این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اشکان فدائی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اشکان فدائی را از این سایت دریافت کنید.

  اشکان فدائی

  اشکان فدائی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  این صفحه مطابق سیاست حذف ویکی‌پدیا برای حذف در نظر گرفته شده‌است.

  لطفاً اندیشه‌های خود را دربارهٔ این موضوع در نظرخواهی مربوط به این صفحه، که در صفحهٔ نظرخواهی‌های برای حذف، قرار دارد، به اشتراک بگذارید.

  در ویرایش آزاد هستید، ولی صفحه نباید خالی شود و این آگاه‌سازی تا زمانی که بحث بسته شود نباید حذف شود. برای اطلاعات بیشتر، به ویژه دربارهٔ ادغام یا انتقال صفحه در مدت بحث، راهنمای حذف را بخوانید.

  اشکان فدایی

  اشکان فدایی در پاریس

  اطلاعات پس‌زمینه

  نام شناسنامه‌ای اشکان فدایی

  زاده ۱۴ آذر ۱۳۶۹ ‏(۳۱ سال)

  تهران-پیروزی ژانر رپرپ فارسیهیپ‌هاپ پیشه

  رپرخوانندهترانه‌ سرا

  ساز(ها) سنتور

  سال‌های فعالیت ۱۳۸۸–اکنون

  همکاری‌های مرتبط

  مهدیارسروش هیچکسقافریویل

  اشکان فدایی (زادهٔ ۱۴ آذر ۱۳۶۹) که بیشتر با نام هنری فدایی شناخته می‌شود، خواننده، ترانه نویس اهل ایران است که در سبک های هیپ هاپ و رپ فارسی فعالیت می‌کند.

  او اکنون در گروه هنری ملتفت با حضور سروش هیچکس فعالیت می‌کند و تاکنون دو آلبوم رسمی به نام های عدل و حق به ترتیب در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۲۲ منتشر کرده است.او فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۸۸ با خواندن تک آهنگی سیاسی به نام ایران ایران آغاز نمود..

  زندگی‌نامه[ویرایش]

  زندگی شخصی

  اشکان فدایی متولد ۱۵ آذر سال ۱۳۶۹ در تهران است. فعالیت هنری خود را در اواسط دهه هشتاد شمسی با خواندن آهنگ هایی به همراه سامان فینچر و چند تن دیگر آغاز نمود. در آن زمان او با نام هنری کوین ۶۹(Q69) فعالیت می‌کرد. اما در سال ۱۳۸۸ و در پی پیامدهای انتخابات ریاست‌جمهوری دهم ایران آهنگی با مضمون سیاسی به نام ایران ایران با آهنگسازی مهدیار آقاجانی منتشر کرد و این اولین فعالیت رسمی او در رپ فارسی بود که تا حدودی فدایی را به عموم مردم شناساند.جالب اینجاست که ترانه ایران ایران سمپل شده از اهنگی به همان نام و با موضوع حمایت از جمهوری اسلامی بود.در همان سال‌ها او توسط مهدیار آقاجانی کشف و به سروش هیچکس معرفی شد و بدین ترتیب به گروه هنری ملتفت پیوست.او به همراه صفیر گروه هنری چِریک را بنا کرد.او به خاطر استفاده از اشعار و قافیه های خاص و دید متفاوت نسبت به موضوعات مختلف معروف است.حواشی او با رپر های قدیمی نسل یک مثل پیشرو و حصین و نوشتن تکست های دیس Diss بسیار قوی در بین شنوندگان رپ مشهور است

  ترانه شناسی[ویرایش]

  صفحهٔ اصلی: پیش‌نویس:ترانه شناسی اشکان فدایی

  حواشی[ویرایش]

  در ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ فدائی در آهنگی با نام بلیط حصین را مورد خطاب قرار داد که باعث به وجود آمدن بیف میان آن دو شد. حصین در جواب آهنگ کوین ۶۹ را منتشر کرد. بعد از واکنش حصین، فدائی بار دیگر آهنگی را به نام فاتحه در برابر وی خواند.

  همکاری‌ها[ویرایش]

  اشکان فدائی در سال های اولیه فعالیتش با سامان فینچر همکاری داشته‌است. وی پس از پیوستن به گروه ملتفت با خوانندگان مطرحی چون هیچکس، قاف و ریویل همکاری داشته‌است. آهنگ‌سازی کارهای او توسط مهدیار آقاجانی انجام می‌شود.

  همچنین وی با خوانندگانی چون شاپور، حیدر و مصطفی میری در آلبوم حق همکاری داشته‌است.

  منابع[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  فدایی

  فدایی

  ویکی‌پدیا، آزادِ دانشنومه، جه

  اشکان فدائی (بزائه‌ی آذر ۱۳۶۸)ایرانی خونش‌کر و فارسی رپر هسته که مهدیار آقاجانی جه کایری کانده و سال ۱۳۸۸ تاسا موسیقی ره دمبال کانده. وه تهرون وچوئه ولی اسا فرانسه دله زندگی کانده.

  فدایی ِاولین آهنگ نوم «ایران ایران» بی‌یه که وه ره سال ۸۸ اعتراضات په تنک هاکرده. سال ۱۳۸۹ ونه اولین هم‌بازی آهنگ «شک» نوم جه بیرون بمو بی‌یه که قاف وه ره «انجام وظیفه» ِآلبوم دله قرار هدا. وه شه «عدل» آلبوم، که سال ۱۳۹۱ بمو، دله هم خله خونش‌کرون دیگه جه کایری داشته و خصوصاً هیچکس جه خله همکاری کانده. وه بعضی خونش‌کرون دیگه ره هم دیس هاکرده و علیه وشون بخوندسته. ونه بخوندسته‌چیون ویشته اجتمائی مسائل و اعتراض‌هاکردن.

  منابع

  «اشکان فدایی (بیوگرافی)». طرفداری. هارشی‌یه بیی ۱۷/۲/۲۰۲۱ گادِر.

  «بیوگرافی اشکان فدایی ، آشنایی با رپر یاغی ایرانی». ایرانین‌سلبریتی. هارشی‌یه بیی ۱/۲۹/۲۰۲۲ گادِر.

  «ملتفت، فدایی». ملتفت. هارشی‌یه بیی ۲۰۱۵/۱۲/۲۲ گادِر.

  بریم بگردستن

  ملتفت.: ونه گروهِ سایت

  رج‌ئون: رپ خوننده‌ئونزننه آدمون

  منبع مطلب : mzn.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید