این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  باغچه

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  باغچه را از این سایت دریافت کنید.

  باغچه

  باغچه

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  باغچه ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:

  باغچه (بافت) باغچه (خواف) باغچه (شاهرود) باغچه (کبودرآهنگ) باغچه (مشهد) باغچه (همدان)

  این صفحهٔ ابهام‌زدایی مقاله‌های مرتبط با عنوان همین صفحه، باغچه را فهرست می‌کند.

  اگر یک پیوند داخلی شما را به اینجا هدایت کرده‌است، در صورت تمایل آن پیوند را برای اشارهٔ مستقیم به مقالهٔ مورد نظر تغییر دهید.

  رده‌ها: صفحه‌های ابهام‌زداییصفحه‌های ابهام‌زدایی مکان‌ها

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  اصول طراحی باغچه حیاط ساختمان

  در صورتی که قصد دارید اصول اولیه طراحی باغچه را برای خانه خود رعایت کنید نکات و عواملی وجود دارد که باید از ابتدا آن ها را مطالعه کرده و در هنگام اجرا آن ها را تک تک رعایت کنید. امروزه باغچه ها تاثیر بسیاری بر روی زیبایی خانه دارد و در صورتی که پیمانکاران … اصول طراحی باغچه حیاط ساختمان ادامه مطلب »

  اصول طراحی باغچه حیاط ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید / سایر مطالب / توسط ادمین هومتیک /

  در صورتی که قصد دارید اصول اولیه طراحی باغچه را برای خانه خود رعایت کنید نکات و عواملی وجود دارد که باید از ابتدا آن ها را مطالعه کرده و در هنگام اجرا آن ها را تک تک رعایت کنید. امروزه باغچه ها تاثیر بسیاری بر روی زیبایی خانه دارد و در صورتی که پیمانکاران و شما به نکات کلیدی و حساس دقت کنید می توانید یکی از زیبا ترین بخش های خانه را ایجاد کنید.

  اگر قصد دارید در بخشی از حیاط ساختمان باغچه طراحی کنید تا انتهای مطلب همراه هومتیک باشید، چرا که در این مطلب در خصوص اصول طراحی و نکات لازم برای طراحی باغچه در حیاط صحبت می‌کنیم.

  اصول طراحی باغچه کوچک و بزرگ در ساختمان

  همین ابتدا بهتر است بگوییم که روش‌های مختلفی برای طراحی باغچه اصولی در ساختمان وجود دارد، از این رو برای طراحی هر چه بهتر کافی است که محیط ساخت باغچه را شناسایی کنید تا بتوانید از فضای موجود به‌بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

  به‌طور کلی در ساختمان‌های آپارتمانی و ویلایی هر اندازه متراژ حیاط کم باشد، باز هم طراحی باغچه می‌تواند به‌کل جو فضا را تغییر دهد. بهتر است این تصور را نداشته باشید که به‌دلیل کم بودن مساحت حیاط، طراحی نیز باید به‌ساده‌ترین شکل ممکن باشد، بلکه با رعایت اصول می‌توانید در مساحت‌های کوچک، باغچه‌های مدرن و شیک درست کنید.

  تصمیم‌گیری برای فرم باغچه حیاط ساختمان

  قبل از اقدام برای هر کار دیگری، ابتدا باید درباره فرم باغچه تصمیم‌گیری کنید. باغچه بسته به این که قرار است در کجای حیاط قرار بگیرد، می‌تواند حالت‌های مختلفی مانند بیضی، دایره، مستطیل یا مربع شکل باشد. حتی گاهی برای طراحی فرم باغچه از دیگر اشکال چند ضلعی مانند ذوزنقه نیز الگوبرداری می‌کنند. در حقیقت با فرم ناهماهنگ ساختار باغچه، دیگر برای طراحی داخلی نیازی به قرینه‌سازی نیست و دستتان برای طراحی بازتر است. بنابراین در قدم اول در طراحی باغچه حیاط ساختمان، انتظارت و سلیقه خودتان را در نظر بگیرید و با توجه به پتانسیل‌های فضا، برای ساختار باغچه تصمیم‌گیری کنید.

  زیرسازی فضا از اصول دیزاین باغچه کنار دیوار حیاط

  بعد از انتخاب فرم باغچه نوبت به پایه‌سازی بخش موردنظر برای ساخت باغچه می‌رسد. در صورتی که فضای مدنظرتان خاک مناسبی ندارد، باید خاک آن را عوض کنید تا بستر زمین برای کاشت گل و گیاه آماده شود. در صورتی که به مرغوب نبودن خاک باغچه توجه نکنید، حتی در صورت کاشت بهترین گیاهان، باز هم به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسید و بعد از مدتی با پژمرده شدن گیاهان روبرو خواهید شد. از همین رو، می‌توانید از متخصصان حوزه کاشت گل و گیاه کمک بگیرید تا این افراد با بررسی جنس خاک و بیان نقاط قوت و ضعف، بهترین پیشنهادها را در خصوص انجام تغییرات و انتخاب گل و گیاه مناسب در اختیارتان قرار دهند.

  کاشتن چمن و گل بهترین بخش طراحی باغچه ویلا

  بعد از درست کردن زیرسازی فضا، باید به فکر کاشتن چمن باشید. البته احتمالا ابتدا سریعا به‌سراغ کاشت گیاهان زیبا و رنگارنگ می‌روید، اما چمن‌کاری در اولویت است. دقت داشته باشید که بذر چمن باید مرغوب و باکیفیت باشد، در صورتی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارید از گل‌فروشی‌ها کمک بگیرید.

  در صورتی که چمن‌کاری اولیه بدون هیچ نقصی انجام گیرد، گیاهان نیز بعد از کاشت رشد عالی خواهند داشت. برای چمن‌کاری بذرهای مختلفی در بازار وجود دارد، از این رو قبل از خرید بذر باید در خصوص کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

  بنابراین برای خرید بذر بهتر است سراغ یک فروشنده مطمئن بروید و از دانش او برای انتخاب بذر مناسب کمک بگیرید. معمولا افرادی که بخواهند کار خود را خیلی اصولی انجام دهند، ابتدا خاک را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، سپس متناسب با ارزیابی‌ها، بذر مناسب را به خریدار معرفی می‌کنند.

  استفاده از قلوه سنگ‌های زیبا یا بلوک‌های چوبی

  هنگام طراحی‌های مدرن برای باغچه، پارامترهای دیگری در کنار انتخاب گل و گیاهان در زیبایی و کارآمدی فضا تاثیرگذار هستند. برای مثال می‌توان با بلوک‌های چوبی یک مرزبندی عالی در باغچه ایجاد کرد. همچنین اگر از قلوه سنگ با رنگ‌های متفاوت کمک بگیرید، می‌توانید باغچه‌ای مدرن و شیک در حیاط ساختمان درست کنید.

  دقت داشته باشید که برای استفاده از بلوک‌های چوبی و قلوه سنگ‌ها لازم نیست از یک ساختار منظم پیروی کنید، البته چیدمان خطی یک ایده محسوب می‌شود، اما می‌توانید بلوک‌ها و قلوه سنگ‌ها را به‌طور نامنظم در باغچه قرار دهید.

  به‌کارگیری فواره و آب‌نما در حیاط ساختمان

  در طراحی باغچه حیاط ساختمان، یکی دیگر از مواردی که در زیباسازی فضا تاثیرگذار است، فواره و آبنما است. اگر باغچه‌ای که در حیاط دارید از مساحت خوبی برخوردار است، می‌توانید یک فواره یا آبنما را در مرکز یا یکی از اضلاع باغچه قرار دهید.

  البته قرار نیست، آب به‌طور دائم به گل و گیاهان پاشیده شود، از این رو باید حوضچه‌ای جداگانه طراحی شود تا آب در داخل آن جریان داشته باشد. همچنین بد نیست بدانید که طراحی فواره و آبنما، بیشتر برای طراحی باغچه ویلا کارآمد است و کمتر کسی در حیاط خانه‌های کوچک، به سمت نصب چنین المانی می‌رود.

  نورپردازی یکی دیگر از اصول طراحی باغچه ساختمان

  در طراحی‌های امروزی برای باغچه‌ها، استفاده از چراغ‌ها و نورپردازی‌های خاص بیشتر به‌چشم می‌خورد. برای مثال می‌توانید از چراغ‌های ردیفی در تمام بخش‌های محیط باغچه استفاده کنید و یک مسیر چراغانی در حیاط درست کنید. استفاده از نورپردازی‌های رنگی نیز در بخش‌های مختلف باغچه معمول است و فضای زیبایی را به‌وجود می‌آورد. در واقع با نورپردازی باغچه، فضایی زیبا و چشم‌نواز خواهید داشت و می‌توانید از طرح‌های مختلفی استفاده کنید.

  خاک باغچه را برا طراحی در نظر داشته باشید

  منبع مطلب : homtick.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید