این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بازی بیلیارد چگونه است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بازی بیلیارد چگونه است را از این سایت دریافت کنید.

  چگونه بیلیارد بازی کنیم؟ (قوانین +تسلط بر ضربه +استراتژی)

  در ادامه آموزش های کاربردی بیلیارد این مطلب شامل سه بخش می‌باشد: تسلط بر قوانین، تسلط بر چوب بیلیارد و آزمایش نحوه ایستادن شما با استراتژی و تغییرات بازی. در

  سایر هنرهای مهم

  چگونه بیلیارد بازی کنیم؟ (قوانین +تسلط بر ضربه +استراتژی)

  میلاد حیدریآخرین به روز رسانی: 12 اسفند 13993 خواندن این مطلب 10 دقیقه زمان میبرد

  در ادامه آموزش های کاربردی بیلیارد این مطلب شامل سه بخش می‌باشد: تسلط بر قوانین، تسلط بر چوب بیلیارد و آزمایش نحوه ایستادن شما با استراتژی و تغییرات بازی. در واقع در این مطلب به زبان ساده یاد می‌گیرید که چطور بیلیارد بازی کنید.

  مقدمه

  بازی‌های بیلیارد به دو دسته تقسیم می‌شوند: بیلیارد کارام (carom) که در یک میز بدون حفره بازی می‌شود و هدف آن برخورد کیو بال (توپ سفید که به‌وسیله چوب به آن ضربه می‌زنند) به توپ‌های دیگر و یا کناره‌های میز (باند) است. بیلیارد پاکت (جیب دار) که بر روی یک میز حفره دار بازی می‌شود و هدف آن ضربه زدن به توپ‌های رنگی توسط کیو بال (توپ نشانه شناخته شده در بازی پول) و انداختن آن‌ها در سبد (حفره‌های میز) می‌باشد. اگر شما هم به دنبال یادگرفتن بازی پول هستید.

  حتما بخوانید! 21 نکته بسیارمهم درباره بازی بیلیارد (آموزش تصویری)

  سایت wikiHow یک مقاله بسیار عالی درباره نحوه بازی پول در بیلیارد ارائه کرده است. ما در اینجا، اصول اولیه بیلیارد کاروم و تغییرات آن به‌اضافه تجهیزات و قوانین مورد نیاز این بازی را پوشش خواهیم داد. بیلیارد کاروم، مهارتی است فکورانه که اغلب ترکیب کردن زوایا و ترفندهای ضربه زدن را شامل می‌شود. اگر شما از قبل بازی پول (Pool) را بلد هستید، اکنون کاروم قدم بعدی شما خواهد بود!

  توی این پک فوق العاده، بیلیارد رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی 3 هفته استاد بیلیارد شو، بی رقیب باش و همه رو انگشت به دهان هنرت کن!

  بخش 1– تسلط بر قوانین

  انتخاب یک میز بیلیارد و یک همبازی

  بیلیارد کاروم، از هر نوعی که باشد به دو نفر برای بازی کردن نیاز دارد. البته این بازی را با یک شخص سوم هم می‌توان انجام داد ولی استاندارد بازی کاروم، بازی با دو نفر است. شما به یک میز استاندارد بیلیارد نیاز دارید. میزهای بدون حفره (پاکت) به ابعاد 4 فوت (2/1 متر) در 8 فوت (4/2 متر)، 4 و یک دوم فوت (4/1 متر) در 9 فوت (5/1 متر) در 10 فوت (3 متر)، یا 6 فوت (8/1 متر) در 12 فوت (7/3 متر).

  این مسئله بدون جیب بودن بسیار بااهمیت است. شما می‌توانید بر روی یک میز پول (بیلیارد جیب دار) بازی کنید، اما خیلی زود حفره‌ها بر سر راه شما قرار خواهند گرفت و می‌توانند بازی شما را به‌طور بالقوه خراب کنند. در اینجا هر آنچه که باید بدانید (و هر آنچه که ممکن است ندانید) هنگام آمدن به سر میز بیلیارد گفته شده است:

  این میز بازی برای استفاده شماست! اگر شما وضعیت هندسی خود را بدانید، می‌توانید از آن برای شلیک به هدف استفاده کنید. ما این موضوع را در قسمت بعدی (استراتژی) پوشش خواهیم داد.

  کناره میز که از آنجا اولین بازیکن ضربه آغاز بازی را میزند ریل کوتاه یا نوک ریل گفته می‌شود. طرف مقابل ریل، فوت ریل یا پای ریل است و ریل‌های بلندتر، ریل‌های جانبی نامیده می‌شوند.

  ناحیه عقب میز که از آنجا ضربه می‌زنید، یعنی پشت خط آغاز، کیتچن (آشپزخانه) گفته می‌شود.

  طرفداران بازی بیلیارد بر روی میزهای گرم بازی می‌کنند؛ زیرا گرما می‌تواند به‌راحتی باعث حرکت توپ‌ها شود.

  رنگ میزهای بیلیارد سبز است؛ بنابراین شما مدت زمان طولانی‌تری می‌توانید به آن نگاه کنید. ظاهراً انسان‌ها بارنگ سبز بیشتر از رنگ‌های دیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

  شخصی را که در ابتدا به قید قرعه بازی را شروع می‌کند مشخص کنید. اینجا همان جایی است که شما توپ‌های نزدیک به خط افقی دیواره‌ها (قسمت کوتاه انتهای میز که از آنجا به توپ ضربه می‌زنی) را تنظیم می‌کنید. توپ را بزنید و همان‌طور که توپ در حال متوقف شدن است ببینید چه کسی می‌تواند در نزدیک‌ترین نقطه به دیواره میز ، آن را برگردانید.

  اگر شما به توپ بازیکن مقابل ضربه بزنید، شانس خود را برای اینکه بازی را شروع کنید از دست خواهید داد؛ و اگر شما برنده قرعه کشی شوید، به‌طور کلی برای رفتن به مرحله بعدی پذیرفته خواهید شد.

  بازی را جور کنید. هر کسی برای شروع بازی به یک چوب نیاز دارد.

  چوب‌های بیلیارد با یک کلاهک کوتاه‌تر (قسمت سفید رنگ نزدیک به انتها) و یک ته پهن‌تر در واقع، کوتاه‌تر و سبک‌تر از چوب‌های همتای خود در بازی پول هستند. در اینجا شما به سه توپ نیاز دارید: یک توپ نشانه سفید (قبلاً سفید نامیده می‌شد) یک توپ سفید با یک خال سیاه رنگ روی آن که به آن Spot گفته می‌شود و یک توپ هدف که معمولاً قرمز رنگ است. گاهی اوقات یک توپ زرد به‌جای توپ Spot استفاده می‌شود.

  با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

  شخصی که فراخوان قرعه کشی (lag) را می‌برد خودش می‌تواند (کیو بال)، توپ سفید و یا Spot را انتخاب کند. این موضوع فقط یک خواسته شخصی است؛ بنابراین توپ هدف (توپ قرمز) پایین توپ Spot قرار می‌گیرد، اتفاقاً این همان جایی است که سر مثلث در بازی پول خواهد بود. توپ نشانه (کیو بال) طرف مقابل در بالای Spot قرار می‌گیرد، دقیقاً همان جایی که در بازی پول معمولاً ضربه Break زده می‌شود. کیو بال بازیکن آغازین، بر روی خط آغاز (خطی بالای توپ Spot) در فاصله حداقل 6 اینچی (15 سانتی متر) از چوب حریف قرار می‌گیرد.

  بنابراین بدیهی است، هنگامی که توپ شما با توپ رقیب در یک خط قرار بگیرند، ضربه زدن به هردو توپ روی میز بسیار دشوار خواهد بود. از این‌رو اگر شما برنده lag شوید، تصمیم می‌گیرید که به مرحله دوم بروید.

  قواعدی را که شما و هم بازی‌تان می‌خواهید با آن بازی کنید را تعیین کنید. همان‌طور که می‌دانید در تمامی بازی‌هایی که از قرن‌های پیش به وجود آمده، همیشه تغییراتی وجود داشته است. بعضی از این تغییرات بازی‌ها را آسان‌تر و بعضی آن‌ها را سخت‌تر می‌کنند، بعضی آن‌ها را سریع‌تر و برخی آن‌ها را کندتر می‌کنند. چقدر زمان در دست دارید؟ و چقدر مهارت؟

  برای شروع میدانیم که هر نوعی از بیلیارد کاروم، با در نظر گرفتن یک نقطه و ضربه زدن به دو توپی که روی میز قرار دارند شروع می‌شود. در اینجا چگونگی انجام این کار گفته می‌شود.

  منبع مطلب : honarfardi.com

  آموزش بیلیارد + قوانین بیلیارد

  آموزش بیلیارد، قوانین بیلیارد، بازی بیلیارد، قوانین بازی بیلیارد، آموزش بازی بیلیارد، اموزش بیلیارد، بیلیارد، نحوه بازی بیلیارد، روش بازی بیلیارد، قانون بازی بیلیارد، وسایل مورد نیاز بیلیارد، اصطلاحات بازی بیلیارد، اسنوکر، تجهیزات بازی اسنوکر، تاریخچه باز بیلیارد

  آموزش بیلیارد + قوانین بیلیارد

  مجموعه: تاریخچه رشته های ورزشی

  بازی بیلیارد

  بیلیارد یکی از بازی‌های مهیج، جذاب و سرگرم کننده ای است که طرفداران بی شماری دارد؛ افراد زیادی این بازی را برای سرگرمی و گذران وقت و عده ای دیگر آن را به صورت حرفه ای انجام می‌دهند.

  تاریخچه ورزش بیلیارد در ایران

  بازی بیلیارد در محیطی سرپوشیده و بر روی میز مستطیلی شکل که با پارچه ای سبز رنگ پوشیده شده است به همراه گوی‌هایی با رنگ‌های مختلف و یک چوب که با آن به توپ‌ها ضربه می‌زنند انجام می‌شود. تاریخ دقیقی از اختراع این بازی در دست نیست اما بر طبق تحقیقات و گزارش‌ها در قرن ۱۶ میلادی و در فرانسه نوعی بازی شبیه به بیلیارد رواج داشته است.

  بازی بیلیارد توسط روس و انگلیسی‌ها به ایران وارد شد. تا پیش از سال ۱۳۴۲ بیلیارد تنها توسط افراد به خصوصی مانند بازنشستگان ارتش، هنرمندان و نظامیان انجام می‌گرفت اما از آن سال به بعد این بازی در مکان‌های عمومی مختلف مانند کلوپ‌های ورزشی راه پیدا کرده و به عمومیت رسید. در سال ۱۳۸۰ با تاسیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی، بازی بیلیارد به صورت همگانی درآمده و به رسمیت رسید.

  آموزش بیلیارد

  قوانين بازي بيليارد

  قوانين حاکم بر بازي بيليارد از حدود سال 1770 تا 1920 همان قوانين حاکم بر بازي بيليارد در انگلستان بود. اين بازي بر روي يک ميز بزرگ به شکل مکعب مستطيل با سه توپ و شش حفره انجام مي شد.

  در قرن 18 اندازه استاندارد ميزها دو به يک، يعني طول دو متر و عرض يک متر بود. قبل از اين ابعاد استانداردي براي ساختن ميز وجود نداشت. اصول بازي بيليارد انگليسي به واسطه بازي اسنوکر که يک بازي پيچيده، رنگارنگ و مرکب از جنبه هاي دفاعي و تهاجمي بود، ادامه پيدا کرد با اين تفاوت که در بازي اسنوکر از 22 توپ و در بازي بيليارد انگليسي از 3 توپ استفاده مي شد.

  اشتياقي که انگليسي ها به بازي اسنوکر داشتند همانند اشتياق آمريکايي ها به بازي بيسبال بود. به خاطر اين اشتياق، شما مي توانيد هر روز شاهد رقابتي در بازي اسنوکر در انگليس باشيد.

  آمريکايي ها سال هاست در اين رشته فعال هستند و اينکه چطور بازی بيليارد به آمريکا آورده شده کاملا مشخص نيست. روايت ها نشان مي دهد که اين بازي در سال 1580 توسط يک شخص اسپانيايي به خيابان آگوستين آورده شده است اما تحقيقات به عمل آمده نشان مي دهد که در سال 1580 هيچ اثري از اين بازي وجود نداشته و بيشتر احتمال مي رود که اين بازي توسط مهاجران انگليسي و هندي به آمريکا وارد شده باشد.

  در سال 1700 تعدادي از قفسه سازان آمريکايي تصميم گرفتند ميزهايي هر چند کوچک براي بازی بيليارد بسازند. با وجود اين بازي بيليارد در سرتاسر کشورهاي مستعمره گسترش پيدا کرد. مشهورترين آنها بسفورد، مکاني در نيويورک بود که به دلالان سهام اختصاص داده شده بود.

  بازی بيليارد آمريکايي تا سال 1870 همان بازي بيليارد 4 توپه بود که معمولا بر روي يک ميز بزرگ 11 يا 12 فوتي با چهار حفره و چهار توپ که 2 توپ آن سفيد و 2 توپ ديگر قرمز بودند انجام مي شد.

  قوانین بیلیارد

  پوشش ميز بیليارد و توپ ها

  روزگاري پارچه بیليارد به طور معمول از جنس نمد بود اما امروزه اين پوشش از جنس پشم شيشه يا پشم معمولي و يا مخلوط (پشم و نايلون) است. اگرچه مي توانيد ميز خود را در هر رنگي که مي خواهيد خريداري کنيد اما بايد رنگي را انتخاب کنيد که چشم را نزند. رنگ قرمز، ارغواني و امثال اينها ممکن است در يک نگاه زيبا به نظر برسند اما خستگي چشم خيلي زود حادث مي شود.

  توپ بیليارد

  زماني توپ ها مي بايست از عاج، ترکيبات ديگر و خاک رس ساخته مي شدند اما امروزه جايگزين هاي پايدارتري دارند. توپ هاي آسيايي از رزين هاي پلي استري ساخته مي شوند و اين باعث مي شود که براي توليد ارزان تر باشند.

  تجهیزات

  یک ضربه با کمک رست (چوبی که در دست چپ بازیکن قرار دارد و به عنوان تکیه گاه چوب اصلی از آن استفاده می‌شود)

  گچ: به نوک(تیپ) چوب بیلیارد زده می‌شود تا تماس مناسبی بین چوب و توپ سفید برقرار شود.تیپ: بر روی نوک چوب بیلیارد نصب می شود تا هم آسیب به چوب نرسد و هم امکان ضربات مختلف و چرخشی را میسر کند.جنس و متریال آن از مواد فشرده و چرم هست.چوب: از جنس چوب (ساخته شده از چوب درخت ون (زبان گنجشک و چوب درخت افرا) یا فایبرگلاس بوده و از سر آن برای ضربه‌زدن به توپ سفید(کیوبال) استفاده می‌شود.

  پیشنهاد ویژه

  روی فرصت های زندگیت سرمایه گذاری کن!امن و پرسود

  برای خونه تکونی دنبال نظافتکار مطمئنی؟وقت بگیرتا پر نشده

  امن ترین سرمایه گذاری در شرایط فعلی*کم ریسک*سودهی بالا

  رست: از نظر ظاهری مانند چوب عادی با سر X مانند می‌باشد و هنگامی استفاده می‌شود که توپ سفید در دسترس نباشد.

  قوانین بازی بیلیارد

  مثلث: برای چیدن توپ های قرمز در شروع بازی از آن استفاده می‌شود.رست و چوب بلند: برای زدن توپ سفید هنگامی که توسط چوب و رست عادی قابل دسترسی نباشد استفاده می‌شود.اکستنشن: یا همان ته چوب که جدیداً به جای چوب بلند استفاده می‌شود.مگنت: وسیله ای است که برای نگهداری گچ از آن در حین بازی استفاده می‌شود.نام حفره های بیلیارد

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید