این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تدریس کلاس اول

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تدریس کلاس اول را از این سایت دریافت کنید.

  فیلم تدریس پایه اول ابتدایی

  در این مقاله علاوه بر ارائه توضیحاتی درباره جزئیات فیلم تدریس پایه اول ابتدایی ، لینک دانلود رایگان این فیلم ها نیز قرار گرفته است .

  فیلم تدریس پایه اول ابتدایی

  دانش آموزان پایه اول ابتدایی و والدین که دارای فرزند در حال تحصیل در این پایه تحصیلی هستند می توانند برای یادگیری بهتر مطالب درسی اول دبستان همزمان با مطالعه مطالب کتاب های درسی ، فیلم های آموزشی این کتاب ها را نیز دریافت کرده و مشاهده نمایند .

  مطالب و مباحث عنوان شده در کتاب های درسی پایه اول ابتدایی دارای موضوعات جدید و مختلفی هستند که برای دانش آموزان و حتی در برخی موارد برای والدین آن ها نیز تازگی دارد که  با در نظر گرفتن روش های صحیح مطالعه و به کار گرفتن آن ها در یادگیری مطالب درسی پایه اول ابتدایی می توان این مشکل را نیز به راحتی برطرف کرد .

  از جمله روش های آموشی که برای تدریس کتاب های درسی پایه اول ابتدایی به صورت غیر حضوری در نظر گرفته شده است ، تهیه و تولید فیلم های آموزشی کتاب های درسی اول دبستان به روشی جدید و قابل فهم برای دانش آموزان می باشد .

  با توجه به این که موضوع عنوان شده به تازگی در روش های آموزشی کتاب های درسی اول ابتدایی قرار گرفته است لذا قصد داریم برای راهنمایی بیشتر در ادامه این مقاله به بررسی جزئیات فیلم های آموزشی کتاب هاب درسی پایه اول ابتدایی به همراه دانلود رایگان آن ها بپردازیم .

  فیلم آموزشی کتاب درس ریاضی پایه اول ابتدایی

  با توجه به این که تعطیلی مدارس باعث شده که دانش آموزان پایه اول ابتدایی به آموزش های حضوری و معلمین خود دسترسی نداشته باشند ، لذا بهتر است که در کنار دریافت آموزش های مجازی و مطالعه کتاب درس ریاضی در منزل ، مشاهده فیلم های آموزشی این کتاب درسی را نیز در برنامه ریزی های خود اضافه نمایند .

  کتاب ریاضی اول ابتدایی شامل اطلاعات و مباحث اولیه درس ریاضی بوده و تمام موارد ابتدایی مرتبط با ریاضی پایه را دربرمی گیرد . با این وجود بسیاری از والدین و دانش آموزان دچار نگرانی در آموزش و یادگیری مطالب این درس هستند و یادگیری مباحث ریاضی را دشوار می دانند .

  به همین منظور بهتر است دانش آموزان درکنار یادگیری و دقت در آموزش های کلاسی و حل تکالیف و نمونه سوالات ریاضی اول ابتدایی ، فیلم آموزشی تهیه شده برای این درس را نیز مشاهده کرده و به طور عمیق تر و مفهومی تر مطالب این درس را یاد بگیرند .

  برای دسترسی راحت تر به فیلم آموزشی کتاب درسی ریاضی اول ابتدایی در این بخش امکان دانلود رایگان این فیلم آموزشی به صورت رایگان برای دانش آموزان پایه تحصیلی اول ابتدایی فراهم شده است .

  دانلود فیلم تدریس ریاضی اول ابتدایی

  بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحانی اول ابتدایی با پاسخ تشریحی

  فیلم آموزشی کتاب درس فارسی پایه اول ابتدایی

  کتاب فارسی اول ابتدایی شامل یادگیری ابتدایی حروف الفبای فارسی و آموزش تلفظ صحیح لغات و کلمات فارسی می شود . در این کتاب دانش آموزان پایه اول ابتدایی یاد می گیرند که با استفاده از حروفی که آموزش دیده اند کلمه بسازند و به وسیله آن کلمات ، جملات ساده و با معنی تشکیل دهند .

  برای یادگیری بهتر و پایه ای تر درس فارسی اول ابتدایی در این فیلم آموزش کتاب فارسی اول ابتدایی برای دانلود رایگان دانش آموزان کلاس اولی قرار گرفته است تا دانش آموزان با مشاهده این فیلم آموزشی آموزشی ، یادگیری صحیح تر و لذت بخش تری را از درس فارسی اول ابتدایی تجربه نمایند .

  برای دانلود فیلم تدریس فارسی اول ابتدایی

  بیشتر بخوانید: سوالات امتحانی

  فیلم آموزشی کتاب درس نگارش فارسی پایه اول ابتدایی

  درس نگارش اول ابتدایی را می توان به عنوان کتاب مکمل درس فارسی و همچنین کتابی برای تمرین مباحث درس فارسی اول ابتدایی دانست . مطالب عنوان شده در این کتاب شامل سر مشق ها و تمرینات درس فارسی بوده و نوشتن درست حروف و لغات کتاب فارسی اول ابتدایی را به دانش آموزان این پایه آموزش می دهد .

  در این کتاب دانش آموزان پایه اول با استفاده از تصاویر و رنگ آمیزی آن ها نوشتن درست حروف الفبای فارسی و همچین نشانه ها و ترکیب حروف برای تشکیل لغات را می آموزند . در واقع این کتاب نوشتن هر آنچه در کتاب فارسی اول ابتدایی وجود دارد را به دانش آموزان کلاس اولی آموزش می دهد .

  برای یادگیری بهتر مفاهیم و مطالب درسی ، بهتر است دانش آموزان پایه تحصیلی اول ابتدایی ، فیلم آموزشی رایگان درس نگارش اول ارائه شده در این قسمت را دریافت کرده و همراه با آن تمرین نمایند .

  برای دانلود فیلم تدریس نگارش اول ابتدایی

  بیشتر بخوانید: گام به گام اول ابتدایی

  فیلم آموزشی کتاب درس علوم تجربی پایه اول ابتدایی

  در کتاب علوم اول ابتدایی مطالب مختلف مرتبط با محیط زندگی دانش آموزان به صورت علمی و با انجام آزمایشات مختلف مربوط به این موضوعات به کلاس اولی ها آموزش داده می شود .

  با استفاده از یادگیری مطالب درسی علوم اول ابتدایی دانش آموزان نحوه درست استفاده از مواد و وسایل اطراف خود را یاد گرفته و علت ساخت و استفاده آن ها را در هریک از موارد می آموزند . دانش آموزان پایه اول ابتدایی برای این که بتوانند مطالب عنوان شده در کتاب علوم اول دبستان را به شیوه ای درست و مفهومی آموزش دیده و از یادگیری مطالب این درس لذت بیشتری ببرند بهتر است فیلم آموزشی علوم ابتدایی که در این بخش ارائه شده است را دانلود کرده و مشاهده نمایند .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  روش تدریس اول ابتدایی + فایل دانلودی راهنمای معلم کتاب های کلاس اول

  روش تدریس اول ابتدایی به همراه نکاتی برای تدریس در پایه اول ابتدایی و فایل دانلودی کتاب های راهنمای معلم اول ابتدایی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

  روش تدریس اول ابتدایی

  کلاس اول ابتدایی یکی از مهم‌ترین دوره‌های تحصیلی برای همۀ دانش‌آموزان است. در این پایه، کودکان به طور جدی و برای اولین بار با مفاهیمی مانند خواندن، نوشتن، محاسبات ریاضی و ویژگی‌های دنیای اطراف خود آشنا می‌شوند. آموزش‌هایی که اگر به خوبی در دانش‌آموز اتفاق نیفتد، مشکلات زیادی را در مقاطع بالاتر و سایر درس‌ها برای او ایجاد خواهد کرد. این موضوع اهمیت روش تدریس اول ابتدایی را به خوبی نشان می‌دهد.

  علاوه بر این، دانش‌آموزان پایۀ اول ابتدایی تجربیات، روحیات و ویژگی‌های شخصیتی خاص و متفاوتی نسبت به دیگر پایه‌ها و مقاطع تحصیلی دارند. با توجه به این موارد، انتخاب بهترین روش درس دادن کلاس اول ابتدایی توسط معلمین نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

  در این مقاله به بررسی روش تدریس پایه اول ابتدایی می‌پردازیم. در صورتی که به عنوان معلم خصوصی اول ابتدایی فعالیت می‌کنید، و یا به دنبال آموزش کلاس اول در منزل هستید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. لطفا با ما همراه باشید.

  مزایای استخدام در استادبانک به عنوان معلم و مدرس

  انتخاب بهترین روش تدریس اول ابتدایی با شناخت ویژگی‌های کلاس اولی‌ها 

  شناخت روحیات و ویژگی‌های دانش‌آموزان اول ابتدایی برای همۀ معلمان پایۀ اول دبستان، چه معلم خصوصی اول ابتدایی و چه معلم پایه اول در مدرسه ضروری است. اگر چه که هر دانش‌آموزی روحیات و شرایط خاص خود را دارد، با این حال هر معلمی باید بداند که دانش آموزان کلاس اولی چه روحیات و علایقی دارند و انتظارات از آن‌ها باید در چه سطحی باشد.

  معلم کلاس اول بر اساس همین شناخت، می‌تواند تکالیف و برنامه‌های مناسبی را برای آموزش اول ابتدایی ارائه کند، و مشاوره‌های مفیدی را به والدین آن‌ها ارائه کند.

  ویژگی‌های اجتماعی-عاطفی دانش‌آموزان کلاس اول 

  بسیار مشتاق، پر انرژی و رقابتی هستند

  بسیار اجتماعی و به دنبال پیدا کردن دوست هستند

  به شدت تشنۀ تشویق هستند و با کوچکترین انتقادی ممکن است انگیزۀ خود را از دست بدهند

  ممکن است برخی از آن‌ها تمایل زیادی به رفتارهای سلطه‌جویانه داشته باشند

  ویژگی‌های فیزیکی دانش‌آموزان کلاس اول

  دانش آموزان کلاس اولی بسیار پر جنب و جوش و پر سر و صدا هستند

  معمولا از روی صندلی خود زیاد بلند می‌شوند

  به سرعت خسته می‌شوند و ممکن است مکررا بیمار شوند

  از حضور در محیط‌های خارج از کلاس لذت می‌برند

  ممکن است به جویدن سر مداد یا سایر اشیا همراهشان علاقه نشان دهند

  ویژگی‌های شناختی دانش‌آموزان کلاس اول 

  به فرایندهای انجام کار بیشتر از نتیجۀ کار توجه می‌کنند

  به یادگیری بسیار علاقمند هستند

  به نقاشی، بازی، نمایش و انواع رنگ‌ها علاقه نشان می‌دهند

  ویژگی‌های زبانی دانش‌آموزان کلاس اول

  دانش‌آموزان کلاس اولی از شعر، معما و موسیقی لذت می‌برند

  از توضیح افکار خود و نحوۀ رخداد وقایع لذت می‌برند

  به شدت کنجکاو هستند و از پرسیدن سؤالات فراوان لذت می‌برند

  مشکلات دانش آموزان ابتدایی

  نکات مهمی که در آموزش کلاس اول ابتدایی باید در نظر بگیرید

  در این بخش به چند نکتۀ مهم اشاره می‌کنیم که معلمان کلاس اول باید در روش تدریس اول ابتدایی در نظر بگیرند.

  1. فعالیت‌ها و تکالیف دانش آموزی را به ویژه در ابتدای سال تحصیلی، تا حد امکان کوتاه، ساختار یافته و متناسب با علایق دانش‌آموزان در این سن طراحی کنید.

  2. در شروع سال تحصیلی زمان زیادی را به بیان قوانین، اجرای قوانین و ایجاد روتین‌های کلاسی اختصاص دهید. برای همه چیز از جمله نحوۀ ورود و خروج، نحوۀ انجام تکالیف، زمان‌های استراحت، جابجا شدن از صندلی‌ها، کارهای گروهی و غیره قوانین مشخصی داشته باشید.

  3. همان طور که اشاره کردیم دانش‌آموزان در این سن به بازی و فعالیت‌های فیزیکی، شعر و موسیقی بسیار علاقمندند. بنابراین بسیاری از آموزش‌های خود را در قالب بازی، شعر و نمایش ارائه دهید.

  4. تکالیف و فعالیت‌ها را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنید و اهداف یادگیری هر بخش را مشخص کنید.

  5. برای مشکلاتی مانند افتادن دندان دانش‌آموزان کلاس اولی در مدرسه، جویدن سر مدادها، وابستگی به خانواده، آب خوردن، استفاده مکرر از سرویس بهداشتی، زمین خوردن و غیره برنامه داشته باشید و از قبل خودتان را آماده کنید.

  6. مدت زمان تدریس یک موضوع را تا حد امکان کوتاه کنید و زمان‌هایی را برای استراحت، صحبت کردن و راه رفتن در کلاس برای دانش‌آموزان در نظر بگیرید.

  7. از آنجا که دانش‌آموزان در این سن به شدت به تشویق علاقمندند، تا حد امکان سعی کنید به جای تمرکز بر نقاط ضعف، به تقویت نقاط قوت آن‌ها بپردازید.

  8. با توجه به این که دانش‌آموزان کلاس اولی بسیار رقابتی هستند فعالیت‌ها و بازی‌هایی را برای آن‌ها در نظر بگیرید که رقابت در آن بسیار کمرنگ و همکاری و مشارکت بسیار پررنگ باشد.

  روش های نوین تدریس

  روش تدریس کتاب‌ های پایه اول ابتدایی

  در این قسمت از مقاله به بررسی روش تدریس سه درس اصلی پایۀ اول ابتدایی، یعنی ریاضی، علوم و فارسی می‌پردازیم.

  روش تدریس ریاضی اول ابتدایی

  ریاضی سال اول دبستان نقش اساسی و مهمی را در یادگیری ریاضیات مقاطع بالاتر، برای دانش‌آموز ایفا می‌کند. بنابراین میزان مهارت و تسلط معلم به مباحث ریاضی سال اول ابتدایی و توانایی انتقال این دانش به شاگردان می‌تواند تعیین کننده وضعیت و سطح ریاضی دانش‌آموز در مقاطع بالاتر تحصیلی باشد.

  از سویی دیگر، معلم ریاضی پایه اول، علاوه بر تدریس اثربخش این مفاهیم، باید بتواند ذهنیت و نگرش مناسبی را نسبت به ریاضیات و اعتماد به نفس کافی برای مطالعۀ ریاضی و درک مفاهیم آن را در دانش‌آموزان خود ایجاد کند.

  منبع مطلب : academy.ostadbank.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید