این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اسلحه اتوماتیک

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اسلحه اتوماتیک را از این سایت دریافت کنید.

  تفنگ خودکار

  تفنگ خودکار

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  یک پلیس اف‌بی‌آی در حال تمرین با تفنگ اتوماتیک برونینگ

  تفنگ خودکار (به انگلیسی: Automatic rifle)نوعی تفنگ است که از انرژی لگد سلاح یا گاز باروت برای خروج پوکه فشنگ شلیک‌شده، مسلح‌کردن دوباره تفنگ، بارگذاری فشنگ جدید و شلیک دوباره استفاده می‌کند. با این مکانیسم تا زمانی که ماشه کشیده شده و خشاب خالی نشده باشد تفنگ به شلیک متوالی ادامه می‌دهد. اغلب تفنگ‌های اتوماتیک سلاح‌هایی با آتش انتخابی هستند، یعنی هم در حالت اتوماتیک، و هم در حالت نیمه‌اتوماتیک (یک بار شلیک با فشردن ماشه) می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و حتی برخی از آن‌ها قابلیت رگبار در تعداد محدود (مثلآ شلیک رگبار فقط سه تیر) را هم دارند.

  تفاوت با تیربار[ویرایش]

  مکانیسم شلیک تفنگ‌های اتوماتیک مشابه مکانیسم مسلسل‌ها است و در واقع تمایز دقیقی نیز میان آن‌ها وجود ندارد. تفاوت تفنگ‌های اتوماتیک با مسلسل‌های دستی در این است که مسلسل‌های دستی از فشنگ‌های کم‌قدرت تپانچه‌ها استفاده می‌کنند اما تفنگ اتوماتیک از فشنگ‌های متوسط یا پرقدرت بهره می‌برد که برد مفید و دقت بسیار بالاتری دارد. تمایز تفنگ اتوماتیک از تیربار سبک هم این است که تفنگ یک سلاح تک‌نفره‌است و برای شلیک از روی شانه ساخته شده اما تیربار سلاحی اجتماعی است که برای استفاده مناسب از آن به حداقل دو نفر نیاز است. البته با چنین تعریفی برخی سلاح‌ها ممکن است هم یک تفنگ اتوماتیک و هم یک تیربار طبقه‌بندی شوند. برای مثال ام۲۴۹ (مدل آمریکایی تیربار بلژیکی اف‌ان مینیمی) هم به عنوان یک تفنگ اتوماتیک و هم به عنوان یک تیربار سبک در ارتش آمریکا مورد استفاده است.[۱]

  تاریخچه[ویرایش]

  نشانه‌روی سرباز آلمانی با اس‌ت‌ژ ۴۴

  سلاح اتریشی اشتایر آاوگ نخستین تفنگ بولپاپی که کاربرد گسترده یافت.

  نخستین تفنگ اتوماتیک اسلحه‌ای ایتالیایی به نام Cei-Rigotti بود که در ۱۹۰۰ معرفی شد. این کارابین توجه زیادی را به خود جلب کرد اما به دلیل معایب زیاد از جمله گیرهای مکرر و شلیک‌های خطا مورد قبول هیچ ارتشی قرار نگرفت.

  تفنگ اتوماتیک برونینگ یکی از نخستین نمونه‌های کاربردی تفنگ اتوماتیک بود که در جنگ جهانی دوم حضور داشت. این تفنگ را جان برونینگ طراح سلاح آمریکایی ساخته بود. برونینگ هرچند برای دوران خود طراحی درخشانی داشت و تا جنگ کره تفنگ اتوماتیک استاندارد جوخه در ارتش آمریکا بود اما بیش از حد برای ایفای نقش تفنگ اتوماتیک سنگین بود و در واقع چیزی بین یک تیربار و تفنگ اتوماتیک محسوب می‌شد.

  در جنگ جهانی دوم آلمانی‌ها سلاحی با قابلیت آتش انتخابی به نام اف‌ جی ۴۲ را ساختند. این تفنگ فقط برای پیاده‌نظام هوابرد ساخته شده و در تعداد محدودی تولید شد. این سلاح هم مثل تفنگ اتوماتیک برونینگ در نقش آتش رگبار جوخه مورد استفاده بود. اف‌ جی ۴۲ طرح پیشرفته‌ای بود و بر طراحی سلاح‌های دوران پس از جنگ تأثیرگذار بود به‌طوری‌که آمریکایی‌ها تیربار چندمنظوره ام۶۰ را تا حد زیادی با اقتباس از این سلاح ساختند.

  در همین جنگ بود که آلمانی‌ها با تولید اس‌ت‌ژ ۴۴ پیشگام مفهوم تفنگ تهاجمی شدند. در آن دوران تحقیقات نشان داده بود که اکثر جنگ‌ها در فاصله حداکثر ۴۰۰ متری رخ می‌دهد و تفنگ‌های آن زمان بیش از حد برای نبردها پرقدرت هستند. آلمانی‌ها به این نتیجه رسیدند که باید تفنگی با قابلیت آتش انتخابی با فشنگ متوسط را در اختیار سربازان خود قرار بدهند که قابلیت‌های آن چیزی بین مسلسل‌های دستی (مثل ام‌پی ۴۰ در ارتش آلمان) و تفنگ‌های جنگی آن دوران (مثل کارابینر ۹۸ در ارتش آلمان) باشد. برای این کار آن‌ها فشنگ معروف موزر را کوتاهتر کرده و با تبدیل آن به با یک گلوله سبک‌تر یک فشنگ متوسط را پدیدآوردند که برد آن کمتر از فشنگ قبلی بود اما اجازه اجرای آتش رگبار کنترل‌شده را می‌داد.

  در طول جنگ جهانی دوم شوروی‌ها هم به نتایجی مشابه با آلمانی‌ها رسیده و بسیار به ایده تفنگ تهاجمی علاقه‌مند شده بودند. آن‌ها بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم رقابتی برای طراحی یک تفنگ تهاجمی ترتیب دادند که برندهٔ آن آکا-۴۷ نام داشت. تفنگی که به نام سازنده‌اش کلاشنیکف معروف شده و به محبوب‌ترین سلاح دنیا تبدیل شد. آتش رگبار، سهولت استفاده، هزینه پایین و اتکاپذیری بالا دقیقاً همان چیزهایی بود که نظریهٔ جنگی جدید روس‌ها آن را طلب می‌کرد.

  در آن سوی اقیانوس اما ارتش آمریکا از تفنگ‌های نیمه‌اتوماتیک خود راضی بود. عملکرد ام۱ گرند و ام۱ کارابین در جنگ جهانی دوم بسیار رضایتبخش بود. در طول جنگ این تفنگ‌ها نشان داده بودند که برتری قابل توجهی بر تفنگ‌های گلنگدنی دارند. هرچند مطالعات آمریکایی‌ها هم به نتایجی نزدیک به آلمانی‌ها و روس‌ها رسیده بود اما آن‌ها ترجیح می‌دادند همچنان از ایده سنتی استفاده از تفنگ‌های نیمه‌اتوماتیک دوربرد با فشنگ پرقدرت پیروی کنند. در جنگ کره مدل آتش انتخابی ام۲ کارابین تا حد زیادی جایگزین مسلسل دستی تامسون شد اما تجربه جنگ نشان می‌داد که فشنگ .۳۰ کارابین بیش از حد ضعیف است.

  طراحان سلاح آمریکایی در آن دوران به این نتیجه رسیده بودند که استفاده از تفنگ اتوماتیکی با یک فشنگ متوسط با کالیبر پایین و شتاب گلوله زیاد، ضروری است اما فرماندهان ارشد ارتش آمریکا که در جنگ جهانی دوم و جنگ کره مشکلات لجستیکی زیادی را تحمل کرده بودند، اصرار داشتند که بایستی برای تفنگ اتوماتیک جدید و تیربار چندمنظوره جدید ارتش از یک فشنگ پرقدرت مشترک استفاده شود. نتیجهٔ کار فشنگ ناتو و تفنگ ام۱۴ بود که در واقع مدل اتوماتیک بهبودیافته ام۱ با خشاب ۲۰ تایی محسوب می‌شد. همتایان آمریکا در ناتو هم با وجود علاقه‌ای که به استفاده از فشنگ متوسط و تفنگ تهاجمی داشتند، برای جلوگیری از مشکلات لجستیکی در جنگ‌های آینده همین فشنگ را انتخاب کرده و تفنگ‌های بلژیکی اف‌ان فال و آلمانی جی۳ بر مبنای آن طراحی شدند.

  نخستین رویارویی بین ام۱۴ آمریکایی‌ها و کلاشنیکف روس‌ها (تفنگ جنگی و تفنگ تهاجمی) در آغاز جنگ ویتنام اتفاق افتاد. گزارش‌هایی که از میدان جنگ می‌رسید نشان می‌داد که انتخاب آمریکایی‌ها اشتباه بوده‌است. ام۱۴ در حالت رگبار غیرقابل کنترل بود و تعداد فشنگی که هر سرباز می‌توانست همراه خود داشته باشد کافی نبود. ارتش آمریکا این بار به سراغ فشنگی رفت که حتی از فشنگ متوسط کلاشنیکف هم کوچکتر بود. فشنگ ۵٫۵۶x۴۵ کالیبر پایین‌تری داشته اما سرعت زبانه بالاتری داشت که دقت آن را افزایش می‌داد. تفنگ ای‌آر-۱۰ که برای رقابت با ام۱۴ طراحی شده و در آخرین مرحله مغلوب آن شده بود، برای استفاده از این فشنگ بازطراحی شده و محصول نهایی ای‌آر-۱۵ و کمی بعد ام۱۶ نامیده شد.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  تفنگ اتوماتیک و تفنگ نیمه اتوماتیک

  تفنگ اتوماتیک چیست؟ تفنگ نیمه اتوماتیک چیست؟ ممنوعیت حمل اسلحه در ایالت های آمریکا ، معرفی انواع مختلف تفنگ ساچمه ای اسباب بازی

  اخبار بازی

  چهار شنبه, 2 فوریه 20220کیمیا عدالتی

  تفنگ اتوماتیک و تفنگ نیمه اتوماتیک

  علاقه مندان به تفنگ و سلاح های گرم حتما هم تعریف تفنگ اتوماتیک و تفنگ نیمه اتوماتیک را می دانند و هم تفاوت بین این دو را. ولی خیلی از افراد هم هستند که به موضوعاتی از این قبیل علاقه دارند و میخواهند اطلاعاتی راجع به آن کسب کنند. اگر شما هم جزء علاقه مندان هستید پس منتظر باشید تا مطالب مفیدی دریافت کنید. از آنجایی که استفاده از تفنگ ممنوع میباشد عده ای به تفنگ های اسباب بازی روی آورده اند. اگر میخواهید بدانید فواید بازی با تفنگ اسباب بازی چیست؟ در ادامه با پیویو همراه باشید.

  تفنگ نیمه اتوماتیک چیست؟

  به طور کلی به هر سلاح گرمی که با هر بار کشیدن ماشه یک گلوله شلیک کند و سپس به طور خودکار محفظه را با یک فشنگ از خشاب بارگیری کرده و دوباره آماده شلیک شود تفنگ نیمه اتوماتیک میگویند. نحوه مسلح شدن اینگونه تفنگ ها به صورت خودکار توسط گاز ناشی از انفجار باروت فشنگ شلیک شده انجام میشود.

  تفنگ اتوماتیک چیست؟

  تفنگ اتوماتیک نوعی سلاح گرم است که با هر بار فشردن ماشه شروع به شلیک گلوله میکند تا زمانی که خشاب خالی شود. این نوع نحوه شلیک را به عنوان مثال می توان در مسلسل مشاهده کرد. مسلح شدن این نوع تفنگ ها به این صورت است که مکانیسم های مختلف داخل اسلحه نیرویی را از لگد ناشی از گاز باروت فشنگ جذب می کند تا مجدد به طور خودکار بارگیری شود. معمولا تفنگ های اتوماتیک دارای سوئیچی هستند که میتوان با فشردن آن نحوه شلیک را به نیمه خودکار تغییر داد. این به این معنی است که قابلیت شلیک یک تا سه گلوله را خواهد داشت.

  در حالی که تفنگ های نیمه اتوماتیک به طور گسترده در دسترس هستند، سلاح های تمام اتوماتیک این گونه نیستند. این نوع اسلحه ها مخصوص نظامیان است.

  اطلاعاتی درباره تفنگ اتوماتیک و تفنگ نیمه اتوماتیک

  در سال 1934 فروش سلاح های خودکار در آمریکا بسیار محدود شد. بر اساس این قانون که اولین قانون فدرال کنترل اسلحه بود یک مالیات 200 دلاری برای تولید یا فروش مسلسل و تفنگ های ساچمه ای وضع شد. قرار بود تمام فروش ها در دفتر ثبت ملی ثبت شود. طبق قانونی که در سال 1986 وضع شد محدودیت دسترسی به اسلحه خودکار برای خریداران غیرنظامی بسیار دشوار تر شد. اصلاحیه ای بر این قانون وارد شد که مالکیت غیرنظامی مسلسل های تولید شده پس از 19 مه 1986 را ممنوع کرد. یعنی افراد غیرنظامی پس از تصویت این قانون حق استفاده از تفنگ های اتوماتیک را نداشتند. سلاح هایی که قبل از آن تاریخ ساخته و ثبت شده اند تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

  در آمریکا برای خرید یک تفنگ اتوماتیک حدودا باید 200 دلار به اداره الکل ، تنبا کو و سلاح گرم بپردازید. بعد از آن سوابقتان توسط پلیس فدرال بررسی خواهد شد تا نشان دهد هیچ سابقه خشونت خانگی یا محکومیت به جنایت وجود ندارد. این روند ممکن است ماه ها طول بکشد. بعد از تاییدیه شما صاحب آن خواهید شد.

  یرخی از ایالت های آمریکا مانند کالیفرنیا، آیووا و کانزاس تحت هر شرایطی داشتن تفنگ اتوماتیک را ممنوع کرده اند. اما ایالتی مانند ایالت نوادا در صورتی که مالک قوانین فدرال را رعایت کرده باشد مجاز به داشتن تفنگ اتوماتیک خواهد بود. البته این نکته وجود دارد که حمل علنی اسلحه در این ایالت نیاز به مجوز ندارد ولی حمل مخفیانه از این قاعده مستثنی است و باید فرد حمل کننده مجوزCCW داشته باشد. حمل مخفیانه به این معناست که وجود اسلحه مشخص نباشد. در صورت نداشتن مجوز جرم رده C محسوب میشود و مجازات زیر را همراه خواهد داشت.

  یک تا پنج (1 تا 5) سال در زندان ایالتی نوادا

  یا شاید تا 10000 دلار جریمه شود

  در کشور ما ایران حمل اسحله توسط عامه مردم ممنوع است و در صورت استفاده مجازات به همراه خواهد داشت. البته بعضی از مشاغل خاص به واسطه شغلی که دارند و خطرات احتمالی مجاز به استفاده از اسلحه میباشند ولی نه در هر شرایطی. تفنگ اتوماتیک و تفنگ نیمه اتوماتیک هم فرقی نمیکند در هر صورت غیر مجاز است.

  امروزه یکی از اسباب بازی های پرطرفداری که وارد بازار شده است تفنگ اسباب بازی است که انواع بسیار مختلفی هم دارد. بعضی از این تفنگ های اسباب بازی بسیار شبیه به نمونه واقعی شان هستند به همین دلیل هم علاقه مندان زیادی دارند و هم محدودیت سنی برای آنها تعریف شده است.

  از نظر جنس بعضی از آنها پلاستیکی و بعضی فلزی هستند. البته تفنگ های فلزی هم فقط بخشی از آنها فلزی است نه همه بخش هایشان. به همین دلیل حتی از نظر وزنی هم حس واقعی بودن را به فرد منتقل میکند.

  معرفی چند نمونه تفنگ ساچمه ای اسباب بازی و مشخصات آنها :

  نام جنس برد پرتاب ابعاد بسته بندی مشخصات رده سنی

  تفنگ GUN SERIES مدل 303A پلاستیک فشرده 30 تا 40 متر 7*20*75 سانتی متر دارای لیزر و چراغ قوه +8

  تفنگ ساچمه ای یوزی M35   پلاستیک فشرده 20 متر 32 * 18 * 5 سانتی متر دارای نمونه داخلی و خارجی +8

  تفنگ ساچمه ای مدل 868A پلاستیک فشرده 30 تا 40 متر 5*17*75 سانتی متر دارای لیزر +8

  تفنگ ساچمه ای لیزری M30 پلاستیک مقاوم 20 متر دارای لیزر +8

  تفنگ UZI مدل 1-411

  پلاستیک فشرده 20*4*30 سانتی متر دارای لیزر

  دارای صدا خفه کن +14

  تفنگ UZI مدل F310-1 پلاستیک فشرده 24/5*14 سانتی متر دارای صدا خفه کن +14

  تفنگ تک تیرانداز 320 GUN پلاستیک فشرده 20 متر 84 سانتی متر چندکاربره: پرتاب سه نوع تیر،اتوماتیک،دارای دوپایه +14

  GUN SERIES مدل 301A پلاستیک فشرده 30 تا 40 متر  ابعاد 55*20*5 سانتی متر دارای لیزر و چراغ قوه +8

  AIRSOFT GUN مدل M43 پلاستیک فشرده 30 متر 70 سانتی متر دارای لیزر  +10

  البته بازی با تفنگ های اسباب بازی که قابلیت پرتاب تیر پلاستیکی دارند هم خطرات خودش را دارد. به عنوان مثال نباید به سمت حیوان یا انسان نشانه گیری کرد زیرا باعث آسیب رساندن به آنها خواهند شد.

  مدل های بسیار متنوعی در دنیای تفنگ های اسباب بازی وجود دارند که ما فقط چند نمونه از آن را معرفی کردیم زیرا بیشترین شباهت را به اسلحه های واقعی دارد با این تفاوت که خطر مرگ به همراه نخواهند داشت.

  منبع مطلب : pioio.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید