این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  انسان موجودی جای خالی است و نمی تواند تنها زندگی کند

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  انسان موجودی جای خالی است و نمی تواند تنها زندگی کند را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  چرا انسان نمی­ تواند تنها زندگی کند ؟

  صفحه اصلي ارتباط با ما دسته بندی موضوعات

  راهنمای سایت

  سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل   را بنویسید.لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

  پشتیبانی سایت

  در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در واتساپ پیام بدهید.

  سوالات درس اول مطالعات اجتماعی ( دوستی )

  بازديد: 479

  دسته بندي: جواب سوالات کتاب,جواب سوالات کتاب,جواب سوالات ششم,

  سوالات درس اول مطالعات اجتماعی  ( دوستی )

  1 . چرا انسان نمی­ تواند تنها زندگی کند ؟ ج : زیرا انسان موجودی اجتماعی است و تنهایی برایش احساس ناخوشایندی است .

  2 . چرا تنهایی برای انسان احساس ناخوشایندی است ؟ ج : زیرا دوستی یکی از مهم­ ترین نیازهای انسان است .

  3 . چرا ما انسان­ ها به دوست نیازمندیم ؟ ج : برای این که هم به دوستانمان محبت کنیم و هم این که مورد محبت دیگران قرار بگیریم .

  4 . چرا انسان به دوستی و  برقراری ارتباط و محبت نیازمند است ؟ ج : زیرا خداوند در سرشت و فطرت ما انسان­ ها میل به محبت کردن و محبت دیدن و نیاز به برقراری ارتباط را قرار داده است .

  5 . چهار مورد از فایده­ های دوست خوب را بنویسید . ج : 1ـ لذت بردن از هم­ نشینی و هم­فکری با او  2ـ صحبت کردن با دوست عاقل و صبور و درمیان گذاشتن شادی­ ها و ناراحتی­ ها 3ـ یاری رساندن به ما در هنگام مشکلات 4ـ افزایش آگاهی­ ها و یادگیری چیزهای جدید

  6 . چرا انتخاب دوست یک موضوع مهم است ؟ ج : زیرا رفتار و اخلاق دوستان در ما تأثیر می­ گذارد و ما نیز تأثیراتی بر روی دوستان خود داریم .

  7 . فایده­ ی صحبت کردن با دوست در هنگام شادی و ناراحتی چیست ؟ ج : باعث می­ شود احساس سبکی و آرامش کنیم .

  8 . آیا هر فردی را می­ توان برای دوستی و رفاقت انتخاب کرد ؟ ج : خیر ، گاه ممکن است یک دوست مسیر آینده و زندگی دوستش را به سوی سعادت تغییر دهد و گاه ممکن است در شرایطی یک دوست موجب ناراحتی و سرشکستگی دوست خود شود .

  9 . حضرت علی (ع) در نامه­ ی خود به فرزندشان امام حسن (ع) در رابطه با ملاک­ های دوستی چه فرموده­ اند ؟ ج : فرمودند : « با نیکان همدلی و رفاقت کن تا از آنان باشی و از بدان جدا شو تا از آنان نباشی .

  10 . امیر مؤمنان حضرت علی (ع) چه ملاک ­ها و معیارهایی را برای انتخاب دوست مهم دانسته­ اند ؟ ج : 1ـ خیرخواه باشد و ما را از کارهای ناپسند باز دارد 2ـ صادق و یک­رنگ باشد 3ـ خوش­ اخلاق و با ادب باشد .

  11 . جمله­ ی « هر کس ادب ندارد ، عقل هم ندارد » از کیست ؟ و به چه چیزی اشاره دارد ؟ ج : از حضرت علی (ع) است و به این موضوع اشاره دارد که دوست خوب ، خوش ­اخلاق و با ادب است .

  12 . بنا به گفته­ ی حضرت علی (ع) چرا باید کسی را برای دوستی انتخاب کنیم که ما را از بدی­ ها و کارهای نامناسب باز دارد ؟ ج : زیرا چنین دوستانی به ما یاری می­ رسانند و سبب پیشرفت ما می­ شوند .

  13 . بنا به گفته پیشوایان بزرگ دینی با چه کسانی دوستی کنیم و از دوستی با چه کسانی خودداری کنیم ؟با افراد عاقل ، با ایمان و نیکوکار دوستی کنیم و از دوستی با افراد دروغگو ، بخیل و سخن چین خودداری کنیم .14 . پیامبر عزیز ما (ص) درباره بدترین افراد چه می فرمایند ؟ می فرمایند : بدترین افراد کسانی هستند که میان مردم سخن چینی می کنند و بین دوستان جدایی می اندازند .

  15 . معنی این ابیات را بنویسید .

  1ـ تو اول بگو با کیان زیستی        من آن گه بگویم که تو کیستی

  تو در ابتدا بگو با چه کسانی زندگی و دوستی کردی تا پس از آن من بگویم که تو چگونه انسانی هستی

  2ـ همنشین تو از تو به باید          تا تو را عقل و دین بیفزاید

  دوست و همنشین تو باید از خود تو بهتر باشد تا باعث افزایش عقل و دانایی و دین و ایمان تو شود .

  توجه

  همچنین می توانید جواب پاسخ های کتاب های پایه های مختلف را از لینک های زیر ببینید.بر روی هرپایه و کلاس کلیک کنید :جواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس دوم ابتداییجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس سوم ابتداییجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس چهارم  ابتداییجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس پنجم ابتداییجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس ششم ابتداییجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس هفتمجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس هشتمجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس نهمجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس دهمجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  کلاس یازدهمجواب سوالات و فعالیت های کتاب های  دبیرستانبیش از ده هزار تحقیقات دانش آموزی و دانشجوییبیش از سیصد طرح جابر برای شرکت در مسابقات طرح جابرمقالات مخصوص برای دانش آموزان و معلمان  در مورد  پاسخ به پرسش مهر رئیس جمهوری در مورد مهارت آموزیپروژه های آماری آماده برای دانش آموزانهمچنین برای حمایت از سایت ما و گذاشتن تحقیقات بیشتر در سایت بر روی لینک های زیر کلیک کنید تا مانیز برای شما با اشتیاق فراوان تری تحقیق رایگان در سایت بگذاریم .  اقدام پژوهیگزارش تخصصیدرس پژوهیتجربیات ارتقای شغلی دبیران و معلمان

  منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان--صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

  براي ديدن ساير اقدام پژوهي هاوگزارش تخصصي ها وتحقيقات ديگر برروي لينک هاي زيرکليک کنيد

  منبع : www.asemankafinet.ir

  چرا انسان نمی تواند تنها زندگی کند؟/مطالعات اجتماعی ششم

  درس اول کتاب مطالعات اجتماعی درباره دوستی و نیاز انسان به برقراری ارتباط با دیگران ،توضیح می دهد.

  چرا انسان نمی تواند تنها زندگی کند؟/مطالعات اجتماعی ششم

  درس اول کتاب مطالعات اجتماعی درباره دوستی و نیاز انسان به برقراری ارتباط با دیگران ،توضیح می دهد.

  بازدید : 15889

  زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه

  تاریخ : سه شنبه 1399/07/01 ساعت 16:07

  کتاب مطالعات اجتماعی ، یکی دیگر از کتابهایی است که دانش آموزان کلاس ششم باید آن را بخوانند. همانطور که از نام کتاب پیداست، مطالعات اجتماعی درباره زندگی انسان در اجتماع در زمان‌های مختلف (حال، گذشته و آینده)  و برخورد او با دیگران و نحوه چگونه زندگی کردن در اجتماع را به انش آموزان یاد می دهد.

  این کتاب زمینه‌های تربیت فردی و اجتماعی کودکان و نوجوانان را فراهم و هدف نهایی از مطالعات اجتماعی تربیت افرادی مؤمن، مسئول، آگاه و توانمند در زندگی فردی و اجتماعی، پایبند به اخلاق و ارزش‌های دینی و علاقه‌مند به ایران و هویت اسلامی ایرانی است.

  فصل اول این کتاب درباره دوستی است. اینکه انسانها اجتماعی هستند و برای ادامه زندگی خود نیاز دارند که دوستانی داشته باشند و با آنها در ارتباط باشند. انسان به تنهایی قادر به ادامه زندگی نیست.

  تنهایی، پدیده ای است که از آغاز با انسان همراه بوده است و برای انسان غیر قابل تحمل بوده است و میتوان گفت که یکی از دلایل تمایل انسان به زندگی اجتماعی ، فرار از تنهایی است.

  تنهایی را می توان به دو دسته تقسیم کرد. تنهایی فردی (روانی)و تنهایی اجتماعی . تنهایی مسئله ای است که هم انسانها آن را حس می کنند و هم حیوانات ، اما می توان گفت نوع دوم تنهایی در حیوانات تا این زمان  تعریف نشده است.

  در دنیای امروز تنهایی اجتماعی فقط نبودن دیگری در کنار انسان و ترس از نابود شدن نیست، بلکه تنهایی اجتماعی در دوران ما به این معنا است که انسان در جامعه ای که با آن تعامل دارد، آن گونه که هست، پذیرفته نشود و یا نتواند مشکلات و عقاید خود را برای فردی دیگر بیان کند.

  در واقع تنها انسان است که دارای روان و احساس تنهایی روانی است. تنهایی برای انسان مشکلی مهم و مسئله ای دردناک است و دلیل ان را هم می توان ضعف فیزیکی انسان در برابر قدرت حریفانش در طبیعت دانست. مثلا بدن انسان در برابر  بعضی حیوانات ضعیف است، نه می تواند فرار کند ، نه شکار و نه پرواز . بنابراین انسان به عنوان موجودی که می خواهد در طبیعت زندگی  کند و باقی بماند، نیاز دارد همانند موجودات ضعیف دیگر در دسته ها و گروه‌های جمعی زندگی کند.

  در زمانهای بسیار قدیم ، دورماندن از انسانهای دیگر و در واقع تنهایی ، برابر با کشته شدن و از بین رفتن بوده است.

  گاهی برای اینکه مجرمی را به سزای اعمالش برسانند ، او را تبعید می کردند. درواقع او را از دوستان و خانواده ی خود دور می کردند  و این سنگیترین حکمی بود که یک مجرم باید آن را می گذارند.

  طرد شدن از میان هم نوعان برابر با نیستی و نابودی است ، به همین خاطر انسان برای ادامه ی زندگی خود نیاز دارد که با دیگران ارتباط داشته باشد.

  در دنیای امروز تنهایی اجتماعی فقط نبودن دیگری در کنار انسان و ترس از نابود شدن نیست، بلکه تنهایی اجتماعی در دوران ما به این معنا است که انسان در جامعه ای که با آن تعامل دارد، آن گونه که هست، پذیرفته نشود و یا نتواند مشکلات و عقاید خود را برای فردی دیگر بیان کند.

  گاهی ممکن است فرد در شهری زندگی کند که در آن میلیونها نفر زندگی می کنند، اما با هیچ یک از انها هیچ ارتباطی ندارد و  بخاطر عقیده اش یا سبک زندگی اش مورد پذیرش اکثریت اجتماع قرار نگیرد.

  این فرد احساس تنهایی خواهد کرد و حتی شاید مانند  انسان اولیه  که تبعید می شدند، احساس نا امنی نسبت به محیط پیدا کند. این عقیده یا سبک زندگی که باعث ایجاد احساس تنهایی در فرد شده ممکن است سیاسی، فرهنگی و یا جنسی باشد.

   اهمیت دوستی

  انسان از صحبت کردن و همنشینی بادوستان خوب لذت میبرد.

  هر یک ازما گاهی با موضوعاتی برخورمیکنیم که نیاز داریم درباره ی آنها با دیگران مشورت و همفکری کنیم.

  همچنین انسان ها نیاز دارند که شادی و غم خود را با  دوستانشان در میان بگذارند. در حقیقت زمانی که با دوستی عاقل و صبور صحبت می کند، احساس آرامش و سبکی می کند

  همه افراد در زندگی به کمک دیگران نیاز دارند. دوست واقعی ، او را در مشکلات  یاری میکند.

  انسان از طریق همنشینی و دوستی با دیگران چیزهای جدیدی را در زندگی یاد می گیرد و می تواند به آگاهی های خود اضافه کند.

  بیشتر بخوانید

  نحوه مشخص کردن زوج یا فرد بودن عددآشنایی با طرز تهیه نمک خوراکی / علوم چهارم ابتداییآموزش تم چهارم ریاضی کلاس اول دبستان

  انسان ها نیاز دارند که شادی و غم خود را با دوستانشان در میان بگذارند. در حقیقت زمانی که با دوستی عاقل و صبور صحبت می کند، احساس آرامش و سبکی می کند

   انتخاب دوست

  اگرچه دوستی و ارتباط با دیگران باعث ایجاد آرامش در انسان می شود ، اما باید دانست که هر فردی نمی تواند برای انسان دوست خوب باشد و نمی توان هر کسی را برای رفقات و دوستی برگزید. در واقع شخص باید با توجه به عقاید خودش ، دوست خوبی را برای خود انتخاب کند.

  گاهی ممکن است دوست ، فرد را به سمت پیشرفت و سعادتش بکشاند و گاهی هم ممکن است دوست واقعی برای فرد نباشد و باعث بدبختی او در زندگی شود. پس باید هر فردی در انتخاب دوست دقت کامل را داشته باشد.

  سخن آخر:

  در واقع تنهایی حس خوشایندی برای انسان ندارد،دوستی یکی از مهمترین نیازهای انسان در زندگی است. همه انسانها نیاز دارند دوستانی داشته باشند تا به آنها محبت کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

  در حقیقت خداوند در سرشت و فطرت انسانها میل به محبت کردن و محبت دیدن را قرار داده است.

  این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

  منبع : article.tebyan.net

  انسان نمی‌تواند تنها زندگی کند چون موجودی ......... است.

  انسان نمی‌تواند تنها زندگی کند چون موجودی ......... است.

  🏆🏆 مسابقه استعدادیابی گاما تلنت 🏆🏆

  ثبت نام   ورود

  پربازدیدها: #درآمدزایی#آزمون‌ساز#جبرانی_شهریور

  درس 1: دوستی مطالعات اجتماعی ششم دبستان درسنامه آموزشی این مبحث

  انسان نمی‌تواند تنها زندگی کند چون موجودی ......... است.

  1 ) بی‌نیاز 2 ) نوع دوست 3 ) اجتماعی 4 ) ناتوان گزارش خطا یک تست دیگه بزن یک آزمون کامل بده

  تحلیل ویدئویی تست

  تحلیل ویدئویی برای این تست ثبت نشده است!

  پاورپوینت دوره کامل آموزشی، مطالعات اجتماعی ششم دبستان

  مدرس: محمدحسن عدالتی فر

  مدت دوره: 312 اسلاید (19 فایل)

  فارسی

  2236 تست 156,520 تومان

  ریاضی

  2383 تست 166,810 تومان

  علوم تجربی

  3613 تست 252,910 تومان

  هوش، خلاقیت و استعداد

  1975 تست 138,250 تومان

  مطالعات اجتماعی

  1852 تست 129,640 تومان

  هدیه‌های آسمانی

  944 تست 66,080 تومان

  کار و فناوری

  238 تست 16,660 تومان

  تفکر و پژوهش

  97 تست 6,790 تومان

  قرآن

  281 تست 19,670 تومان

  نمونه سوالات مرتبط

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون تستی مطالعات ششم | فصل 3 : کشاورزی در ایران

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  24 تست

  آزمون تستی فصل 11 و 12 مطالعات اجتماعی پایه ششم

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  25 تست

  آزمون مجازی مطالعات اجتماعی ششم | درس 1 تا 5

  تیم مدیریت گاما

  4 صفحه

  آزمون مداد و کاغذی درس 13 تا 18 مطالعات اجتماعی ششم دبستان مهر آوش

  نرگس ادیب

  3 صفحه

  آزمون درس های 14 و 15 و 16 مطالعات اجتماعی ششم دبستان بعثت

  محمدحسین محمدی

  3 صفحه

  سوالات آزمون نوبت اول مطالعات اجتماعی ششم دبستان علویه انار | دی 1400

  زینب محمدنژاد

  2 صفحه

  آزمون مداد‌کاغذی مطالعات اجتماعی ششم دبستان شهدای کربلا | درس 11 تا 17

  محمد شاکری زاده

  2 صفحه

  آزمون فصل 8 مطالعات اجتماعی ششم دبستان + جواب | پوشاک ما

  شهریار امیرفتحی گرجان

  2 صفحه

  ارزشیابی مستمر مطالعات اجتماعی ششم دبستان آل یاسین دزفول | درس 1 تا 6

  عبدالعظیم گلچین نژاد

  2 صفحه

  امتحان ترم دوم مطالعات اجتماعی ششم هماهنگ ناحیه ایذه | اردیبهشت 1401

  هماهنگ ششم ابتدائی

  3 صفحه

  سوالات آزمون نوبت دوم مطالعات اجتماعی ششم هماهنگ گناباد | خرداد 1401

  هماهنگ ششم ابتدائی

  5 صفحه

  طراحی واحد یادگیری مطالعات اجتماعی ششم دبستان | درس 5: عوامل مؤثر در کشاورزی

  سبحان سرمد

  14 صفحه

  جزوه نکات کلیدی درس های 16 تا 21 مطالعات اجتماعی ششم ابتدائی

  سجاد بستام

  محتواهای آموزشی مرتبط

  فایل های پاورپوینت، ویدئو، صوتی، متنی و ...

  منبع : gama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید