این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اطلاعات حساب وکالتی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اطلاعات حساب وکالتی را از این سایت دریافت کنید.

  حساب وکالتی چیست و چه مزایای دارد ؟

  منظور از حساب وکالتی حسابی است که به حساب کارگزاری متصل می‌شود و نیاز به شارژ حساب معاملاتی خود نخواهید داشت و با وکالت به کارگزاری مبلغ مورد نیاز برای سفارش‌ها را مستقیما در حساب‌تان مسدود می کند.

  خانهمقالاتیادگیری بورسحساب وکالتی چیست؟

  حساب وکالتی چیست؟

  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲۳ نظر

  حساب وکالتی در بورس به حسابی بانکی گفته می‌شود که کارگزار به آن دسترسی دارد و برای ارسال سفارش خرید هر نوع دارایی می‌تواند به صورت مستقیم از آن برداشت کند. در ادامه نحوه افتتاح حساب وکالتی، شرایط و روش استفاده از آن را توضیح می‌دهیم.

  منظور از حساب وکالتی چیست؟

  حساب وکالتی، حساب بانکی است که به حساب معاملاتی سرمایه‌گذاران در بورس متصل می‌شود. در حال حاضر این نوع حساب برای معامله در بازار بورس کالا اجباری است. سرمایه‌گذارانی که قصد خرید کالاهایی مانند خودرو، سیمان و … از بورس کالا دارند، لازم است پس از تکمیل مراحل ثبت نام و دریافت کد بورس کالا، نسبت به افتتاح حساب وکالتی اقدام کنند.

  این فرآیند در بورس اوراق بهادار به شکل دیگری است. افتتاح حساب وکالتی (حساب لینک شده) برای خرید سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و … کاملا اختیاری است. با افتتاح حساب وکالتی در سامانه معاملات اوراق بهادار، هر سرمایه‌گذار می‌تواند بدون واریز وجه نقد به حساب معاملاتی خود، برای خرید اوراق مختلف مستقیما از حساب بانکی خود پول برداشت کند.

  در ادامه نحوه افتتاح حساب وکالتی برای هر یک از بازارهای بورس کالا و اوراق بهادار را جداگانه بررسی می‌کنیم.

  افتتاح حساب وکالتی در بورس کالا

  همان‌طور که گفتیم افتتاح حساب وکالتی در بورس کالا اجباری است و بدون داشتن حساب وکالتی در این بازار امکان خرید و فروش وجود ندارد. بنابراین لازم است به محض تکمیل ثبت نام و دریافت کد بورس کالا، برای افتتاح حساب وکالتی اقدام کنید.

  نکته قابل توجه این است که تنها حساب‌های بانکی پس‌انداز و کوتاه‌مدت قابلیت تبدیل شدن به حساب وکالتی را دارند.

  در حال حاضر بانک‌های زیادی خدمات افتتاح حساب وکالتی را به مشتریان ارائه می‌دهند. در زمان ثبت نام کد بورس کالا لیست کامل این بانک‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.

  نکته: در بعضی بانک‌ها مانند بانک تجارت، اقتصاد نوین، سپه، ملت و … می‌توانید به صورت آنلاین، حساب وکالتی افتتاح کنید.

  مراحل افتتاح حساب وکالتی در بورس کالا

  ۱. دریافت معرفی‌نامه از کارگزاری

  در مرحله آخر ثبت نام کد بورس کالا در سامانه Agah.ebgo.ir، فهرست کامل بانک‌ها قابل مشاهده است. با انتخاب بانک مورد نظر فایل معرفی‌نامه به صورت PDF ذخیره خواهد شد. برای انجام مرحله بعد لازم است معرفی‌نامه را چاپ کنید.

  ۲. مراجعه به بانک و افتتاح حساب وکالتی

  در این مرحله، لازم است به همراه معرفی‌نامه و مدارک هویتی به بانک مورد نظر مراجعه کنید. توجه داشته باشید که علاوه بر افتتاح حساب، می‌توانید یکی از حساب‌های بانکی خود را به حساب وکالتی تبدیل کنید.

  ۳. درج اطلاعات حساب بانکی وکالتی در سامانه ثبت نام کد بورس کالا

  برای وارد کردن اطلاعات حساب وکالتی در سامانه کد بورس کالا، کافی است پس از ورود به سامانه کدگیری بورس کالا (Agah.ebgo.ir) وارد بخش «اعلام شماره حساب وکالتی و در اختیار» شوید. با ثبت کد ملی و شماره تماسی که در زمان ثبت نام در سامانه وارد کرده‌اید کد تایید برای شما پیامک می‌شود. با وارد کردن کد تایید در سامانه، وارد بخش اعلام شماره حساب خواهید شد.

  با انتخاب گزینه «افزودن» می‌توانید اطلاعات حساب بانکی خود را وارد کنید. در نهایت با انتخاب گزینه «تایید نهایی» اطلاعات شما ثبت می‌شود.

  پس از انجام این مراحل، تایید اطلاعات حساب وکالتی از طریق پیامک به شما اعلام می‌شود.

  برای ثبت نام کد بورس کالا، دریافت معرفی‌نامه حساب وکالتی و آموزش کامل ثبت نام دریافت کد بورس کالا، روی دکمه زیر کلیک کنید:

  دریافت کد بورس کالا

  افتتاح حساب وکالتی در بورس اوراق بهادار

  افتتاح حساب وکالتی در بورس اوراق بهادار اختیاری است. هر سرمایه‌گذار می‌تواند هر زمانی پس از افتتاح حساب معاملاتی، نسبت به افتتاح حساب وکالتی اقدام کند. توجه داشته باشید که مانند حساب وکالتی در بورس کالا، این حساب نیز باید پس‌انداز یا سپرده کوتاه‌مدت باشد.

  همچنین بانک‌هایی که خدمات افتتاح حساب وکالتی برای بورس اوراق بهادار را ارائه می‌دهند با بانک‌هایی که می‌توانید برای افتتاح حساب وکالتی در بورس کالا به آن‌ها مراجعه کنید، متفاوت‌ هستند. برای دریافت فهرست این بانک‌ها، می‌توانید پیش از اقدام برای دریافت معرفی‌نامه، از کارگزاری خود استعلام بگیرید. در حال حاضر، تنها بانک سامان و پارسیان این خدمت را ارائه می‌دهند.

  مراحل افتتاح حساب وکالتی در بورس اوراق بهادار

  ۱. دریافت معرفی نامه از کارگزاری

  این مرحله با مراجعه حضوری به شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور انجام می‌شود.

  ۲. مراجعه به بانک و افتتاح حساب وکالتی

  علاوه بر افتتاح حساب، می‌توانید یکی از حساب‌های بانکی خود را به حساب وکالتی تبدیل کنید.

  ۳. اطلاع به کارگزاری از طریق تماس یا ثبت تیکت پشتیبانی

  برای تماس با کارگزاری آگاه می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

  تیکت پشتیبانی را می‌توانید در سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه ثبت کنید.

  یک روز پس از انجام مراحل بالا حساب وکالتی شما در سامانه معاملاتی اوراق بهادار تعریف می‌شود.

  نکته: توجه داشته باشید که حساب وکالتی بورس اوراق بهادار و حساب وکالتی بورس کالا نمی‌توانند مشترک باشند.

  منبع مطلب : bashgah.com

  افتتاح حساب وکالتی

  در این مقاله، نحوه افتتاح آنلاین حساب وکالتی بورس کالا و تایید حساب وکالتی ایران خوردرو ، بورس کالا ، سایپا ، بانک ملت ، بانک ملی ، سپه و سایر بانک ها ارائه شده است.

  افتتاح حساب وکالتی

  اشخاصی که قصد معامله در بازار بورس کالا و ثبت نام ایران خودرو و سایپا را دارند، باید نسبت به افتتاح آنلاین حساب وکالتی اقدام نمایند. این حساب، متصل به کارگزاری های بورس خواهد بود و امکان برداشت وجه مورد نیاز برای انجام معامله در بازار بورس کالا را از حساب مشتری برای کارگزاری فراهم می کند.

  برای مشاوره افتتاح و تایید حساب وکالتی

  برای مشاوره افتتاح و تایید حساب وکالتی

  آن دسته از معامله گرانی که در سامانه سجام احزار هویت نموده اند و قصد خرید از بورس کالا از طریق کارگزاری ها را دارند، لازم است نسبت به افتتاح آنلاین حساب وکالتی اقدام نمایند. این نوع حساب به کارگزاری متصل می شود و این امکان را فراهم می کند که کارگزاری، پیش پرداخت لازم برای انجام معامله را از حساب مشتری برداشت نموده و فرآیند انجام معامله را تسهیل نماید.

  دسترسی کارگزاری به این حساب، موجب می شود معاملات بورس کالا با سرعت بیشتری انجام گیرد و مشتریان، تنها با تامین وجه مورد نیاز و ثبت درخواست خود مبنی بر خرید کالاهایی نظیر خودرو، بخشی از نقل و انتقالات مالی برای انجام معامله را به کارگزاری بسپارند.

  از آنجا که بسیاری از افراد مایل به ورود به بازار بورس کالا هستند و مقدمه فعالیت در این بازار نیز داشتن حساب وکالتی متصل به کارگزاری است، در این مقاله به پاسخ این پرسش ها که حساب وکالتی بورس کالا چیست و نحوه افتتاح آنلاین این حساب، دریافت معرفی نامه و تایید آن به چه صورت است و همچنین، بررسی حساب وکالتی ایران خودرو و سایپا و بورس کالا آگاه، مفید و بانک های ملت، ملی و سپه، تجارت و آنلاین همه بانک ها پرداخته خواهد شد.

  حساب وکالتی چیست؟

  برای انجام معامله در بورس کالا ایران، من جمله بورس کالا کارگزاری مفید و خرید اقلامی مانند خودرو، نیاز به داشتن حساب وکالتی، من جمله حساب وکالتی سایپا است که این امکان را به کارگزاری های می دهد که مبلغ مورد نیاز برای پیش پرداخت را در این حساب ها مسدود نموده و معامله را صورت دهد. در صورت انجام معامله، این مبلغ به حساب کارگزاری واریز می شود و در غیر این صورت وجه مربوطه آزاد می گردد. تنها راه انتقال مبلغ پیش پرداخت به کارگزاری ها در بورس کالا استفاده از حساب وکالتی است.

  بنابراین، در پاسخ به این پرسش که حساب وکالتی بورس کالا چیست، باید گفت این نوع حساب، حسابی است که به کارگزاری متصل است و مبلغ مورد نیاز برای خرید در بورس کالا از این حساب تامین می شود. بیشتر کارگزاری های فعال در بورس کالا، این امکان را فراهم می کنند تا مشتریان از طریق حساب وکالتی به معامله در بازار بورس کالا بپردازند. نحوه افتتاح حساب وکالتی، به این شکل است که، نیاز به دریافت معرفی نامه از سوی کارگزاری دارد و متقاضیان با مراجعه به سایت های کارگزاری امکان دریافت این معرفی نامه را خواهند داشت.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایت تابلو خوانی بورس کلیک نمایید.

  پس از ارائه این معرفی نامه به بانک، افتتاح حساب وکالتی ممکن می شود. دریافت این معرفی نامه و افتتاح حساب وکالتی، نیاز به اخذ کد بورسی کالا دارد که دریافت هر یک از این موارد، از طریق سامانه EBGO امکان پذیر است. با مراجعه به سایت کارگزاری ها می توان به این سامانه دسترسی پیدا کرد و فرآیند دریافت کد بورسی کالا و معرفی نامه را طی نمود.

  هر فرد می تواند در همه کارگزاری ها و بانک های ارائه دهنده خدمات بورس کالا حساب وکالتی داشته باشد، اما در هر کارگزاری تنها امکان افتتاح یک حساب وکالتی وجود دارد. نوع حسابی که برای این کار در نظر گرفته می شود، به صورت سپرده کوتاه ‌مدت یا پس ‌انداز است و کسانی که دارای چک برگشتی هستند نمی توانند اقدام به افتتاح حساب وکالتی بورس نمایند.

  حتما بخوانید: سایت بورس کالای ایران

  نحوه ثبت نام و افتتاح حساب وکالتی آنلاین

  نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین بورس کالا به این شکل است که، متقاضیان باید به سامانه EBGO مراجعه نمایند. این سامانه که مربوط به مدیریت معاملات فی ما بین کارگزاری ها و مشتریان در حوزه بورس کالا است، نقش مهمی در دریافت کد بورسی کالا و دریافت معرفی نامه افتتاح حساب وکالتی دارد که در ادامه، به نحوه ثبت نام و افتتاح حساب وکالتی آنلاین بورس کالا از طریق آن، به صورت گام به گام پرداخته خواهد شد.

  در قدم اول، لازم است متقاضی به سایت Ebgo.ir و سپس به بخش کارگزاری های فعال مراجعه نماید.

  با انتخاب کارگزاری مدنظر، متقاضی به سامانه EBGO هدایت می شود و باید روی اخذ کد آنلاین بورس کالا کلیک کند.

  در مرحله بعد، لازم است به ترتیب مشخصات فردی، اطلاعات نشانی، اطلاعات مالی متقاضی وارد و مدارک مربوط به آن نیز بارگذاری شود.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید