این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بانک اسپرم ایران

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بانک اسپرم ایران را از این سایت دریافت کنید.

  بانک اسپرم

  بانک اسپرم

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  بانک اسپرم موسسه یا سازمانی است که اقدام به جمع آوری و نگهداری اسپرم انسان از اهداکنندگان نموده و آن را در اختیار زنانی که به هر دلیل برای بارداری نیاز به آن دارد، قرار می‌دهد. به این اسپرم اسپرم اهدایی و به فرایند انتقال آن به رحم یک زن لقاح مصنوعی گفته می‌شود. از نظر پزشکی تفاوتی میان بارداری از طریق اسپرم اهدایی و بارداری طبیعی که از انتقال اسپرم شریک جنسی به رحم زن یا مقاربت جنسی ایجاد می‌شود، وجود ندارد. برخی از بانکهای اسپرم به منظور فراهم آوردن امکان بارداری برای زنان مجرد یا زنان لزبین تأسیس شده‌اند.

  در بریتانیا[ویرایش]

  بریتانیا در اوت ۲۰۱۴ از راه‌اندازی بانک ملی اسپرم در این کشور خبر داد. انتظار می‌رود که زنان مجرد و زوج‌های زن همجنس‌گرا بیش از دیگران از خدمات این بانک ملی اسپرم بهره‌مند شوند. این بانک اسپرم در کلینیک ویژه زنان در شهر بیرمنگام مستقر شده‌است. تمامی متقاضیان اعم از بیمه‌شدگان خصوصی و دولتی و نیز "تمامی قومیت‌ها در بریتانیا، زوج‌های همجنس‌گرا و نیز زنان مجرد" می‌توانند از خدمات این بانک اسپرم بهره ببرند. استفاده از خدمات این بانک ۳۷۰ یورو (نزدیک به ۳۰۰ پوند) هزینه دارد.[۱]

  منابع[ویرایش]

  ویکی‌پدیای انگلیسی

  ↑ بریتانیا نخستین بانک ملی اسپرم در جهان را راه‌اندازی می‌کند دویچه‌وله فارسی

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  اهداء جنین لقاح مصنوعی

  رده‌ها: انبار زیستیپزشکی باروریسرمازیست‌شناسی

  منبع : fa.wikipedia.org

  اهدای اسپرم

  اهدای اسپرم نوعی روش درمان ناباروری مردان است که در آن فرد اهدا کننده اسپرم، مایع منی حاوی اسپرم را با هدف کمک به زوجینی که مشکل ناباروری با علت مردانه دارند، اهدا می کند. در روند اهدا باید به نکاتی حتما توجه شود به این صورت که

  اهدای اسپرم

  اهدای اسپرم روشی است که در آن فرد اهدا کننده، مایع منی که حاوی اسپرم های آزاد شده در هنگام انزال است را برای کمک به ایجاد بارداری و انجام لقاح به زوج نابارور دیگری اهدا می کند. به نمونه اسپرمی که فرد اهدا کننده اسپرم تهیه می کند نیز اصطلاحا "اسپرم اهدایی" گفته می شود.

  گیرندگان اسپرم اهدایی معمولا زوجینی هستند که علت ناباروری شان مربوط به مرد می باشد. در واقع اهدای اسپرم یکی از روش های درمان ناباروری مردان محسوب می شود و برای درمان ناباروری مردانه حاصل از اسپرم صفر (آزواسپرمی) و یا مواردی که دارای اسپرم های با شکل غیرطبیعی هستند، کاربرد دارد. اهدای اسپرم نوعی روش درمانی کمک باروری به نام باروری شخص ثالث است زیرا اهدای اسپرم، تحقق بارداری را برای زن دیگری امکان پذیر می سازد،

  فرد اهدا کننده اسپرم، نمونه اسپرم را به بانک اسپرم یا مراکز ناباروری تحویل می دهد و در اکثر بانک های اسپرم و یا مراکز ناباروری، مشخصات فرد اهدا کننده اسپرم به صورت ناشناس و محرمانه باقی می ماند.

  فرد اهدا کننده اسپرم از نظر قانونی پدر بیولوژیکی کودکی خواهد بود که توسط اسپرم اهدایی او به دنیا آمده است، اما این فرد پدر قانونی کودک نیست و باید از تمام مسائل قانونی، احساسی و روان شناختی اهدای اسپرم طی جلسات مشاوره آگاه گردد. همچنین فرد اهدا کننده اسپرم باید حتما از نظر شرایط پزشکی به طور کامل بررسی شود و کلیه تست های عفونی، بررسی های ژنتیکی و غربالگری، پیش از فرایند اهدا انجام گردد و سلامت کامل فرد توسط مرکز باروری و پزشک متخصص تایید شود.

  علت اهدای اسپرم 

  اهدای اسپرم معمولا برای کمک به زنی که شریک مرد ندارد و یا زوجینی که مشکل نایاروری مردانه دارند و بیشتر جهت درمان ناباروری مردان، انجام می گردد و بیشتر در موارد زیر کاربرد دارد :

  زمانی که هیچ کدام از روش های درمان ناباروری مردان نتیجه بخش نبوده اند.

  هنگامی که مرد نمونه اسپرم دارد اما اسپرم ها مرده یا نا کارآمد می باشند و یا درمان اسپرم صفر در مرد موفقیت آمیز نبوده است.

  و یا در مواردی که مرد اسپرم زنده دارد اما به علت ابتلا به یک بیماری ژنتیکی و یا اختلال کروموزومی خاص، زوج تصمیم می گیرند تا مانع از انتقال بیماری به فرزند خود شوند.

  در ازای هر بار اهدای مایع منی به بانک اسپرم مبلغی به فرد اهدا کننده اسپرم پرداخت می گردد، اما این مبلغ معمولا ناچیز است و صرفا جهت جبران وقت و هزینه های انجام شده می باشد چراکه هدف اصلی اهدای اسپرم کمک به زوجین ناباروری می باشد که در تلاش برای فرزند دار شدن هستند و پول انگیزه اصلی اهدای اسپرم نمی باشد.

  خطرات و عوارض اهدای اسپرم

  در روش اهدای اسپرم خطری سلامت فرد را تهدید نمی کند.

  آمادگی ذهنی و روحی برای اهدای اسپرم

  اگر شما تصمیم دارید که اهدای اسپرم انجام دهید بهتر تمام جوانب امر را در نظر بگیرید و به تاثیرات طولانی مدت تصمیمتان آگاهی کامل داشته باشید. در صورتی که می خواهید به صورت ناشناس اهدای اسپرم را انجام دهید، بهتر است به موارد بسیاری فکر کنید. مواردی مانند: داشتن آمادگی لازم برای پدر بیولوژیکی بودن کودک یا کودکانی که ممکن است هرگز آن ها را ملاقات نکنید، داشتن آگاهی به این موضوع که اگر کودک بیولوژیکی شما روزی تصمیم بگیرد با شما ملاقات کند چه می کنید، تصمیم گیری برای اینکه آیا در مورد اهدای اسپرم با خانواده فعلی یا آینده خود صحبت خواهید کرد یا نه.

  همچنین در صورتی که قصد اهدای اسپرم به شخص یا اشخاصی که می شناسید را دارید، باید حتما وکیلی برای مشخص کردن حقوق قانونی و تعهدات مالی تان داشته باشید.

  غربالگری پیش از اهدای اسپرم

  طبق توصیه سازمان غذا و دارو قبل از انجام اهدای اسپرم، انجام غربالگری برای بیماری های عفونی و بررسی کلیه خطرات احتمالی برای فرد اهدا کننده اسپرم ضروری است.

  انجمن پزشکی باروری آمریكا انجام ارزیابی های زیر را به اهدا كنندگان اسپرم توصیه می کند:

  سن: اغلب بانک های اسپرم بازه سنی بین 18تا 39 سال را برای اهدا کنندگان اسپرم در نظر می گیرند. و البته این محدوده‌ سنی در مراکز مختلف، متفاوت است.

  آزمایشات عمومی: این آزمایشات شامل نمونه گیری خون و ادرار برای بررسی بیماری های عفونی مانند HIV خواهد بود. اگر شما به صورت منظم اسپرم اهدا می کنید لازم است که هر شش ماه یک بار آزمیشات لازم را انجام دهید و حتما هرگونه تغییر در وضعیت سلامتی تان را به بانک اسپرم گزارش دهید.

  آزمایش آنالیز اسپرم : جهت اهدای اسپرم لازم است حتما چندین نمونه اسپرم تهیه گردد و ضروری است پیش از هر بار نمونه گیری حداقل 48 تا 72 ساعت از داشتن انزال چه از طریق رابطه جنسی و چه از طریق استمناء خودداری گردد. سپس نمونه های به دست آمده طی آزمایش آنالیز اسپرم یا اسپرموگرام از نظر کمیت، کیفیت و حرکت اسپرم بررسی خواهند شد.

  مراحل اهدای اسپرم

  -ابتدا در صورتی که کلیه تست های و ارزیابی های فرد اهدا کننده اسپرم با موفقیت انجام شد، فرد جهت درمان و یا مشاوره ارجاع داده خواهد شد و پس از انجام غربالگری های لازم، ضروری است تا فرم رضایت نامه توسط فرد تکمیل گردد و ضمن آن متعهد شود که هیچ گونه بیماری جنسی یا ژنتیکی ندارد و همچنین تعهد دهد که با کودکی که توسط اسپرم اهدایی او متولد می شود، تماسی نداشته باشد.

  -سپس باید نمونه اسپرم از فرد تهیه گردد. قبل از اهدای اسپرم، ضروری است که حداقل 2 تا 3 روز، از داشتن انزال (چه از طریق رابطه جنسی و چه با استمناء) خودداری گردد.

  -اهدای اسپرم معمولاً در بانک اسپرم و از طریق استمناء در یک اتاق خصوصی انجام می گردد و نمونه اسپرم در یک ظرف استریل ریخته می شود.

  در صورتی که اسپرم های فرد اهدا کننده دارای کیفیت مطابق با استاندارد ها باشند، فرد مورد نظر به عنوان اهدا کننده اسپرم انتخاب می شود. لازم به ذکر است که اغلب بانک های اسپرم، از تعداد محدودی از اسپرم های یک فرد اهدا کننده استفاده می کنند اما با این حال شرایط در مراکز مختلف متفاوت است.

  منبع : mom.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید