این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  برای سرماخوردگی چی خوبه

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای سرماخوردگی چی خوبه را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین درمان سرماخوردگی

  بهترین درمان سرماخوردگی چه چیزی می‌تواند باشد؟ پنی‌سیلین، کلداستاپ یا عنبرنسارا؟ در این مقاله خیلی چیزها در مورد سرماخوردگی یاد می‌گیرید. مهم‌ترین نکته اما این...

  بهترین درمان سرماخوردگی

  ۰۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۹ کد : ۷۰۲۹ اخبار

  تعداد بازدید:۶۲۱۵۱۹

  بهترین درمان سرماخوردگی چه چیزی می‌تواند باشد؟ پنی‌سیلین، کلداستاپ یا عنبرنسارا؟ در این مقاله خیلی چیزها در مورد سرماخوردگی یاد می‌گیرید. مهم‌ترین نکته اما این خواهد بود که چطور مثل یک حرفه‌ای از خودتان در مقابل سرماخوردگی محفاظت کنید. فرق این بیماری را با آنفلوانزا بفهمید و بدانید در جنگ با بیماری خودتان و دیگران چطور دست به کار شوید.

  سرماخوردگی چه علایمی دارد ؟

  ما بیماری‌های متنوعی را با سرماخوردگی اشتباه می‌گیریم. البته حق هم داریم چون علایم این بیماری‌ها ممکن است بسیار به هم شبیه باشد و حتا پزشک هم در تشخیصشان اشتباه کند. شایع‌ترین علامت یک سرماخوردگی ساده یا همان common cold درگیری بینی و حلق به صورت عطسه، سرفه، آبریزش، سوزش گلو و گرفتگی بینی است. خب پس چه تفاوتی بین سرماخوردگی و حساسیت وجود دارد؟ اگر مبتلا به حساسیت و به خصوص حساسیت فصلی باشید ممکن است بارها شروع سرماخوردگی را با عود حساسیت‌تان اشتباه گرفته باشید. نکته تستی این‌که ابتلا به سرماخوردگی با کسالت و بدن درد و مریض احوالی بیشتری همراه است. در عوض عطسه و آبریزش در حساسیت شدیدتر است. درد بدن، تب، لرز و علایم گوارشی هم در سرماخوردگی وجود دارند اما شدید بودن هر کدام از این علایم به نفع این است که مبتلا به آنفلوانزا شده‌اید.

  تفاوت سرماخوردگی و آنفلوانزا چیست ؟

  سرماخوردگی و آنفلوانزا علایم بسیار مشترکی دارند. اما ابتلا به تب و لرز شدید و علایم گوارشی مثل اسهال و استفراغ بیشتر به نفع ابتلا به آنفلوانزا است. سرماخوردگی ساده در بزرگسالان هیچ‌وقت باعث تب شدید نمی‌شود.

  تشخیص گلو درد ویروسی از باکتریایی

  گلودرد چرکی بیماری است که ممکن است با سرماخوردگی اشتباه شود. تب و درد گلو و ضغف و بیحالی از علایم مشترک بین این دو بیماری است. در گلودرد چرکی تقریبا هیچ وقت عطسه و آبریزش وجود ندارد. پس حتا چند عطسه ناقابل احتمال ابتلا به این بیماری را کم می‌کند. درمان گلودرد چرکی بسته به نظر پزشک آمپول پنی‌سیلین و یا آنتی بیوتیک خوراکی جایگزین آن با تجویز پزشک است. خبر خوب این‌که اگر عطسه و آبریزش دارید زدن آمپول پنی‌سیلین هیچ کمکی به شما در بهتر شدن نمی‌کند.

  عوارض سرماخوردگی سینوزیت

  هم در کودکان و هم در بزرگسالان سرماخوردگی به دنبال درمان نشدن و بهبود می‌تواند تبدیل باعث التهاب حاد سینوس ها یا همان سینوزیت شود. در اغلب موارد سینوزیت نیاز به درمان آنتی بیوتیکی خوراکی دارد.

  عفونت گوش میانی

  عفونت حاد گوش میانی وقتی اتفاق می‌افتد که ویروس یا باکتری به فضای پشتی گوش نفوذ کنند. این عفونت در بسیاری از موارد به دنبال یک سرماخوردگی ساده اتفاق می‌افتد. درد گوش و تب از علایم عفونت گوش است. این بیماری توسط پزشک و بعد از معاینه گوش تشخیص داده می‌شود. ممکن است نیاز به درمان آنتی‎‌بیوتیکی باشد که با صلاحدید پزشک تجویز خواهد شد.

  آسم

  در افرادی که مستعد یا مبتلا به آسم هستند سرماخوردگی می‌تواند شروع کننده و محرک یک حمله آسم باشد.

  بهترین درمان سرماخوردگی چیست ؟

  دلمان نمی‌خواست اینطور باشد اما بهترین درمان سرماخوردگی صبر است. هیچ دارویی اثر ثابت شده بر کاهش طول مدت این بیماری را نداشته است. درمان اصلی سرماخوردگی که برای شما توسط پزشک تجویز می‌شود بر پایه درمان علامت‌های شماست. مثلا اگر درد آزارنده‌ترین علامت باشد پزشک برای شما داروی ضد درد تجویز خواهد کرد. یا برای درمان عطسه داروی مناسب ضد عطسه کارساز است. تقریبا برای تمام علائم سرماخوردگی داروی جداگانه‌ای وجود دارد. بعضی از داروها هم  قرص همه کاره سرماخوردگی هستند. به غیر از قرص و داروهای شیمیایی چند مورد دیگر که تاثیر ثابت‌شده‌ای در بهبود علایم و کاهش طول درمان تاثیر دارند به شرح ذیل هستند:

  اکیناسه (سرخارگل) ، اکی فورت، یا اکی هرب‏ ، شربت اکیناسه زردبند

  یک داروی گیاهی که سیستم دفاعی را قوی می‌کند. مصرف این دارو به خصوص در زمانی که احساس می‌کنید ممکن است سرما بخورید بهترین تاثیر را دارد. این دارو در ایران توسط شرکت‌های دارویی گیاهی مثل گل دارو تولید می‌شود. اکی فورت هم نوع شربت این داروی گیاهی است. مصرف این دارو به صورت یک یا دو قرص با هر وعده غذایی است. البته باید از مصرف طولانی مدت آن خودداری کنید. مصرف این داروی گیاهی در زنان باردار یا مادران شیرده و دوران شیردهی هم توصیه نمی‌شود.

  مصرف زیاد مایعات، بهترین درمان سرماخوردگی

  تا جایی که می‌توانید مایعات گرم بنوشید. یکی از بهترین مایعات چای کم رنگ یا دمنوش آویشن است. البته چیزی که بیشترین اهمیت را دارد دریافت آب است. با مصرف مایعات بیشتر حال عمومی بهتری خواهید داشت. مصرف بیشتر مایعات باعث می‌شود که ترشحات موجود در حلق و بینی شما روان‌تر شده و راحت‌تر تخلیه شوند. این که تزریق سرم در مواقع سرماخوردگی به شما حال بهتری می‌دهد دقیقا به همین دلیل است. البته پیشنهاد ما این است که تا جای ممکن و به خصوص وقتی که حالت تهوع و استفراغ ندارید به جای تزریق سرم مایعات بنوشید.

  سوپ مرغ و سبزیجات

  سوپ مرغ و سبزیجات یک ترکیب جادویی از مایعات، ویتامین‌های موجود در سبزیجات، پروتئین موجود در مرغ و بسته به کسی که آن را طبخ کرده، عشق است. بدن در مواقع ابتلا به سرماخوردگی برای ترمیم سیستم ایمنی و دفاعی به پروتئین و ویتامین‌ها نیاز دارد. این موارد در مرغ و سبزیجات سوپ مرغ وجود دارند. بهتر است سبزیجات را بیش از حد نپزید تا ویتامین‌های موجود در این سبزیجات سالم بمانند. بعضی افراد اعتقاد به اضافه کردن فلفل زیاد به این سوپ دارند و فکر می‌کنند اضافه کردن ادویه و فلفل به بازکردن گرفتگی‌های مجاری تنفسی کمک خواهد کرد. ما انتخاب را بر عهده خودتان می‌گذاریم.

  استراحت

  بدن شما در طی سرماخوردگی تحت فشار قرار می‌گیرد و نیاز به ترمیم و دفاع دارد. هرگونه فعالیت بیش از حد و ورزش سنگین بهبود شما را به تعویق می‌اندازد. یک تا دو روز استراحت نه تنها به شما کمک خواهد کرد بلکه همکاران و همکلاسی‎‌های شما هم از خطر ابتلا به سرماخوردگی در امان خواهند بود.

  بدترین درمان سرماخوردگی چیست

  کورتون به شکل دگزامتازون ( دگزا ) یا هر شکل دیگری بدترین درمان ممکن سرماخوردگی است. این دارو برای کاهش التهاب تجویز می‌شود و البته موثر هم هست. نکته‌ای که باید بدانید این است که حالتان یک یا دو روز زودتر خوب می‌شود، اما علایم سرماخوردگی خیلی دیرتر به طور کامل از بدنتان حذف می‌شوند. اگر اشتباهی به جای سرماحوردگی مبتلا به آنفلوآنزا شده باشید عارضه کورتون می‌تواند عفونت شدید ریه و مرگ باشد. عارضه‌های دیگر کورتون بالا رفتن قند خون و پوکی استخوان و ضعیف شدن سیستم ایمنی هستند.

  منبع : arakmu.ac.ir

  5 درمان خانگی سرماخوردگی،برای سرماخوردگی چی خوبه؟

  برای سرما خوردگی چی بخوریم زود خوب بشیم؟ انواع را های درمان طب سنتی سرما خوردگی؟"در سرماخوردگی بهتر است کدام دمنوش ها نوشیده شود؟

  فهرست مطالب

  انواع درمان خانگی سرما خوردگی

  در این مقاله به معرفی ۵ خوراکی کمک کننده به درمان طب سنتی سرماخوردگی به سادگی قابل تهیه و استفاده است می پردازیم. توجه داشته باشید افراط در طب سنتی همانند درمان مدرن باعث ایجاد عوارض گاها جبران ناپذیر خواهد بود. پس قبل از خوددرمانی با پزشک متخصص طب سنتی  مشورت کنید.

  طب سنتی، نوعی از پزشکی جایگزین است. منظور از پزشکی جایگزین (انگلیسی: Alternative medicine) یا درمان جایگزین، طب جایگزین یا طب مکمل، کلیهٔ روش‌های درمانی است که در حیطهٔ پزشکی رسمی (مدرن) قرار نگرفته یا اثربخشی آن‌ها اثبات نشده، رد شده، غیرقابل اثبات یا زیان بخش است.

  انسان در درازای تاریخ شیوه‌های گوناگونی برای درمان و بهداشت به‌کار برده‌است؛ از پزشکی سنتی تا هومیوپاتی، گیاه‌درمانی، سنگ‌درمانی، آب‌درمانی، فرادرمانی، انرژی‌درمانی، پزشکی کهن ایرانی (اوستا، ابوعلی سینا، ابوریحان بیرونی)، مصری و چینی و پزشکی سلولی. درمان‌های جایگزین مشخصا روشهایی هستند که مورد تأیید دانش پزشکی قرار ندارند.

  آن بخش‌هایی از روش‌های سنتی که قابلیت اثبات علمی دارند، پیشتر به عنوان طب مدرن یا دانش پزشکی شناخته می‌شوند و عنوان درمان جایگزین ندارد.

  طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی طب سنتی مجموعه‌ای است از دانسته‌ها، مهارت‌ها و اعمال که بر پایه نظریه‌ها، باورها و تجربه‌های بومی فرهنگ‌های مختلف است، خواه که قابل شرح باشد یا نباشد، که در بهداشت و نیز پیشگیری، تشخیص، بهبود و مداوای بیماری‌های جسمی و ذهنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  علائم مخاطی سرماخوردگی

  ترشح مخاط

  احساس فشار و سنگینی سینوس

  آبریزش بینی گرفتگی بینی عدم احساس بو یا مزه عطسه ترشح پشت حلق

  علائم سرماخوردگی در سر

  جمع شدن اشک در چشم سر درد سوزش گلو سرفه

  احساس درد هنگام قورت دادن آب دهان

  علائم سرماخوردگی در بدن چیست؟

  خستگی مفرط سرما کوفتگی بدن تب با درجه پایین

  ناراحتی در قفسه سینه

  سختی به هنگام تنفس عمیق

  برای درمان خانگی سرماخوردگی چه چیزهایی بخوریم؟

  برای شناخت سریع علائم و تشخیص بیماری بهتر است هر چه سریعتر با مشاهده اولین علائم با پزشک مشورت کنیم . روش های خانگی زیادی برای درمان سرماخوردگی وجود دارد اما ممکن است با بیماری های زمینه ای که داریم تداخل داشته باشند یا حتی بدنمان به آن آلرژی داشته باشد برای اطمینان استفاده از درمان های خانگی بهتر است با متخصص طب سنتی مشورت بگیریم.

  چه چیزی برای سرماخوردگی خوب است؟

  یکی از سوالات پر تکراری که در مواقع ابتلا به سرما خوردگی برای اکثر ما پیش می‌آید این است که برای سرماخوردگی چی بخوریم؟ برای درمان خانگی سرماخوردگی و سرفه چه کنیم؟ درمان خانگی سرماخوردگی و تب‌ و لزر چیست؟

  در ادامه چند نمونه از دمنوش و غذا هایی که به شما در جهت بهبود وضعیت جسمی شما کمک می‌کنند، با یکدیگر مرور می‌کنیم.

  بیشتر بدانید  آنفولانزا در کودکان | علت، پیشگیری و درمان

  چای سبز

  چای سبز در خیلی از موارد طب سنتی کاربرد دارد. پلی فنول ها و فلاونوئیدهای موجود در چای سبز، به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند و با مبارزه با عفونت ، قدرت بیشتری به شما می دهند.

  هچنین چای سبز مانع از ابتلا به سرماخوردگی و یا آنفولانزا می شود. ویتامین C موجود در چای سبز به شما در درمان آنفولانزا و سرماخوردگی کمک می کند.

   نخود و نخودچی

  نخود که جزء خانواده حبوبات محسوب می شود دارای املاح، ویتامین و پروتئین های متعددی از جمله نشاسته، کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، روغن گیاهی، مس و ویتامین هایی مانند ویتامین A،B۱، B۲ است. بنابراین نخود دارای اسیدآمینه های مختلف، ویتامین ها و مواد معدنی بسیار مفیدی است.

  در نخود مواد بسیار مفیدى از جمله ویتامین‏C و فایبر و کلروفیل یافت مى‏شود و این دانه را در ردیف دانه‏هاى بسیار شفابخش درمانى قرار مى‏دهد. در نیم پیمانه نخود پخته در حدود ۴ گرم فایبر وجود دارد. نخود براى کاهش علامت‏ها و ناراحتى‏هاى سرماخوردگى بسیار مؤثر است. براى اینکه مواد مفید نخود در جریان پختن از بین نرود نباید آن را در غرقاب پخت زیرا مواد آن در حرارت زیاد آب شسته و خارج مى‏شود.و همچنین میتوان از نخودچی ساده یا نخودچی با طعم های طبیعی مثل دارچین و زنجبیل استفاده کرد.

   سوپ مرغ

  سوپ مرغ دارای خواص غیر التهابی است و حرکت موکوس ها را بطور موقتی تسریع می کند. درنتیجه منجر به تسکین احتقاق(گرفتگی بینی ) و کاهش زمان تماس ویروس با پوشش داخلی بینی می شود.

  سوپ مرغ به عنوان یکی از بهترین غذاها در درمان سرماخوردگی بزرگسالان و کودکان شناخته شده است و شهرت آن واقعا تایید شده است. در واقع برخی مواد تشکیل دهنده آن با تاثیر بر عملکرد سلول های سیستم ایمنی می توانند علائم بیماری راتسکین دهند. گرمای غذا هنگام میل کردن به مجراهای تنفسی می رسد و مخاط ها را حل می کند. تحقیق جالبی در این باره نشان می دهد که اگر سوپ با آب گرم پخته شود این تاثیر محسوس تر خواهد بود.

  همچنین از فواید بی شمار سبزیجات موجود در این غذا نیز نباید غافل شد. به خاطر داشته باشید خواص سوپ خانگی به هیچ وجه با پودرهای آماده که حاوی مقادیر بالای مواد شیمیایی، نگهدارنده و نمک است قابل مقایسه نیست.

  بیشتر بدانید  بیماری سینه پهلو یا ذات الریه | علائم، راه‌های درمان و پیشگیری

  طرز تهیه سوپ مرغ

  برای تهیه آب مرغ، ۲ عدد از هویج و ۲ عدد از کرفس ها را بشویید و خرد کنید. آن ها را به همراه پیاز، برگ بو ها، دانه های فلفل، یک نوک انگشت نمک و تکه های مرغ در قابلمه ای بریزید. قابلمه را پر از آب کنید تا روی همه مواد را بپوشاند. آن را بجوشانید. حرارت را کم کرده و بگذارید مواد برای ۱ ساعت قل بزند. در میان پخت چندین بار، مواد سفید جمع شده روی سطح آب را بردارید و دور بریزید.

  ۲۰ دقیقه قبل از اینکه آب مرغ آماده شود، مواد سوپ را آماده کنید. هویج های باقیمانده رابشویید و پوست بگیرید، کرفس ها را هم بشویید. هر دوی مواد را به ابعاد نیم سانتی متری خرد کنید.

  منبع : www.paziresh24.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید