این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان ایران است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان ایران است را از این سایت دریافت کنید.

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان است

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان است را از این سایت دریافت کنید.

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان است

  دسته بندی : نکس گرام مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان است را از این سایت دریافت کنید.

  بیشترین تنوع غذایی در ایران مربوط به استان گیلان است

  غذاهای ایرانی معروف به تنوع و بومی بودن در سراسر جهان شناخته شده‌اند. با توجه به اهمیت تغذیه‌ای این غذاها، سازمان یونسکو به مطالعه و بررسی تنوع غذایی در ایران پرداخت و استان‌های مختلف را بر اساس تنوع غذایی آن‌ها رتبه‌بندی کرد.

  به گزارش سازمان یونسکو، استان گیلان با بیش از ۲۰۰ غذای مختلف، بیشترین تنوع غذایی را در ایران دارد. این غذاها شامل غذاهای دریایی، برنجی، خورشتی، کبابی و خوراکی‌های متنوعی هستند. بنابراین، اگر به دنبال تجربه غذاهای بومی و متنوع هستید، سفر به استان گیلان یک انتخاب عالی خواهد بود.

  علاوه بر گیلان، استان‌های گلستان، خوزستان، فارس و کرمان نیز با تنوع غذایی بالا در ایران شناخته می‌شوند. به عنوان مثال، استان گلستان با غذاهایی مانند قیمه، آش ترش و پلوی خرما به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید غذای بومی شناخته شده است.

  در نهایت، باید توجه داشت که تنوع غذایی تنها یکی از جنبه‌های فرهنگ غذایی یک منطقه است و هر استان در ایران دارای جنبه‌های فرهنگی متنوع دیگری نیز است. امیدواریم که با این مطلب، شما را به سفر و تجربه غذاهای بومی و فرهنگی ایران ترغیب کرده‌ایم.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

  بله خیر مهدی 8 ساعت پیش 5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  1 پاسخ ادمین

  منبع مطلب : nexgram.ir

  رشت ، به عنوان شهر خلاق غذا در یونسکو ثبت جهانی شد

  شهردار رشت : ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو ، یک گامی اساس به سوی یکی از مهم‌ترین اهداف ما یعنی برند سازی رشت می باشد

  ۷ نفر ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۴۳

  رشت ، به عنوان شهر خلاق غذا در یونسکو ثبت جهانی شد

  شهردار رشت : ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو ، یک گامی اساس به سوی یکی از مهم‌ترین اهداف ما یعنی برند سازی رشت می باشد

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري رشت ، شهردار رشت از پيوستن رشت به شبكه جهاني شهرهاي خلاق يونسكو خبر دارد.

  دكتر سيد محمد علي ثابت‌ قدم ، با اعلام مطلب فوق گفت : چهارشنبه گذشته در نشست يونسكو در پاريس ، ايرنا بوكووا ، دبيركل يونسكو اعلام كرد رشت و ۴۶ شهر ديگر از ۳۳ كشور جهان به شبكه شهرهاي خلاق جهان پيوستنه‌اند.

  به گفته شهردار رشت ، رشت تنها شهر كشور است كه در زمينه خوراك شناسي در اين زمينه ثبت شد و اصفهان نيز در زمينه صنايع دستي به ثبت رسيد .

  ثابت قدم همچنين اين موفقيت را نتيجه زحمات همكارانش دانست و گفت اين يك گام به سوي يكي از مهم‌ترين اهداف ما يعني برندسازي براي رشت است.

  آدلايد استراليا ، بارسلونا از اسپانيا ، برگن از نروژ ، بوداپست از مجارستان ، ديترويت از آمريكا ، ليورپول از انگليس ، رم از ايتاليا ، مونته ويدئو از اروگوئه ، سالوادور برزيل و سنگاپور از ديگر شهرهايي هستند كه به عضويت شبكه شهرهاي خلاق جهان درآمده‌اند.

  دبيركل يونسكو در يادمان دهمين سالگرد شكل‌گيري كنوانسيون شبكه شهرهاي خلاق يونسكو گفت : « ‌اين شبكه در سال ۲۰۰۹ با حضور ۱۱۴ شهر از سراسر جهان تاسيس شد . هدف از تاسيس اين شبكه ، همكاري بين‌المللي بين شهرهايي است كه متعهد به سرمايه‌گذاري روي خلاقيت به عنوان موتور محركه توسعه پايدار شهري ، دربرگيري اجتماعي و طراوت فرهنگي شده‌اند.

  وي در اين نشست افزود : شبكه شهرهاي خلاق يونسكو نشان‌دهنده پتانسيل بسيار بالاي فرهنگ براي تقويت توسعه پايدار است . شهرها با پيوستن به اين شبكه متعهد مي‌شوند كه با نگرش تقويت خلاقيت و صنايع فرهنگي ، مشاركت را در زندگي فرهنگي ارتقا داده و فرهنگ را در طرح‌ها و استراتژي‌هاي توسعه اقتصادي و اجتماعي بگنجانند.

  دكتر شيدا مهنام ، نماينده ايران در كميسيون علوم اجتماعي يونسكو و رييس اداره علوم اجتماعي و انساني كميسيون ملي يونسكو_ ايران گفت: شبكه شهرهاي خلاق يعني شهرهايي كه در يكي از پنج حوزه صنايع دستي ، معماري ، خوراك‌پزي ، هنر و موسيقي ويژگي خاصي داشته باشند و به نوعي مشخصه متمايزكننده‌اي از ساير شهرها در كشورهاي دنيا داشته باشند؛ يونسكو از سال ۲۰۰۲ تصميم گرفت اين شبكه را راه ‌اندازي كند و از سال ۲۰۰۹ اين اتفاق افتاد.

  متاسفانه ما علي رغم شهرهاي مختلفي كه داريم و مي‌توانستيم وارد اين شبكه شويم اما شهرداري‌ها خيلي همكاري فعالي نداشتند. به جز شهرداري اصفهان در حوزه صنايع دستي و شهرداري رشت در حوزه خوراك‌پزي كه هم آن دوستان به ما مراجعه كردند هم ما آن‌ها را راهنمايي كرديم و بالاخره اين كار به نتيجه رسيد.

  دكتر مهنام تاكيد كرد: فضاي رقابتي براي شهرهاي بزرگ دنيا براي پيوستن به اين شبكه آنقدر زياد است كه براي تكميل پرونده هم فرمت محتوايي و هم فرمت اجرايي‌ مهم است تا زير دست هيات ژوري بررسي شود و واقعاً كار سختي است. پرونده رشت با همكاري خوب اين مجموعه آماده شد و همكاران شهرداري چه در زمان مهندس خليلي و چه در دوره مديريت آقاي دكتر ثابت‌قدم خيلي همكاري كردند.

  نماينده ايران در كميسيون علوم اجتماعي يونسكو با اشاره به اين‌كه به دليل عرقي كه به رشت داشته به طور ويژه اين پرونده را پيگيري كرده گفت : چندين جلسه در شهرداري رشت انجام شد تا ما به يك هم‌انديشي برسيم كه چگونه مي‌توانيم پرونده را به بهترين نحو تكميل كنيم. خانم استر كيش لاروش ، رييس منطقه‌اي يونسكو را دعوت كرديم كه به نمايندگي از دبيركل يونسكو پاريس به رشت آمدند و شهر را ديدند و در نتيجه اين تلاش‌ها ما پرونده كامل و منسجمي را سه ماه پيش به يونسكو تحويل داديم. من يك ماه پيش كه خودم با مليكا مديسي، رييس شهرهاي خلاق در پاريس ملاقات داشتم و سرنوشت پرونده را جويا شدم ايشان خيلي اميدوار بود. منتظر جواب هيات ژوري بوديم كه قرار بود ۱۱ دسامبر اعلام شود كه خوشبختانه اين اتفاق افتاد و خبرش در سايت يونسكو منتشر شد. بنابراين از كشور جمهوري اسلامي ايران تنها دو شهر عضو اين شبكه شدند البته در دو حوزه كاملاً متفاوت. رشت در بخش خوراك‌پزي و اصفهان در بخش صنايع دستي .

  دكتر مهنام درباره تاثيرات اين اتفاق بر جذب گردشگر گفت : نكته‌اي كه از اين پس مهم است و واقعاً بايد همه شهروندان به آن توجه داشته باشند، فرصتي است كه در اختيار اين شهر قرار گرفته است. چون نام رشت از اين پس در سايت يونسكو قرار مي‌گيرد و افزايش اطلاعات پيرامون رشت، قطعاً مي‌تواند در صنعت توريسم شهريك تحول به حساب بيايد و ما مي‌توانيم ظرفيت ‌هايمان در بخش‌هاي ديگر را هم در كنار اين بخش قرار دهيم.

  او در پايان تاكيد كرد: اميدوارم با همان جديتي كه همكاران در شهرداري و استاندار محترم آقاي دكتر نجفي كه خيلي از ما حمايت كردند، همچنان با همان جديت از اين به بعد هم اقدام شود. عضويت گام اول است و مهم‌تر اين است كه بعد از اين در شبكه فعال باشيم و توريست و سرمايه‌گذاران بيشتري براي رشت جذب كنيم.

  فاطمه قديمي حرفه مدير روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري رشت ضمن ابراز خرسندي از به ثمر نشستن تلاش شهرداري رشت در اين خصوص اظهار داشت : رشت و غذاهايش در دهكده جهاني ؛ رشت به عنوان شهر خلاق خوراك شناسي ثبت جهاني شد . پرونده تدوين پروپزال ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراك شناسي يونسكو در مرداد ماه سال گذشته با حضور هيات عالي كميسيون ملي يونسكو در ايران به دعوت ستاد توسعه پايدار شهرداري رشت ، شروع و سرانجام در اسفند ماه سال گذشته با حضور استر كيش لاروش مدير منطقه اي يونسكو مورد بررسي اوليه قرار گرفت .

  مدير فني تدوين پروپزال حضور شهر رشت در شبكه شهر هاي خلاق ياد آور شد : با همراهي اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر رشت و شهردار محترم اين پرونده در تيرماه سالجاري براي بررسي نهايي به دبيرخانه بررسي شبكه شهرهاي خلاق در يونسكو پاريس ارسال شد كه خوشبختانه با بررسي هيات داوري در ۱۱ دسامبر ، با ارسال پرونده براي اولين بار ، حضور شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراك شناسي يونسكو ثبت جهاني شد .

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید