این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  امریکن پیت بول

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  امریکن پیت بول را از این سایت دریافت کنید.

  خصوصیات سگ پیت بول (Pit bull) به همراه بررسی قیمت و لوازم مورد نیاز

  در این قسمت به معرفی سگ پیت بول به همراه تاریخچه، معرفی غذا، بیماری های رایج در پیت بول و هم چنین لوازم نگهداری از آن خواهیم پرداخت.

  خصوصیات سگ پیت بول (Pit bull) به همراه بررسی قیمت و لوازم مورد نیاز

  وبلاگسگمعرفی نژادهاخصوصیات سگ پیت بول (Pit bull) به همراه بررسی قیمت و لوازم مورد نیاز

  در این مقاله می خواهیم درباره نژاد پیت بول صبحت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

  محتوا پنهان

  1 تاریخچه سگ پیت بول

  2 مشخصات ظاهری پیت بول

  2.1 صورت پیت بول 2.2 استایل پیت بول

  2.3 قد و وزن پیت بول

  2.4 رنگ بندی و پوشش پیت بول

  3 خصوصیات اخلاقی پیت بول اصیل

  3.1 میزان سازگاری با کودکان

  3.2 میزان سازگاری با سایر حیوانات

  3.3 میزان سازگاری با غریبه ها

  4 انواع سگ پیت بول

  4.1 امریکن پیت بول تریر

  4.2 امریکن استافوردشایر تریر

  4.3 امریکن بولی

  5 محبوب ترین نژاد سگ پیت بول کدام یک می باشد ؟

  6 خواستگاه سگ Pit Bull کجاست ؟

  7 بررسی اصلیل بودن پیت بول

  8 قیمت خرید سگ پیت بول اصیل

  9 جدول اطلاعات

  10 طول عمر این سگ چقدر می باشد؟

  11 معرفی غذای سگ پیت بول

  12 انواع بیماری های سگ پیت بول

  12.1 دیسپلازی هیپ 12.2 آلرژی 12.3 چاقی

  13 واگذاری سگ پیت بول

  14 لوازم سگ پیت بول 14.1 قلاده

  14.2 پد مخصوص دستشویی

  14.3 جای خواب مخصوص 14.4 ظرف غذا 15 آموزش سگ پیت بول

  15.1 بازی‌های مورد علاقه سگ Pit Bull

  16 حمله سگ پیت بول 17 جنگ سگ پیت بول

  17.1 جنگ سگ پیت بول با دوبرمن

  18 بررسی شرایط محل نگهداری سگ Pit Bull

  19 سوالات متداول

  تاریخچه سگ پیت بول

  در مورد نژاد پیت بول باید بگوییم که از آمیزش دو نژاد قدیمی انگلیسی یعنی اولد انگلیش تریر و اولد انگلیش بولداگ در انگلیس و ایرلند پدید آمده اند. نخستین تلفیق این دو نژاد نام برده شده در قرن 19 که ول اند تریر نام داشت که مدت ها بعد دو نژاد دیگر به نام های استافورد شایر بول تریر و بول تریر از این تلفیق پدید آمدند. هم چنین باید افزود در آن زمان نژاد اولد انگلیش بولداگ نیز وجود داشته اند که جثه متوسط و بدنی بسیار عضلانی و کار آمد داشته اند، البته نسل آن ها سال هاست که منقرض شده است. در مورد تریر ها که باعث به وجود آمدن پیت بول ها شده اند، باید بگوییم که بسیار چابک و هم چنین پر سرعت بودند که برای شکار حیوانات کوچک مورد استفاده قرار می گرفتند.

  پیت بول های امروزی با نام امریکن پیت بول تریر در اواخر قرن 19پدید آمدند و در همان ابتدا در بین مردم آمریکا بسیار مورد استقبال قرار گرفتند و به سرعت در بین آن ها محبوب شدند، به گونه که پرورش آن ها در آمریکا رونق خوبی گرفته بود. هدف اصلی پرورش آن ها از نسل کشی و اصلاح نژاد آن ها سگی با جثه تقریبا متوسط و تلفیقی متناسب از (بولداگ) و (تریر) بود که توانایی و قدرت بدنی بسیار بالا در جنگ با سگ های دیگر داشت. بعد گذشت سال ها و در اوایل قرن 20 پرورش دهنگان به پرورش و اصلاح نژاد پیت بول به شکل کاملا حرفه ای و هدفمند پرداختند و به این گونه شاهد پیدایش بلاد لاین های گوناگون از این نژاد به مرور زمان بودیم. هم چنین باید افزود که هر بلاد لاین به طور معمول توانایی و عملکرد خاص و منحصر به فردی در ابعاد مختلف جنگ را داشت.

  هم چنین بهتر است که بدانید این نژاد به دلیل این که پرورش دهندگان حرفه ای و دلسوز داشته است، مانند برخی از نژاد های دیگر از جمله نژاد ژرمن شپهرد در طول زمان ضعیف نشده و هم چنان نسل به نسل کارایی و عملکردش حتی بهتر نیز شده است. هدف از اصلاح این نژاد توسط پرورش دهنگان فقط بر مبنای افزایش کارایی بهتر در جهت رسیدن به هدف مورد نظر بوده است و همین موضوع باعث شده است که ما نژاد پیت بول را به همان شکل اجدادش و حتی با علمکرد بهتر ببینیم.

  این موضوع را هم باید افزود که دو نژاد امریکن استافوردشایر تریر و امریکن بولی نیز از پیت بول نشأت گرفته اند. این دو نژاد به دلیل این که خصوصیات ظاهری و رفتاری خاص و منحصر به فردی داشته اند، مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفتند و همین موضوع باعث شده است تا پرورش دهندگان منفعت طلب به پرورش نادرست و ناکار آمد آن ها بپردازند که باعث به وجود آمدن مشکلات سلامتی زیادی در آن ها شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره ای که در سایت هپی پت قرار داده شده است تماس بگیرید.

  برای شناخت بیشتر از تاریهچه این نژاد حتما به صفحه سگ Pit Bull در ویکی پدیا سر بزنید. بدون شک اطلاعات خوبی را کسب می کنید.

  مشخصات ظاهری پیت بول

  شاید برای شما هم سوال به وجود آمده باشد که مشخصات و ویژگی های ظاهری پیت بول چیست و چگونه است. برای دانستن مشخصات ظاهری و فیزیکی آن ها تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

  صورت پیت بول

  صورت این نژاد مستطیل و یا مربعی شکل می باشد و هم چنین دارای فک‌ های قدرتمند و محکمی هستند. قسمت پیشانی آن ها بلند است و کمی چین و چروک نیز دارد. رنگ چشم های نژاد پیت بول هر رنگی به جزء رنگ آبی می باشد. گوش های آن افتاده است. گردن این سگ ها بسیار عضلانی و محکم است که با سرشان در تناسب است.

  استایل پیت بول

  بدن نژاد پیت بول بسیار عضلانی و قوی است، گویی که به باشگاه رفته اند. هم چنین آن ها دارای سینه ای عمیق و قدرتمند می باشند. پا های آن ها نیز بسیار عضلانی و هم چنین گسترده است، در نهایت باید افزود که دم این نژاد کوتاه است.

  قد و وزن پیت بول

  این سگ ها در دسته نژاد های متوسط قرار گرفته اند با این حال دارای بدن عضله ای می باشند. قد نر در این نژاد حدود 40 تا 70 سانتی ‌متر است و قد ماده های این نژاد حدود 26 تا 48 سانتی ‌متر می باشد. هم چنین میانگین وزن در سگ‌ های نر، حدود 14 تا 38 کیلو گرم است و وزن سگ‌ های ماده حدود 14 تا 36 کیلو گرم می باشد.

  رنگ بندی و پوشش پیت بول

  در مورد مو و پوشش این سگ های دوست داشتنی باید بگوییم که مو های آن ها بسیار ضخیم، کوتاه و هم چنین براق است. هم چنین در مورد رنگ بندی آن ها باید گفت که تنوع رنگ در آن ها زیاد است اما با این حال سگ پیت بول مشکی و پیت بول قهوه ای نسبت به رنگ های دیگر بیشتر رایج هستند و دیده می شوند. اکثر پیت بول ها لکه هایی بر روی قسمت هایی از بدنشان مانند روی سینه و زیر گلو دارند.

  منبع مطلب : happypet.pet

  معرفی سگ نژاد آمریکن پیت بول تریر همراه با جزئیات کامل

  آمریکن پیت بول تریر جز سگ های جنگجو است. این نژاد گردنی عضلانی داشته و از فک بسیار قدرتمند و طیف رنگ وسیعی برخوردار است. لقب این نژاد جنگوی شکست ناپذیر است.

  شناخت نژاد های سگ

  سگ نژاد آمریکن پیت بول تریر

  ۰۲ شهریور 4.4/5 - (30 امتیاز)

  آمریکن پیت بول تریر جز سگ های جنگجو است. این نژاد گردنی عضلانی داشته و از فک بسیار قدرتمند و طیف رنگ وسیعی برخوردار است. لقب این نژاد جنگوی شکست ناپذیر است.

  آمریکن پیت بول تریر جز نژاد های قوی و خشن است. دارای دندان های قیچی شکل می باشد. در گذشته به او لقب سگ آدم خوار را داده بودند.

  این نژاد به دریدن گلو شهرت دارد. فقط با صاحب خود یا اعضای خانواده رفتار دوستانه دارد. اگر می خواهید آمریکن پیت بول تریر را به عنوان حیوان خانگی بگیرید بهتر است از تولگی آن را اجتماعی کنید و به درستی آموزش دهید.

  این نژاد سگی باهوش، شجاع و مطیع بوده و مناسب برای نگهبانی است. آمریکن پیت بول تریر موهای کوتاه، زمخت و درخشانی دارد.

  بررسی نموداری نژاد آمریکن پیت بول تریر

  سازگاری :

  سازگاری با زندگی در آپارتمان

  مناسب بودن برای تازه کارها

  میزان احساسات تحمل تنهایی تحمل هوای سرد تحمل هوای گرم

  سلامت و بهداشت :

  ریزش مو کف کردن دهان

  آرامش در هنگام رسیدگی و اصلاح

  مقاومت در برابر بیماری

  پتانسیل افزایش وزن سایز

  قابلیت آموزش :

  سادگی آموزش هوش پتانسیل گاز زدن تمایل برای شکار

  گرایش به پارس یا زوزه کردن

  پتانسیل ولگردی

  دوستی :

  عکس العمل در برابر آشنایان

  رفتار دوستانه با بچه ها

  رفتار دوستانه با سگ ها

  رفتار دوستانه مقابل غریبه ها

  نیاز های ورزشی :

  میزان انرژی میزان قدرت نیاز به ورزش پتانسیل بازیگوشی

  آمریکن پیت بول تریر American Pit Bull Terrier

  دانستنی های نژاد

  این نژاد جویدن را دوست دارد پس بهتر برای او اسباب بازی هایی سفت تهیه کنید.

  حتما باید از تولگی اجتماعی و آموزش دیده شوند در غیر این صورت به سگی متهاجم تبدیل می شوند.

  هنگامی که با آمریکن پیت بول تریر به مکان عمومی می روید حتما به گردن آنها قلاده بیندازید تا نسبت به سگ های دیگر پرخاشگر نشوند.

  انتخابی مناسب برای کسانی است آنچنان وقت برای رسیدن به سگ را ندارند.

  آمار اساسی :

  گروه

  سگ شکاری

  قد

  46 تا 56 سانتیمتر

  وزن

  10 تا 50 کیلوگرم

  عمر

  12 تا 16 سال

  تاریخچه

  در اوایل قرن 19 از نژاد بول و تریر برای ورزش های خشن استفاده می شد. این ورزش که کاملا وحشیانه و به دور از انسانیت بود در سال 1835 غیر قانونی شد.

  در واقع بخشی از ویژگی های وراثتی این نژاد کاملا آرام است. و آمریکن پیت بول تریر یک سگ کاملا ایده آل برای محافظت و گارد می باشد.

  هنگامی که این نژاد به آمریکا وارد شد در مزارع از آن برای شکار، حفاظت از اموال و بازی استفاده می کردند.

  ابعاد و وزن

  وزن نرها: (50 – 10) کیلوگرم،  ماده ها: (50 – 10) کیلوگرم.

  قد نرها: (56 – 46) سانتی متر،  ماده ها: ( 56 – 46) سانتی متر.

  شخصیت

  آمریکن پیت بول تریر سگی شجاع، قوی و باهوش بوده و برای حفاظت از خانواده خود حاضر است جانش را بدهد. برای حضور در اجتماع حتما باید از تولگی به صورت اجتماعی تربیت شود. این سگ مردم را دوست دارد و به عنوان یک سگ ایده برای نگهبانی شناخته می شود.

  گالری عکس

  آمریکن پیت بول تریر American Pit Bull Terrier

  بهداشت و بیماری

  پیت بول معمولا دچار اختلالاتی در مفصل ران، چشم، قلب و حساسیت های خاصی می شود.

  هیپ دیسپلازی: بیماری دردناکی است و می توان از طریق اشعه ایکس آن را شناسایی کرد.

  تیروئید کم کار: یک بیماری غددی است که سبب ایجاد ناراحتی هایی همچون چاقی، کم تحرکی، ریزش مو و اختلال در باروری می شود که می توان آن را روزانه و از طریق دارو کنترل کرد.

  آلرژی: آلرژی جز بیماری های رایج است که در این نژاد می تواند باشد. به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود که شامل آلرژی غذایی، تماسی، محیطی است. آلرژی غذایی بر اثر مواد موجود در غذای سگ می باشد. آلرژی تماسی نیز بر اثر سطح تماس با چمن یا موارد دیگر در سگ ایجاد می شود. در آخر آلرژی محیطی می باشد که به دلیل وجود گرد و غبار و پخش مواد شیمیایی موجود در هواست. علائم آن به طور کلی ترشحات چشم، بینی، کم تحرکی، عطسه، خارش و ریزش مو می باشد. برای درمان آلرژی بسته به نوع آن می توان از رژیم غذایی، دارو و تغییر مکان استفاده کرد.

  بیماری های قلبی: یکی از بیماری های رایج قلبی سگ ها تنگی آئورت است. در واقع این یک نقص مادر زادی است. این تنگی غیر طبیعی می باشد و از ارتباط بین آئورت و بطن چپ ایجاد می شود. بعضی از سگها حتی یک نشانه جزئی از آن را بروز نمی دهند ولی بی حالی آنها و همین طور مرگ ناگهانی می تواند ناشی از این بیماری باشد. روش های تشخیص آن نوار قلبی، سوفل قلبی و اشعه ایکس است.

  تغذیه

  روزانه 1.5 تا 2.5 پیمانه غذای خشک با کیفیت در دو مرحله به آمریکن پیت بول تریر داده شود.

  توجه: غذای سگ به فعالیت بدنی، سن، سایز و سوخت ساز بدن آنها بستگی دارد.

  می توانید با استفاده از دست خود وزن سگ را کنترل کنید. روش استفاده از دست به گونه ای است که شصت در امتداد ستون فقرات قرار می دهیم و به سمت پایین فشار می آوریم اگر بدون فشار زیاد و زحمتی دنده ها را لمس کردیم به این معناست که سگ اضافه وزن ندارد در غیر این صورت سگ چاق است.

  نگهداری و مراقبت

  باید یک ساعت در روز به ورزش و فعالیت بپردازد. تحمل سرما را ندارد و نباید مدت زیادی تنها بماند چون باعث ناراحتی آنها می شود.

  آمریکن پیت بول تریر سگ سرسختی است اما حتما باید آموزش ببیند که از صاحب خود اطاعت کند.

  آمریکن پیت بول تریر American Pit Bull Terrier

  رسیدگی و آراستن

  آمریکن پیت بول تریر آراستگی ساده ای دارد و باید روزانه برس کشیده شود. از شامپو برای مو های خشک استفاده کنید. ریزش موی این نژاد متوسط است.

  سعی کنید برای عدم رشد باکتری ها، بیماری های لثه و بوی بدن دهان هر روز یا حداقل سه بار در هفته دهان آنها را مسواک بزنید. باید ماهی یک یا دو بار ناخن آنها را کوتاه کنید. اگر شما هنگام راه رفتن سگ خود می توانید صدای پای او را بشنوید بدانید که ناخن او بلند است.

  منبع مطلب : petzip.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید