این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ایستگاههای فعال خط 6 مترو 1401

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ایستگاههای فعال خط 6 مترو 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  جدیدترین نقشه مترو تهران: خطوط فعال و غیرفعال + دانلود نقشه مترو

  ساعت کاری مترو تهران| جدیدترین نقشه مترو با کیفیت+ فایل PDF نقشه مترو | ایستگاه های فعال و غیرفعال مترو تهران به همراه جزئیات امکانات ایستگاه های مترو تهران.

  مترو تهران

  📅 بروزرسانی : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 577145

  نقشه مترو خطوط مترو ساعت کاری قیمت بلیط

  شرکت راه آهن شهری تهران، حومه و مجموعه قطارهای شهری تهران را متروی تهران می‌نامند. متروی تهران در هفت خط اصلی فعالیت می کند، که پنج خط به صورت کاملا درون شهری می باشد، خط ۵ آن برون شهری بین تهران، کرج و هشتگرد و خط ۱ هم برون شهری و هم درون شهری بین تهران و فرودگاه امام خمینی است. مترو تهران دارای ۲۱۷ قطار فعال برابر ۱۵۱۴ واگن فعال است. با ما همراه باشید تا بیش تر با متروی تهران آشنا شوید.

  نقشه متروی تهران 1401

  در شهر بزرگ و شلوغ تهران رفت و آمد یکی از دغدغه های مهم مردم است. در این شهر گاهی برای رسیدن به مقصد خود ساعت ها در ترافیک گشا چراغ ها باید منتطر ماند. متروی تهران برای بسیاری از مسیرها انتخاب هوشمندانه تری است. در ادامه تصویری از نقشه مترو تهران 1401 را ارائه داده ایم. بسیاری از افرادی که از مترو استفاده می‌کنند مسیر مشخصی مانند محل کار طی می‌کنند و شاید فکر کنند نیازی به نقشه تهران ندارند اما بد نیست این نقشه را همراه داشته باشید. با کلیک بر روی عکس می توانید نسخه با کیفیت آن ر دانلود نمایید.

  برای مشاهده نقشه مترو تهران با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 pdf نقشه مترو تهران 📌

  نقشه ایستگاه های غیرفعال مترو تهران1401

  نقشه کلی ایستگاه های مترو تهران مناسب برای تردد ویلچر 1401

  برخی از ایستگاه‌های مترو تهران برای تردد ویلچر مناسب سازی شده‌اند که در ادامه مطلب این ایستگا‌ه‌ها را روی نقشه مشخص کرده‌ایم:

  برای مشاهده نقشه مترو  (مناسب برای تردد ویلچر) با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 pdf ایستگاه های دارای آسانسور برای تردد ویلچر 📌

  نقشه کلی ایستگاه های مترو تهران مناسب برای افراد نابینا

  برخی از ایستگاه‌های مترو تهران برای تردد افراد نابینا مناسب سازی شده اند که در ادامه مطلب این ایستگا‌ه‌ها را روی نقشه مشخص کرده‌ایم:

  برای مشاهده نقشه مترو (مناسب برای افراد نابینا) با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 دانلود نقشه مترو تهران 📌

  خطوط فعال متروی تهران به همراه جدیدترین نقشه مترو تهران

  در حال حاضر متروی تهران دارای هفت خط اصلی است که تمام نقاط شهر را پوشش داده است. البته تراکم آن در مرکز شهر بیشتر می باشد. با استفاده از راهنمای متروی تهران می توانید خطوط مترو و ایستگاه های مختلف آن را مشاهده کنید. بسیاری از افرادی که از خطوط مترو استفاده میکنند مسیر مشخصی مانند محل کار خود را دارند و شاید نیاز ندانند تمام خطوط مترو را بشناسند. اما متروی تهران یکی از بهترین وسشیله نقلیه هایی است که میتوان در شهر پرترافیک تهران از آن استفاده کرد. در اینجا با خطوط متروی تهران بیش تر آشنا خواهیم شد.

  شناخت شهر تهران - تهران ایران کوچک را بشناسید

  خط 1 متروی تهران: خط تجریش - کهریزک:

  خط 1 متروی تهران (خط تجریش - کهریزک) از ابتدای شمال خیابان شریعتی میدان تجریش شروع میشود و تا جنوب شرقی بهشت زهرا ایستگاه کهریزک ادامه دارد این خط با طول 37.5 کیلومتر طولانی ترین خط مترو است که در 29 ایستگاه شمال تهران را به جنوب شرقی  متصل میکند. این قطار از سمت شمال خیابان شریعتی تا میرداماد حرکت کرده و به سمت غرب متمایل می شود . بعد از عبور از اراضی عباس آباد، هفت تیر، مفتح، سعدی و اکباتان به میدان امام خمینی میرسد. سپس در طول خیابان خیام حرکت کرده و به خیابان شوش میرسد و ادامه مسیر را از زیر زمین خارج میشود و تا شهر ری حرکت کرده و به سمت شرق تغییر مسیر میدهد و به بهشت زهرا و مرقد امام خمینی میرسد. این مترو در قسمت به دو شاخه میشود. مسیر اول بعد از بعد از ضلع غربی بهشت زهرا و حرم مطهر به سمت شرق متمایل شده و به ایستگاه کهریزک میرسد و شاخه دیگر آن به سمت غرب رفته و در امتداد آزاد راه خلیج فارس به ایستگاه شهر فرودگاهی امام خمینی مسیر خود را به پایان میرساند. تمامی ایستگاه های متروی خط 1 را ادامه آورده ایم.

  تجریش شهید صدر قلهک دکتر شریعتی میرداماد شهید حقانی شهید همت مصلی امام خمینی شهید بهشتی شهید مفتح طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده خرداد خیام میدان محمدیه طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده خرداد خیام میدان محمدیه شوش پایانه جنوب شهید بخارایی علی آباد جوانمرد قصاب شهر ری پالایشگاه شاهد – باقرشهر حرم امام خمینی کهریزک

  خط انشعابی فرودگاه امام خمینی : خط شاهد - فرودگاه امام خمینی

  شاهد _ باقر شهر نمایشگاه شهر آفتاب فرودگاه امام خمینی

  جدول راهنمای حرکت قطار خط 1 متروی تهران

  خط 2 مترو تهران: خط فرهنگسرا - صادقیه

  خط دو متروی تهران شامل 22 ایستگاه است که به طول 24.5 کیلومتر از خیابان جشنواره تا جنب فرهنگسرا تا ضلع جنوبی فلکه دوم صادقیه ایستگاه صادقیه امتداد دارد. متروی این خط بعد از بزرگراه رسالت به سمت جنوب در راستای خیابان مدنی حرکت کرده و تا میدان بهارستان به سمت جنوب حرکت میکند. سپس از خیابان اکباتان به سمت میدان امام خمینی رفته و به سمت غرب از تا خیابان آزادی میرود از طریق بلوار تیموری به میدان صادقیه میرد. خطوط خط فرهنگسرا صادقیه به شرح زیر است.

  تهران (صادقیه)

  منبع مطلب : lahzeakhar.com

  نقشه مترو تهران 1401

  جدیدترین نقشه مترو تهران 1401 را همراه با قیمت بلیت و راهنمای کامل در این مطلب خواهید خواند. در صورتی که نیاز به نقشه مترو با بالاترین کیفیت..

  ایرانگردی

  نقشه مترو تهران 1402 | راهنمای کامل، ساعت حرکت + دانلود سریع

  3 مهر 1400زمان خواندن 6 دقیقه

  نقشه مترو تهران شامل شماره تمام خطوط، نام ایستگاه‌ها و راهنمای دستیابی به مقصد مورد نظرتان است. این روزها اکثر افراد گوشی هوشمند و اینترنت داشته و هر لحظه می‌توانند به نقشه مترو دسترسی داشته باشند. اما همراه داشتن این راهنما در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید خالی از لطف نخواهد بود.

  فهرست مطالب 📋

  نقشه ایستگاه های فعال مترو تهران

  هزینه بلیت مترو در سال 1401

  تجریش به کهریزک: خط 1 مترو تهران

  فرهنگسرا به صادقیه: خط 2 مترو تهران

  قائم به آزادگان: خط 3 مترو تهران

  شهید کلاهدوز به ارم سبز: خط 4 مترو تهران 

  صادقیه به هشتگرد: خط 5 مترو تهران 

  دولت‌آباد به امام حسین: خط 6 مترو تهران

  بسیج به میدان صنعت: خط 7 مترو تهران

  نقشه مترو تهران برای افراد دارای معلولیت

  نقشه ایستگاه های فعال مترو تهران هزینه بلیت مترو در سال 1401 تجریش به کهریزک: خط 1 مترو تهران فرهنگسرا به صادقیه: خط 2 مترو تهران قائم به آزادگان: خط 3 مترو تهران شهید کلاهدوز به ارم سبز: خط 4 مترو تهران  صادقیه به هشتگرد: خط 5 مترو تهران  دولت‌آباد به امام حسین: خط 6 مترو تهران بسیج به میدان صنعت: خط 7 مترو تهران نقشه مترو تهران برای افراد دارای معلولیت نقشه مترو تهران برای افراد نابینا

  در حال حاضر (فروردین 1401) 7 خط مترو تهران در 141 ایستگاه روزانه مسافران را به مقاصد خودشان می‌رسانند. مترو راحت‌ترین، ارزان‌ترین و سریع‌ترین وسیله نقلیه برای رسیدن به شرق و غرب، شمال و جنوب کلان شهر تهران است. به همین دلایل نیز روزانه بیش از 8 هزار نفر از مترو استفاده می‌کنند.

  در این مطلب از بلاگ سفرانه تصمیم داریم شما را با نقشه مترو تهران و ایستگاه‌های فعال مترو بیشتر آشنا کنیم. برخی از این ایستگاه‌ها برای افراد دارای ناتوانی جسمی و حرکتی و یا افراد نابینا تسهیلات خاصی پیش‌بینی کرده که نقشه این ایستگاه ها نیز در مطلب آورده شده‌اند. همچنین در نظر داشته باشید که برای رزرو هتل با بیشترین تخفیف و بهترین پشتیبانی می‌توانید با سفرانه در تماس باشید.

  نقشه ایستگاه های فعال مترو تهران

  عکس زیر جدید‌ترین و معتبرترین نقشه‌ مترو تهران است. این نقشه توسط شرکت بهره‌برداری راه آهن شهر تهران و حومه منتشر شده که از طریق آن میتوانیم 7 خط مترو تهران به همراه ایستگاه‌ها و ساعت فعالیت آنها را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

  برای دانلود نقشه مترو تهران با کیفیت بالا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  دانلود نقشه مترو تهران در سال 1401

  هزینه بلیط مترو در سال 1401

  تک‌سفره درون‌شهری: 25,000 ریالتک‌سفره فرودگاه امام خمينی (ره): 125,000 ریالتک‌سفره حومه (خط 5): 28,500 ریالتک‌سفره هشتگرد: 75,000 ریال

  طبق آخرین مصوبه تعیین نرخ بلیت مترو در سال 1401، به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تشویق مسافران به استفاده از خدمات غیرحضوری دریافت بلیت مترو، به مسافرانی که از طریق اپلیکیشن‌های مجاز اقدام به خرید بلیت تک‌سفره می‌کنند 5 درصد تخفیف ارائه خواهد شد.

  مطلب مرتبط: نقشه تهران 1401 + تمام مناطق با کیفیت بالا

  تجریش به کهریزک : خط 1 مترو تهران

  خط یک مترو تهران دارای 31 ایستگاه است که شمال تهران را از ایستگاه تجریش به جنوب آن یعنی ایستگاه کهریزک در گوشه جنوب غربی بهشت زهرا وصل می‌کند. در این مسیر 5 تقاطع وجود دارد. در تقاطع ایستگاه شهید بهشتی وارد خط 3، در تقاطع ایستگاه هفت تیر وارد خط 6، در تقاطع ایستگاه دورازه دولت وارد خط 4، در تقاطع ایستگاه امام خمینی وارد خط 2 و در تقاطع ایستگاه میدان محمدیه وارد خط 7 خواهید شد.

  برای اینکه از شمال تا جنوب تهران به وسیله خط یک مترو تهران سفر کنید چیزی در حدود 71 دقیقه زمان لازم است تا یک مسیر 37.5 کیلومتری طی بشود.

  ساعت کار مترو خط یک تهران را از طریق جدول (شماره 1) مشاهده می‌فرمایید.

  جدول 1: ساعت کار مترو خط 1

  ایستگاه های خط 1 مترو تهران از شمال به جنوب به شرح زیر هستند:

  تجریش، قیطریه، شهید صدر،قلهک، دکتر شریعتی، میرداماد، شهید حقانی، شهید همت، مصلی امام خمینی، شهید بهشتی (تقاطع با خط سه مترو)، شهید مفتح، شهدای هفتم تیر (تقاطع با خط شش مترو)، طالقانی، دروازه دولت (تقاطع با خط چهار مترو)، سعدی، امام خمینی (تقاطع با خط دو)، پانزده خرداد، خیام، میدان محمدیه (تقاطع با خط 7)، شوش، پایانه جنوب، شهید بخارایی، علی‌آّباد، جوانمرد قصاب، شهرری، پالایشگاه، شاهد-باقر شهر (تقاطع با خط انشعابی فرودگاه امام خمینی)، حرم مطهر امام خمینی، کهریزک

  فرهنگسرا به صادقیه : خط 2 مترو تهران

  خط دو تهران دارای 22 ایستگاه است که شرق تهران از ایستگاه فرهنگسرا را به ایستگاه صادقیه در غرب تهران متصل می‌کند.

  این خط بعد از خط 5 تهران قدیمی ترین لاین متروی تهران به حساب می‌‌آید و در کاهش بار ترافیک اتوبان‌های همت و حکیم روزانه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. برا اینکه از ابتدا تا انتهای این خط سفر کنید چیزی در حدود 45 دقیقه زمان لازم دارید.

  خط دو در مسیر 24.6 کیلومتری خود دارای 6 تقاطع با خطوط دیگر است. در میدان امام حسین وارد خط 6، در ایستگاه دوازه شمیران وارد خط 4، در ایستگاه امام خمینی وارد خط 1، در ایستگاه نواب صفوی وارد خط 7، در ایستگاه شادمان وارد خط 4 و در ایستگاه صادقیقه وارد خط 5 بشوید.

  ساعت کار مترو خط دو تهران را از طریق ( جدول شماره 2) مشاهده می‌فرمایید.

  جدول 2: ساعت کار مترو خط 2

  ایستگاه های خط 2 مترو تهران از شرق به غرب به شرح زیر هستند:

  منبع مطلب : www.safaraneh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید