این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بهترین تانک دنیا

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بهترین تانک دنیا را از این سایت دریافت کنید.

  ده تانک برتر جهان

  ده تانک برتر جهان شایدبرای همه شما  این سئوال پیش بیاید که بهترین تانک  های جهان چه تانک های هستند.در لیست زیر به ده تانک برتر جهان پرداخته شده است که از دید گاه سایت نظامی  military-today رده بندی شده است. بسیاری از این تانک ها هرگز میدان نبرد را به خود ندیده اند و …

  برترین هاتانک

  ده تانک برتر جهان

  ده تانک برتر جهان ده تانک برتر جهان

  ده تانک برتر جهان

  شایدبرای همه شما  این سئوال پیش بیاید که بهترین تانک  های جهان چه تانک های هستند.در لیست زیر به ده تانک برتر جهان پرداخته شده است که از دید گاه سایت نظامی  military-today رده بندی شده است. بسیاری از این تانک ها هرگز میدان نبرد را به خود ندیده اند و تنها از نظر فاکتور های چون سلاح، زره، قدرت تحرک و سامانه های اتش رده بندی شده اند. شایان به ذکر است در این لیست  تانک های  اورده شده که مراحل تکامل را گذرانده و همکنون در  خط تولید و در خدمت هستند. ولی قبل از اغاز بررسی این ده تانک به موارد زیر توجه کنید

  مهمات خرج گود: به مهمات  گفته میشود که بر اثر  انفجار مواد منفجره درون کلاهک و تبدیل کردن یک تکه فلز مخروطی  شکل  در درون کلاهک  به مواد مذاب  و پرتاب کردن   ان بر اثر فشار موج انفجار به طرف زره تانک گفته میشود. در این روش مواد مذاب با سرعت صوت به زره برخورد کرده ،ان را  سوراخ و وارد تانک میشوند(اگر اینقدر  قدرت نفوذ داشته باشند که بتوانند تمام زره تانک را بشکافد )این نوع مهمات بر روی تمامی موشک ها  ضد تانک و راکتها استفاده میشود اگرچه برخی گلوله های توپ نیز  دارای  چنین  کلاهکی هستند

  مهمات انرژی جنبشی :مهماتی دارت شکل بدون مواد منفجره از جنس فلز سخت مانند  فولاد ، تنگستن و یا و اورانیوم  که با سرعت بیش از سه و یا چهار برابر سرعت  صوت و یا بیشتر شلیک شده به بدنه تانک برخورد کرده  و در درون زره تانک نفوذ میکند

  در طول مقاله وقتی گفته میشود یک تانک زرهش توان مقابله با  کلاهک خرج  گودی با توان نفوذ مثلا 1000 م م  و یا زره تانک توان مقابله  با مهمات انرژ ی جنبشی با توان نفوذ 600 م م را دارد  یعنی شما برای نابود این تانک نیاز به خرج گودی  با توان نفوذ  در بیش از 1000 م م و مهمات انرژی جنبشی با توان بیش از 600 م م زره را دارید

  سامانه دید حرارتی پانورماتیک: سامانه ای اپتیک برای فرمانده با توان چرخش مستقل از برجک با توان پوشش ۳۶۰ درجه

  شماره 1

  لئوپارد 2 ای 7 ساخت المان

  لئوپارد 2 ای 7 المانی  که در واقع نسخه ارتقا یافته لوپارد  2 ای 6 است شامل  زره و الکترونیک  ارتقا یافته است .این بسته ارتقا در سال 2010 برای لئوپارد ای6برای ارتقا  در جنگ شهری پیشنهاد شد و در سال 2014 اولین دسته این مدل تحویل ارتش المان شد. اولین نسخه  های لئوپار 2 در سال 1979 وارد خدمت شد  و از یک موتور 1000 اسب  بخاری و توپ 120 م م استاندارد ناتو بهره می برد.

  نسخه لئوپارد 2 ای 7 که در جایگاه برتری تانک ام بی تی جهان قرار دارد دارای یک زره منفعل  با پوشش 360 درجه برای مقابله با کلاهک های خرج گود مانند موشک ها و راکت های ضد تانک است. از روبروی  برجک  در بخش های مختلف  زره  دارای  مقاومت  1200 تا 2100  م م در برابر خرج گود است (برای  نمونه موشک کورنت روسی تنها  نفوذ 1300 م م دارد) و 760  تا 1200   م م در برابر مهمات  انرژی جنبشی شلیک شونده از تانک را دارد  که عملا در این بخشی از زره هیچ مهماتی توان نفوذ ندارد. زره مژولار بوده و به راحتی طی چند دقیقه  تعویض می شود .این نسخه دارای  موتور 1500 اسب بخاری مشابه نسخه ای 6 است و همچنین از توپ لوله بلند ال 55  دوباره مشابه نسخه قبلی استفاده میکند. لئوپارد ای 7 دارای  یک مسلسل کنترل شونده از درون  تانک به کمک سامانه دید پانورماتیک فررمانده است  که برای نبرد شهری طراحی شده.تانک دارای دوربین دید حرارتی  جلو و عقب برای راننده است  و فرمانده و توپچی  نیز دارای  سامانه دید حرارتی جدیدی هستند . دارای  42  گلوله 120 م م  است و از یک تیغه بلدیزر برای باز کردن راه بهره میبرد

  لئوپارد 2 ای 7 شماره 2

  بلک پانتر کا 2 ساخته کره جنوبی

  بلک پانتر در  دهه گذشته در کره جنوبی تنها با کمک فناوری های بومی  توسعه یافت و در سال 2014 وارد خدمت شد.بلک پانتر  دارای  هر دو نوع زره کامپوزین ماجولار برای مقابله با مهمات انرژی  جنبشی و همچنین   زره واکنش  دهند برای مقابله با حملات موشکی و راکتی است  و از توپ ال 55 المانی  مشابه نسخه نصب شده روی تانک لئوپارد ای 6 و ای 7 بهره می برد.سامانه اتش بومی تانک اجازه  اتش موثر  تا برد ده کیلومتری را میدهد  و سامانه اتش اجازه اتش خودکار به هدف بدون دخالت انسان  را میدهد(در  واقع تنها روی مانیتور توپ چی هدف را برای  سامانه اتش مشخص کرده ما بقی کار خودش انجام میشود)

  دارای  دوربین دید حرارتی  پانورماتیک برای فرمانده  است و از سامانه ناوبری  جی پی اس  بهره برده است. تانک دارای  موتور 1500 اسب بخاری دیزل است ولی کره در حال  توسعه یک نسخه توربین گازی نیز می  باشد. تانک از سامانه های چون یک هشدار دهنده  رادار برای نزدیک شدن موشک  استفاده  میکند زیرا تانک دارای  سامانه دفاعی فعال برای نابودی موشک  ها و راکت های شلیک شونده به طرف خود در اسمان است(البته در نسخه تولیدی به دلیل هزینه بالا این سیستم حذف شد) ، هشدار  دهنده لیزری ، سامانه جنگ الکترونیک بهره میبرد  و دارای سامانه اختلال گر فروسرخ  برای اینجاد اختلال بر روی موشک  های ضد تانک هدایت نیم خودکار است . همچنین فرمانده توپچی و راننده دارای  نمایشگر های رنگی برای دیدن سامانه های اتش  و وضعیت تانک  است. این تانک مجهز به یک مهمات  لوله پرتاب  هوشمند با برد 8 کیلومتر است که بعد از شلیک  در اسمان با کاونده فروسرخ و رادار خود به دنبال هدف گشته و بعد از کشف هدف از بالا به ان حمله میکند

  بلک پانتر شمار 3

  ام1 ای2 اس ایی پی ابرامز ساخت امریکا

  تانک ابرامز که اولین بار در سال 1979 با توپ 105 م  وارد خدمت شد و در سال 1984 به توپ 120 م م ال 44 مجهز شد یکی از پر افتخار ترین تانک ها جهان است که شهرت بسیار  در صدمه پذیری  کم در برابر مهمات های ضد تانک دارد اگرچه بمب های کنار جاده ای تعدادی  را در عراق  از بین  برد. تانک در نسخه ” اس  ایی پی  دارای  توپ 120 م م و موتور 1500 اسب بخاره است ولی تلاش شده تا برای نبرد شهری ارتقاء یابد .  این نمونه برای افزایش کارایی  در مناطق نبرد بسته توسعه یافت که شامل  یک دوربین دید  حرارتی نسل دوم ارتقا یافته برای فرمانده،  مسافت یاب لیزری جدید ،نقشه دیجیتال  بر روی نمایشگر  فرمانده، سامانه کنترل اتش   ارتقا یافته با نرم افزار جدید که برد اتش را تا ۴۰۰۰ متر افزایش داده است.همچنین زره در جلوی تانک و جلوی  برجک برای  ایجاد حفاظت   بیشتر در برابر مهمات خرج گود ارتقا یافته . این نسخه از روبروی دارای  میزان مقاومت 960 م م در برابر مهمات انرژی جنبشی و 1620 م م در برابر مهمات خرج گود است. دارای  یک مسلسل کنترل شونده از درون برجک برای  فرمانده با کمک سامانه دید حرارتی پانورماتیک ان است و یک پکیچ  قدرت توان تعویض موتور تانک را در عرض 30 دقیقه میدهد. همچنین میتوان این نسخه را در دو طرف برجک و بدنه به زره واکنش دهنده تجهیز کرد  .۲۴۰  عراده  نو ساز   جدید از  این مدل ساخته شد و  ۳۰۰ عراده ام۱ ای ۲  و ۴۰۰ عراده ام۱ ای۱ به این نسخه  ارتقا  یافته اند.

  منبع مطلب : jangaavaran.ir

  قدرتمندترین تانک های جهان: از آرماتای روس تا پلنگ سیاه کره ای (+عکس)

  امروزه تانک های جنگی بسیاری در حال خدمت هستند و همه آنها برای حضور در میدان های نبرد به مدرن‌سازی مداوم نیاز دارند.

  قدرتمندترین تانک های جهان: از آرماتای روس تا پلنگ سیاه کره ای (+عکس)

  امروزه تانک های جنگی بسیاری در حال خدمت هستند و همه آنها برای حضور در میدان های نبرد به مدرن‌سازی مداوم نیاز دارند.

  عصر ایران؛ مجله تصویری سلاح - تانک ها از زمان جنگ جهانی دوم تغییرات زیادی را تجربه کرده اند. کشورهای غربی و همچنین روسیه، چین، ژاپن و کره جنوبی از جمله کشورهای پیشرو در زمینه معرفی طراحی های مدرن تانک جنگی هستند.

  کانال عصر ایران در تلگرام

  تانک های مدرن در حال ورود به نسل چهارم خود هستند اما بیشتر تانک های غربی همچنان از نسل سوم هستند. البته این تانک ها به استاندارهای نسل چهارم ارتقا یافته اند و به طور مداوم فناوری های به روز را دریافت می کنند تا در خدمت باقی مانده و توانایی حضور در میدان های نبرد مدرن را داشته باشند. در ادامه با 10 مورد از قدرتمندترین تانک های جهان بیشتر آشنا می شویم.

  تی-14 آرماتا – روسیه

  تانک کاملا جدید تی-14 آرماتا نسل بعدی (نسل چهارم) تانک جنگی اصلی روسیه است و به طور بالقوه می تواند بهترین تانک حال حاضر جهان باشد. با وزنی حدود 55 تن، تی-14 آرماتا از تحرک خوبی برخوردار است و به یک توپ اصلی ارتقا یافته جدید مجهز شده است. سلاح اصلی این تانک توپ 125 میلیمتری 2ای82-1ام است و از سلاح های دیگر آن می توان به یک مسلسل کورد 12.7 در 108 میلیمتری با 300 گلوله و یک مسلسل 7.62 در 54 میلیمتری Pecheneg PKP یا یک مسلسل پی‌کی‌تی‌ام با 1,000 گلوله اشاره کرد.

  تانک تی-14 آرماتا به یک سامانه حفاظت فعال مجهز است و تعداد خدمه آن سه نفر است. برجک این تانک بسیار کوچک است که آن را به هدفی کوچک‌تر تبدیل می کند. این تانک به یک پیشرانه دیزلی 1,500 اسب بخاری با حداقل عمر مفید 2,000 ساعت مجهز شده است.

  ام1ای2سی آبرامز (SEPv3) – آمریکا

  همه تانک های غربی در این فهرست از نسل سوم هستند اما به استانداردهای نسل چهارم ارتقا یافته اند. تانک ام1 آبرامز از سال 1979 در خط تولید قرار دارد و مدل های اولیه آن همه کنار گذاشته شده اند.

  ام1ای2سی آبرامز (SEPv3) از جدیدترین نسخه های این تانک است که دارای ویژگی های پیشرفته ای از جمله سامانه حفاظت فعال تروفی است. سلاح اصلی این تانک یک توپ 120 میلیمتری ام256ای1 با لوله بدون خان است که گلوله های مختلفی از جمله گلوله اورانیوم ضعیف شده ام829 را شلیک می کند.

  لئوپارد 2ای7+ - آلمان

  در دوران جنگ سرد، ساخت تانک های لئوپارد و آبرامز به عنوان یک پروژه مشترک بین آلمان غربی و آمریکا شکل گرفت. اما در نهایت این کشورها تصمیم گرفتند تا مسیرهای جداگانه ای را در پیش گرفته و تانک های جنگی اصلی خود را به طور مستقل توسعه دهند.

  امروزه لئوپارد 2 یکی از تانک های غربی با بیشترین میزان صادرات است و پس از تانک های آبرامز آمریکایی بیشترین میزان تولید را بین تانک های غربی به خود اختصاص داده است. لئوپارد 2ای7+ پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین مدل این تانک محسوب می شود و می تواند مهمات HE قابل برنامه ریزی را شلیک کند.

  مرکاوا IVm ویندبریکر – اسرائیل 

  تانک جنگی مرکاوا می تواند به عنوان یک نفربر زرهی نیز عمل کند. مرکاوا IVm ویندبریکر پیشرفته‌ترین نوع از این تانک است و به سامانه حفاظت فعال پیشرفته تروفی مجهز شده که حتی آمریکایی ها از این سامانه در تانک های خود استفاده می کنند.

  لکلر اکسالآر – فرانسه

  همانند تانک تی-14 آرماتا روسیه، تانک فرانسوی لکلر دارای سه خدمه است. لکلر از سال 1991 در خط تولید قرار دارد و مزیت سبک بودن نسبی را با وزن حدود 55 تن حفظ کرده است.

  وزن سبک افزون بر کاهش خطر گیر افتادن در گل، قدرت تحرک بیشتر و امکان عبور از پل ها را به تانک جنگی لکلر می بخشد. این تانک به یک توپ 120 میلیمتری مدل اف1 با لوله بدون خان، یک مسلسل سنگین 12.7 میلیمتری کواکسیال ام2، و یک مسلسل 7.62 میلیمتری مجهز است. لکلر اکس‌ال‌آر بروزترین نوع از این تانک فرانسوی است.

  چلنجر 2 سیالئیپی – انگلیس

  ارتش بریتانیا نیز با معرفی چلنجر 2 سی‌ال‌ئی‌پی، تانک نسل سومی خود را به استانداردهای نسل چهارم ارتقا داده است. یکی از ویژگی های نسبتا عجیب این تانک توپ اصلی آن است.

  چلنجر 2 از یک توپ 120 میلیمتری با لوله خان‌دار استفاده می کند. بیشتر تانک های جنگی از توپ هایی با لوله صاف استفاده می کنند. همچنین، این تانک به یک مسلسل 7.62 میلیمتری ال94ای1 ئی‌اکس-34 و یک مسلسل 7.62 میلیمتری ال37ای2 مجهز شده است. این تانک توانایی حمل 4,200 گلوله 7.62 میلیمتری را دارد. سامانه تسلیحات کنترل از راه دور، مسلسل سنگین 12.7 میلیمتری یا پرتاب کننده نارنجک 40 میلیمتری نیز می توانند روی تانک چلنجر 2 نصب شوند.

  تایپ 10 – ژاپن

  تایپ 10 تانک جنگی اصلی نسل چهارم ارتش ژاپن است که برای جایگزینی مدل های تایپ 74 و تایپ 90 طراحی شده است.

  منبع مطلب : www.asriran.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید