این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اقامت در قطر

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اقامت در قطر را از این سایت دریافت کنید.

  مهاجرت به قطر برای ایرانیان در سال 2022 🇶🇦(شرایط

  اگر به فکر مهاجرت به قطر هستید اما نمی دانید از چه روشی اقدام کنید، این راهنمای کامل اخذ ویزای قطر را بخوانید تا با هزینه ها و روش های مهاجرت به قطر آشنا شوید.

  مهاجرت به قطر

  مواردی که در این مطلب می‌خوانید

  راه ‌های مهاجرت به قطر

  شرایط مهاجرت به قطر هزینه مهاجرت به قطر پاسپورت قطر وکیل مهاجرت به قطر

  قطر Qatar یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. احتمالا می‌دانید که این کشور در حال حاضر ثروتمندترین کشور دنیاست! رشد و توسعه این کشور حوزه خلیج فارس باعث سرازیر شدن مهاجران برای کار، سرمایه گذاری و زندگی در این کشور و افزایش آمار مهاجرت به قطر شده است.

  در حال حاضر، در پارسی کانادا برای کشور قطر خدمت مهاجرت پرستاران و پزشکان و استخدام مهماندار هواپیما ارائه می‌شود. تلاشمان در این صفحه، تنها ارائه اطلاعات صحیح و به‌روز دربارۀ این موضوع است. برای اطلاع از سایر خدمات ما و روش‌های دیگرِ مهاجرت، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید.

  طبق آخرین آمار جمعیتی موجود؛ جمیعیت قطر در سال 2021، در حدود 2.9 میلیون نفر است که از این تعداد فقط در حدود 350 هزار نفر آن‌ها قطری هستند!

  یعنی حدود 78% جمیعت قطر را مهاجران و نیروهای کار خارجی تشکیل می‌دهند. سهم ایرانیان هم از این آمار در حدود 32 هزار نفر است.

  آمار جمعیتی قطر (آخرین تغییرات سال 2021)

  جمعیت کل 2.9~ میلیون نفر

  جمعیت قطری الاصل 350~ هزار نفر

  جمعیت مهاجر 2.5~ میلیون نفر

  جمعیت ایرانیان قطر 32~ هزار نفر

  اخذ ویزای قطر برای ایرانیان در سال‌های اخیر با مشکلاتی همراه بود. با وجود همه مشکلات و سختی‌ها، مهاجرت به قطر و اخذ اقامت قطر برای ایرانیان ممکن است. در این مطلب قصد داریم شرایط مهاجرت به قطر، روش‌ها، هزینه‌ها و انواع ویزای قطر را بررسی کنیم. در صورتی که می‌خواهید اطلاعات کاملی درباره این کشور به‌دست آورید، مطلب درباره قطر را مطالعه کنید.

  راه ‌های مهاجرت به قطر

  هر چند روش های مهاجرت به قطر متنوع است، اما کار و سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین و پرکاربردترین روش‌ها هستند. در ادامه این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

  مهاجرت کاری به قطر

  درصد زیادی از مهاجران در قطر، برای کار به این کشور مهاجرت کرده‌اند. توسعه سریع قطر، نیاز این کشور به نیروی کار خصوصاً در دوحه Doha را در سال‌ها اخیر افزایش داده است.

  با توجه میزبانی جام‌ جهانی 2022 در قطر، سرمایه‌گذاران و نیروهای کار زیادی برای آماده‌سازی زیرساخت‌های این رویداد به قطر وارد شده‌اند، استخدام مهماندار هواپیمایی در قطر یکی از مواردی است که دراین دوران اوج گرفته است.

  شاید شنیدن این موضوع برای شما عجیب باشد؛ قطر یکی از کشورهای با کمترین نرخ بیکاری در دنیا است! طبق آمار CIA World Factbook؛ نرخ بیکاری در قطر 0.3% است!

  با توجه به چشم‌انداز 2030 قطر (Qatar National Vision 2030)؛ یکی از نیازهای این کشور برای ساخت یک کشور توسعه‌یافته، نیروی کار زیاد و قوی است.

  در نتیجه می‌توان پیش‌بینی کرد پذیرش کارگران و نیروهای ماهر توسط قطر در سال‌ها آینده هم افزایش یابد.

  میانگین دستمزد ساعتی در قطر 24 دلار است. مشاغل بازار کار قطر هم بیشتر در حوزه‌های تجارت، مهندسی، پزشکی، ماشین آلات صنعتی، اداری، شیلات و کشاورزی است.

  از ترندترین مشاغل مورد نیاز قطر در سال‌ها اخیر مشاغل مهندسی، پزشکی و پرستاری بوده‌اند. به همین‌دلیل تب مهاجرت پزشکان به قطر در این سال‌ها داغ شده است!

  برای کار در قطر ویزاهای مختلفی صادر می‌شود. مهم‌ترین ویزاهای کاری قطر این موارد هستند:

  ویزای کاری قطر با حمایت کارفرما (Work Visa on Company Sponsorship)

  ویزای کاری مستقل برای مشاغل خانگی (Entry Visa on Personal Sponsorship for House Workers)

  ویزای کار مستقل برای مشاغل معمولی (Entry Visa for Work for those in the status of Household Workers)

  ویزای کار چند بار ورود قطر (Multiple Entry Work Visit Visa)

  این ویزا به‌مدت 1 ماه صادر می‌شود و تا 6 ماه هم می‌تواند تمدید شود.

  ویزای بیزینس قطر (Businessmen Visa)

  برای کار و تجارت در قطر و برای مدت 1 ماه صادر می‌شود. با اخذ ویزای کاری، اقامت قطر به صورت موقت به متقاضیان داده می‌شود.

  اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به قطر را در مطلب زیر مطالعه کنید:

  حتما بخوانید: شرایط مهاجرت کاری به قطر در 2022 چیست؟

  مهاجرت تحصیلی به قطر

  قطر چندان برای تحصیل شناخته‌شده نیست، اما اگر کمی از برنامه‌های این کشور در حوزه آموزش برای شما بگوییم، انگشت تعجب به دهان می‌گیرید! این کشور در حال توسعه یک شهر آموزشی در الریان Al-Rayyan است.

  شهر آموزشی Education City در حال حاضر دارای 9 دانشگاه، 11 مدرسه آموزشی و 8 هزار دانشجو و دانش آموز است! بنیاد قطر Qatar Foundation مجری توسعه این شهر آموزشی است. بانو موزا بنت ناصر (همسر امیر پیشین قطر) به‌عنوان مدیر بنیاد قطر بهترین طراحان، مهندسان، مشاوران و اساتید را برای توسعه قطر در حوزه آموزش به کار گرفته است.

  از بیش از 25 دانشگاه قطر، 17 دانشگاه بین‌المللی و یک شعبه یا پردیس از دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی در قطر هستند. چند نمونه از این دانشگاه‌ها را در لیست زیر می‌بینید:

  دانشگاه های آمریکایی و اروپایی قطر

  دانشگاه کارنگی ملون

  Carnegie Mellon University دانشگاه جرج تاون

  Georgetown University

  دانشگاه تگزاس A&M

  Texas A&M University دانشگاه آلمانی قطر

  German University of Qatar

  دانشگاه علوم کاربردی استندن قطر

  Stenden Qatar, University of Applied Sciences دانشگاه کسب و کار HEC پاریس

  HEC Paris Business School

  کالج پزشکی وایل کرنل قطر

  Weill Cornell Medicine College دانشگاه نورث آمبریا

  Northumbria university of Qatar

  یکی از شناخته‌‌شدن ترین دانشگاه‌های این کشور، دانشگاه قطر Qatar University است که در رنکینگ جهانی QS رتبه 224 دارد و حدوداً 3 هزار دانشجوی خارجی در آن در حال تحصیل هستند.

  برای این‌که بهتر متوجه اعتبار و رنکینگ دانشگاه قطر در رتبه‌بندی جهانی شوید، در سال 2021 رنکینگ جهانی QS دانشگاه شریف تهران و دانشگاه امیرکبیر تهران به‌ترتیب 409 و 477 بوده!

  منبع مطلب : parsicanada.com

  8 راه مهاجرت به قطر در سال 2022

  بهترین راه مهاجرت به قطر، شرایط مهاجرت به قطر، روش های مهاجرت به قطر، هزینه مهاجرت به قطر، در ادامه در وب سایت موسسه مهاجرتی گوتوتی آر

  مهاجرت به قطر

  مسیر: خانه / قطر / مهاجرت به قطر

  آخرین ویرایش در 28 خرداد 1401 ، نویسنده : مونا گلناری تبریزی

  کشور قطر یکی از کشورهای ثروتمند همسایه ایران است که شرایط زندگی و کاری بسیار مناسبی دارد. حقوق و دستمزد بالا، بیمه درمانی و کمک‌هزینه مسکن تنها بخشی از مزیت‌های زندگی و کار در این کشور جذاب حوزه خلیج فارس است. با وجود اینکه قطر اقامت دائم را به هیچ‌یک از مهاجران نمی‌دهد و تنها اقامت چند ساله با امکان تمدید مجدد را برای آنان فراهم می‌کند، اما به دلیل فرصت‌های بی‌نظیر سرمایه‌گذاری، کار در قطر و تحصیل در این کشور افراد زیادی هرساله متقاضی مهاجرت به قطر هستند.

  در ادامه این نوشتار از موسسه مهاجرتی GO2TR شما را با روش‌های مخلتف مهاجرت به قطر اعم از تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه‌گذاری، همراه، ازدواج و تولد آشنا خواهیم کرد. همراه GO2TR باشید! همچنین اگر مایل به مهاجرت به قطر هستید می‌توانید برای بررسی شرایط خود جهت، از جلسات مشاوره خصوصی گوتوتی آر بهره ببرید.

  بهترین راه‌های دریافت اقامت قطر

  شرایط زندگی در قطر

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مزایای مهاجرت به قطر

  قطر کشوری است که فرصت‌های بسیاری را برای کسانی که مایل به زندگی در این کشور هستند ارائه می‌دهد. قطر با کیفیت بالای زندگی، مراقبت‌های بهداشتی عالی و چشم‌اندازهای تحصیلی قابل تحسین، می‌تواند کشوری بسیار پذیرا برای مهاجران باشد. اقتصاد این کشور در طی سالیان پیشرفت‌های زیادی در بخش‌های نفتی، بانکداری، خدمات مالی و فناوری داشته است.

  مزایای مهاجرت به قطر

  انواع روش‌ های مهاجرت به قطر

  روش‌های مختلفی برای مهاجرت به قطر وجود دارد که هرکدام شرایط و مزایای مختص به خود را دارند. دانستن روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور می‌تواند در بدست آوردن اطلاعات برای افرادی که قصد اخذ تابعیت قطر را دارند مفید باشد.

  انواع روش‌‌های مهاجرت به قطر به شرح زیر است:

  مهاجرت به قطر از طریق کار

  مهاجرت به قطر از طریق تحصیل

  مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری

  مهاجرت به قطر از طریق ازدواج

  مهاجرت به قطر از طریق همراه

  مهاجرت به قطر از طریق تولد

  مهاجرت به قطر از طریق ویزای توریستی قطر

  مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی

  موسسه مهاجرتی GO2TR با داشتن چندین سال سابقه درخشان، کلیه روش‌های مهاجرتی به‌جز پناهندگی را پوشش می‌دهد و این روش پرخطر را به هیچ‌وجه توصیه نمی‌کند. در ادامه شما را با همه روش‌های “مهاجرت به قطر” آشنا خواهیم کرد.

  مهاجرت به قطر از طریق کار

  اگر به دنبال کار در قطر هستید خوب است بدانید که، این کشور شرایط شغلی بسیار خوبی ازجمله حقوق و دستمزد بالا، بیمه درمانی و کمک‌هزینه مسکن را در بین سایر مزایا به نیروی کار خود ارائه می‌دهد. همچنین به دلیل نرخ بیکاری فعلی در قطر که تنها حدود ۰.۲ درصد است، بسیاری از مهاجران یافتن کار در قطر را یک فرصت طلایی می‌دانند.

  نفت و گاز بزرگترین صنعت کشور قطر است. به این ترتیب، اگر به دنبال مهاجرت به این کشور از طریق کار هستید، یکی از بهترین صنایع برای حضور، صنعت نفت و گاز قطر است. همچنین به طور مشابه، ساختمان و ساخت و ساز دو مورد از بزرگترین صنایع برای اشتغال در قطر و مهاجرت به این کشور هستند. این امر به ویژه در آستانه جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ که در آنجا برگزار می‌شود، صادق است. در کنار این صنعت هتل داری و گردشگری نیز دو صنعتی هستند که پتانسیل رشد بالایی دارند.

  مزایای کار در قطر

  از راه‌های استخدام در قطر چه میدانید؟

  در کشور قطر اولویت استخدام با شهروندان قطری است. وزارت توسعه اداری، کار و امور اجتماعی؛ خدمات مختلفی را برای تطبیق کارفرمایان با استعدادهای موجود ارائه می‌دهد. اگر به‌عنوان یک ایرانی قصد مهاجرت به کشور قطر از طریق کار را داشته باشید، باید از یک دعوت‌نامه کاری از کارفرما و یا شرکتی معتبر در قطر برخوردار بوده و یا به عنوان نیروی کار یک شرکت بین‌المللی، مشغول کار در قطر شوید.

  همچنین کارفرمایانی که مایل به استخدام غیرقطری‌ها یا استخدام کارکنان از خارج هستند، باید از دولت این کشور مجوز بگیرند.

  اگر مایل به استخدام و کار در قطر هستید در ابتدا باید یک CV و کاور لتر به شرکت مد نظر خود ارسال کنید و سپس منتظر جواب از طرف آن‌ها بمانید. کارشناسان حرفه‌ای GO2TR می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. پس از قبول کردن رزومه کاری‌تان در مرحله بعد، ممکن است یک مصاحبه تلفنی داشته باشید و سپس یک مصاحبه حضوری انجام دهید. اگر در این مراحل موفق شوید، یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر دریافت خواهید کرد و باید درباره جزئیات قرارداد خود مذاکره کنید.

  به طور متوسط، کل فرآیند استخدام و کار در قطر حدود چهار هفته طول می‌کشد، با این حال، این روند می‌تواند تا دو ماه نیز ادامه پیدا کند.

  مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای کار قطر

  کارمندان خارجی قبل از مهاجرت و شروع به کار در قطر به مجوز کار و همچنین اجازه اقامت نیاز دارند. مدارک زیر برای درخواست مجوز کار ضروری است:

  قرارداد کاری

  فرم درخواست تکمیل شده از وزارت کار

  گواهی پزشکی که سلامت کارمند را ثابت کند.

  کپی پاسپورت کارمند دو قطعه عکس پاسپورت

  هر گونه گواهی تحصیلی مرتبط

  کارت مهاجرت کارفرما ویزای کار

  بیومتریک، از جمله اثر انگشت

  همچنین برای دریافت اجازه اقامت، متقاضی باید مدارک زیر را نیز ارائه دهد:

  پاسپورت معتبر

  دو قطعه عکس پاسپورت کارمند

  ویزای کار

  یک کپی از ثبت تجاری شرکت

  یک کپی از کارت مهاجرت کسب‌وکار

  گواهی پزشکی کارمند

  مهاجرت به قطر از طریق تحصیل

  تحصیل در قطر یکی‌ از روش‌های مهاجرت به این کشور است. قطر دارای نرخ ثبت نام در آموزش عالی ۲۰.۷۹ درصد است. کلاس‌های درسی در قطر معمولاً به زبان انگلیسی هستند، اما در بعضی از موارد می‌توانند به زبان عربی نیز باشند. شرایط عمومی تحصیل در قطر شامل الزامات ویزا، الزامات زبان و به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی در خارج از کشور است.

  منبع مطلب : go2tr.co

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید