این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  انشا در مورد شهید سلیمانی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  انشا در مورد شهید سلیمانی را از این سایت دریافت کنید.

  ۴ انشا در مورد سردار سلیمانی و شهادت ایشان

  مقاله زیر شامل ۴ انشا درباره حاج قاسم سلیمانی و انشا در مورد سردار سلیمانی به صورت متن کوتاه ویژه شجاعت و شهادت سپهبد سلیمانی است. این انشا می‌تواند برای کلاس سوم تا کلاس ششم استفاده شود.

  Menu

  ستاره » ✍️ محتوای کمک درسی » انشا » ۴ انشا در مورد سردار سلیمانی و شهادت ایشان

  ۴ انشا در مورد سردار سلیمانی و شهادت ایشان

  مقاله زیر شامل ۴ انشا درباره حاج قاسم سلیمانی و انشا در مورد سردار سلیمانی به صورت متن کوتاه ویژه شجاعت و شهادت سپهبد سلیمانی است. این انشا می‌تواند برای کلاس سوم تا کلاس ششم استفاده شود.

  آخرین به روز رسانی: دی 5, 1400

  ستاره | سرویس هنر – سیزدهمین روز از ماه دی روز شهادت سردار بزرگ اسلام شهید سردار حاج قاسم سلیمانی است. شهیدی که شهادتش صدای مظلومان در آسمان ابری و ظلمات این روزهای جهان بود. با چهار انشا در مورد سردار سلیمانی همراه همیشگی ستاره باشید.

  متن و انشا در مورد سردار سلیمانی

  پیش از مطالعه مجموعه انشاها پیشنهاد می‌کنیم از متن در مورد سردار سلیمانی و عکس پروفایل شهادت حاج قاسم سلیمانی دیدن کرده و از این مقالات برای گسترش فرهنگ حسینی و ادامه راه شهادت سردار دل‌ها استفاده نمایید.

  انشا در مورد سردار سلیمانی (۱)

  مقدمه: در این دنیای پر از ظلم و ستم یافتن فردی که در مقابل بدی‌ها قد علم کند بسیار سخت است. کسی که از هیچ دشمنی نهراسد و تنها ترسش از خداوند باشد. شجاع و دلیرانه به جنگ دشمنان اسلام و ظلم ستیزان برود و در آخر نیز جانش را در این راه فدا کند.بدنه:

  همه ما جمله معروف ما ملت امام حسینیم را شنیده‌ایم. جمله‌ای که در جای جای شهر کنار عکس سردار دلها می‌بینیم. سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نماد رشادت و حق جویی مظلومین عالم بود. او نه تنها دل‌ها را در ایران بلکه در اقصی نقاط این کره خاکی نیز ربوده بود.

  سرداری که تواضع، فروتنی و رشادت را از دوستان و یارانش در جنگ هشت ساله دفاع مقدس به یادگار برده بود. آری، چه زیباست اینگونه رفاقت‌ها. سردارها سال‌ها پس از جنگ و شهادت سرداران خرازی، همت، کاظمی و … طاقت ماندن نیاورد و به آن‌ها پیوست.

  مگر آرزویی زیباتر از شهادت در راه خدا داریم. چه مناجات‌هایی را سردار دلها در بحبوحه جنگ در سوریه با خدا انجام داد و در آخر نیز به آرزویش رسید.

  او مرد میدان جنگ بود. شخصی که با ذکاوت، هوشمندی و تجربه بالایش بسیاری از نقشه‌های دشمن پلید را خنثی کرد. داعشی‌ها را به درک واصل کرد و از جان و مال مردم عزیز کشورمان در خارج از مرزهای ایران دفاع کرد.

  لحظه‌ای پیش خود تصور کنید اگر سردار سلیمانی و مدافعین حرم در بیرون از مرزها به جنگ با داعشی‌ها نمی‌رفتند چه می‌شد. این انسان‌های تندرو و نا اهل چه بلایی بر سر کشورمان می‌آوردند. سردار حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم همه مستکبران جهان بود. شهادت سردار آن هم اینطور مظلومانه به همراه دوست و یار شفیقش ابومهدی مهندس افتخاری برای مردم ایران و عراق بود.

  هر کسی لیاقت تشییع جنازه‌ای همچون سردار سلیمانی را ندارد.

  زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

  هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

  صحنه پیوسته بجاست

  خرم آن نغمه که مردم بسپارند بیاد

  نتیجه گیری:

  خون سردار در رگ هر ایرانی جاری است. هر دشمنی که جسارت به خاک وطن نماید هر یک از این جوانان سرداری خواهند شد و به مقابله با آن خواهند پرداخت. این خاک خاک ایران است و سال‌هاست سرداران رشید همچون سلیمانی را تقدیم کرده است.

  متن و انشا در مورد سردار سلیمانی

  انشا در مورد سردار سلیمانی (۲)

  مقدمه: اواسط دی ماه، از سال ۹۸ به بعد حال و هوای دیگری خواهند داشت. این روزها رنگ و بوی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به خود گرفته‌اند. شهادت یکی از بی‌نظیرترین سرداران ایران زمین که با شجاعتش در برابر دشمن، درس فداکاری به ما داد. سردار سلیمانی یک مرد آزاده بود.بدنه:

  بیش از ۱۴۰۰ سال پیش امام حسین راهی را شروع کرد که قرن‌هاست ادامه دارد. تنها ظاهر و شمایل آن تغییر کرده است. دفاع از اسلام و مقابله با عقاید نابجا از مهمترین اهداف قیام امام حسین (ع) بود. این سال‌ها سردار سلیمانی و یاران باوفایش به خوبی راه و روش امام حسین (ع) را در پیش گرفته بودند.

  مقابله با داعش و دفاع از حرم زینبیه در کیلومترها دورتر از مرزهای ایران خواب را از چشم دشمنان گرفته بود.

  مرد میدان جنگ کشورمان، با شجاعت و صلابتی بی همتا در وسط تیر و خمپاره، میدان داری می‌کرد. از هیچ کس و هیچ سلاحی نمی‌ترسید و با عزمی راسخ و مثال زدنی به مبارزه‌اش ادامه می‌داد.

  سردار سلیمانی فردی متدین، با اخلاق و خانواده دوست بود. از چگونگی تربیت فرزندان ایشان می‌توان عشق به خانواده را دریافت کرد. او علاوه بر پدری مهربان و دلسوز برای خانواده خود، پدری معنوی برای همه مردم ایران بود. بدون شک سردار دلها زیباترین لقبی است که می‌توان به این بزرگ مرد تاریخ داد.

  آرزویش رسیدن به شهادت و پیوستن به دوستانش همچون سردار همدانی بود. شهادت سردار سلیمانی به همه جهانیان نشان داد که مبارزه با ظلم و ستم ادامه دارد. شاید سردار از نظر جسمی پیش ما نباشد ولی روح بلندش در آسمان ایران همواره پرواز خواهد کرد.

  مقام معظم رهبری پس از شهادت سردار سلیمانی فرمودند:

  با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او آلودند.

  نتیجه گیری:

  راه سردار سلیمانی همواره ادامه خواهد داشت. همانگونه که سردار گفت ما ملت امام حسینیم ما ملت شهادتیم، زیر بار ظلم نخواهیم رفت. دشمنان از هر روشی برای جلوگیری از پیشرفت ملت ما بهره می‌برند ولی ما با اتحاد و همدلی همه این نقشه ها را خنثی خواهیم کرد.

  انشا در مورد حاج قاسم سلیمانی

  انشا در مورد حاج قاسم سلیمانی (۳)

  انشای شماره یکمقدمه:

  امروز تمام ذهنم را و همه وجودم را آماده کردم و بر صفحه سفید کاغذ عرضه کردم تا برای تو بنویسم. ساعت ها فکر کردم که برای تو چه بنویسم و چگونه از تو بگویم؟ برای تو که چون آب چشمه سار صاف و یکرنگ بودی و با رنگ خدایی خودت را رنگ آمیزی کرده بودی؛ آری رنگ آمیزی که نقاش عالم بر پیکره تو نگاشته بود. شگفتا که رنگ تو چقدر مصداق حرف حضرت دوست است؛ همانجا که می گوید “چنین است رنگ‌آمیزی الهی و کیست بهتر از خدا در رنگ‌آمیزی و نگارگری؟” (سوره بقره، آیه ۱۳۸). نوشتن برای تو همانند دل پاک و زلالت چه راحت است؛ تو نه با جمله های لاکچری قابل وصفی و نه با ادبیات پیچیده و لبریز از تملق، نوشتن در مورد تو باید ساده و شفاف باشد به همان سادگی که نگاهت داشت، نگاهی برگرفته از دل رئوفت، دلی که دلبری می کرد و تو را “سردار دل ها” کرده بود.

  منبع مطلب : setare.com

  انشا در مورد حاج قاسم ؛ 12 انشا با مقدمه و نتیجه گیری درباره سردار دل ها

  اینجا برای زنده نگه داشتن یاد سردار دلها 12 انشا در مورد حاج قاسم سلیمانی گردآوری کرده ایم که در قالب ادبی با مقدمه و نتیجه گیری تقدیم میکنیم.

  آموزشپست ویژه

  انشا در مورد حاج قاسم ؛ ۱۲ انشا با مقدمه و نتیجه گیری درباره سردار دل ها

  به روز رسانی شده در دی ۷, ۱۴۰۱

  انشا در مورد حاج قاسم سلیمانی : با وجود گذشت چند سال از شهادت مظلومانه و ناجوانمردانه سردار دل ها ، حاج قاسم سلیمانی هنوز باور این داستان ، باور این که این سردار شجاع سپاه اسلام دیگر در میان ما نیست دشوار است . هر بار که در گوشه گوشه شهرها و روستاهایمان یا در قاب سیما تصویر ، فیلم یا صوتی از سردار سلیمانی میبینیم بعضی ناگهان گلوی مان را میگیرد …

  این است که هر سال در سالروز شهادت حاج قاسم تلاش میکنیم به هر بهانه ای یاد سردار دل ها زنده کنیم … گاهی تلاش میکنیم خودمان را در آن تاریخ شوم و تلخ تصور کنیم ، اشک ها و دلتنگی هایمان را یاد آور شویم تا فراموش نکنیم که همچنان منتظر انتقام سختی هستیم که وعده گرفته ایم. اینجا ما در سایت دلبرانه با جمع آوری تصاویر پروفایل ؛ نقاشی ، انشا و متن های دلتنگی شهادت سردار سلیمانی تلاش داریم تا به نحوی در انجام این مسئولیت شریک شویم . امیدوارم مورد توجه شما قرار گیرد.

  ۱۲ انشا در مورد سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی

  بسم الله الرحمن الرحیم

  انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی  کلاس سوم

  انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۱)

  انشا احساسی درباره خاج قاسم سلیمانی

  بسم الله قاصم جبارین

  سلام بر مرد میدان بر شهید همیشه زنده سلام برسردار حاج قاسم سلیمانی

  نمیدانی حاج قاسم جان که چقدر دل تنگ توام و چقدر به یادت هستم در همه حال در همه جا اصلا باورم نمی شود که رفته ای حاج قاسم جان

  اصلا نمیدانم چرا حال دلم اینقدرخراب است ومسکن قلبم توشدی سردار جان

  دلم برای دیدن تو کنار رهبر عزیزم تنگ شده دلم برای بوسیدن کودکان ودادن انگشترت به دیگران تنگ شد برای دیدن قامت بلند ت در لباس سبز رنگ مقدسی که چهل سال بر تنت بود تنگ شده برای همه کار هایی که میکردی برای حفظ جان و امنیت من ومردم دنیا تا حتی یک خراش کوچک هم بر ندارد بدن ما تنگ شده دلم ان حس ارامش را میخواهد که همه اش از وجود تو بود هر چند که کنارمان نبودی اما انقدر ارامش داشت قلبم وقتی تو می خندیدی

  نتیجه گیری

  شاید در یک کلام باشد یا شاید به معنای واقعی کلمه عاشقت بودیم سردار جان وعاشقت هستیم وخواهیم بود رویای تو رفتار تو لباس تووراه تو همه اش را در روح وروان خودمان جای میدهیم تا هیچ وقت از عشقت کم نشود در دلمان سردار جان میدانم که بزرگ ترین رویایت آزادی قدس شریف است میدانم که این رویای تو محقق شدنی است  اما فقط سرباز هایی نیاز داری که اماده باشند تا پای جان جان دهند ومن قول میدهم که یک سرباز ولایت باشم وتاپای جان برای این رویا جان دهم .

  برای مان دعا کن که سخت به دعایت محتاجیم سردار جان

  انشا در مورد خاطره از سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

  انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی  کلاس دوم

  انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۲)

  انشا در مورد دلتنگی برای سردار سلیمانی

  سلام سردار، سلام ‏ای قهرمان من، یک سال گذشت یک سال دوری از تو تمام تنم را به آتش کشید یک سال نبودی که در این هوا با ما هم نفس شوی یک سال تمام بلاها و مصیبت ها بر سر ما بارید از وقتی که تو رفتی اتفاقات عجیب افتاده افرادی لباس سفید برتن کردن ودر خط دفاع همانند ۸سال دفاع مقدس که تو حاج قاسم برای حفظ جان و ناموس و وطن ما جنگیدی امروز هم مدافعان سلامت می‌جنگند با ویروسی اندک برای حفظ جان مردمان ملتشان نمی دانم چگونه از آنها تشکر کنم نمی دانم چه بگویم در برابر انسان هایی که برای امنیت و جان من جان می دهند.

  برای اینکه نام کشور من در بالاترین مقام دنیا قرار بگیرد پرپر می شوند نمیدونم از دلم از غم هایم چگونه برایت بنویسم یک سال دوری تو برای من برای زینبت برای فرزندان شهدا انقدر سخت بود که وقتی به گذشته فکر می کنم دلم می خواهد آه …..

  سردار یک سال گذشت از نبود تو در کنار رهبرمان یک سال گذشت از نپوشیدن آن لباس سبز رنگ مقدس یک سال گذشت از نبود تو در کنار سربازانت یک سال زندگی کردن باحس انتقام خون تو از قاتلانت به قول امام خمینی( ره )که فرمودند سربازان من همان نوزادان و کودکان در گهواره اند.

  پس دشمنانمان هم بدانند سرداران سید علی خامنه ای همین کودکان ، نوجوانان و جوانان امروزند.

  حاج قاسم با تمام وجودم دوستت دارم دلم برایت تنگ شده حالا که پیش خدا هستی برایمان دعا کن که سخت به دعایت محتاجیم.

  انشا در قالب ادبی درباره سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

  انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی  کلاس چهارم

  انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۳)

  انشا کوتاه درباره حاج قاسم سلیمانی

  سردار دلها حاج قاسم سلیمانی

  خداوند همیشه کسانی را به مبارزه، با باطل می فرستد،در گوشه و کنار این سرزمین نیز مردانی نامدار و شجاع نیز وجود دارند که یکی از این مردان شجاع و پاک، سردار حاج قاسم سلیمانی است.

  سردار حاج قاسم سلیمانی در اوایل جنگ تحمیلی، رشادت ها و شجاعت بسیاری را از خود نشان داد و با آروزی شهادت پا به میدان نهاد و از تمام مردان و زنان قیور ایران در برابر دشمن دفاع کرد.

  با تمام شدن جنگ دوباره به کارهای جدّی خودش ادامه داد،و سرانجام در این سال های اَخیر با به وجود آمدن گروه داعش او دوباره وارد صحنه نبرد شد. حکومت آمریکا از این کار او ناخشنود بود و سرانجام با توطئه ای اورا به شهادت رساند.

  ای سردار شهید، گویا بعداز شهادتت کسی نیست همانند تو از کشور عزیزمان ایران دفاع کند، تو از تمام توانت برای مقابله با دشمن استفاده کردی، تو به عهد خود وفا کردی و همان طور که گفتی داعش تا سه ماه دیگر وجود نخواهد داشت به گفته خود عمل کردی، تو مایه ارامش ایران بودی و بعد از شهادتت گویا کسی نیست همانند تو از ما در مقابل بیگانگان محافظت کند.

  همانطور که آرزوی تو شهادت بود آرزوی من نیز همین است ، راه تو هرگز خالی نخواهد ماند ، و همه ما ادامه دهنده ی راه تو هستیم و خواهیم بود.

  منبع مطلب : delbaraneh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید