این کد ملی واریز اعتبار سوخت انجام نشده است»

  بعضی از رانندگان به هنگام استعلام اعتبار سوخت در سامانه سماس با خطای «خطا، تا کنون برای این کد ملی واریز اعتبار سوخت انجام نشده است» مواجه می شوند. در واقع، این خطا پیرو توضیحات داده شده در مقاله می باشد. در حال حاضر تنها مشاهده مانده اعتبار سوخت برای افرادی در سامانه سماس امکان پذیر است که تا به حال اعتبار سوختی برای آن ها واریز شده باشد. در غیر این صورت رانندگان با پیغامی ذکر شده مواجه خواهند شد.

  بیشتر بخوانید: راهور 120

  ” برای استعلام اعتبار کارت سوخت ، رانندگان می بایست کد ملی خود را در سامانه سماس وارد کنند. “

  امکانات سامانه سماس samas.moi.ir

  در حال حاضر سامانه مشترک اطلاعات سفر با هدف اصلی سازمان دهی به امور سوخت گیری تاکسی های اینترنتی و ثبت اطلاعات سفر به صورت برخط و آنلاین روی کار آمده است. لذا تمامی رانندگان تاکسی که اطلاعات آن ها در سامانه سماس samas.moi.ir ثبت شده باشد، می توانند از امکانات این سامانه استفاده کنند. از امکانات سامانه سماس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  منبع مطلب : www.hamrahmoshaver.com

  زمان واریز سهمیه بنزین بهمن 1401

  زمان واریز یارانه بنزین، تاریخ واریز سهمیه سوخت خودرو، آخرین واریز سهمیه بنزین موتورسیکلت، زمان واریز سهمیه بنزین ماشین، سقف ذخیره سهمیه بنزین

  زمان واریز سهمیه بنزین بهمن 1401

  01 بهمن 1401 - 10:27

  واریز سهمیه بنزین بهمن

  براساس اعلام شرکت ملی پخش، یازدهمین مرحله واریز سهمیه بنزین 1401 در ساعت صفر بامداد شنبه، یکم بهمن ماه، در کارت سوخت خودروها شارژ می‌شود. میزان واریز سهمیه بنزین بهمن 1401 برای خودروهای شخصی، همچنان 60 لیتر بوده و برای خودروهای دوگانه‌سوز نیز معادل 30 لیتر و سهمیه بنزین موتورسیکلت‌ها هم 25 لیتر است.

  برای سایه وسایل نقلیه نیز هیچگونه تغییری نسبت به ماه‌های قبل، نداشته است. میزان واریز بنزین برای خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی نیز براساس جدول سهمیه بندی سوخت خواهد بود. دور دوم سهمیه بندی بنزین، از روز جمعه 24 آبان 1398 شروع شده و تا به امروز نیز ادامه داشته است.

  سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت

  همانطور که می‌دانید، دور دوم سهمیه بندی بنزین، از آبان‌ماه 1398 تا به امروز، ادامه داشته است. حداکثر میزان ذخیره سهمیه بنزین در کارت سوخت خودروها 540 لیتر یا معادل 9 ماه متوالی است و بیشتر از این مقدار، امکان شارژ کارت سوخت وجود ندارد.

  بعنوان مثال اگر تا پایان فروردین‌ماه، 530 لیتر در کارت سوخت‌تان ذخیره کرده باشید، سهمیه بنزین جدیدتان برای اردیبهشت‌ماه، تنها 10 لیتر خواهد بود. حال اگر تا پایان اردیبهشت، بازهم از سهمیه سوخت استفاده نکنید، برای خردادماه دیگر سهمیه جدیدی دریافت نمی‌کنید چراکه کارت سوخت شما به سقف سهمیه 540 لیتری رسیده است و امکان شارژ بیشتر از 540 لیتر، در آن وجود ندارد.

  واریز سهمیه بنزین جبرانی

  واریز سهمیه بنزین جبرانی

  آبان 1400: با اعلام شرکت ملی پخش، سهمیه بنزین آذرماه 1400 به همراه سهمیه جبرانی سوخت (بدلیل قطع سامانه سوخت در آبان) از بامداد روز دوشنبه، یکم آذرماه، در کارت سوخت خودروها واریز می‌شود.

  بیشتر بخوانید:

  # ثبت نام کارت سوخت # پیگیری کارت سوخت

  # تغییر رمز کارت سوخت

  سهمیه بنزین آذرماه، هیچ تغییری نسبت به گذشته نداشته و برای خودروهای شخصی معادل 60 لیتر، خودروهای دوگانه‌سوز معادل 30 لیتر و سهمیه بنزین موتورسیکلت‌ها نیز 25 لیتر است. اما سهمیه جبرانی برای انواع وسایل نقلیه نیز فقط یکبار و بصورت زیر واریز می‌شود:

  سهمیه جبرانی 5 لیتر: موتورسیکلت.

  سهمیه جبرانی 10 لیتر: خودرو شخصی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف دوگانه، کامیون دوگانه.

  سهمیه جبرانی 20 لیتر: سواری عمومی دوگانه، تاکسی دوگانه، تاکسی بین شهری دوگانه.

  سهمیه جبرانی 30 لیتر: سواری عمومی بنزینی، تاکسی بنزینی، تاکسی بین شهری بنزینی، انواع آمبولانس.

  سهمیه جبرانی 40 لیتر: اتوبوس، مینی بوس بنزینی، تاکسی ون بنزینی.

  تغییر زمان واریز سهمیه سوخت کامیون

  مرداد 1400: آقای دغاغله (مدیرکل دفتر حمل کالای سازمان راهداری) ضمن اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع پیمایش، گفته که مدت زمان شارژ کارت سوخت خودروهای سنگین، از 30 روز به 15 روز کاهش یافته است و قرار است در آینده، به یک هفته نیز برسد. وی همچنین گفته که تا چندی پیش، عملکرد هر کامیون را به کارت سوخت آن واریز می‌شد اما ایده‌آل این است که میزان سوخت واریزی هر کامیون به ازای هر بارنامه، باشد.

  شرایط واریز سهمیه بنزین پلاک معلولان

  دی 1399: با اعلام شرکت ملی پخش، سهمیه بنزین خودروهای پلاک معلولان، مشخص شده است. میزان واریز سهمیه سوخت «خودرو بنزینی» برای پلاک معلولان، معادل 100 لیتر خواهد بود اما در صورتیکه آنها دارای «خودرو دوگانه‌سوز» باشند، واریز سهمیه بنزین آنها معادل 70 لیتر در ماه است.

  اخبار بنزین و سهمیه بندی سوخت

  مهم‌ترین اخبار سهمیه بندی سوخت، شامل زمان واریز سهمیه ماهانه بنزین، قیمت جدید بنزین، میزان مصرف سوخت در ایران، آمار مصرف سالانه بنزین در کشور، سهمیه سوخت انواع تاکسی بنزینی و دوگانه‌سوز، سهمیه سوخت وانت‌بارها و همچنین سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی را در مقالات منتخب زیر مطالعه کنید:

  قیمت جدید بنزینسهمیه بنزین وانت بارسهمیه بنزین تاکسیسهمیه بنزین اسنپسهمیه گازوییل ناوگان دیزلیآمار مصرف بنزین در ایران

  اخبار کارت هوشمند سوخت

  برای اطلاع از چگونگی ثبت نام کارت سوخت المثنی، مدارک لازم برای ثبت نام کارت سوخت خودرو، نحوه پیگیری کارت سوخت ماشین، پیگیری کارت سوخت موتورسیکلت، استعلام کارت سوخت از شرکت پست و همچنین جهت اطلاع از چگونگی دریافت رمز کارت سوخت، نحوه تغییر رمز کارت و مراحل بازیابی رمز کارت سوخت در صورت فراموشی، مقالات منتخب زیر را مطالعه کنید:

  استعلام و پیگیری کارت سوختثبت نام کارت سوخت المثنیبازیابی رمز کارت سوخت هوشمند

  اخبار جدید تاکسیرانی

  آخرین اخبار تاکسیرانان، وضعیت جدید نوسازی تاکسی فرسوده، مبلغ وام نوسازی تاکسی و جدیدترین شرایط و نحوه تعویض تاکسی قدیمی را در مقاله اخبار جدید تاکسیرانی مطالعه کنید.

  بعدا بخوانید اشتراک در تلگرام اشتراک در واتس ‌اَپ اشتراک در توییتر

  آخرین اخبار و رویداد ها

  جزئیات عرضه فردا T5 در بورس کالا

  جزئیات عرضه لاماری ایما در بورس کالا

  جزئیات عرضه هایما S7 پلاس در بورس کالا

  نویسنده : مرتضی برجسته

  منبع : باما

  منبع مطلب : bama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ثابت باقری 7 روز قبل
  0

  پول کارت اعتباری کی واریز می شود

  ثابت باقری 7 روز قبل
  2

  پوا کارت اعتباری کی واریز می شود

  مهدی 10 روز قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید