این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تظاهرات امروز در بازار تبریز

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تظاهرات امروز در بازار تبریز را از این سایت دریافت کنید.

  وقوع تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای تبریز و اورمیه

  به دنبال مطلبی که اخیرا در روزنامه طرح نو در قبال زنان و ترکها نوشته شده بود عصر امروز در برخی از شهرهای آذربایجان ایران از جمله در تبریز و ارومیه راهپیمائیهای اعتراض آمیزی برگزار شده است.

  وقوع تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای تبریز و اورمیه

  وقوع تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای تبریز و اورمیه به دنبال مطلبی که اخیرا در روزنامه طرح نو در قبال زنان و ترکها نوشته شده بود عصر امروز در برخی از شهرهای آذربایجان ایران از جمله در تبریز و ارومیه راهپیمائیهای اعتراض آمیزی برگزار شده است.

  26.07.2016 ~ 15.06.2022

  538195

  به دنبال مطلبی نژادپرستانه و ضد جنسیتی که به نقل از شاهنامه فردوسی اخیرا در ستون "ایران ما" در روزنامه طرح نو در قبال "زنان"، "ترکها" و "تورانیان" نوشته شده بود عصر امروز در برخی از شهرهای آذربایجان ایران از جمله در تبریز و ارومیه راهپیمائیهای اعتراض آمیزی برگزار شده است.

  براساس اخبار دریافت شده در خیابانهای اصلی شهرهای تبریز و اورمیه جمع کثیری از مردم با برگزاری تظاهراتهای اعتراض امیز و سردادن شعارهایی مبنی بر ترک بودن اهالی آذربایجان، خواستار تعطیل شدن روزنامه طرح نو و مجازات دست اندرکاران آن شده اند. شاهدان عینی از حمله نیروهای ضد شورش به مردم و ضرب و شتم و دستگیری شماری از تظاهرات کنندگان دست کم در تبریز خبر می دهند.

  این چندمین بار است که در خلال ده سال اخیر شهرهای ترک نشین ایران به دنبال انتشار مطالب و یا پخش برنامه های توهین آمیز علیه ترکها در روزنامه ها و یا صدای و سیمای این کشور اقدام به برگزاری تظاهرات خیابانی می کنند.

  چندی پیش نیز شبکه سوم سیمای ایران در برنامه ای موسوم به فتیله، کودکان ترک را در قالب برنامه ای طنز متهم به عدم تشخیص فرچه توالت از مسواک کرده بود که با تظاهراتهای وسیع در شهرهای ترک نشین، عذرخواهی مقامات صدا و سیمای ایران و نهایتا برکناری رییس این سازمان روبرو شد.

  روزنامه "طرح نو" چاپ تبریز که از دیدگاهی رسمی در زمینه تاریخ ، فرهنگ و نژاد مردم آذربایجان برخوردار است در شماره ۸۶۸ به تاریخ ۳۰ تیر ۹۵ در مطلبی با تیتر "هفت خوان رستم" داستانی را از شاهنامه برای خردسالان روایت کرده بود که بطور صریحی در مغایرت با شان زنان، ترکها، تاریخ توران و همچنین آموزه های معصومانه اخلاقی برای کودکان است.

  در اين مطلب از زبان پهلوان افسانه ای ایران (گیو)، سردار تورانیان (افراسیاب) به صورت ترک بدبخت و گمنام خطاب می شود و سپس از زبان دیگر پهلوان ایران (رستم) می گوید: "ما تورانیان را مرد نمی دانیم که همه یکسره زنند و تو ای ترک بد نژاد برای جنگ با مردان ساخته نشده ای برو مانند زنان پنبه و دوک دست بگیر".

  برچسب ها: #ایران , #آذربایجان , #اورمیه , #تبریز , #روزنامه , #تظاهرات , #طرح نو

  خبرهای مرتبط

  اسرائیل خواستار «تشکیل ائتلاف منطقه‌ای» علیه ایران به رهبری آمریکا شد

  15.06.2022

  وزیر دفاع اسرائیل مدعی شد که ایران دوربین‌های تاسیسات هسته‌ای خود را خاموش کرده، عملیات تهاجمی را در منطقه گسترش و به اقداماتش در به چالش کشیدن تلاش‌ برای دستیابی به توافق هسته‌ای ادامه می‌دهد

  دو نفتکش ایرانی حامل نفت‌خام وارد اسکله‌های سوریه شدند

  15.06.2022

  روزنامه «الوطن» از رسانه‌های رسمی رژیم بشار اسد طی گزارشی نوشت که دو نفتکش ایرانی حامل نفت‌خام، برای تخلیه محموله خود وارد اسکله‌های سوریه شده‌اند

  زلزله 5.2 ریشتری در هرمزگان

  15.06.2022

  زلزله‌ای با میزان 5.2 ریشتر ساعت 10:36 صبح امروز 15 ژوئن شهر جناح در استان هرمزگان در جنوب ایران را لرزاند

  کشته شدن 8 نفر در نتیجه انفجار در سفره‌خانه‌ای در شهریار ایران

  15.06.2022

  بر اثر انفجار بادکنک‌ حاوی گاز هلیوم در یک مراسم جشن تولد در شهرستان شهریار استان تهران 8 نفر از جمله چهار کودک جان باختند.

  منبع : www.trt.net.tr

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید