این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  باغ گلها در اصفهان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  باغ گلها در اصفهان را از این سایت دریافت کنید.

  باغ گل های اصفهان کجاست

  باغ گل های اصفهان از جاهای دیدنی اصفهان است و شامل بيش از ۷۰۰ گونه گياهی متنوع می شود.

  باغ گل های اصفهان

  5

  prev next

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  ایران، استان اصفهان، اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتدای خيابان سلمان فارسی

  03132672059

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۲ تا ۳ ساعت

  مسیر یابی

  اصفهان بیش از همه با بناهای و آثار ارزشمند تاریخی خود شناخته می‌شود، جاذبه‌های کم‌نظیری مانند نقش جهان و پل خواجو که این شهر را به‌ یکی از بهترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده‌اند. با این همه در کنار آثار تاریخی مشهور، جاذبه‌های هیجان‌انگیز و آموزنده دیگری وجود دارد که برای هر گردشگری می‌تواند جذاب باشد. یکی از آن‌ها، باغ گل‌های اصفهان است، مجموعه کم‌نظیر از انواع گل‌ها و گیاهان. با کجارو همراه باشید و بیشتر درباره باغ گل‌های اصفهان بخوانید.

  هرآنچه بهتر است در بازدید از باغ گل‌های اصفهان بدانید:

  معرفی باغ گل‌های اصفهان

  باغ گل‌های اصفهان کجاست؟

  تاریخچه باغ گل‌های اصفهان

  دیدنی‌های باغ گل‌های اصفهان

  امکانات باغ گل‌های اصفهان

  بهترین زمان بازدید از باغ گل‌های اصفهان

  ساعات بازدید و بلیط باغ گل‌های اصفهان

  معرفی باغ گل‌های اصفهان

  در عصری كه رشد قارچ گونه صنايع آلاينده، محيط زيست انسان و موجودات زنده را به مخاطره انداخته است، آلودگی هوا منشا بسياری از بيماری‌های تنفسی، قلبی و عروق می‌شود و انسان زير چرخ‌دنده‌های ماشينيسم و توسعه صنعتی، لحظه‌های دردناک بيگانگی با طبيعت را تجربه می‌كند، مشاهده گل كه سمبل لطافت و نماد زيبايی است و قرارگیری در فضايی دلنشين و سبز، فطرت زيبادوستی انسان را بر می‌انگيزاند و موجبات تلطيف روح و روان آدمی را فراهم می‌كند.

  عکس از ایمنا (عکاس: رسول شجاعی) 

  در اين راستا و در اقدامی کم‌سابقه، شهرداری اصفهان دريچه‌ای به باغ اميد گشود و در زمينی به وسعت ۶۷۰۰۰ مترمربع در حاشيه زاينده رود، مجموعه زيبای باغ گل‌ها را به آلبوم جاهای دیدنی اصفهان افزود. از ويژگی‌های منحصربه‌فرد اين مجموعه، وجوه چندگانه تفريحی، آموزشی، فرهنگی و تحقيقاتی آن و ارائه گونه‌های گياهی متنوع است كه در كنار عناصر و سبک مختصات باغ‌های سنتی ايران، متبلور گرديده است.

  عکس از ایمنا (عکاس: رسول شجاعی) 

  در طراحی اين باغ اقليم خشک منطقه اصفهان مورد توجه قرار گرفته است و آب به‌صورت فواره‌هایی كوتاه جريان می‌يابد و سرانجام به بركه می‌ریزد. همچنين عناصر و مختصات فرهنگ معماری سنتی اصفهان در بناهای اين باغ تبلور عينی يافته است. با عنايت به فلسفه وجودی باغ مبنی بر ارائه انواع گل‌ها سازگار با شرايط آب‌و‌هوايی اصفهان، مجموعا درقسمت‌های مختلف باغ تعداد ۳۹۵ گونه گياهی كاشته شده است.

  عکس‌های گالری از باشگاه خبرنگاران جوان (عکاس: وحید مومن زاده)

  برای كاهش هزينه‌ كارگری و حداكثر استفاده از آب و همچنين ايجاد محيطی مرطوب، در این مجموعه از آبياری تحت فشار استفاده شده است و كليه سطوحی كه امكان آبياری بارانی در آن وجود دارد، تحت پوشش قرار گرفته است. برای تأمين نور مناسب و روشنايی باغ در شب نیز از پايه‌های بلند به‌همراه پروژكتور جهت نورپردازی به روش متمركز استفاده شده است. همچنين پايه‌های كوتاه با نور ملايم در مسيرهای حركت جای گرفته‌اند كه فضایی زيبا را در شب ايجاد می‌کند.

  باغ گل‌های اصفهان کجاست؟

  باغ گل‌های اصفهان در ميدان بزرگمهر، ابتدای خيابان سلمان فارسی قرار دارد. برای دسترسی به این مجموعه می‌توانید از خودروی شخصی یا وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به باغ گل‌ها ایستگاه متروی سی و سه پل است که البته از آن ایستگاه تا مقصد را باید با تاکسی طی کنید. ایستگاه اتوبوس پل بزرگهمر نیز در فاصله بسیار کمی از باغ گل‌ها قرار دارد و با استفاده از چند خط می‌توانید به آن برسید.

  موقعیت جغرافیایی باغ گل‌های اصفهان روی نقشه 

  تاریخچه باغ گل‌های اصفهان

  خوشبختانه در دهه‌های اخیر فضاهای سبز شهر اصفهان در پرتو برنامه‌ريزی‌ها و تلاش‌های شهرداری و سازمان پارک‌ها و فضاهای سبز گسترش يافته است؛ به‌گونه‌ای که سرانه فضای سبز اين شهر به‌ازای هر شهروند به مرز حدود ۱۳/۵ متر مربع رسيده است، رقمی كه در يک مقايسه اجمالی به حداقل استاندارد جهانی يعنی ۱۵ متر مربع نزديک شده است. اين فضاهای سبز كه از پارک های اصفهان به شمار می‌آید، مشتمل بر فضاهای دل‌انگيز حاشيه زاينده‌رود و پارک‌های محلی و كوهستانی و جنگلی است زيبايی، شادابی و پالايش نسبی هوای شهر اصفهان را باعث شده‌اند.

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  باغ گلها اصفهان

  باغ گلها اصفهان بهشت کوچکی در قلب نصف جهان است که هزاران گل و گیاه مختلف و زیبا را در خود جای داده است. اینجا درباره باغ گلها بیشتر بخوانید.

  ایرانگردی

  باغ گلها اصفهان | بهشت کوچکی در قلب نصف جهان

  نویسنده مائده محمدخانی به روز رسانی شده در 29 فروردین 1401

  0به اشتراک گذاری

  باغ گل ها اصفهان جاذبه‌ای کم‌نظیر و مجذوب‌کننده در شهر اصفهان است که به همت شهرداری این شهر در چند دهه اخیر ساخته شده است. بی‌دلیل نیست که عنوان «نصف جهان» را به اصفهان داده‌اند؛ چرا‌که در جای‌جای آن جاذبه‌های دیدنی بی‌نظیر و متنوعی وجود دارند. بسیاری استان اصفهان را به بنا‌ها، آثار تاریخی و بافت سنتی‌اش می‌شناسند؛ از‌این‌رو می‌توان گفت که این بوستان جاذبه‌ای منحصر‌به‌فرد در این شهر بوده که گردشگران بسیاری را شیفته خود کرده است. اگر از حضور در میان گل‌ها و گیاهان و فضایی بی‌نهایت زیبا، دل‌نشین و با‌طراوت لذت می‌برید، در این مطلب با مجله گردشگری ما همراه باشید تا با باغ گلها اصفهان که آوازه‌اش در ایران پیچیده است، آشنا شوید.

  باغ گلها اصفهان کجاست؟

  این مجموعه سرسبز و شور‌انگیز در میدان بزرگمهر اصفهان و در ابتدای خیابان سلمان فارسی واقع شده است. این باغ وسیع و حیرت‌انگیز در مرکز شهر اصفهان و در نزدیکی زاینده‌رود بوده و به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که در شهر دارد، دسترسی به آن بسیار راحت است؛ از‌این‌رو شما می‌توانید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و شخصی به‌راحتی به این بوستان زیبا در اصفهان دسترسی پیدا کنید.

  باغ گل ها اصفهان | بهشتی وسیع و زیبا در قلب اصفهان 

  @=img=@#=img=#

  بوستان گل‌های اصفهان را می‌توان بهشتی وسیع و زیبا در قلب شهر صنعتی اصفهان دانست. در چنین زمانه‌ای که فضای شهری روز‌به‌روز با طبیعت بیگانه‌تر می‌شود و شمایل بی‌روحی به خود می‌گیرد، بدون شک وجود محیطی سر‌سبز و مملوء‌ از انواع گل و گیاه، موجب شادی و تلطیف روح و روان انسان امروزی می‌شود. شهرداری اصفهان نیز با هدف ایجاد فضایی سبز و دل‌نشین و البته افزایش تعداد جاهای دیدنی اصفهان، در زمینی به وسعت ۶۷ هزار متر‌مربع باغی وسیع و چشم‌نواز ایجاد کرد. به جرأت می‌توان گفت که این باغ با بیش از ۳۰۰ گونه گیاهی مختلف، روحی تازه به اصفهان بخشیده است.

  @=img=@#=img=#

  در طراحی و ساخت باغ گلها اصفهان و بناهای آن از فرهنگ معماری سنتی این شهر الهام گرفته شده است؛ از‌این‌رو این باغ دارای بافت ارزشمند و چشم‌نوازی است. در این بوستان خوش نقش‌و‌نگار اصفهان تا حد ممکن سیستم آبیاری تحت فشار به کار گرفته شده است تا استفاده از آب و نیروی انسانی برای آبیاری بخش‌های مختلف این باغ وسیع، به حداقل برسد. شاید تصور کنید که تماشای گل‌ها و گیاهان این مجموعه در شب لطفی ندارد؛ ولی باید بگوییم که این باغ به زیبایی نور‌پردازی شده و بخش‌های مختلف آن را در هنگام شب نیز تماشایی کرده است.

  فضای محوطه گلزار شور‌انگیز اصفهان

  @=img=@#=img=#

  در باغ گل‌ها اصفهان چندین گذرگاه اصلی و فرعی به‌منظور تردد بازدید‌کنندگان در بخش‌های مختلف وجود دارند که همگی سنگ‌فرش شده و حدود ۵ هزار متر‌مربع از فضای باغ را به خود اختصاص داده‌اند. در مسیر گذرگاه‌ها نیز آبنما‌هایی چشم‌نواز وجود دارند که زیبایی و طراوت فضای باغ را دو‌چندان کرده‌اند. لازم به ذکر است آبی که در تمامی آبنماها و فواره‌های این باغ استفاده می‌شوند، به‌صورت چرخشی جریان دارد.

  تاریخچه باغ گلها اصفهان | تلاش بی‌سابقه شهرداری در‌خصوص گسترش فضای سبز

  @=img=@#=img=#

  شهرداری و سازمان پارک‌ها و فضاهای سبز اصفهان در دهه‌های اخیر تلاش بی‌سابقه‌ای در‌خصوص گسترش فضا‌ی سبز در این شهر کرده‌اند. باغ گل ها اصفهان نیز از‌ جمله طرح‌های مهمی بود که در‌خصوص گسترش فضای سبز در شهر اصفهان، ارائه و اجرا شد. پروژه ساخت این باغ توسط شهرداری اصفهان در دهه ۷۰ پایان یافته و به بهره‌برداری رسید و تا کنون نیز با استقبال و محبوبیت بسیاری مواجه شده است.

  بخش‌های مختلف باغ گل ها اصفهان | مجموعه‌ای از زیبایی‌های نا‌متناهی

  در بوستان سرسبز گل و گیاهان اصفهان بخش‌های مختلفی وجود دارند که هر‌یک از آن‌ها زیبایی و ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه برخی از بخش‌های محبوب این باغ وسیع را معرفی کرده‌ایم.

  بخش مرکزی باغ همراه با فرش گل ایرانی

  @=img=@#=img=#

  در بخش مرکزی این باغ در زمینی به مساحت ۱۸۶۰ متر‌مربع، گل‌های کوچک‌ و بزرگ به رنگ‌های مختلف با الهام از نقوش فرش‌های دستباف ایرانی، به‌گونه‌ای در کنار هم کاشته شده‌اند تا نمای کلی آن‌ها شبیه به نقش فرش ایرانی باشد. این بخش که فرش گل ایرانی نام‌گذاری شده است، جلوه‌ای خیره‌کننده به این باغ بخشیده است.

  باغ صخره‌ای

  در بخشی از باغ گلها اصفهان در زمینی به وسعت ۲۵۰۰ متر‌مربع صخره‌هایی به ارتفاع ۳ متر ایجاد شده است. در این بخش که به باغ صخره‌ای معروف است، ۲۵۰ گونه از گیاهان صخره‌ای کاشته شده است.

  آبنما و آبشار مصنوعی باغ گل ها اصفهان 

  در بخش شرقی این بوستان آبشاری مصنوعی با استفاده از انواع سنگ‌های رودخانه‌ای ساخته شده است. ارتفاع این آبشار ۴ متر بوده و وجود آن فضای بسیار لطیف و دل‌نشینی در این باغ ایجاد کرده است.

  بركه

  @=img=@#=img=#

  در ضلع جنوب‌شرقی باغ گل ها اصفهان برکه‌ای به مساحت ۳۵۰۰ متر‌مربع ایجاد شده است. در این برکه انواع گیاهان آبزی همچون نیلوفر آبی پرورش داده می‌شوند. علاوه‌بر وجود گونه‌های مختلف گیاهی، انعکاس تصویر درختان در آب برکه و ریزش آبشار در آن، باعث زیبایی وصف‌نا‌پذیر این بخش از این بوستان شده است.

  سالن آمفی تئاتر رو‌باز

  در ضلع شرقی باغ گلها اصفهان سالن آمفی تئاتر رو‌بازی با ظرفیت ۲۵۰ نفر وجود دارد. از این سالن برای برگزاری جشن‌ها، مراسم‌های سخنرانی، نمایشگاه‌های مختلف و… استفاده می‌شود. ویژگی خاص این سالن آمفی تئاتر این است که از تنه درختان ساخته شده تا بافت طبیعی فضای باغ به‌خوبی حفظ شود.

  منبع مطلب : blog.rahbal.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید