این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بدون پاسپورت میشه رفت کربلا

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بدون پاسپورت میشه رفت کربلا را از این سایت دریافت کنید.

  آیا بدون پاسپورت میشه به کربلا رفت

  مشمولین خدمت سربازی می توانند جهت کسب اطلاع از آیا بدون پاسپورت میشه به کربلا رفت و ..... این مقاله را مطالعه کنند و اطلاعات بیشتر کسب کنند

  آیا بدون پاسپورت میشه به کربلا رفت

  همراهان عزیز و همیشه همراه ما در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه آیا بدون پاسپورت میشه به کربلا رفت مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم.با فرا رسیدن ماه محرم بسیاری از عاشقان حسینی شور سفر به کربلا را نه تنها در دهه اول محرم، بلکه در پیاده‌روی باشکوه اربعین حسینی دارند و برای این سفر نورانی لحظه‌شماری می‌کنند. که در ادامه می خواهیم در مورد اینکه برای رفتن به کربلا پاسپورت لازم است یا خیر جزئیاتی را برایتان شرح دهیم . با ما همراه باشید. در صورت مواجه با هر گونه سوال در این قسمت با همکاران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشند.شما عزیزی که به دنبال کسب اطلاعات در این مورد هستند می توانند با مطالعه مقاله ما پاسخ سوالات خود را دریافت کنند و همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع بیشتر در مورد جزئیات این خبر از طریق تماس با شماره های درج شده در زیر با مشاوران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشید تا راهنمایی های و تجربیات کامل خود را در اختیارتان قرار دهند.

  آیا بدون پاسپورت میشه به کربلا رفـت

  متقاضیان عزیز در نظر داشته باشید که هیچ زائری بدون داشتن گذرنامه و ویزا نمی‌تواند از مرزها خارج شود. دبیر ستاد مرکزی اربعین به لزوم ایجاد هماهنگی در اعزام زائران اربعین به عراق اشاره کرد و همچنین یکی از موضوعاتی که در تفاهم‌نامه اربعین متذکر شده است، داشتن گذرنامه برای تمامی زائران است به طوری که تمامی زائران اربعین حسینی باید گذرنامه و ویزای عراق داشته باشند و علاوه بر این، گذرنامه زائران حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.با بیان اینکه هیچ زائری بدون داشتن گذرنامه و ویزا نمی‌تواند از مرزها خارج شود،در نظر داشته باشید که در صورتی که تخلفی صورت گیرد، دولت عراق جرایم سنگین و مجازات‌های سختی را در نظر گرفته است، بنابراین به زائران توصیه می‌کنیم که به این قوانین احترام بگذارند تا مشکلی در پیاده‌روی اربعین ایجاد نشود.

  مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور با اشاره به اینکه طرف عراقی باید همکاری لازم را با پلیس گذرنامه و مرزبانی داشته باشد، در این تفاهم نامه همکاری طرف عراقی در مرزها را داریم تا مسیر زائران روان شود و ترافیک کاهش یابد. همچنین دولت عراق اعلام آمادگی کرده تا اجازه ورود کامیون‌های خدمات‌رسان و خودروهای پشتیبانی را داده و روند خدمت‌رسانی را تسهیل کند. دفتر صدور روادید اربعین در کشور راه‌اندازی می‌شود

  با بیان اینکه ۱۶ دفتر صدور روادید در کشور پیش‌بینی شده است، بر اساس توافق‌نامه با عراق، مقرر شد تا ۱۲ دفتر صدور روادید به صورت ثابت و ۴ دفتر موقت صدور روادید در نقاط مختلف کشور به نسبت جمعیت و جغرافیا راه‌اندازی شود. ما همچنین نیازمندی‌های خود را به سفارت اعلام کرده‌ایم که در کدام استان‌ها این دفاتر مستقر شوند. با اشاره به اینکه ما برنامه‌های عملیاتی خود را برای اربعین آغاز کرده‌‌ایم، خاطر نشان کرد: زائران و حتی شرکت‌های کارگزار ما در عراق در چارچوب سامانه سماح باید ثبت‌نام کنند تا با ساماندهی مناسبی زائران به پیاده‌روی اربعین مشرف شوند.

  افزایش دستگاه‌های امنیتی در مرز ایران و عراق برای سهولت تردد زائران. با بیان اینکه موضوع مرزهای ایران و عراق در اربعین حسینی نیز یکی دیگر از مباحثی بود که مورد توجه قرار داشت، ایران و عراق برای برقراری مرزهای زمینی، هوایی و دریایی در ایام اربعین به توافق رسیده‌اند و طرف عراقی نیز آمادگی خود را برای خدمت‌رسانی اعلام کرده است.

  مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور با اشاره به حضور زائران کشورهای همسایه در ایران برای سفر به عراق در ایام اربعین،  درباره زائران کشورهای همسایه که از خاک ایران به عراق مشرف می‌شوند نیز مقرر شد دولت عراق همکاری لازم را داشته باشند تا ما ضمن پذیرایی و استقبال از آن‌ها، کشور عراق نیز تسهیلات مورد نیاز را تأمین کند.دبیر ستاد مرکزی اربعین در ادامه به اهمیت مرزها برای تردد زائران کشورمان اشاره کرد ما چند مرز زمینی در ایام اربعین برای تردد زائران حسینی داریم که به منظور جلوگیری از تخلفات و ایجاد امنیت بیشتر مقرر شد علاوه بر ایران، دولت عراق نیز دستگاه‌های امنیتی و حتی گیت‌هایی در مرزها قرار دهند تا علاوه بر امنیتی، تردد زائران نیز سهولت یابد.

  تسهیلات رفاهی مناسبی در مرز ایران و عراق ارائه می‌شود به این صورت که از همکاری دولت عراق برای ارائه تسهیلات رفاهی در مرزها خبر داد امکانات زیرساختی نیز طرف عراقی همکاری‌های لازم را خواهد داشت. همچنین امکاناتی برای پذیرایی از زائران به اندازه نیاز از سوی ایران و عراق در مرزها تأمین می‌شود و آمادگی برای خدمات حمل و نقل، بهداشتی و درمانی نیز از سوی دو کشور مورد توافق قرار گرفته است. با بیان اینکه دولت عراق به منظور ایجاد نظم، امنیت و انتظامات برای زائران تدارک خوبی دیده است، امسال نسبت به سال‌های گذشته تدابیر امنیتی و رفاهی بیشتری دیده شده است که امیدواریم تمامی زائران حسینی در سلامت بوده و بتوانند به راحتی به زیارت بپردازند.

  زائران به قوانین عراق احترام بگذارند

  با اشاره به اقدامات برای رعایت قوانین عراق می توانیم بگوییم لازم است در حوزه فرهنگی و رعایت قوانین و مقررات عراق، اطلاعات رسانی صحیحی شود که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بوده که به قوانین و فرهنگ عراق باید احترام گذاشت. افتخار آنها میزبانی از زائران حسینی است و ما نیز از این امر استقبال می‌کنیم که امیدواریم امسال همچون سال گذشته هیچ‌کسی خارج از چارچوب قوانین یعنی بدون داشتن بیمه، ویزا و گذرنامه از مرزها عبور نکند و حق ورود به این کشور را ندارد. یکی دیگر از مقررات عدم حمل مواد مخدر است که دولت عراق در صورت برزو تخلفات برخورد شدیدی با متخلفان خواهد کرد. با بیان اینکه طرف عراقی پذیرفته تا در بحث زیرساخت شرکت‌های وزارت ارتباطات هماهنگی صورت گیرد و خط های تلفن همراه ایرانی در ایام اربعین به خوبی آنتن داشته باشد، در حوزه رسانه‌ای نیز موضوعاتی مطرح شد که دولت عراق آمادگی خود را برای همکاری با رسانه ملی و مطبوعات به منظور پوشش خبری و رسانه‌ای و همچنین انعکاس حماسه میلیونی زائران حسینی در اربعین اعلام کرد.دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به همکاری کشور عراق با بانک مرکزی برای ارائه خدمات پرداخت الکترونیکی،  بانک مرکزی باید مقدمات ارائه خدمات پرداخت الکترونیکی به زائران اربعین را فراهم کند. همچنین درباره حوادث غیرمترقبه مثل تصادف و فوت زائران مباحثی مطرح و دولت عراق موظف شد تا علاوه به ملزم بودن به اراده خدمات درمانی، اجازه ورود بخش درمانی کشورمان را نیز دهد. در ادامه به مرزهای ایران و عراق برای تردد زائران اربعین اشاره کرد و همچنین در نظر داشته باشید مرز شلمچه و چزابه و مهران مرزهای مهم و اصلی هستند. همچنین مرز خسروی نیز در صورت آمادگی کشور عراق بازگشایی می‌شود. علاوه بر این، مرز سومار نیز به عنوان مرز احتیاط پیش‌بینی شده است که در صورت ترافیک و ازدحام جمعیت، زائران بتوانند از این مرز به کشور عراق مشرف بروند.

  منبع مطلب : s-moshaver.com

  زائران اربعین بدون گذرنامه معتبر به مرز‌های خروجی مراجعه نکنند

  رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان قزوین از زائران اربعین خواست بدون گذرنامه معتبر، به هیچ وجه به مرز‌های خروجی کشور مراجعه نکنند.

  کد خبر: ۳۵۴۴۵۲۲

  تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵

  قزوین » اجتماعی

  زائران اربعین بدون گذرنامه معتبر به مرز‌های خروجی مراجعه نکنند

  رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان قزوین از زائران اربعین خواست بدون گذرنامه معتبر، به هیچ وجه به مرز‌های خروجی کشور مراجعه نکنند.

  به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، سرهنگ رضوانی، رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان قزوین

  در گفتگو با بخش خبری ۲۰ گفت: افرادی که گذرنامه هایشان تا ۶ ماه هم اعتبار داشته باشد، می‌توانند به کشور عراق سفر کنند و منعی برای خروج از کشور ندارند.

  وی افزود: مشمولان نظام وظیفه یا کسانی که دارای معافیت تحصیلی هستند می‌توانند به سایت epolice.ir مراجعه کرده و بدون ضمانت و فقط یک بار برای اعزام به کشور عراق و زیارت اربعین اقدام کنند.

  رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان قزوین خاطرنشان کرد: در استان قزوین ۱۶ دفتر پلیس +۱۰ فعال است که ۹ دفتر در شهرستان قزوین و ۷ دفتر در شهرستان‌های تابعه استان وجود دارد که روزانه به طور میانگین هزار و ۳۰۰ نفر را برای صدور گذرنامه جدید پذیرش می‌کنند.

  وی افزود: پلیس با تمام تجهیزاتی که در اختیار دارد، برای صدور گذرنامه زائران اربعین تلاش می‌کند.

  سرهنگ رضوانی تصریح کرد: در حال حاضر کسانی که گذرنامه شان فاقد اعتبار است، به هیچ وجه نمی‌توانند از مرز ایران و عراق خارج شوند و به زائران اربعین توصیه می‌کنیم بدون داشتن گذرنامه معتبر، به مرز‌های خروجی مراجعه نکنند.

  This is a modal window.

  The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported.

  کد ویدیو دانلود فیلم اصلی کپی لینک

  https://www.iribnews.ir/00Es5i

  خبرهای مرتبط

  ثبت نام ۲۵ هزار نفر از استان قزوین در سامانه سماح

  چند خبر کوتاه از مناطق مختلف استان قزوین در بیست و سوم مرداد

  قدردانی امام جمعه قزوین از برگزاری باشکوه عزاداری دهه اول محرم

  چند خبر کوتاه از استان قزوین در بیستم مرداد

  ثبت نام بیش از ۲۰ هزار نفر برای پیاده روی اربعین حسینی

  بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی استان قزوین

  ثبت نام در سامانه سماح، به منزله دریافت روادید اربعین است

  ثبت نام در سامانه سماح، لازمه سفر زائران اربعین

  اخبار کوتاه هشتم مرداد استان قزوین

  محرم ۱۴۰۱ در قاب شبکه قزوین

  بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی گزارش خطا عضویت در خبرنامه نظرات بینندگان

  منبع مطلب : www.iribnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 ماه قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید