این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ایستگاه بهداشتی در بازی شهربانو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ایستگاه بهداشتی در بازی شهربانو را از این سایت دریافت کنید.

  راه اندازی 18 مرکز «شهربانو»

  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران: در ده سال اخیر، 18 مرکز فرهنگی اجتماعی«شهربانو» به منظور خدمت رسانی به بانوان تهرانی راه اندازی شده است.

  راه اندازی 18 مرکز «شهربانو»

  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران: در ده سال اخیر، 18 مرکز فرهنگی اجتماعی«شهربانو» به منظور خدمت رسانی به بانوان تهرانی راه اندازی شده است.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیمابه نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: به همت مدیریت شهری تهران طی ده سال اخیر، 18 مرکز فرهنگی اجتماعی«شهربانو» با مساحتی بیش از 48 هزار و 207 متر مربع به منظور خدمت رسانی به بانوان تهرانی راه اندازی شده است.

  مجتبی عبداللهی در این خصوص اظهار داشت: مدیریت شهری در دوره آقای  قالیباف به عنوان یک نهاد اجتماعی تلاش فراوانی در بهبود و ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی بانوان تهرانی کرده است که در همین راستا بخشی از برنامه ی 5 ساله توسعه و طرح جامع شهر تهران به برنامه ریزی برای پاسخگویی به نیازها و مطالبات مختلف بانوان شهر تهران اختصاص داده شده است.

  وی خاطرنشان کرد: شهربانو ، به عنوان مجموعه هایی برای رفع نیازهای ضروری فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تفریحی و ورزشی زنان در یک محیط امن و سالم، براساس برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران از سال 1387 ایجاد شده است.

  عبدالهی تاکید کرد: اداره کل امور بانوان شهرداری تهران به عنوان متولی اصلی رسیدگی به مسائل بانوان شهر تهران سعی کرده است تا با ایجاد مراکزی همچون شهربانوها به این مهم دست یابد. این مراکز می کوشند با بررسی و شناخت نیاز بانوان، بهترین خدمات را با هزینه مناسب و در سطح حرفه ای به آنان ارایه دهد.

  وی، سالم سازی و غنی سازی اوقات فراغت بانوان، شادابی، بانشاط سازی بانوان، افزایش تعاملات میان زنان متعهد و متخصص و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب را از جمله اهداف مجموعه های شهربانو عنوان کرد و افزود: فعالیت های این مجموعه براساس دیدگاه تخصصی در رفع نیاز واقعی بانوان همچون موضوع تندرستی و سلامت در نظر گرفته شده تا بانوان بتوانند در یک محیط امن، سالم و کاملا زنانه نیازهای خود را در حوزه فرهنگی و اجتماعی رفع کنند.

  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار کرد: تمام کارکنان مجموعه های شهربانو، بانوان هستند که این ویژگی موضوع اشتغال و اقتصاد خانواده را مورد توجه قرار داده است.

  وی با اشاره به ویژگی های مجموعه های شهربانو افزود: شهربانو به عنوان مرکزی ویژه بانوان که سعی دارد نیازهای فرهنگی، هنری، اقتصادی، تفریحی و ورزشی آنها را در یک محیط امن و سالم برآورده کند که بر طبق نیازها و شرایط ویژه هر منطقه مکان یابی و در فضاهایی پرتردد و قابل دسترسی برای بانوان ایجاد شده است.

  عبدالهی ادامه داد: شهربانوها همچنین ضمن دارابودن پتانسیل و قابلیت لازم برای ارایه خدمات متنوع، به جهت داشتن شرایط ویژه (پذیرش بانوان) در استتار کامل فیزیکی است.

  وی گفت: کتابخانه، کافی نت، کافی شاپ، رستوران، آرایشگاه، مزون، گالری و آتلیه عکس، کلاس های آموزشی، آمفی تئاتر و سالن اجتماعات از جمله بخش های مجموعه های شهربانو بشمار می رود.

  عبدالهی ارائه خدمات ورزشی، سلامت و برگزاری کلاس های آموزشی و مشاوره را از دیگر خدمات مجموعه های شهربانو برشمرد و افزود: در این مجموعه فضایی خاص برای کودکان نیز پیش بینی شده است تا بانوان با خیالی آسوده از خدمات مجموعه های شهربانو استفاده کنند.

  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت : البته برخی مراکز نیز متناسب با نیاز منطقه به راه اندازی خانه مهارت، مشاوره و باشگاه خنده اقدام کرده اند.

  وی اعلام کرد: مراکز شهربانو در مناطق 1، 2 ، 3 ، 5 ، 6،  7 ، 8 ، 9 ، 10، 13، 14، 15، 19، 20 و 21 ایجاد شده است که سه منطقه 7 و 8 و 14 دارای دو شهربانو در مناطق خود هستند.

  عبدالهی، ایجاد مراکز شهربانو را برای تسهیل دسترسی سالم بانوان در محیط های عمومی و استفاده از مواهب شهر، افزایش رفاه، احساس امنیت، آرامش و رضایتمندی دختران و زنان تهرانی در گذران اوقات فراغت، ارائه تسهیلات آموزشی و مشاوره ای در جهت کاهش آسیب های مرتبط با بانوان و همچنین حمایت از ایجاد و گسترش سازمان های غیردولتی، نهادهای مدنی و کانون های زنان با رویکرد محله محوری ضروری برشمرد.

  منبع : www.iribnews.ir

  کرونا را در محله‌ها زمینگیر می‌کنیم

  حدود یک سال است ازشیوع ویروس «کرونا» در جهان می‌گذرد.

  مجموع نظرات: ۰

  دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴

  ۰ نفر

  مسئولان بهداشت غرب تهران از چگونگی اجرای طرح ملی «هر خانه، یک پایگاه سلامت» می گویند

  کرونا را در محله‌ها زمینگیر می‌کنیم

  حدود یک سال است ازشیوع ویروس «کرونا» در جهان می‌گذرد.

  همشهری آنلاین _ سحر جعفریان:  طرح‌های بسیاری از سوی سازمان­ها و نهادهای مختلف با هدف کنترل و قطع زنجیره سرایت این ویروس اجرا شده است. طرح‌هایی که‌گاه کارکرد مطلوب داشته‌اند و تا حدودی از شتاب مرگبار شیوع «کووید ۱۹» کاسته‌اند. این میان، مراکز و پایگاه‌های بهداشت پایتخت به‌عنوان یکی از ارگان‌های متولی امور سلامت و درمان شهروندان با اجرای طرح محله‌محور «هر خانه، یک پایگاه» پا به میدان رویارویی با کرونا گذاشته‌اند. در این طرح بیش از ۲۵۰ پایگاه بهداشت زیرنظر مراکز جامع بهداشت شمال، شمال‌غرب، غرب، شرق و جنوب به ارائه خدمات مختلف در ۳ بخش مراقبت، حمایت و نظارت خانوارها و اعضای شناسایی شده در هر محله می‌پردازند. این روند در محله‌های نهمین تکه از پایتخت و پهنه غربی شهر نیز اجرا می‌شود. در گزارش پیش‌رو ضمن گفت‌وگو با مسئولان مراکز بهداشت غرب تهران به بررسی ابعاد گوناگون این طرح که با نام شهید «قاسم سلیمانی» گره خورده است، می‌پردازیم.

  «ماهرخ علایی»، رئیس مرکز بهداشت غرب تهران، در توضیح چگونگی اجرای طرح هر خانه، یک پایگاه سلامت، می‌گوید: «این طرح با هدف ارتقا دانش و مهارت شهروندان در مواجه با ویروس کرونا با مشارکت پایگاه‌های بسیج و مساجد محله‌ها اجرا می‌شود. در واقع پایگاه‌های بهداشتی که تا مدتی پیش تنها به اموری مانند واکسیناسیون نوزادان و دانش‌آموزان، تشکیل پرونده‌ ویژه بانوان باردار، سالمندان، ارائه مشاوره‌های تغذیه و رفتاری، غربالگری‌ها، آموزش برای بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت، فشارخون و چربی می‌پرداختند، از یک ماه پیش تیم‌های عملیاتی، مراقبتی، حمایتی و نظارتی کرونایی تشکیل داده‌اند و آموزش، جمع‌آوری و ارائه کمک‌های خیرخواهانه مادی و معنوی، ضدعفونی اماکن پر تردد و نظارت بر چگونگی رعایت پروتکل‌ها از سوی افراد و اصناف را نیز به شرح وظایفشان اضافه کردند.» علایی می‌افزاید:

  غربالگری تلفنی، ترغیب شهروندان

  به مشاوره گرفتن از سامانه‌های بهداشت و سلامت مانند ۴۰۳۰، تهیه لیست افراد سالم، بیمار و در معرض خطر ابتلا، ارائه مراقبت‌های ضروری برای افراد نیازمند، تأمین دارو، معرفی خانوارها و افراد نیازمند به قرنطینه، تهیه نقشه گستردگی کرونا (محله‌های سالم، کم خطر و پر خطر از نظر شیوع و ابتلا)، مشارکت با نیروهای بسیج محله‌ها و مساجد، کمیته امداد و بهزیستی در جمع‌آوری کمک‌های نیکوکارانه، تأمین بسته‌های ارزاق و بهداشتی، نظارت کارشناسان سلامت و بهداشت بر کیفیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شناسایی مراکز و اماکن پر خطر با هدف اجرای ضدعفونی از سوی شهرداری مناطق و آتش‌نشانی و ارائه آموزش‌های محیطی و حضوری از جمله اقدامات مهم طرح هر خانه، یک پایگاه سلامت است. با اجرای دقیق طرح می‌توان فرایند بیماریابی را به درستی انجام داد و با شناسایی افراد مشکوک به ویروس کرونا از شیوع و گسترش روزافزون آن در جامعه جلوگیری کرد.»

  بیماران چگونه شناسایی می‌شوند؟

  مهم‌ترین چالش طرح هر خانه، یک پایگاه سلامت این است که افراد و خانوارها چگونه شناسایی می‌شوند و سپس به عضویت در شبکه‌های سلامت محلی در می­ آیند؟ رئیس مرکز بهداشت غرب در پاسخ به این پرسش می‌گوید: «این طرح با توجه به محله‌محور بودن، امکان دستیابی به آمار و اطلاعات خانوارها را آسان کرده است. بخشی از آمار از طریق سامانه «سیب» (پرونده الکترونیک بهداشت افراد که از اواخر سال ۱۳۹۴ راه‌اندازی شده است) به‌صورت منطقه‌ای، ناحیه‌ای و بلوک‌بندی شده، به دست می‌آید. بخشی نیز از طریق سامانه ۴۰۳۰ ثبت‌نام می‌شوند. تعداد قابل توجهی هم با همراهی پایگاه‌های بسیج و مساجد که پیشتر به شناسایی افراد نیازمند و بیمار محله‌ها اهتمام داشتند، در طرح شرکت داده می‌شوند.» علایی ادامه می‌دهد: «۲۰‌درصد از آمار نیز در روند نظارت محیطی و حضوری کارشناسان بهداشت در محله‌ها شناسایی می‌شوند.

  به این‌ترتیب پیش‌بینی می‌شود تا کم­تر از یک ماه آینده همه افراد ساکن در محله‌ها در پایگاه‌های نزدیک محل سکونت خود دارای پرونده سلامت و کد پیگیری باشند و از آموزش‌های مختلف طرح مربوطه بهره‌بگیرند. ارزیابی روزانه سلامت افراد نسبت به درگیری با علائم و نشانه‌های کووید ۱۹ از جمله مهم‌ترین اقدامات پایگاه‌های محلی بهداشت است. تاکنون در منطقه ۹ برای بیش از ۳۰ هزار خانوار و جمعیتی بالغ بر ۹۰ هزار نفر پرونده تشکیل شده است. نیمی از آنها از انواع خدمات تلفنی، مشاوره‌ای، معاینه سرپایی و نمونه‌گیری استفاده کرده‌اند. تست کرونا و نمونه‌گیری‌های  مراکز جامع سلامت برای همه افراد رایگان است. اگر فردی آسیب‌پذیر مانند سالمند، بانوی باردار با شرایط خاص یا فردی دارای بیماری‌ خاص امکان حضور در ایستگاه‌های نمونه‌گیری را نداشته باشد، تیم سلامت این مراکز به در منزل این افراد مراجعه و اقدام به نمونه‌گیری می‌کنند. البته تیم‌های بهداشت، روزانه بیش از ۱۰۰ نمونه‌گیری در شرایط خاص و در منازل را انجام می‌دهند.»

  پیشگیری، درمان و حمایت‌های مادی و معنوی

  اهدای بسته‌های حمایتی به افراد و خانوارهای واجد شرایط یکی دیگر از اقدامات طرح هر خانه، یک پایگاه سلامت است که «سوسن تقی‌زاده»، مسئول سلامت مرکز بهداشت غرب پایتخت، درباره آن توضیح می‌دهد: «بسته‌های حمایتی و بهداشتی به افراد بیمار و گروه‌هایی که به دلیل شیوع بیماری، شغل و کسب و کار خود را از دست داده‌اند، بانوان سرپرست خانوار، افراد سالمند و خانواده‌های دارای چند معلول اهدا می‌شود. این بسته‌ها شامل وجوه نقدی جمع‌آوری شده از خیّران و مؤسسه‌ها و انجمن‌های خیریه، سبد مواد غذایی، تأمین یک تا ۲ وعده غذای گرم و روزانه، تأمین نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان، تأمین پوشاک گرم و وسایل گرمایشی، تهیه دارو و فراهم کردن نقاهتگاه در صورت لزوم است.

  منبع : www.hamshahrionline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  قرنطینه

  ستایش 6 ماه قبل
  0

  جواب میشه حمام

  مهدی 6 ماه قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید