این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ترک متادون در خانه چند روز طول میکشد

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  ترک متادون در خانه چند روز طول میکشد را از این سایت دریافت کنید.

  قرص متادون چند روز در بدن میماند؟(عوارض ترک متادون چند روز طول میکشد؟)

  متادون مخدری شبه افیونی است که از خشخاش بدست می‌آید. برای آشنایی با اینکه عوارض ترک متادون چند روز است، متادون چند روز در بدن میماند؟ و روشهای ترک متادون مقاله را بخوانید.

  متادون چیست؟ بی خوابی ترک متادون چند روز است؟

  امروزه اعتیاد به مواد مخدر به یک چالش جهانی تبدیل شده است و هر روز به آمار معتادان در سراسر جهان افزوده می‌شود. چالش دیگر ترک مواد مخدر و افزایش مصرف متادون در کشور است. اما این که متادون چیست؟ مصرف آن چه عوارضی در پی دارد؟ مدت زمان لازم برای ترک متادون چقدر است را در این مقاله نورو کمپ را بخوانید. همچنین می‌توانید متادون چیست pdf را دانلود کنید تا بتوانید این اطلاعات را داشته باشید.

  آنچه در این مقاله خواهید خواند پنهان

  متادون چیست؟ سم زدایی با متادون عوارض متادون عوارض متادون بر مغز عوارض متادون بر چشم

  عوارض قرص متادون برای مردان

  علائم ترک متادون

  عوارض ترک متادون چند روز است؟

  بی خوابی ترک متادون چند روز است؟

  درمان بی خوابی بعد از ترک متادون

  قرص متادون چند روز در بدن میماند؟

  ترک متادون

  ترک متادون چند روز طول میکشد؟

  خماری ترک متادون چند روز است؟

  متادون چیست؟

  متادون هیدروکلراید که به اختصار به آن متادون گفته می‌شود یک ماده مخدر مصنوعی شبه افیونی است که از خشخاش و در آزمایشگاه تولید می‌شود و با نام تجاری Dolophine عرضه می‌شود. از متادون برای درمان اعتیاد و وابستگی به سایر مواد مخدر مانند مواد هروئین، کدئین و مورفین استفاده می‌شود. میزان ماندگاری متادون در بدن چیزی بین 24 تا 72 ساعت است که نسبت به ماده مخدری مانند هروئین که حدود 2 ساعت در بدن باقی می‌ماند، ماندگاری بیشتری دارد در نتیجه فرد به تعداد دفعات مصرف کمتری در روز نیاز دارد. البته این زمان بسته به میزان مصرف و سوخت و ساز بدن افراد متفاوت است.

  متادون از لحاظ ساختمان با مورفین تفاوت دارد اما به لحاظ خاصیت ضد درد داشتن مانند مورفین است. در واقع می‌توان گفت میزان 7 تا 10 میلی گرم متادون عملکردی مشابه 10 میلی گرم مورفین دارد. برای آشنایی بیشتر با اینکه مرفین چیست اینجا کلیک کنید.

  علائم کسانی که هروئین مصرف می کنند را در مقاله دیگر نورو کمپ بخوانید.

  تاریخچه ی متادون

  متادون اولین بار توسط کشور آلمان و در زمان جنگ جهانی دوم ساخته شد و برای تسکین درد ناشی از جراحات در جنگ بکار گرفته شد. از سال 1960به بعد استفاده از متادون برای درمان متداول گردید و پزشکان از آن برای درمان و ترک اعتیاد از آن استفاده کردند.

  کارشناشان و مشاوران ما در مرکز ترک اعتیاد نورو کمپ آماده ارائه مشاوره به صورت رایگان به شما عزیزان هستند.

  سم زدایی با متادون

  سمزدایی و ترک جسمانی مواد مخدر با متادون باید زیر نظر متخصصين حوزه ترک اعتیاد صورت گيرد. در طول درمان هر زمان كه شخص معتاد دچار علائم خماری می‌شود به او مقداری دوز متادون که توسط پزشک متخصص تجویز شده، داده می‌شود. در واقع پزشک از متادون برای نگه داشتن عوارض خماری در حد قابل تحمل برای فرد استفاده می‌کند. با گذشت چند هفته از طول درمان و با تثبیت حال فرد در حال ترک میزان متادون به تدریج کم می‌شود و در نهایت به صفر می‌رسد.

  حتما بخوانید: مواد مخدر فلاکا چیست

  روش مصرف متادون

  متادون معمولا به شکل قرص، شربت و آمپول مصرف می‌شود. مصرف متادون می‌تواند تا مدت زمان 24 ساعت حالت خماری را در معتادان به هروئین کنترل نماید. متادون با سرعت كمتری به سیستم بدن وارد و رها می‌شود و مدت زمان طولانی‌تری از هروئین و یا هر مواد مخدر دیگری در بدن باقی می‌ماند.

  متادون به صورت تزریقی در موارد خاص در بیمارستان‌ها برای کنترل دردهای شدید استفاده می‌شود.

  قرص متادون در رنگ های سفید و قهوه ای وجود دارد که هیچ تفاوت خاصی جز در رنگ با هم ندارند.

  موضوع خوابیدن بعد از مصرف گل در مقاله دیگری بررسی کرده ایم که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه نمایید.

  عوارض متادون

  از جمله عوارض مصرف و اعتیاد به متادون می‌توان به مواردی مانند خواب آلودگی، منگی، حالت ضعف، خشکی دهان، اختلال دریچه پروستات و تأخیر در روند ادرار طبیعی، یبوست و یا نوسان تنفسی نام برد.

  حساسیت پوستی، كهیر، خارش، سردرد، سرگیجه، ضعف بینایی، رنگ پریدگی، عرق كردن، تپش قلب، حالت تهوع و استفراغ از جمله عوارض مصرف متادون در جسم است که در فرد معتاد به آن بروز پیدا می‌کند.

  از دیگر عوارض مصرف متادون می‌توان به افسردگی، سردرگمی، توهم، نداشتن تمركز، عدم تعادل در راه رفتن، رعشه، پرش عضلات، ضعف عضلانی و حساسیت آنافیلاكسی که نوعی مسمومیت خونی است، اشاره کرد. استفاده از متادون خطر انسداد و از كار افتادگی كلیه‌ها را هم در پی دارد.

  ماشروم نیز یکی از مواد مخدر بسیار خطرناک با اعتیاد روانی بسیار بالا می باشد. در مطلب دیگری از نوروکمپ به این سوال که مجیک ماشروم چیست پاسخ داده ایم.

  متادون و فشارخون

  مصرف متادون فشار خون را پایین میبرد كه باعث ضعف و از حال رفتگی در فرد می‌شود.

  متادون و پوسیدگی دندان

  شیوع بیماری های دهان و دندادن در کسانی که متادون مصرف می کنند نسبت به افراد عادی بالاتر است چرا که مصرف متادون باعث خشکی دهان می‌شود که نتیجه آن پوسیدگی دندان است.

  عوارض متادون بر کبد

  طبق آزمایشاتی که یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه روی موش ها انجام داده‌اند و آثار مصرف متادون را طی 28 روز در این موش ها بررسی کردند افزایش سطح آنزیم های کبدی مشخص و گزارش شد.

  با توجه به عوارض متادون باید برنامه‌ریزی دقیق و اصولی‌تری برای نحوه و میزان مصرف متادون در جامعه صورت گیرد تا شاهد عوارض کمتری در افراد باشیم.

  در رابطه با عوارض ماری جوانا بر مغز در مقاله دیگر نوروکمپ بخوانید.

  عوارض متادون بر مغز

  دوپامین با اثر بر روی گیرنده های عصبی مغز موجب ترشح دوپامین در مغز می شود که احساس سرخوشی را در فرد به وجود می آورد. البته که اثر آن کاملا موقت بوده و به مرور باعث از دست رفتن حافظه و قدرت تصمیم گیری می شود و همچنین اختلال حواس را به وجود می آورد.

  بعد از چند بار مصرف متادون به تدریج علائمی از قبیل اضطراب، افسردگی و اختلال در خواب را به وجود می آورند.

  اکسی کدون برای چیست؟ در مقاله ی دیگری از نوروکمپ در باره ی این موضوع بخوانید.

  منبع مطلب : norocamp.com

  ترک متادون چند روز طول می کشد؟ چگونه متادون را ترک کنیم؟

  ترک اعتیاد متادون (قرص یا شربت) در کلینیک پیام تندرستی توسط کادری مجرب به کمک به روزترین داروها و تجهیزات انجام می شود و مراقبتها به صورت شبانه روزی خواهد بود

  پیام تندرستی ترک متادون چند روز طول می کشد؟

  ترک متادون چند روز طول می کشد؟

  مدیرسایت 5 اسفند 1398

  آنچه در این مطلب میخوانید:

  1 آیا مصرف قرص یا شربت متادون اعتیادآور است؟

  2 چگونه قرص متادون را ترک کنیم؟

  3 عوارض ترک اعتیاد غیر اصولی متادون

  4 ترک اصولی متادون چند روز طول می کشد؟

  متادون یک داروی اعتیادآور است که به منظور درمان درد های شدید و همچنین به منظور درمان اعتیاد به برخی مواد مخدر افیونی استفاده می شود. این دارو به خودی خود می تواند افراد را به اعتیاد دچار کند به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی برای ترک اعتیاد متادون به اندازه دیگر مواد مخدر اهمیت دارد. در ادامه این مقاله همراه کلینیک پیام باشید تا ببینیم چگونه متادون را ترک کنیم و بهترین روش ترک متادون را پیدا کنیم.

  آیا مصرف قرص یا شربت متادون اعتیادآور است؟

  با وجود اینکه از داروی قوی متادون برای درمان ترک اعتیاد برخی مخدرها نظیر هروئین، کراک و ترک تریاک استفاده می شود اما اگر مصرف آن تحت نظر پزشک متخصص صورت نگیرد، خود تبدیل به معضلی برای ترک اعتیاد می شود. متادون اغلب به صورت قرص یا مانند شربت اپیوم مانند شربت استفاده می شود و میزان اعتیاد آوری آن در هر دو صورت به یک اندازه هشدار دهنده است. خاصیت دارویی متادون برای تسکین دردهای غیر قابل تحمل یا سرفه های شدید آن را تبدیل به یک داروی پرطرفدار کرده است که حتما باید با تشخیص پزشک مورد مصرف قرار بگیرد و در غیر این صورت می تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

  چگونه قرص متادون را ترک کنیم؟

  ترک اعتیاد با متادون سبب کاهش مصرف مواد مخدر می گردد اما زمانی که بیمار به مصرف این داروی افیونی عادت پیدا کند باید اقدامات لازم جهت ترک متادون انجام شود. استفاده از روش های روانشناسی ترک اعتیاد باید در اولویت این مسیر قرار داده شود. زیرا زمانی که فرد بعد از ترک اعتیاد مخدر مصرفی دوباره به مصرف داروی ترک اعتیاد عادت پیدا می کند با شکستی مواجه می شود که ابتدا باید از لحاظ روحی آماده شود.

  نکته قابل توجه این است که پیش از همه این موارد باید فرد به خواست خود اقدام به ترک اعتیاد متادون کند. تنها در این مرحله است که فرآیند ترک قرص متادون به طور جدی آغاز می شود.

  بهترین روش های ترک اعتیاد متادون کدام است؟

  فرد مبتلا به سوء مصرف شربت یا قرص متادون نباید بدون مشورت پزشک اقدام به ترک اعتیاد متادون کند. بعد از آنکه بیمار تصمیم به ترک مصرف متادون گرفت باید با مراجعه به کلینیک ترک متادون مراحل اصولی کنار گذاشتن مصرف متادون را طی کند. از آنجایی که قطع ناگهانی مصرف متادون و مشورت نکردن با پزشک می تواند عوارض روحی و جسمی شدیدی را به همراه داشته باشد، بیمار حتما باید در شروع درمان خود از یک حامی متخصص یا مشاور کمک بگیرد.

  در واقع افراد مبتلا به سوء مصرف انواع مخدر ها از لحاظ روحی بسیار آسیب پذیر بوده و اگر انگیزه کافی برای ترک اعتیاد خود نداشته باشند امکان لغزش آن ها در دوره ترک اعتیاد بسیار بالا می رود. به همین دلیل مهم ترین مرحله برای حمایت بیماران استفاده از روش های روانشناسی ترک اعتیاد و شرکت در جلسات مشاوره است.

  عوارض ترک اعتیاد غیر اصولی متادون

  ترک اعتیاد غیر اصولی دارای عوارض جبران ناپذیر جسمی، روحی و روانی زیادی به همراه دارد که در برخی موارد ممکن است اقدام به خود کشی و بازگشت وابستگی جسمانی را به همراه داشته باشد. موارد زیر از جمله عوارض ترک اعتیاد متادون با روش های غیر اصولی هستند.

  اختلالات خواب و بی خوابی

  کاهش فشار خون ضعف و بی اشتهایی سرگیجه و تهوع اضطراب و بیقراری خارش پوستی اختلال در دید اختلالات جنسی

  افسردگی، هیجان و احساس نارضایتی

  ترک اصولی متادون چند روز طول می کشد؟

  اگر ترک اعتیاد محرک متادون با روش های اصولی و صحیح انجام گیرد و مرحله سم زدایی آن با موفقیت طی شود حدودا 2 الی 3 هفته به طول می انجامد. افرادی که می خواهند اقدام به ترک اعتیاد در منزل داشته باشند باید دقت کنند که بهتر است مرحله سم زدایی برای ترک هر ماده مخدری از ترک الکل گرفته تا ترک حشیش و هروئین باید در کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد انجام پذیرد. عوارض خماری و درد های ناشی از آن با توجه به نوع اعتیاد و مدت زمان آن ممکن است در هر فرد متفاوت باشد به همین ترتیب طول دوره سم زدایی و ترک اعتیاد هم در فرد می تواند متفاوت باشد.

  در بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران بعد از انجام آزمایش های لازم و تجویز پزشک بهترین شرایط برای ترک اعتیاد بیماران فراهم می شود که طول دوره ترک به حداقل زمان ممکن برسد. پزشکان و متخصصین این مجموعه با کاهش تدریجی دوز دارو میزان درد های عضلانی و استخوانی را به کمترین حالت می رسانند. سم زدایی مخدر متادون معمولا بین 7 الی 10 روز به طول می انجامد.

  برای ترک متادون موارد زیر را به خاطر بسپارید

  قبل از اقدام به ترک هر ماده مخدری باید مواردی را در نظر داشته باشید تا روند ترک اعتیاد به بهترین و صحیح ترین روش ممکن انجام شود. برای ترک اعتیاد متادون هم موارد زیر را به خاطر داشته باشید.

  ابتدا بهتر است که ترک مصرف متادون را تدریجی کاهش بدهید. برای این کار با تشخیص پزشک می توانید از دو روش کاهش مصرف متادون یا داروهای جایگزین استفاده کنید.

  داروهای مخصوص سم زدایی مانند نالتروکسان برای ترک اعتیاد می‌ توانند علائم ترک اعتیاد را به 2 الی 3 روز کاهش بدهند اما حتما باید با تجویز پزشک مصرف بشوند.

  منبع مطلب : www.clinicpayam.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 5 روز قبل
  0

  ترک متادون چند روز هست،وایا،بر رو نطفه تاثیری دارد

  مهدی 3 ماه قبل
  1

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید