این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ترنسلست

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ترنسلست را از این سایت دریافت کنید.

  ترجمه گوگل مترجم آنلاین ترجمه رایگان Translate

  ربات تلگرام مترجم متن و دیکشنری تخصصی

  ترجمه مقالات ترجمه متن دارالترجمه رسمی

  ترجمه گوگل - ترجمه آنلاین رایگان

  ترجمه تخصصی انگلیسی و فارسی و 37 زبان

  وقتی سخن از ترجمه خودکار بخصوص ماشینی به میان می‌آید. ترجمه گوگل یا به قول کاربران اینترنتی گوگل ترنزلیت یا گوگل ترانسلیت حرف اول را می‌زند. بسیاری اوقات به دنبال برگردان آهنگ خاصی هستیم یا می‌خواهیم نرم‌افزار ترجمه‌ای پیدا کنیم که به صورت آنلاین متن انگلیسی را به فارسی تبدیل کند. وبگاه ما پاسخگوی این نیاز کاربران است. در این وب‌گاه می‌توانید کلمه یا جمله خود را وارد کنید، زبان مورد نظر را مشخص کنید و به راحتی جملات خود را ترجمه گوگل کنید. کیفیت سرویس google البته عمومی است و برای ترجمه مقاله لازم است به سایت ترجمه تخصصی و حرفه‌ای مراجعه کرده و سفارش ترجمه خود را ثبت کنید.

  این سرویس رایگان است اما، برای اطلاع از هزینه‌ خدمات حرفه‌ای به صفحه لیست قیمت و زمان ترجمه مراجعه کنید.

  دارالترجمه روسی | دارالترجمه فرانسه

  درباره ترجمه گوگل

  ترجمه گوگل یکی از سرویس‌های ماشینی رایگان و آنلاین است که یک متن را از زبانی به زبان دیگر بازگردانی می کند (زبان‌های فارسی ، انگلیسی ، عربی ، فرانسه و ...) و توسط گوگل ارائه شده است. این خدمت از طریق وب سایت، اپلیکیشن موبایل (اندروید و iOS) در دسترس است. گوگل ترنسلیت 100 زبان مختلف دنیا را پشتیبانی می‌کند و روزانه بیش از 200 میلیون نفر از این خدمات استفاده می‌کنند.

  در سال 2006، گوگل ترنسلیت بر مبنای آمار بود و از متون سازمان ملل و پارلمان اروپا استفاده میکرد تا پایگاه داده خود را ایجاد کند. این سرویس به جای اینکه مستقیما متن را به زبان مقصد ترجمه گوگل کند، اول به انگلیسی و بعد به زبان مقصد ترجمه گوگل می‌کرد. برای ترجمه گوگل، در بین میلیون‌ها متن جستجو می‌کرد تا مناسب‌ترین الگو را انتخاب کند. در مدل آماری ترجمه گوگل دقت بسیار پایین بود.

  در سال 2016، گوگل اعلام کرد که از این به بعد برای ترجمه گوگل از مدل شبکه عصبی استفاده می‌کند. این بدین معناست که گوگل از این پس کل جمله را باهم ترجمه گوگل می کند به جای اینکه قطعه قطعه ترجمه گوگل کند. این مدل باعث شد تا مترجم گوگل بتواند با توجه به متن ترجمه گوگل دقیق تری تولید کند و ترجمه ماشینی آنلاین حاصل به زبان انسان نزدیک تر باشد.

  برخی ویژگی های مترجم گوگل

  Google translate می‌تواند فرم‌های مختلف از متن و مدیا مانند صوت، عکس، سایت و ویدیو را از زبانی به زبان دیگر (مانند زبان‌های فارسی ، انگلیسی ، عربی ، فرانسه و ...) ترجمه گوگل کند. همچنین، مترجم گوگل برای بعضی زبان‌ها امکان تلفظ نیز فراهم کرده است. ترجمه گوگل برای اینکه مانند یک لغت‌نامه واقعی عمل کند، اگر قسمتی از متن مبدا هایلایت شده باشد، عبارت معادل در زبان مقصد را هایلایت می‌کند. همچنین، قادر است تا به طور خودکار زبان متن را شناسایی کند. اگر کاربر از URL در متن اصلی استفاده کرده باشد، Google translate آن قسمت را به صورت hyperlink نشان می‌دهد. کاربر می‌تواند ترجمه گوگل را در بخش “phrasebook” برای استفاده در آینده ذخیره کند. برای بعضی زبان‌ها، گوگل ترنسلیت قابلیت ترجمه ماشینی آنلاین از روی دست خط انسان را نیز دارد.

  با توسعه سرویس‌های ترجمه گوگل امکان ترجمه گوگل از روی عکس و ترجمه با دوربین ترجمه گوگل هم اضافه شده است. همچنین دانلود مترجم اندروید گوگل هم فراهم شده است.

  گوگل در سالهای اخیر پیشرفت بسیاری در زمینه ترجمه فارسی به انگلیسی و ترجمه انگلیسی به فارسی داشته است.

  برچسب ها: ترجمه گوگل متن ، گوگل ترنسلیت چیست ، ترجمه گوگل عربی به فارسی ، نرم افزار ترجمه ، jv[li ، مترجم آنلاین ، مترجم رایگان گوگل، ترجمه انگلیسی به فارسی، ترجمه فارسی به انگلیسی، ترجمه عربی به فارسی، ترجمه فارسی به عربی، ترجمه عربی به انگلیسی، ترجمه فارسی به عربی، ترجمه رایگان، ترجمه آنلاین، ترجمه گوگل، ترجمه متن انگلیسی

  بزرگترین سایت ترجمه تخصصی | دارالترجمه | وبلاگ تخصصی ترجمه و مترجمی| آموزش ترجمه | Farsi Translation | دیکشنری | دانلود مقاله

  تهران، خیابان فلسطین، خیابان دمشق، خیابان برادران مظفر، پلاک 130، واحد 8

  تلفن : 021-45391000

  تمامی حقوق نزد شبکه مترجمین ایران محفوظ است.

  منبع مطلب : free.satraa.com

  ترنسلست

  به این صفحه امتیاز دهید گوگل یک موتور جست و جوی هوشمند است که در ابتدا سعی داشت به کاربران خود یاد بدهد که چگونه درست سرچ کنند. برای مثال ترنسلست کلمه ای است که بسیاری از کاربران آن را در گوگل سرچ می کنند. این کلمه معنایی ندارد ولی کاربرانی که کلمه ترنسلست را سرچ می کنند به […]

  منتشر شده در : مقالات

  ترنسلست

  نویسنده وبینو تاریخ انتشار : جولای 7, 2022

  به این صفحه امتیاز دهید

  گوگل یک موتور جست و جوی هوشمند است که در ابتدا سعی داشت به کاربران خود یاد بدهد که چگونه درست سرچ کنند.

  برای مثال ترنسلست کلمه ای است که بسیاری از کاربران آن را در گوگل سرچ می کنند. این کلمه معنایی ندارد ولی کاربرانی که کلمه ترنسلست را سرچ می کنند به دنبال گوگل ترنسلیت هستند و اشتباه واژگان را نوشته اند.

  گوگل بعد از مدتی که دید کاربران هرچیزی که بخواهند را می نویسند، ربات هایی ساخت تا این ربات ها نزدیک ترین کلمه و یا جمله ای که به نظرشان در  ذهن کاربر بوده را نشان دهند.

  موتور جست و جوی هوشمند گوگل بسیار بی نظیر است. گوگل یکی از شاهکار های این قرن گذشته است.

  گوگل دنیا را متحول کرد. بستری که درباره هر چیزی اطلاعاتی بی نظیر به شما می دهد در ادامه این مقاله سایت وبینو همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری درباره گوگل ترنسلیت با شما به اشتراک بگذاریم.

  گوگل ترنسلیت چیست

  گوگل ترنسلست در زمینه ترجمه تقریبا در بین ربات های موجود حرف اول را می زند. گوگل ترنسلیت بیش از 103 زبان مختلف دنیا را پشتیبانی می کند.

  همچنین این قابلیت را دارد که به صورت افلاین 59 زبان دنیا را ترجمه کند.

  یکی از امکانات جدیدی که گوگل ترنسلیت روی آن کار کرده است،امکان ترجمه سریع با استفاده از دوربین گوشی است که از 38 زبان دنیا پشتیبانی می کند.

  یکی از ویژگی های عالی که گوگل ترنسلیت دارد این است که رابط کاربری ساده ای را برای کاربران طراحی کرده است.

  این سادگی در رابط کاربری خود یک عامل ویژه است تا کاربران زیادی در دنیا از این برنامه و اپ استفاده کنند.

  در سمت چپ گوگل ترنسلیت شما زبان مورد نظر که مبدا هست را انتخاب می کنید و در سمت راست زبان مقصد را انتخاب می کنید.

  سپس متن مورد نظر خود را در سمت چپ می نویسید و در سمت راست متن ترجمه شده را مشاهده می کنید.

  در بین دو زبان مبدا و مقصد که انتخاب شده، فلش دو طرفه وجود دارد که با کلیک کردن روی آن زبان مبدأ و مقصد تغییر می کند.

  یکی از ویژگی های جالب گوگل ترنسلیت، تشخیص غلط املایی است و خود کلمات را به شما پیشنهاد می دهد.

  در پایین ترنسلست چهار ایکون وجود دارد که یکی از آن ها دوربین است که می توانید با استفاده از آن یا عکس را اپلود کنید و یا با دوربین ترجمه کنید. البته این امکان هنوز برای تمام زبان ها در دسترس نیست.

  یک گزینه دیگر برای تشخیص دست خط گوگل ترنسلیت است و دیگری که به شکل میکروفون است برای حالت مکالمه است و با زدن آن متن را می گویید و دیگر نیاز به نوشتن نیست.

  در پایین این ایکون ها نیز هم امکان کپی کردن متن وجود دارد و هم می توانید آن را به اشتراک بگذارید.

  گوگل ترنسلیت در ابتدا فقط ترجمه انلاین را برای کاربران فراهم کرده بود ولی پس از مدتی به صورت افلاین هم این کار را انجام می دهد. اما برای این کار ابتدا باید فایل های لازم را دانلود کنید.

  استفاده از دوربین برای ترجمه گوگل ترنسلیت

  برای استفاده از دوربین برای ترجمه در گوگل ترنسلیت ابتدا روی ایکون دوربین کلیک کنید. سپس گوگل سعی می کند متن را شناسایی و ترجمه کند. برای این کار باید به اینترنت متصل باشید و روی ایکون چشم که در پایین قرار دارد کلیک کنید.

  استفاده از میکروفون برای ترجمه در گوگل ترنسلیت

  برای استفاده از میکروفون برای ترجمه در گوگل ترنسلست باید روی ایکون میکروفون کلیک کنید. این امکان که گوگل ترنسلیت در اختیار کاربران قرار داده، بی نظیر است.

  سپس زبان مبدا و مقصد را انتخاب کنید.برای این که طرف مقابل با این ویژگی اشنا شود بر ایکونی به شکل دست در بالا سمت راست کلیک کنید تا توضیحاتی در این باره به زبان مورد نظر ارائه شود.

  پیام بگذارید

  منبع مطلب : www.webinoco.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید