این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بن کامه در مختار

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بن کامه در مختار را از این سایت دریافت کنید.

  عبدالله بن کامل شاکری

  عبدالله بن کامل شاکری

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای دیدن سریالی در رابطه با او مختار نامه را ببینید.

  عبدالله شاکری

  عبدالله بن کامل شاکری

  نام بومی عبدالله بن کامل شاکری

  زادهٔ ۶۲۰ میلادی بصره

  درگذشت مارس ۶۸۷ میلادی (۶۷ سال)

  کوفه

  شناخته‌شده برای شهربانی کوفه

  عبدالله بن کامل شاکری(۲۰ - ۶۷ قمری) از فرماندهان نامدار سپاه مختار ثقفی و قاتل برخی از سپاهیان عمر بن سعد از جمله خولی بن یزید اصبحی و زید بن رقاد جنبی بود.

  زندگی‌نامه[ویرایش]

  او در ابتدا یک شتر چران در حومه شهر کوفه بود که در سال ۶۰ هجری با مختار آشنا شد و با او برای انتقام از قاتلین حسین بن علی همراه شد. بن کامل در نبرد عین الورده در سپاه توابین بود سپس دوباره به قیام مختار پیوست و شهردار کوفه شد او از مورد اعتماد ترین سرداران مختار بود که تا آخر به او وفادار ماند بعد از آن به همراه کیسان ابوعمره و احمر بن شمیط مامور مقابله با حمله زبیریان شد. بن کامل در اولین نبرد ضربه سنگینی به سپاه زبیری زد و پیروز از میدان بیرون آمد. با دسیسه مهلب بن ابی‌صفره سردار سپاه مصئب بین لشکر مختار اختلاف افتاد و کیان ایرانی و یارانش که در جنگ سواره مهارت داشتند به دستور بن شمیت پیاده به جنگ رفتند بن کامل شاکری که با او رفاقت نزدیکی داشت به کمک او رفت هر دو بعد از کشتن تعداد زیادی از ارتش زبیری کشته شدند. کشته شدن کسانی همچون بن کامل شاکری و کیان ایرانی باعث ضعف روحیه لشکریان مختار شد و حکومت را در آستانه نابودی قرار داد و دو ماه بعد با تسلیم شدن لشکریان به آل زبیر مختار در ۶۷ سالگی به قتل رسید.[۱] [۲] [۳] [۴] [۵]

  منابع[ویرایش]

  ↑ سرنوشت شوم قاتلین حسین خبرگزاری تسنیم

  ↑ چگونگی شهادت مختار ثقفی خبرگزاری فارس

  ↑ مصئب با زنان مختار چه کرد تابناک

  ↑ بن طفیل آخرین ضربه زننده به عباس بن علی خبرگزاری دانشجو

  ↑ ماجرای کشف مزار مختار فردا نیوز

  رده: عرب‌های سده ۷ (میلادی)

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  بازیگر نقش «بن کامل» در سریال مختار

  بن کامل از یاران و دوستان قدیمی «مختار» است که به همراه «کیان ایرانی» (با بازی رضا رویگری) بعد از خانواده‌اش از همه به مختار نزدیک‌ترند.

  شناسه خبر: ۹۹۴۴۸۹ ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۴۶ ۰ A

  خانه | فرهنگ و هنر ايسنا منبع:

  بازیگر نقش «بن کامل» در سریال مختار

  بن کامل از یاران و دوستان قدیمی «مختار» است که به همراه «کیان ایرانی» (با بازی رضا رویگری) بعد از خانواده‌اش از همه به مختار نزدیک‌ترند.

  عنایت‌الله شفیعی که ایفای نقش بن کامل در سریال تاریخی « مختارنامه » را بازی کرد از تعاریف، نوشته‌ها و تحلیل داوود میرباقری از تاریخ به عنوان تنها منبع خود برای بازی در این سریال یاد کرد.

  این بازیگردر پاسخ به این پرسش که نقش وی در این سریال چقدر برگرفته از تاریخ وتا چه اندازه تخیلی است؟ اظهار کرد: سریال «مختارنامه» مولف دارد و مولفش هم آقای میرباقری است. زحمت تحقیق ومطالعه درباره کل کار را ایشان کشیده‌اند، من به عنوان هنرپیشه‌ای که بازی در سریال «مختارنامه» را پذیرفته‌ام تنها منبع‌ام آقای میرباقری بوده است.

  بازیگر نقش " بن شمیت" در مختارنامه

  چه کسی قرار بود نقش مختار را به جای فریبرز عرب نیا بازی کند؟/ تصاویر

  بازیگر نقش " بن شمیت" در مختارنامه چه کسی قرار بود نقش مختار را به جای فریبرز عرب نیا بازی کند؟/ تصاویر چه کسی نقش بن کامل را بازی می کند؟

  وی که در سریال «مختارنامه» نقش «بن کامل عرب» را بازی می‌کند، خاطرنشان کرد: آقای میرباقری این شخصیت را برایم توضیح داده است؛ «بن کامل» شخصیتی مستندگونه است که وجه دراماتیک آن بیشتر است.

  این بازیگر درباره نقش خود در سریال « مختارنامه» اضافه کرد: بن کامل از یاران و دوستان قدیمی «مختار» است که به همراه «کیان ایرانی» (با بازی رضا رویگری) بعد از خانواده‌اش از همه به مختار نزدیک‌ترند. هنگامی که مختار تصمیم می‌گیرد که برای انتقام خون دلیران کربلا نبرد کند، کیان ایرانی را به دنبال بن کامل می‌فرستد. آنها با کمک هم در قیام مختار شرکت می‌کنند، اما یک قسمت مانده به پایان سریال، «کیان» و«بن کامل» هر دو به شهادت می‌رسند.

  عنایت‌الله شفیعی، خاطرنشان کرد: کمیت نقش «بن کامل عرب» چندان در سریال مختارنامه بالا نیست، ولی به لحاظ کیفی در سطح خوبی قرار دارد.

  سریال مختارنامه همان طور که از نامش بر می‌آید، بیشتر به شخصیت «مختار» می‌پردازد، اما در کنار مختار آدم‌هایی هستند که حول محور او کار می‌کنند.

  این بازیگر درباره موقعیت‌های دیگری که در خلال کارهای تاریخی برای بازیگران پیش می‌آید، تصریح کرد‌: ترجیح می‌دهم به طور همزمان بازی در دو کار را نپذیرم. چرا که کمی سخت است. بازیگر در دو کار جداگانه از یک شخصیت به شخصیت دیگر بپرد.

  البته ممکن است مجبور شویم در یک مجموعه با بازی‌سازی یا تحول در نقش، چند شخصیت را ایفا کنیم.اما بازی همزمان در دو کار باعث می‌شود که بازیگر نتواند حق مطلب را ادا کند.

  این کار مشابه آن است که کارگردانی بخواهد همزمان با ساخت یک اثر نقش محوری را هم باز می‌کند.

  عنایت‌الله شفیعی متذکر شد: دوست ندارم با این ظاهر و موی و ریش بلند در سریال دیگری ظاهر شوم. اما برای بازیگر حرفه‌ای اتفاق می‌افتد که برای بازی در کار دیگر به سراغش بیایند. در چنین شرایطی ممکن است با هماهنگ کردن با پروژه اصلی، بازیگر نقشی کوتاه را بپذیرد که اصلا ربطی به نقش دیگرش نداشته باشد.

  وی یادآور شد: به هنگام بازی در سریال مختارنامه بازی در سریال جابرن‌حیان به کارگردانی آقای افشار به من پیشنهاد شد واز آن جا که تنها باید در یک قسمت به عنوان آهنگر به ایفای نقش می‌پرداختم، آن را با هماهنگی آقای میرباقری پذیرفتم. ضمن این که در سریال جابربن‌حیان با گریم وشخصیتی متفاوت از آن چه در مختارنامه خواهید دید، مقابل دوربین ظاهر شده‌ام.

  عنایت‌الله شفیعی در عین حال گفت: بازیگر معمولا باید فرم و گریمی را که برایش در یک سریال انتخاب می‌شود، حفظ کند و در جای دیگری ظاهر نشود. حیف است که برای سریالی همانند مختارنامه تا این حد هزینه شود و گریم بازیگران با حضور در کار دیگری لو برود.

  این بازیگر در پاسخ به این پرسش که آیا سریالی همانند «مختارنامه» بازیگران خود را به حدی تامین می‌کند که احتیاج به حضور در کار دیگری نداشته باشند گفت: روزی که به این حرفه آمدم با بزرگانی چون مرحوم پرویز اعظمی و هوشنگ سارنگ آشنا شدم که هر دو از فقر مردند. ما برای پولدار شدن به این کار وارد نشدیم بلکه حضور در تئاتر برایمان یک عشق بود و به هیچ عاشقی پول نمی‌دهند. البته اخیرا رقمهایی بالا برای بازی در فیلم‌ها و سریال‌ها باب شد که مقطعی است و بازیگرانی که این کارها را می‌پذیرند، حتما به آینده خود و خانواده‌شان فکر می‌کنند. اما من حتی این مساله را هم در نظر نمی‌گیرم.

  کلمات کلیدی:

  مختار سریال مختارنامه عنایت الله شفیعی بن کامل

  منبع مطلب : www.afkarnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید