این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  انشا صفحه 53 نگارش هشتم

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  انشا صفحه 53 نگارش هشتم را از این سایت دریافت کنید.

  انشا پایه هشتم صفحه 53 در مورد صدای لالای مادر

  صفحه اصلي ارتباط با ما

  دسته بندی موضوعات سایت

  راهنمای سایت

  سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل   را بنویسید.لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

  پشتیبانی سایت

  در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا یا سروش پیام بدهید

  آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

  انشا در مورد صدای لالای مادر

  بازديد: 628

  دسته بندي: جواب سوالات کتاب,جواب سوالات هشتم,

  در این مطلب بیشتر از ده نوع انشا در باره لالایی مادر می توانید ببینید : همه را ببینید و خوشحال میشم درپایان نظر بدهید :

  پایه۸ درس۴ صفحه۵۳ صدای لالای مادر

  انشااول :  پایه هشتم در مورد صدای لالای مادر

  متن انشا : مقدمه:مادر یکی از گران قدر ترین عشق ها است. بدون مادر  نمی شود زندگی کرد. مادر ما را به وجود می آورد و با ما پیر می شود  و یکی از دل انگیز ترین نغمه ها، لالایی مادر است.تنه انشا: مادر برایم   با ارزش ترین کلامی است که همواره تلاقی گر دردها و نگرانی است. مادر برایم چشمانی بی قرار است. مادر همیشه پشوانه ای است که در شادی و غم می توان به آن تکیه کرد. مادران سرزمین من هر کدام به زبانی سخن می گویند. زبان هایی چون:کردی، لری، ترکی و…. و لالایی های آن ها که بیانگر عشق آن ها به کودکانشان است به زبان شیرین محلی شان است.  لالایی مادران در واقع اولین شعرهای نانوشته آن ها است که برای خواباندن فرزندانشان می گویند. آن ها با صدایی محزون و دلنشین که سرشاراز محبت مادری است لالایی هایی به زبان می آورند و فرزندانشان را سرشار  از عشق و شور شیرین خواب می کنند. این سخن بسیار زیباست که گفته اند بهشت زیر پای مادران است. مادر یگانه موجودی است که عشق زیبا را به فرزندش می آموزد و او را با دنیای تازه ای آشنا می کند. لالایی های مادران سرزمین ام سرشار از مفاهیم با شکوهی چون مهر و محبت است. مادر زیباترین پیوند خانوادگی است که در باب آن صدها و هزاران سخن می توان گفت. مادر یا ننه یا مامان که والد طبیعی یا اجتماعی مونث است. واژه ننه که با مادر برابری می کند از ریشه هند و اروپاییnan به معنی مادر و پرستار است. مادر چه درون شکمش و چه بعد از تولد همواره مراقب ما است و همیشه با سخنان زیبایش به ما درس احساس و نیکی می دهد. مادر بعد از تولد کودک با شیر خود او را تغذیه می کند. معمولا شیر مادر تنها غذای نوزاد برای حداقل یک سال است. مادر علاوه بر سرزمین ایران در دیگر کشورها مقدس بود، چه در اساطیر و تاریخ کهن ما و چه حالا که همه جا پیشرفت کرده است. در طول سال روزی که تولد حضرت فاطمه است به عنوان روز زن و مادر شناخته شده است که نشانگر اهمّیت زنان در جامعه است.نتیجه گیری: همواره باید قدر مادران سرزمینمان را بدانیم. آن هایی که با تمام جانشان از فرزندانشان دفاع می کنند. احترام پدر و مادر یکی از بزرگترین وظایفی است که بر عهده هر فرزند می باشد.

  انشای دوم :  توصیف صدای لالایی مادران

  لالایی برگرفته از واژه‌های «لالا» یا «لَله» (غلام، بنده، خادم) به معنای ” نوای دلنشین ” است.حس و حال صدای دلنشین مادر یکی از آرامش بخش ترین صداهای جهان است و لالایی های مادر که همه ی ما آن را در کودکی تجربه کرده ایم یکی از لذت بخش ترین قسمت از زندگی ما بوده است.در واقع اولین آشنایی کودک با شعر و موسیقی از طریق لالایی خواندن مادر بوده، مادرانی که در طول تاریخ هیچ آشنایی با وزن و قافیه نداشتند اما شعر می گفتند و آن ها را به زیباترین شکل برای فرزند دلبندشان می خوانند.این شعرها که با آوای خاصی خوانده می شدند برای همیشه در ذهن کودک نقش می بستند و ماندگار می شدند.مادرها از زمانی که متوجه می شوند باردار هستند با فرزندشان صحبت می کنند، برای او خاطره می گویند، شعر می سرایند و گاهی با او درد و دل می کنند.جنین صدای مادر را تشخیص می دهد و با آن آرامش می گیرد، او با صدای پرهیجان مادر دچار هیجان می شود و با طنین آرام صدای مادر آرامش می گیرد و به خواب می رود.همه ی مادرها زمانی که فرزندشان هنوز کوچک است برای بهتر خوابیدن و آرامش کودک برای او لالایی می خوانند. این موضوع در تمام دنیا مرسوم است.هر مادر با توجه به منطقه ای که در آن بزرگ شده با عشق و علاقه شعری را با لهجه و زبان خودش زیر لب زمزمه می کند.این شعرها بعضی اوقات دارای معنی خاص هستند و بعضی مواقع فقط آوای خوبی دارند و بی معنی هستند.لالایی ها نسل به نسل از طریق گفتار به مادران آینده منتقل می شوند.اگر از مادرها بخواهیم الان نیز برایمان لالایی بخوانند می بینیم که بیشتر آن ها هنوز لالایی های کودکی ما را به یاد دارند.آن ها به هر طریقی به فرزندانشان عشق می ورزند و لالایی گفتن یکی از این راه هاست.می توانیم از مادرهای مهربان بخواهیم باز هم برایمان لالایی بخوانند چون همیشه به آرامش صدای آن ها محتاج هستیم و صدای لالایی آن ها بهتر از هر موسیقی در دنیاست.صدای لالایی آن ها ما را به روزهای زیبای کودکی می برد و تمام خاطرات آن روزها را برایمان زنده می کند و احساس بسیار خوبی به ما می دهد.می توانیم صدای زیبای آن ها را مانند یک موسیقی ارزشمند ضبط کنیم و تا همیشه آن را همراه داشته باشیم و در زمان دلتنگی آن ها را گوش کنیم.

  منبع مطلب : www.asemankafinet.ir

  انشا درباره حس و حال شنیدن صدای باران صفحه 53 نگارش هشتم

  در این مطلب از سایت برای شما کاربران عزیز انشا صدای باران صفحه 53 نگارش هشتم را تهیه و منتشر کرده ایم انشا درباره صدای باران , انشا صفحه 53 کتاب نگارش پایه هشتم , فعالیت نگارشی درس 4 صفحه 53 با مقدمه و نتیجه شنيدن صداهای زير چه حس و حالي به شما ميدهد ؟ یکی از صداهای زیر را انتخاب كنيد و حس و حال خود را درباره آن بيان كنيد.ما در مورد حس و حال بارش باران و صدای آن انشا می نویسیم

  خانه » مطالب درسی » انشا درباره حس و حال شنیدن صدای باران صفحه 53 نگارش هشتم

  انشا درباره حس و حال شنیدن صدای باران صفحه 53 نگارش هشتم

  admin مطالب درسی 1

  4/5 - (53 امتیاز)

  در این مطلب از سایت برای شما کاربران عزیز انشا صدای باران صفحه 53 نگارش هشتم را تهیه و منتشر کرده ایم

  انشا درباره صدای باران , انشا صفحه 53 کتاب نگارش پایه هشتم , فعالیت نگارشی درس 4 صفحه 53 با مقدمه و نتیجه

  شنيدن صداهای زير چه حس و حالي به شما ميدهد ؟ یکی از صداهای زیر را انتخاب كنيد و حس و حال خود را درباره آن بيان كنيد.

  ما در مورد حس و حال بارش باران و صدای آن انشا می نویسیم

  انشا درباره صدای باران با مقدمه بدنه و نتیجه : صفحه 53مقدمه انشا صدای باران : کنار پنجره خانه ایستاده بودم و بیرون را نگاه می کردم برگ درختان که بر زمین روان میگشتند فریاد می زدند که پاییز است خورشید دلگیر تر از همیشه در آسمان خود نمایی میکرد ابرهای تیره آسمان را فرا گرفته بودندگویی دلی پر از درد دارند و می خواهند بگریند.بدنه انشا : در همین افکار بودم که قطرلت باران آرام آرام به شیشه برخورد می کردند با خود گفتم که بالاخره بغض آسمان شکست . از خانه بیرون آمدم صدای باد و بوی باران را که حس کردم روحم تازه شد به یاد روزهایی افتادم که پاییز بود و باران می بارید و با هم خیابانها را متر میکردیم وقتی باران می بارید صورتمان را رو به آسمان می گرفتیم تا قطرات باران گونه هایمان را نوازش کند . گاهی خیلی سرد بود و صورت و دستهایمان یخ می کرد بعد با هم به همان کافه می رفتیم و یک لیوان شیر داغ می خوردیم .

  حالا من در طول همان خیابان قدم می زنم ،روبروی همان کافه می ایستم اما چرا تو نیستی ؟چرا اینقدر جای خالی ات خود نمایی میکند ؟به همان کافه همیشگی میروم ولی شیر نمی خورم یک لیوان قهوه تلخ می خورم ، تلخ تلخ .

  باران برای من یعنی یاد آوری نبودن تو. یاد آوری آن روز که تو برای همیشه رفتی ، برای همیشه چشم به راهم گذاشتی ، وقتی رعد و برق می زند و باران شدیدتر می شود با خود فکر می کنم آسمان چرا اینقدر غمگین است . آسمان در فراغ چه کسی چنان بی تابانه میگرید.

  نتیجه : من فراموش میکنم ، آنقدر فراموش میکنم که گویی همه چیز دیروز اتفاق افتاده است . بله فراموش میکنم .ولی باران که می بارد دو باره همه چیزاز مقابل چشمانم عبور می کند و من فراموش میکنم که باید فراموشت کنم ! گاهی فکر میکنم باران غمها را می شوید و دلم را شاد می کند اما نه باران فقط مرا فراموش کار تر میکند .البته اینو ننویسید درسته قشنگه ولی مورد داره بعدیا مناسب ترن انشا درباره صدای بارش باران و حس و حال شنیدن صدای باران : انشا صدای باران :

  آسمان صاف و آبی بود .خورشید زیبا در حال غروب کردن. ابرهای سفید پاورچین پاورچین در آسمان به این سو و آن سو میرفتند. ابر سیاه بزرگی از غرب سر براورد.او تمام آسمان را پوشانده بود.حتی آفتاب مهربان را!

  نور شدیدی به زمین تابید.صدای رعدو برق در کوه ها پیچید؛صدای وحشتناکی بود.باد شروع به وزیدن کرد.برگ های درختان تکان میخورد و همه چیز درهم پیچیده بود.همه منتظر باران بودند.صدای باد،رعدوبرق و برگ های درختان درهم تنیده بود و موسیقی باران را نوید میداد.

  باران شروع به باریدن کرد.باد آرام گرفت.رعدوبرق نیز با نعره های عجیبی خاموش شد.آواز قطرات شروع شد چه آهنگین و چه دلنواز.چه موسیقی دلنشینی است صدای باران.کاروان باران از آسمان شب گذشت.

  عطر دل انگیز باران،صدای شرشر ناودان،پرآبی نهر،جاری شدن آب درکوچه ها و…همه زیبا و دوست داشتنی هستند.

  مرحوم قیصر چه زیبا سروده است:

  دیشب باران،قرار با پنجره داشت

  روبوسی آب دار با پنجره داشت

  یکریز به گوش پنجره،پچ پچ کرد

  چک چک،چک چک چکار با پنجره داشت!

  انشا در مورد صدای باران و حس و حال صدای باران : انشا صدای باران :مقدمه : باز باران با ترانه با گوهر های فراوان می چکد بر بام خانه …بدنه: آسمان از صبح دلی پر دارد و آماده گریه است.

  نمی دانم چه چیزی آسمان را ناراحت کرده که اینگونه رنگ سیاه به خود گرفته و مانع تابش آفتاب به زمین شده است.

  در حال نوشتن درس هایم بودم که صدای خوردن چیزی به شیشه ی اتاقم حواسم را پرت کرد.

  آرام آرام به پنجره نزدیک شدم، پنجره را باز کردم و سرم را بیرون بردم تا چیزی که با شیشه برخورد کرده است را ببینم.

  ناگهان قطره ی باران بر پیشانی ام چکید.

  لبخندی زدم، دستم را دراز کردم تا قطرات باران بر روی دستم بچکد. صدای رعد و برق در گوشم طنین انداز شد.

  یکباره قطره های زیادی به زمین ریختند و من را غافلگیر کردند.

  صدای باران مانند لالایی مادر گوش نواز است و آدم را غرق در خود می کند آنقدر ذهن را آرام می کند که یادت می رود چندین ساعت است که بر روی صندلی نشسته ای و مشغول شنیدن صدایی آرام بخش هستیم.

  چه زیباست صدای آهنگ باران که گاهی با خشونت خاصی بر زمین ضرب می‌گیرد و گاهی به آرامی فرو می‌ریزد.

  باران از پنج حرف تشکیل شده است که هر کدام از این کلمات معنی خاصی از آن را تعبیر می کنند (ب) بوی خانه کاهگلی (الف) آسمانی دلگیر (ر) رنگین کمانی زیبا ( الف) آرامش و (ن) بوی گل نسترن را در ذهنم تداعی می کند.

  نتیجه: باران زیباست و نشان دهنده عظمت و نعمت های بی پایان خداوند است که برای همه ما بندگانش سرازیر کرده است.انشا درباره صدای باران و حس و حال شنیدن صدای باران : انشا صدای باران : وقتی آسمان تیره و خاکستری می‌شود به این معناست که باران کم کم شروع می شود .

  ناگهان صدای مهیبی شنیده می شود این همان صدای رعد و برق است .

  کم کم باران تند تر و تندتر می شود .

  اگر در خیابان باشید می بینید که مردم در خیابان هر کدام به طرفی می روند تا در زیر پناهگاهی قرار بگیرند .

  با گذشت زمان کم کم خیابان ها خلوت می شود و خیلی کم پیش می آید که فردی را ببینید که در خیابان است این در حالی است که خیلی ها ادعا می کنند که دوست دارند در زیر باران قدم بزنند .

  منبع مطلب : darskade.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید