این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بافت پتو با قلاب

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بافت پتو با قلاب را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش بافت پتو با قلاب با دو روش متفاوت

  در این متن ایده های آسان و دلچسبی از بافت پتو با قلاب آموزش داده شده است، امیدواریم مورد توجه شما عزیزان هنرمند و هنردوست واقع شده باشد.

  آموزش بافت پتو با قلاب با دو روش متفاوت

  محدثه خاکشور ۲ بهمن ۱۳۹۹ ۰

  آرگا آموزش بافت پتو با قلاب را به دو روش مفید و آسان را در این مطلب انتخاب و به رشته ی تحریر در آورده است، شما کدبانوهای خوش سلیقه و هنرمند می توانید به راحتی آن را در خانه؛ با کمترین هزینه و کمترین زمان تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

  قلاب بافی یکی از هنرهای واقعا قابل توجه و رواج یافته می باشد که در دکوراسیون منزل نیز جایگاه ویژه ای دارند، شاید تجربه قلاب بافی را به صورت جدی تاکنون نداشته اید اما به این هنر علاقه مند هستید، برای شروع آموزش بافت پتو با قلاب را در این مطلب قرار داده ایم.

  هنر قلاب بافی از صنایع دستی رودوزی می باشد که تاریخچه طولانی و ارزشمندی را در ایران کهن دارد، و تا حالا نیز اهمیت خود را حفظ کرده است، به طوری که امروزه انواع بافتنی های تهیه شده با قلاب را می توان در دکوراسیون منازل مشاهده نمود، که البته در کنار زیباسازی کاربردی بوده و نقش مهمی را بر عهده دارد.

  در دوران تحصیلات به طور مختصر با یک سری بافت های ساده آشنا شده اید، اما قلاب بافی فقط به همان کاردستی ها خلاصه نمی شود و گستره وسیعی را در بر می گیرد، انواع وسایل تزیینی بافت شده، پادری ها، رومیزی ها، گل های تزیینی بافتنی، کوسن، کیف بافتنی، جا کلیدی، زیر لیوانی، عروسک های بافتنی و … از جمله ی این گستره می باشند، البته باید اضافه کرد که قلاب بافی علاوه بر حضور در دکوراسیون و وسایل کاربردی منزل در زمینه پوشاک نیز حضور ویژه ای دارد، انواع بلوز قلاب بافی زنانه و دخترانه، لباس مجلسی قلاب بافی، شال سه گوش قلاب بافی، سارافون قلاب بافی، و موتیف قلاب بافی، و ….. نمونه هایی از این حضور پر رنگ می باشند. در این مطلب آموزش بافت پتو با قلاب را آموزش داده ایم.

  قلاب بافی سه روش دارا می باشد: قلاب بافی ساده، قلاب بافی برجسته، قلاب بافی معرق که البته قلاب بافی معرق از توجه بیشتری برخوردار بوده و بیشتر مورد توجه و استفاده قرار می گیرد، اما با قلاب بافی ساده هم می توانید آثار زیبا و بینظیری را خلق کرده و مورد استفاده قرار دهید.

  آموزش بافت پتو با قلاب به شکلی زیبا با دو روش

  روش اول

  در اولین مرحله ۵ زنجیره زده و به یکدیگر وصل کنید تا شکل دایره بگیرد.

  ردیف بعدی درون دایره ای که ایحاد نموده اید، ابتدا ۴ عدد زنجیره و سپس یک پایه بلند بزنید، مجددا یک زنجیره و یک پایه بلند بزنید، شما باید ۱۱ پایه بلند زده باشید.

  در ردیف بعدی داخل زنجیره های ردیف قبلی؛ بافت بزنید، به این صورت ۳ زنجیره زده بالا آمده و یک پایه بلند داخل زنجیره ی قبلی بزنید، مجددا یک زنجیره زده و ۲ پایه بلند داخل زنجیره ی ردیف قبلی تا آخر، به طوری که دایره کامل گردد، در نهایت باید ۲۴ پایه بلند داشته باشید.

  در ردیف بعدی یعنی ردیف سوم بافت، مانند ردیف قبلی ۳ زنجیره زده بالا آمده و ۱ پایه بلند بزنید، دوباره ۱ زنجیره و ۳ پایه بلند داخل زنجیره ی ردیف قبلی بزنید و به همین ترتیب ادامه دهید تا دایره این ردیف نز تمام شود.

  ردیف پایانی را نیز ۳ زنجیره و ۱ پایه بلند دوبل به زنجیره ی ردیف قبلی و مجددا ۲ پایه بلند دوبل داخل زنجیره ی ردیف قبلی بزنید.

  موتیف شما آماده است، به این ترتیب می توانید هر تعدادی که می خواهید موتیف تهیه کرده و به یکدیگر وصل کنید تا پتوی زیبای شما آماده شود.

   نکته

  ابتدای ردیف (رج ) را باید به طور کلی با ۳ زنجیره آغاز کنید.

  در چهار گوشه موتیف باید میان ۲ پایه بلند تنها ۲ زنجیره بزنید ولی سایر بافت ها ۱ زنجیره میان ۲ پایه بلند زده شود.

  می توانید برای اینکه پتوی شما در ابتدای کار به جای ۵ زنجیره، ۱۰ زنجیره بزنید تا پتوی شما بزرگ تر شود، همچنین در انتخاب رنگ ها توجه لازم را داشته باشید، چنانچه این پتو را با ابعاد کمتر برای نوزاد خود می خواهید، می توانید از رنگ های روشن و شاد مانند صورتی، سفید، زرد و … بهره ببرید، اما هنگامی که تصمیم دارید این پتو را برای خود و یا فرد بزرگسال دیگری ببافید، موضوع تغییر می کنید در این صورت رنگ های آبی تیره، خاکستری، قهوه ای، بنفش، بژ و … بهره ببرید.

  روش دوم

  ابتدا و در اولین مرحله برای شروع کار باید ۶ زنجیره به شکل حلقه در بیاورید، درون حلقه ۳ پایه بلند و ۲ زنجیره بزنید، یعنی ۱۲ پایه بلند دارید که میان هر ۳ پایه ۲ زنجیره زده اید.

  ۳۰۰ عدد از این گل های بافته شده نیاز دارید، گل ها را به وسیله ی قلاب به یکدیگر متصل کنید، در کنج هر یک از این گلها ۲ پایه کوتاه زده و ۴ زنجیره میان آنها بزنید.

  پس از اینکه گل ها را به یکدیگر وصل کردید، ردیف هایی بدست می آید که برای اتصال هر یک از آنها به هم ۴ پایه بلند و ۱ پایه کوتاه زده و به ردیف کناری وصل کنید.(باید ۱۲ گل در پهنای پتو و ۲۵ گل در طول پتو باشد،)

  منبع مطلب : arga-mag.com

  آموزش بافت پتو با قلاب و کاموا و آشنایی با مدل های متنوع پتو بافتنی

  آموزش بافت پتو با قلاب را به صورت مرحله به مرحله ببینید و با کمک این آموزش بافتنی کامل به راحتی اقدام به بافتن پتو بافتنی های زیبا نمایید

  آموزش بافت پتو با قلاب و کاموا و آشنایی با مدل های متنوع پتو بافتنی

  0

  By منصوره رمضان زاده on دسامبر 13, 2020 ·

  آموزش بافتنی,بافتنی

  یکی از انواع بافتنی های جذاب و کاربردی بافت پتو می باشد که می توان آن را با استفاده از رنگ های مختلف کاموا در طرح های مختلفی درست کرد و مورد استفاده قرار داد. بسیاری از بانوانی که در این هنر سررشته و مهارت دارند می توانند با یادگیری آموزش هایی که در این زمینه وجود دارد از آن ها ایده گرفته و مدل های زیبا و منحصر به فردی از انواع پتو را برای خود و خانواده خود ببافند. از این رو تصمیم داریم در این مطلب شما عزیزان را با نحوه بافت پتو با قلاب و دست به روشی بسیار ساده آشنا کنیم.

  آموزش بافت پتو با قلاب و دست

  بافتنی هنری لذت بخش و دوست داشتنی بوده که خیلی راحت می توان با استفاده از آن بافتنی های زیبایی را به صورت کاربردی و تزیینی درست کرد. این هنر بسیار مفید و سرگرم کننده بوده که از جمله انواع پرکاربرد آن می توان به بافت کلاه، بافت لباس، بافت شال گردن، بافت اشارپ و انواع السه بافتنی اشاره نمود. اما علاوه بر این موارد می توان اقدام به بافت پتو، رومیزی و… نمود که در منزل می توان مورد استفاده قرار داد.

  بافتنی در واقع یک هنر دستی جذاب و ارزشمند است که علاوه بر کارآمد بودن فواید بسیار زیادی از جمله تقویت مهارت های حرکتی، کاهش استرس و افسردگی، جلوگیری از آرتروز و … را شامل می شود. با نزدیک شدن فصل سرما بسیاری از بانوان تمایل دارند در اوقات فراغت خود به انجام بافتنی بپردازند و انواع مختلف بافتنی را ببافند. برای این دسته از عزیزان امروز آموزش متنوعی را در زمینه بافت پتو با قلاب در نظر گرفته ایم که مطمئنا تماشای آن برای شما عزیزان نیز جذاب خواهد بود.

  بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به این هنر جذاب علاقه مندید و مهارت لازم را در این زمینه دارید پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب همراه ما بوده و با آموزش یک نمونه پتو بافتنی بسیار زیبا که به شرح مراحل بافت آن پرداخته ایم آشنا شوید.

  مراحل درست کردن پتو با استفاده از قلاب

  در مرحله اول ابتدا ۵ عدد زنجیره بزنید.

  آن را ادامه دهید تا به صورت گرد درآید.

  در رج بعدی داخل دایره ای که ایجاد کردید در ابتدا ۴ عدد زنجیره بزنید و پس از آن یک پایه بلند بافته و مجددا یک زنجیره و یک پایه بلند ببافید. در واقع باید حدود ۱۱ عدد پایه بلند ایجاد نمایید.

  در رج بعدی باید داخل زنجیره هایی که در رج پایین ایجاد کردید بافت را انجام دهید. سپس ۳ زنجیره بزنید و به سمت بالا حرکت کرده و داخل زنجیره رج پایین یک پایه بلند ببافید. مجددا یک زنجیره بزنید و بعد داخل زنجیره رج پایین دو عدد پایه بلند ایجاد نمایید. به این صورت که دو تا پایه بلند و یک زنجیره ایجاد نمایید.

  بدین ترتیب ادامه دهید تا تعداد پایه های بلند به ۲۴ عدد برسد و بعد آن ها را دو تا دو تا داخل زنجیره رج پایین قرار دهید.

  رج بعدی را نیز دقیقا شبیه رج قبلی انجام داده با این اختلاف که داخل زنجیره رج پایین باید ۳ پایه بلند و یک زنجیره بزنید. به این صورت که ابتدا ۳ پایه بلند و بعد یک زنجیره باید ببافید و این عمل را به همین شکل تکرار نمایید. این کار را تا جایی ادامه دهید که یک دایره کامل تشکیل شود.

  این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه رج را با ۳ زنجیره شروع نمایید. در رج پایانی نیز مجددا ۳ عدد زنجیره و یک پایه بلند دوبل ایجاد نمایید و بعد دو زنجیره و سپس دو پایه بلند و مجددا یک زنجیره ایجاد نمایید.

  به این صورت که دو عدد پایه بلند دوبل بافته و بعد یک زنجیره، مجددا دو عدد پایه بلند دوبل داخل زنجیره رج پایین ایجاد نمایید. همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که در ۴ گوشه کار در میان دو پایه بلند تنها باید دو زنجیره بزنید. باقی مانده بافت ها باید به این صورت باشد که یک زنجیره بین دو تا پایه بلند ایجاد نمایید.

  به این شکل موتیف شما آماده خواهد شد.

  به هر تعدادی که تمایل دارید موتیف ببافید و بعد در انتها آن ها را به یکدیگر متصل نمایید.

  منبع مطلب : www.honardarkhane.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید