این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اسکان مسافران نوروزی اصفهان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اسکان مسافران نوروزی اصفهان را از این سایت دریافت کنید.

  ظرفیت اسکان ۱۲۸ هزار نفری اصفهان ویژه مسافران نوروزی

  معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان با اعلام اینکه شهر اصفهان امسال ظرفیت اسکان ۱۲۸ هزار نفر مسافر را در یک شب دارد، گفت: کمپ اسکان باغ فدک به عنوان بزرگترین و جامع‌ترین کمپ در کشور بی‌نظیر است.

  استان اصفهان

  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۵ GMT 17:45

  چهارشنبه / ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۴:۵۴

  دسته‌بندی: اصفهان

  کد خبر: 1401122417606

  منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

  معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان خبر داد:

  معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان خبر داد: ظرفیت اسکان ۱۲۸ هزار نفری اصفهان ویژه مسافران نوروزی

  ایسنا/اصفهان معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان با اعلام اینکه شهر اصفهان امسال ظرفیت اسکان ۱۲۸ هزار نفر مسافر را در یک شب دارد، گفت: کمپ اسکان باغ فدک به عنوان بزرگترین و جامع‌ترین کمپ در کشور بی‌نظیر است.

  مهدی بقایی، امروز (چهارشنبه، ۲۴ اسفندماه) در نشست خبری درباره اقدامات و برنامه‌های ستاد خدمات سفر شهر اصفهان، اظهار کرد: آخرین مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی شهری، ستاد دائمی سفر را محور همه برنامه‌های شهرداری در حوزه گردشگری و خدمت‌رسانی به مسافران و شهروندان دانسته است. در آستانه نوروز ۱۴۰۲ به‌منظور آیین استقبال از میهمانان نوروزی، خانه‌تکانی شهر تحت عنوان «شهرتکانی» با کمک ۲۵۰۰ نفر از نیروهای خدمات شهری در مدت حدود ۴۰ روز انجام شد. معابر شهری، رفیوژها و محلات شهر پاکسازی، بهسازی و نظافت شده است.

  وی با بیان اینکه شست‌وشو بیشتر معابر شهری با دستگاه‌های مکانیزه انجام شد، افزود: در ۲۲۰ محله شهر اصفهان نیروهای خدمات شهری حداقل یک بار حضور یافته‌اند و نظافت و پاکسازی را انجام دادند. همچنین اصفهان نخستین شهری است که با استفاده از ظرفیت زندانیان و ظرفیت سازمان حمایت از زندانیان عملیات رنگ‌آمیزی جداول و نرده‌های شهر را به کمک ۷۵۰ نفر انجام داد.

  معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان با اعلام اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر از جداول شهر و ۵۰۰ هزار متر نرده رنگ‌آمیزی شده است، توضیح داد: رنگ‌آمیزی جداول امسال به دلیل شرایط جوی خاص با سرعت زیاد و به‌صورت شبانه‌روزی انجام شد، بازسازی آسفالت‌های شهر و جداول شکسته نیز توسط معاونان زیباسازی مناطق به‌صورت جدی پیگیری شده است. همچنین به منظور جوان‌سازی و مانع شدن از پیری زود هنگام درختان در آستانه سال جدید، هرس پلارد درختان توت و نارون در شهر اصفهان انجام شد.

  وی با بیان اینکه اصفهان به عنوان یک باغ شهر از گذشته تا به امروز مطرح است و حدود هزار فلاورباکس در سطح شهر برای ایام نوروز ۱۴۰۲ نصب می‌شود.، تصریح کرد: به مناسبت ایام نوروز گل‌کاری گسترده در سطح شهر انجام شده اما در این راستا برای سال آینده آذین‌بندی‌های شهر را بر اساس رویدادهای گل محور طراحی کردیم. یکی دیگر از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری حفظ فضای سبز است که میراثی برای اصفهان بوده و امروز با چنگ و دندان این فضای سبز را حفظ می‌کنیم.

  بقایی ایمنی را یکی از موضوعات مهم در آستانه نوروز ۱۴۰۲، گفت: ورزشگاه‌هایی را برای اسکان اضطراری در مواقع بحرانی پیش‌بینی کرده‌ایم که حضور نیروهای آتش‌نشانی و تأیید نکات ایمنی جهت اسکان مسافران در منازل استیجاری، خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس آموزش‌ و پرورش پیش از ورود مسافر امری ضروری است. در ایام نوروز حدود ۶۰۰ آتش‌نشان آماده همکاری در زمینه تأمین ایمنی و امنیت هستند.

  وی از  نقاشی دیواری ۱۴ هزار مترمربع در رینگ دوم در خیابان‌های سروش و بزرگمهر و محور کاوه تا میدان شهدا خبر داد و افزود:  جانمایی آثار تولید شده سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی در محور خیابان کمال اسماعیل حدفاصل سی‌وسه پل تا پل فردوسی برای ایام نوروز انجام شده است. در گذشته هفت بنای تاریخی همچون کاخ نمکدان و کاخ آئینه‌خانه در محور تاریخی اصفهان وجود داشته که امروز تخریب شده است.

  معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان اضافه کرد: این هفت اثر تاریخی شهر اصفهان در سازه‌هایی با متریال فلز در حاشیه پل خواجو یا بلوار هشت‌بهشت در معرض تماشا قرار می‌گیرد، بر این اساس برنامه‌ریزی شده است که در سال ۱۴۰۲ یک باغ مینیاتوری از ابنیه تاریخی اصفهان از گذشته تاکنون تهیه شود.

  وی با بیان اینکه تعمیر و نگهداری شهر از دیگر نکات مهم پیش از ایام نوروز است، ادامه داد: المان‌های نوری که سال گذشته در محور هشت‌بهشت نصب شده بود، امسال در باغ رز ناژوان نصب و در ساعات شب برای مسافران به نمایش گذاشته می‌شود. تمام تجهیزات شهری شناسنامه‌دار شده است در این راستا ۱۵۰ هزار تجهیزات شهری، تاسیساتی و مکانیکی دارای کیو آر کد بوده و در نرم‌افزار نت بین برای ناظر و پیمانکارها بارگذاری شده است.

  بقایی با اعلام اینکه حدود ۲ هزار و ۹۰۰  چشمه از سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر وجود دارد که بعضی از آن‌ها از جمله حاشیه زاینده‌رود به صورت ۲۴ ساعته باز است، توضیح داد: تجهیزات سرویس‌های بهداشتی برای نوروز مورد بررسی قرار گرفته است.

  وی با بیان اینکه ۶۰ مسجد نیز به کمک شهر آمده و برای رفاه حال مسافران و استفاده از گردشگران سرویس‌های بهداشتی آنها باز است، بیان کرد: سالن‌های ورزشی و مساجد نیز برای زمان اضطرار در نظر گرفته شده است،  به دلیل اینکه اصفهان به غیر از نوروز در فصول دیگر نیز میهمان و مسافر دارد.

  معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان تشکیل ۱۵ کمیته در ستاد خدمات سفر خبر داد و گفت: این ۱۵ کمیته در ستاد خدمات سفر مسئولیت‌های متعددی را برعهده دارند که با همگرایی و همدلی ارگان‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند، چرا که ستاد خدمات سفر تنها ستاد سفر شهرداری نیست بلکه متعلق به شهر اصفهان است.

  وی خاطرنشان کرد: کمیته اسکان یکی از مهم‌ترین کمیته‌های ستاد است، هدف این است که از مبدا مکان اسکان در مقصد مشخص شود، به ترتیب اولویت ستاد خدمات سفر در اسکان به ترتیب هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، خوابگاه دانشجویی، مدارس آموزش و پرورش، منازل استیجاری و باغ فدک است.

  بقایی با اعلام اینکه شهر اصفهان امسال ظرفیت اسکان ۱۲۸ هزار نفر مسافر را در یک شب دارد، افزود: شش ستاد هدایت در سطح شهر داریم که در مناطق دو، شش، ۹،۱۲، ۱۳ و ۱۵ به میهمانان و مسافران نوروزی خدمت‌رسانی می‌کنند. کمپ اسکان باغ فدک به‌عنوان بزرگ‌ترین و جامع‌ترین کمپ در کشور بی نظیر است. امسال بعد از مدت‌ها کمیته عالی باغ فدک شکل گرفته و تاکنون هشت جلسه این کمیته برگزاری شده است. همچنین بازارچه‌ای برای عرضه محصولات و سوغات در باغ فدک احداث شد.

  وی از پنج کیلومتر لوله‌گذاری منبع آب در باغ فدک، خبر داد و اظهار کرد: برای استفاده میهمانان و مسافراناز  آب شرب و شست و شو ۲۵۰ سکو جدید در باغ فدک اضافه شده است. باغ فدک دوربین‌های تصویری نداشت که امسال دوربین‌ها با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نصب شده، در مجموع برای ایجاد زیرساخت در باغ فدک ۱۸ میلیارد تومان هزینه شده است. همچنین در بودجه سال آینده نیز ۲۰ میلیارد تومان ردیف اعتباری برای تکمیل و اصلاح زیرساخت‌های باغ فدک دیده شده است.

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مراکز اسکان مسافران نوروزی در اصفهان

  اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران است که به واسطه جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی به جا مانده از دوران‌های گوناگون مخصوصا عصر صفوی، از مهم‌ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان و گردشگران خارجی به ویژه درایام نوروز است.

  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

  مراکز اسکان مسافران نوروزی در اصفهان

  اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران است که به واسطه جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی به جا مانده از دوران‌های گوناگون مخصوصا عصر صفوی، از مهم‌ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان و گردشگران خارجی به ویژه درایام نوروز است.

  کد خبر 648615

  برچسب‌ها

  اصفهان شهر اصفهان شهرداری اصفهان مسافران نوروزی نوروز سفرهای نوروزی اسکان نوروزی عید نوروز نوروز 1402 هتل های اصفهان

  اسکان مسافران نوروزی در اصفهان

  ستاد اسکان نوروزی

  سامانه املاک و اسکان

  اسکان فرهنگیان در استان اصفهان

  منبع مطلب : www.imna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید