این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ایت الله هاشمی شاهرودی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ایت الله هاشمی شاهرودی را از این سایت دریافت کنید.

  آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی

  آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی

  نام پدر: سید علیتاریخ و محل تولد: ۱۳۲۷-کربلاتحصیلات: اجتهاددوره عضویت: سوم، پنجم و ششمسوابق: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو مجلس خبرگان رهبری، عضو مؤسس جامعة روحانیت مبارز عراق، مؤسس و رئیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق، رئیس دایره المعارف فقه اسلامی، رئیس قوه قضائیه و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم.توضیحات: وی در اسفند ۱۳۷۳ به جای آقای محمدی گیلانی به عضویت شورای نگهبان در آمد. در تیر ۱۳۷۸ به عنوان رئیس قوه قضائیه منصوب شد و آقای یزدی به جای ایشان به عضویت شورای نگهبان درآمد. پس از پایان خدمت در قوه قضائیه مجددا در مرداد ۱۳۸۸ به جای آقای لاریجانی به عضویت شورای نگهبان درآمد. سرانجام آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی پس از تحمل یک دوره بیماری، ساعت ۲۲ دوشنبه سوم دی ۱۳۹۷ در سن ۷۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

  منبع : www.shora-gc.ir

  پايگاه اطلاع رسانى حضرت آيت اللّه العظمى حاج سيّد محمود هاشمى شاهرودى (قدس سره)

  آخرین اخبار

  پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت حضرت آیت الله سید علیرضا حائری قدس سره رئیس فقید موسسه دائرةالمعارف فقه اسلامی بر مذهب اهل بیت علیهم السلام

  پیام تسلیت بیت مرحوم آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی قدس سره در پی ارتحال مرحوم آیت الله سید علیرضا حائری رحمة الله علیه

  آخرین دروس

  فقه

  فقه جلسه (229) ۱۳۹۶/۰۹/۲۱

  فقه جلسه (228) ۱۳۹۶/۰۹/۲۰

  فقه جلسه (227) ۱۳۹۶/۰۹/۱۹

  فقه جلسه (226) ۱۳۹۶/۰۹/۱۴

  فقه جلسه (225) ۱۳۹۶/۰۹/۱۳

  فقه جلسه (224) ۱۳۹۶/۰۹/۱۲

  اصول

  گالری عکس

  استفتائات برگزیده

  اخیراً در فضای مجازی اصواتی به عنوان مواد مخدر شنیداری انتشار یافته که شنیدن آنان اثراتی همانند و بلکه بیشتر از مواد مخدر و مشروبات الکلی دارند با این اوصاف ؟ 1- آیا شنیدن این اصوات دارای حرمت شرعی می باشد ؟ 2- در صورت بروز حالت نامتعارف ناهوشیاری و نابهنجاری( ناشی از گوش دادن )، آیا اعمال مجازات شرعی (حد یا تعزیر) صحیح می باشد ؟ اینجانبان متصدی و کارگزار و زمامدار و مجلس دار عزاداری در تکیه ای در یکی از شهرستان ها هستیم. حسب الوظیفه تصمیم بر این داشتیم که چندین شب عزاداری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را در تکیه بر پا کنیم، عده ای با آوردن این بهانه که اگر مراسم برگزار شود، موجب تبعات و گناه می شود مثلاً افراد فاسد چشم چرانی می کنند یا محتمل است که اشخاصی از این مراسمات سوء استفاده و گناه کنند، پیشنهاد به تعطیلی عزاداری اباعبدالله (علیه السلام) داده اند. آیا اینکه ممکن است بر حسب برگزاری عزاداری در حسینیه احتمالاً عده ای فاسق در این مجلس هم حضور یابند و گناه خود را انجام دهند بر ما که متصدی و کارگردان عزاداری هستیم، حجیت دارد که عزاداری را منحل کنیم؟ حکم واجب بر ما چیست؟ اگر زنی به صورت چند ماهه صیغه مردی شده و سپس نخواهد به رابطه ادامه دهد، آیا می تواند مهریه خود را ببخشد یا مهری که گرفته را پس دهد و خود را یک طرفه از زوجیت مرد برهاند یا اینکه اتمام رابطه زوجیت موقت، منحصر به اتمام مدت یا بذل مدت توسط مرد است و ربطی به بذل مهریه یا استرداد آن ندارد؟ حکم شرعی کسی که نسبت محرمیت (ادعای زوجیت) و ادعای ارث را به صورت غیر واقعی به شخص دیگری بدهد، چیست؟ در صورتی که بین زن و شوهری ملاعنه رخ دهد و شوهر نفی ولد کند. 1ـ رابطه محرمیت این کودک با ملاعن چگونه است؟ آیا در صورتی که کودک دختر باشد، در آینده می تواند با او ازدواج کند؟ 2ـ رابطه محرمیت این کودک با بستگان نسبی و رضاعی و سببی مرد لاعن چگونه است؟ آیا می تواند این دختر با برادران مرد لاعن یا پدران او ازدواج کند؟ 3ـ در صورتیکه مرد پس از ملاعنه و نفی ولد پشیمان گردد و رجوع کند، رابطه محرمیت این کودک با ملاعن و بستگان نسبی و رضاعی و سببی این مرد چگونه است؟

  مالتی مدیا و بیانات

  فیلم ها

  جلسات هفتگی روضه 11 اردیبهشت 98 جلسات هفتگی روضه 4 اردیبهشت 98 جلسات هفتگی روضه 22 فروردین 98 جلسات هفتگی روضه 23 اسفند 97 جلسات هفتگی روضه 16 اسفند 97 دهه آخر ماه صفر سال 1440 هـ.ق

  صداها

  بیانات

  تقویم

  یکشنبه 12 تیر 1401 ١٤٤٣/١٢/٠٣ هـ 2022/07/03 م

  سایت های وابسته

  منبع : www.hashemishahroudi.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید