این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  انشا صفحه 51 نگارش دهم با موضوع پاییز

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  انشا صفحه 51 نگارش دهم با موضوع پاییز را از این سایت دریافت کنید.

  انشا موضوعی را انتخاب کنید و با شیوه پرسش سازی و پاسخ سازی یک متن عینی بنویسید صفحه 51 و 52 نگارش دهم

  انشا موضوعی را انتخاب کنید و با شیوه پرسش سازی و پاسخ سازی یک متن عینی بنویسید صفحه 51 و 52 نگارش دهم را از این سایت دریافت کنید.

  انشا موضوعی را انتخاب کنید و با شیوه پرسش سازی و پاسخ سازی یک متن عینی بنویسید صفحه 51 و 52 نگارش دهم

  دسته بندی : نکس لود مطالب سایت

  ناشناس

  واااییییییییی خدایاااااااا من برای انشا خیلیییی مشکل دارممم این سایتا هم که واقعا اعصاب خورد کنن یکیشون انشای خوب نداره وون هیچی آخه چرا باید رشته ی تجربی انشا داشته باشه من رفتم تحربی از دس انشا راحت شمممم😭😭😭😭

  نویسنده

  مرجله دوم : شناسایی و جدا کردن پرسش های عینی 1) کتاب چیست؟ عینی2) ضرورت استفاده از کتاب چیست؟ عینی3) چه مطالبی داخل کتاب ها موجود است؟ عینی6) اهمیت کتاب و کتابخوانی چیست؟ عینی

  ناشناس

  چرا مرحله دوم نداره….

  نویسنده

  چرا مرحله ی دوم رو نداره؟

  نویسنده

  موضوع های بیشتری بنویسین ممنون🙏🏻

  انشا صفحه ۵۱ و ۵۲ کتاب نگارش پایه دهم با شیوه پرسش سازی و پاسخ سازی یک متن عینی بنویسید موضوعی را انتخاب کنید درباره درمورد به صورت با موضوع از سایت نکس لود دریافت کنید.

  متن صورت کارگاه نوشتن صفحه 51 کتاب نگارش دهم

  2) موضوعی را انتخاب کنید و با شیوه پرسش سازی و پاسخ سازی، یک متن عینی بنویسید.

  موضوع :

  مرحله اول : طرح پرسش های گوناگون

  مرجله دوم : شناسایی و جدا کردن پرسش های عینی

  مرحله سوم : گزینش و سازماندهی پرسش ها

  متن نوشته :

  انشا صفحه ۵۱ و ۵۲ کتاب نگارش پایه دهم

  2) موضوع : کتاب و کتابخوانی

  طرح پرسش های گوناگون :

  الف) کتاب چیست؟

  ب) نقش کتاب در زندگی بشر چیست؟

  پ) برای آشتی با کتاب چه کارهایی باید کرد؟

  ت) چه مطالبی داخل کتاب ها موجود است؟

  ث) ضرورت استفاده از کتاب چیست؟

  ج) اهمیت کتاب و کتابخوانی چیست؟

  گزینش و سازماندهی پرسش ها:

  1) کتاب چیست؟

  2) ضرورت استفاده از کتاب چیست؟

  3) چه مطالبی داخل کتاب ها موجود است؟

  4) نقش کتاب در زندگی بشر چیست؟

  5) برای آشتی با کتاب چه کارهایی باید کرد؟

  6) اهمیت کتاب و کتابخوانی چیست؟

  متن نوشته :

  استفاده کتاب مثل اقیانوس بی کرانی است که ناشناخته های بسیاری دارد و هر کس به فراخور حالش دل به ژرفای آن می سپارد و با انبانی پر باز می گردد.

  در این دریای عمیق معرفت، گوهرهای نابی وجود دارد که تنها تلاشگران چیره دست می توانند به آن دست یابند.

  وقتی یک کتاب را باز می کنیم از صفحه اول تا آخرین صفحه، فقط کتاب با ما حرف می زند و به ما چیز یاد می دهد؛ مثلاً شعرهای قشنگ، زندگی امامان علیهم السلام، زندگی آدم های بزرگ و موفق، مسائل علمی؛ مثل جغرافیا، ستاره شناسی و خیلی چیزهای دیگر. خواندن این همه چیزهای جورواجور باعث می شود که ما از خیلی از چیزهایی که نمی دانیم با خبر شویم.

  در نتیجه توی زندگی کمتر اشتباه می کنیم و زندگی بهتری خواهیم داشت.

  جهان صنعتی امروز مدیون دانشمندان زیادی بوده، در اثر مطالعه و کتابخوانی اختراعات و اکتشافات فراوانی بوجود آمده که نقش بسیار مؤثری را در زندگی بشر ایفا کرده است.

  چه بسا در اثر کتابخوانی پیشرفت هایی حاصل گردیده که جان انسان ها را نجات داده یا دشواری های زندگی را بر آن ها سهل کرده است

  کتاب برای اینکه ما را دوست داشته باشد، سه تا شرط تعیین کرده است:

  اول اینکه همیشه آن را بخوانیم؛

  دوم اینکه به چیزهای خوبی که یاد می گیریم عمل بکنیم؛

  و سوم اینکه از کتاب، خوب مواظبت کنیم و آن را کثیف و پاره نکنیم.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  پریچهر : آن زمان هروقت ک برف میبارید مادر بزرگ میگفت:یکی بود یکی نبود،ننه سرما آروم و بی صدا پشت ابرای سیاه نشسته بود.

  همیشه دلم برای این شعر میرفت…انگار دلمان را از اولین شب زمستان تا بهار گرم میکرد،دیگ متوجه نمیشدیم ک سرما چیه…

  همیشه قصه های مادر بزرگ قابل باور تر از حرف های بی سر و ته خانوم معلم بود ک میگفت:خورشید آب های جاری را ب صورت بخار در آسمان میبرد واز توده هوای سرد ردشان میکند و به صورت برف و باران ب زمین میریزند

  شما باشید باور میکنید؟این ها دیگر چ آدم هایی هستند ک ننه سرما را نمیشناسند…

  آخر مگر در عقل میگنجد ک آفتاب آن همه زور داشته باشد ب طوری ک آب را ب آسمان ببرد…

  خب اصلا قبول ک زورش میرسد آب هارا ب بالا ببرد خب چرا دوباره ب زمین می آیند؟!

  هرچه من گفتم این ها اشک هستند و معلم رنگشان کرده معلم اخم میکرد…

  اما اگر روزی من معلم شوم اگر روزی درسمان درباره برف و باران باشد من مانند خانوم معلم حرف های علمی نمیزنم،از چرخه ی طبیعت نمیگویم…

  من ب بچه ها میگویم ک کتاب هایتان را ببندید این ها همه دروغ است من اصل داستان را میدانم

  اصل داستان این است ک؛

  یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود ننه سرما آروم و بی صدا پشت ابرای سیاه

  روی بوم آسمون نشسته بود …

  نویسنده : نوشتن انشابا شیوه ی پرسش سازیدارای سه بخش است:1-طرح پرسش های گوناگون.2-شناسایی و جداکردن پرسش های عینی.3-گزینش و سازماندهی پرسش ها.که شما مرحله ی دوم را اجرا نکرده ایید.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

  بله خیر خادون 2 روز قبل 0 در مورد رویا مجتبی 3 روز قبل 4

  چرا مرحله دوم رو ننوشتی !

  3 م 2 روز قبل

  پیشنهاد میکنم این انشا رو ننویسید چون عینی نیست.ذهنیه

  ناشناس 6 روز قبل 1 خورشید Zahra 7 روز قبل 6

  برینم تو این انشاتان معلم بشم 8داد از 20

  0 امیر 3 روز قبل کردی؟ 1 وایب 4 روز قبل ببین چه کردی تو بشم Reza 9 روز قبل 0 گی پر همتو ناشناس 12 روز قبل 14

  این کجاش عینیه بیشترش ذهنیه

  ناشناس 27 روز قبل 10 تابستان ناشناس 1 ماه قبل 11

  انشاء های بهتری و بیشتری بزارید

  لطفا: ناشناس 1 ماه قبل 24

  انشاء های بهتری و بیشتری بزارید

  لطفا: ناشناس 3 ماه قبل 12 پرسشهای گوناگون مبینا کشفی 10 ماه قبل

  منبع مطلب : nexload.ir

  انشا عینی درباره پاییز با روش پرسش سازی

  انشا عینی درباره پاییز: نوشتن موضوع انشا در مورد پاییز با روش پرسش سازی عینی با ساختار درس اول نگارش دهم، یکی از تمرین های پرورش موضوع و نوشتن انشا است.

  ستاره » ✍️ محتوای کمک درسی » پایه دهم » نگارش پایه دهم » انشا عینی درباره پاییز با روش پرسش سازی

  انشا عینی درباره پاییز با روش پرسش سازی

  انشا عینی درباره پاییز: نوشتن موضوع انشا در مورد پاییز با روش پرسش سازی عینی با ساختار درس اول نگارش دهم، یکی از تمرین های پرورش موضوع و نوشتن انشا است.

  آخرین به روز رسانی: مهر 6, 1400

  ستاره | سرویس محتوای کمک درسی – برای نوشتن یک انشا در مورد پاییز و پرورش این موضوع می‌توانید از روش پرسش‌سازی استفاده کنید. در این مطلب یک انشا عینی درباره پاییز با روش پرسش سازی عینی اورده ایم که با خواندن آن می‌توانید ایده های بیشتری برای نوشتن بگیرید.

  انشا در مورد پاییز با روش پرسش سازی عینی

  پرسش های عینی درباره پاییز

  با شروع پاییز چه تغییراتی در طبیعت رخ می‌دهد؟

  علت کوتاه شدن روزها و سرد شدن هوا در پاییز چیست؟

  علت تغییر رنگ درختان در پاییز چیست؟

  چرا برگ درختان در پاییز می‌ریزند؟

  انشا عینی درباره پاییز با روش پرسش سازی

  از مهم ترین تغییراتی که با آغاز پاییز حس می‌کنیم می‌توان به تغییر رنگ و ریزش برگ ها، سرد شدن هوا و کوتاه شدن روز و طولانی شدن شب ها اشاره کرد. اما دلیل این تغییرات چیست؟

  جایگاه خورشید در چهار نقطه در سال، تعیین کننده وضعیت فصل‌ها خواهد بود. نخستین نقطه لحظه تحویل سال است که خورشید در نقطه اعتدال بهاری قرار می‌گیرد. از این تاریخ تا پایان بهار، کم‌کم ارتفاع خورشید در آسمان بیشتر شده و در آخرین روز خرداد در نقطه انقلاب تابستانی یعنی در بالاترین ارتفاع خود در آسمان قرار می‌گیرد. از این تاریخ به بعد، ارتفاع خورشید به تدریج کاهش یافته و در ابتدای پاییز یعنی روز اول مهرماه در نقطه اعتدال پاییزی قرار می‌گیرد. در این زمان طول روز و شب برابر شده و هرچه به سمت زمستان پیش می‌رویم از ارتفاع خورشید در آسمان کاسته، روزها کوتاهتر شده و رفته رفته دمای هوا کم و سرد می‌شود تا شب یلدا که انقلاب زمستانی شروع شود.

  آغاز فصل پاییز و کاهش دمای هوا تاثیر قابل توجهی بر فرآیندهای گیاهان و درختان دارد. در این فصل دیگر فعالیت برگ‌ها به پایان رسیده و کلروفیل که تغییر رنگ برگ ها را برعهده دارد به مواد متنوعی که از آنها ترکیب شده، تجزیه می‌یابد و مواد غذایی را برای استفاده در بهار به تنه درختان منتقل می‌کند. در حفره های سلولی برگ ها نوعی ماده آبکی باقی می‌ماند که درون ان قطرات چربی، بلور و تعداد محدودی اجسام زرد رنگ هست که نور را منعکس می‌کند و باعث زرد شدن برگ درختان می‌گردد.

  البته برگ درختان پاییزی رنگ های مختلفی به خود می‌گیرند. علت آن این است که، تمامی برگ ها از رنگدانه های زردی برخوردارند که با کاهش فعالیت کلروفیل قدرت بیشتری می‌یابند. پس میزان قند موجود در برگ ها بیش از آن حدی است که بتواند به درون درخت یا برای ذخیره سازی منتقل شود، در نتیجه، ترکیب شیمیایی قند با سایر مواد موجود در برگ ها رنگ های متنوع و زیبایی را مانند طیف های مختلفی از رنگ قرمز (قرمز روشن، قرمز تیره، قرمز مایل به قهوه ای و …) به وجود می‌آورد. برای قرمز شدن برگ درختان دلایل دیگری هم گفته می‌شود. مثلا مواردی مانند تولید رنگدانه های سرخ برای مبارزه با حشرات توسط درختان.

  و اما دلیل ریزش برگ‌ها: به محض اینکه کار ساخت و ساز و تولید مواد غذایی در پی از بین‌ رفتن کلروفیل‌ها در برگ‌ها قطع می‌شود، لابه‌لای سلول‌های گیاهی هم چیز‌هایی شروع به فعالیت می‌کنند. در گیاهان هم مثل بدن انسان مواد شیمیایی به نام هورمون، سنتز می‌شوند که فرمان‌های خاصی را به اندام‌های مختلف می‌رسانند. هورمون‌های برگ‌ریزی درخت (اسید آبسیزیک یا هورمون تنش و اتیلن یا هورمون پیری)، پیامی را به دیواه‌های بین‌سلولی گیاهان صادر می‌کنند. بین سلول‌های گیاهان برخلاف سلول‌های جانوران که هیچ دیواره‌ای وجود ندارد، دیواری سلولی هست که وقتی فرمان اُفتادن برگ صادر می‌شود، این دیواره متلاشی و از هم جدا می‌گردد. بنابراین پیوستگی بین سلول‌ها از بین می‌رود و اینگونه کم‌کم ارتباط دم‌برگ با شاخه قطع می‌شود، طوری که تنها آوندها با هم ارتباط دارند.

  در مجراهای آوندی هم دیواره‌هایی به اسم تیل، راه این شریان‌‌های حیاتی را می‌بندد و عبور و مرور موادغذایی تعطیل می‌شود و در این موقع ارتباط فیزیولوژی برگ به طور کامل از ساقه قطع می‌شود و برگ در چنین حالتی بر اثر سنگینی و جاذبه زمین یا وزش کوچکترین نسیمی از ساقه جدا می‌شود.

  سخن آخرکاربران عزیز؛ نظرات و پرسش های خود را درباره این انشا پرسش‌ سازی در مورد پاییز برای ما بنویسید. شما می‌توانید یک انشا پاییز فصل هزار رنگ به سبک ادبی را نیز در ستاره بخوانید. 

  سر کلاس درس‌ها رو خوب یاد نمی‌گیری؟

  بیشتر دروس کلاس‌های دهم و یازدهم پایه و پیش‌نیاز یادگیری درس‌های دوازدهم هستن، ضعف در این درس‌ها کار شما را برای یادگیری درس‌های دوازدهم کنکور خیلی سخت می‌کنه، علاوه بر این نیمی از سوالات کنکور هم از دروس پایه طرح میشه! از همین الان باید به فکر باشی و این درس‌ها رو تقویت کنی، اگر سر کلاس درس‌ها رو خوب یاد نمی‌گیری همین الان از تاملند مشاوره بگیر

  دریافت مشاوره‌ی رایگان

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  بر اساس رای 98 نفر از بازدید کنندگان

  مطالب مرتبط

  انشا مقایسه کفش با پا، سنگریزه، جاکفشی و پای مصنوعی

  گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت با یک انشای توصیفی

  انشا درباره مقایسه آیینه با آدم دروغگو به روش سنجش و مقایسه

  انشا درباره مقایسه آیینه با آدم خودشیفته

  انشا درباره اردوی دانش آموزی به صورت گزارش نویسی

  برداشتی از ضرب المثل تو نیکی میکن و در دجله انداز

  گسترش ضرب المثل با ماه نشینی ماه شوی با دیگ نشینی سیاه شوی

  گسترش ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است با یک انشا

  همچنین بخوانید

  شعر علی ای همای رحمت به صورت داستان

  معنی و گسترش ضرب المثل درخت هرچه بارش بیشتر می شود سرش فروتر می آید

  انشا مقایسه خواب با روزهای تعطیل و شب امتحان

  انشا درباره مقایسه کتاب با سرچشمه دانایی به روش سنجش و مقایسه

  منبع مطلب : setare.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید