این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تزیین دهه فجر مدرسه

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تزیین دهه فجر مدرسه را از این سایت دریافت کنید.

  دهه فجر در مدرسه

  برای دهه فجر در مدرسه چه اقدامی انجام بدهیم؟ ایده هایی جذاب و متفاوت برای انتقال مفاهیم انقلاب به دانش آموزان - یک دهه شور و نشاط در مدرسه

  دهه فجر در مدرسه

  اگرچه معرفی انقلاب به دانش‌آموزان در تمام طول سال مورد توجه مدارس است اما دهه فجر فرصت ویژه ای است برای محکم‌تر کردن پایه‌های انقلاب اسلامی و معرفی حوادث آن دوران به بچه ها و انتقال مفاهیم اصلی انقلاب به نسل های جدید.

  اگر میخواهید روزهای ماندگاری در ذهن دانش آموزان داشته باشید، توجه کنید که شور و نشاط دهۀ فجر باید برای بچه‌ها آشکار باشد. همانطور که شور و نشاط ایام نوروز را بچه ها با گوشت و پوستخود درک می‌کنند، برای دهۀ فجر هم باید به شکلی برنامه‌ریزی کنید که شادی آن باید به مدرسه ،کلاس و حتی منزل دانش آموزان هم منتقل شود.

  اگر میخواهید دهه فجر در مدرسه شما با سایر سال‌ها متفاوت باشد، به تیم آموزشی رایاد اعتماد کنید.

  فضاسازی مدرسه برای دهه فجر

  1.نمایش مفاهیم مرتبط با دهه فجر به شیوه های گوناگون

  کلیدواژه هایی را که در زمان انقلاب مطرح بوده و امروزه نیز دانش آموزان را به یاد آن سال‌ها می‌اندازد، پیدا کنید و با شکل های مختلف آن ها را در معرض دید بگذارید.

  برای مثال کاغذهای باطله را مچاله کرد و با استفاده از آن‌ها بر روی زمین این مفاهیم را بنویسند. یا اینکه مانند شکل روبرو به جای استفاده از کاغذ، از گل استفاده کنید.

  اقدام دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که، با اسپری های رنگی شعارهای مربوط به آن زمان را روی مقوا (یا حتی پشت بنرهایی که در سایر مراسم ها از آن‌ها استفاده کرده اید و به وفور در مدارس وجود دارد) بنوسید و در جاهای مختلف مدرسه نصب کنید.

  کلماتی مانند آزادی، استقلال ، 22 بهمن، انقلاب، جمهوری، عدالت و… یادآور روزهای اوایل انقلاب هستند.

  2. نصب روزنامه های سال 57 در مدرسه

  دسترسی به روزنامه هایی که در کوران حوادث انقلاب، اخبار را منتشر می‌کردند کار سختی نیست.صفحه اول این روزنامه‌ها را روی کاغذهای آ3 و آ4 پرینت کنید و به شکل های مختلف در معرض دید بچه‌ها قرار بدهید.

  با توجه به اینکه در آن روزها روزنامه و روزنامه خوانی رونق بسیاری داشته است، بسیاری از انقلابیون بعد از اتفاقات مختلف مثل رفتن شاه یا آمدن امام صفحه اصلی روزنامه‌ها را تهیه می‌کردند و با آن ها به شادی می‌پرداختند. به نمایش گذاشتن این صفخات تا حد زیادی می‌تواند بچه‌ها را با فضای آن روزها آشنا کند.

  3. استفاده از پرچم ایران

  پرچم یک کشور، نمادی قابل احترام برای مردم به حساب می‌آید و اکثرا نسبت به آن حس خوشایند و وفاداری دارند و با به اهتزاز درآمدن آن احساس غرور در مردم به وجود می‌آید. دهه فجر نیز به عنوان برهه ای مهم و حیاتی در تاریخ کشور ما فرصت مناسبی است تا حس وطن دوستی و عشق به انقلاب اسلامی در دانش‌آموزان نهادینه شود و برای این امر استفاده از پرچم، ایده جالبی می‌باشد.

  در رابطه با این مبحث، کارهای گوناگون زیادی می‌توان انجام داد. مثلا در مدارس ابتدایی با کمک دانش آموزان میتوان پرچم ایران را طراحی کرد، بدین صورت که شکل ظاهری پرچم در مقیاس بزرگ کشیده و برای رنگ آمیزی از دانش آموزان خواسته شود تا که کف دست خود را رنگی کرده و به پرچم ایران بزنند.

  نصب ریسه های پرچمی در فضای کلاس و راهرو مدرسه و یا درست کردن پرچم ایران با استفاده از کاغذ رنگی نیز می‌تواند ایده های جالبی باشد.

  نکته: پیشنهاد جالب دیگر در این زمینه برگزاری یک کلاس، نمایش یک کلیپ و یا حتی خواندن یک مقاله، در رابطه با تاریخچه پرچم ایران و یا حتی نمادهایی که بعد از انقلاب در پرچم فعلی ایران وجود دارد، می‌باشد. حتی در این رابطه میتوانید از پرچم ایران از گذشته تا حالا را پرینت بگیرید و به صورت عکس نوشت از آن استفاده کنید.

  4. استفاده از گل لاله

  برای رسیدن به انقلاب شهدای بسیاری جان خود را داده‌اند، باتوجه به این که گل لاله در ادبیات ایرانی نشان از خون شهیدان است، پیشنهاد می‌شود برای زنده کردن یاد شهیدان در مدارس از گل‌های لاله برای دکوراسیون استفاده شود.

  در فیلم کوتاه روبرو می‌توانید طرز تهیه گل لاله با کاغذ رنگی را مشاهده کنید.

  ایده های عملی برای روزهای دهه فجر در مدرسه

  1. روزشمار ایام الله دهه فجر

  اگرچه اکثر بچه ها آشنایی جزئی با روزهای دهه فجر دارند، اما کمتر دانش آموزانی هستند که بدانند دقیقا در این روزها چه اتفاقی افتاده است. 12 تا 22 بهمن 57 هر روزش پر از خاطره‌هایی است که به گوش بسیاری از دانش آموزان نرسیده و از آن اطلاع ندارند.

  برای نمایش روزشمار راه های مختلفی وجود دارد.

  برای مثال می‌توان حوادث هر روز را ( از 12بهمن تا 22 بهمن) به صورت دست‌نویس بر روی مقواهای بنویسید و به تابلوی اعلانات مدرسه نصب کنید. اگر خود بچه ها این مقواها را آماده کنند، تا مدت ها دیگر حوادث این روزها را فراموش نمیکنند.

  راه بسیار ساده دیگر قرائت حوادث دهه فجر در مراسم صبحگاه توسط خود بچه ها می‌باشد.

  از هر راهی که استفاده میکنید به یاد داشته‌باشید، بی مایه فطیر است. اهدای جایزه هرچند کوچک جذابیت برنامه را تا چند برابر افزایش می‌دهد.

  برای دسترسی به این روزشمار اینجا کلیک کنید.

  2. اهدای رزق معنوی به دانش آموزان

  رزق معنوی که مدتی است در برنامه‌های مذهبی بسیار رایج شده است، در روزهای دهه فجر هم می‌تواند ایده خوبی باشد.

  در برگه‌های رنگی جملاتی از شهدا را نوشته و به صورت زیبا تزئین کنید و به دانش‌آموزان اجازه دهید به صورت دلخواه هر کدام را که می‌خواهن بردارند.

  اگر برای پیدا کردن جملات مناسب فرصت ندارید، از این لینک استفاده کنید.

  3. پخش آهنگ های انقلابی در زنگ های تفریح

  امکان ندارد کسی بخواهد فضای انقلاب 57 را ترسیم کند و از آهنگ‌های انقلابی و نوستالژیک انقلابی استفاده نکند. پخش آهنگ‌های انقلابی در هنگام زنگ تفریح می‌تواند هم فضای روزهای انقلاب را ترسیم کند و در ایجاد شادی و بالابردن شور و هیجان دانش آموزان موثر باشد.

  منبع مطلب : rayad.org

  تزیین کلاس برای دهه فجر و 22 بهمن با روش های ساده و زیبا

  در مطلب ارائه شده مجموعه ای از زیباترین و جدیدترین روش های تزیین کلاس برای دهه فجر را برای مشاهده شما عزیزان به نمایش گذاشته ایم.

  تزیین کلاس برای دهه فجر و ۲۲ بهمن با روش های ساده و زیبا

  0

  By منصوره رمضان زاده on ژانویه 23, 2020 ·

  مناسبتی,هنرهای تزئینی

  تزیین کلاس برای دهه فجر و جشن هایی که به مناسبت بیست و دوم بهمن برگزار می شود، اغلب توسط مربیان و مسئولین مدرسه و البته به کمک دانش آموزان انجام می گیرد، پس آشنایی با ایده های جدید در این زمینه می تواند راهنمای مناسبی برای تزیینات زیباتر باشد. بر این اساس ما مجموعه ایی از ایده های جدید و متنوع برای تزیین کردن مدرسه و کلاس را گردآوری نموده ایم که می توانند الگویی برای شما عزیزان در جهت انجام اینگونه تزیینات باشند، پس تا پایان همراه ما باشید و از این تصاویر و ایده ها دیدن نمایید.

  مدل های متنوع تزیین کلاس برای دهه فجر

  همانطور که می دانید مردم ایران با رهبری امام خمینی (ره) توانستند دست استکبار را از میهن عزیزمان کوتاه کنند و نهضت اسلامی را به عرصه ظهور بنشانند که به همین مناسبت از روز ۱۲بهمن تا ۲۲ بهمن که دهه فجر نامیده می شود در تمام کشور جشن گرفته می شود، به همین منظور هر ساله با فرار رسیدن این ایام فرخنده در سراسر مدارس کشور اقدام به جشن گرفتن و تزیین کلاس برای دهه فجر می کنند.

  در مدارس کشور همزمان با ایام دهه فجر تزیینات و تدارکات مختلفی با همیاری دانش آموزان صورت می پذیرد و کلاس ها را به شیوه های مختلف آذین بندی می کنند، روزنامه دیواری های متنوعی برای این مناسبت تهیه می کنند، اقدام به ساخت کاردستی دهه فجر می نمایند و یا به اجرا برنامه های جذابی با این مضمون می پردازند. تزیین کلاس ها به دانش آموزان واگذار می شود تا با همکاری هم کلاسی های شان تزیینات جالب و زیبایی را ارائه دهند که این موضوع باعث ایجاد شور و هیجان خاصی در آن ها در این ایام زیبا و خاطره انگیز می شود.

  تصاویری زیبا و دیدنی از انواع تزیین کلاس برای ۲۲ بهمن

  در ادامه نمونه هایی جالب و خلاقانه از انواع تزیین دیوار کلاس برای جشن های دهه فجر، تزیین مدرسه، تزیین میز و صندلی ها، دیزاین بخش های مختلف کلاس ها و.. را مشاهده می نمایید که می تواند الگوی مناسبی برای تزیین کلاس و مدرسه فرزندتان در این ایام باشد.

  تزیین بسیار زیبا کلاس درس برای دهه فجر

  آذین بندی بسیار زیبا و جالب کلاس درس به مناسبت دهه فجر

  تزیین کلاس به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی

  تزیین بسیار زیبا کلاس به مناسبت ۲۲ بهمن

  تزیین کلاس درس برای ۲۲ بهمن

  آذین بندی زیبا کلاس درس برای دهه فجر

  تزیین کلاس به مناسبت ۲۲ بهمن

  آراستن کلاس برای دهه فجر

  بادکنک آرایی کلاس درس برای جشن انقلاب

  آذین بسیار زیبا کلاس به مناسبت دهه فجر

  تزیین کلاس درس برای جشن انقلاب

  تزیین بسیار زیبا و جالب کلاس برای ۲۲ بهمن

  تزیین بسیار خلاقانه و زیبا کلاس به مناسبت پیروزی انقلاب

  تزیین کلاس درس برای ۲۲ بهمن

  تزیین بسیار زیبا و جذاب کلاس برای جشن انقلاب

  آذین بندی کلاس درس به مناسبت دهه فجر

  منبع مطلب : www.honardarkhane.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید