این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تعداد قهرمانی انگلیس در جام جهانی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تعداد قهرمانی انگلیس در جام جهانی را از این سایت دریافت کنید.

  تیم ملی فوتبال انگلستان

  تیم ملی فوتبال انگلستان

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  این مقاله دربارهٔ تیم مردان انگلستان است. برای تیم زنان تیم ملی فوتبال زنان انگلستان را ببینید.

  انگلستان لقب(ها) سه شیرها

  فدراسیون اتحادیه فوتبال انگلستان

  کنفدراسیون یوفا سرمربی گرت ساوتگیت کاپیتان هری کین

  بیشترین بازی ملی پیتر شیلتون (۱۲۵)

  بیشترین گل ملی وین رونی (۵۳)

  ورزشگاه خانگی ورزشگاه ومبلی

  کد فیفا ENG

  رنگ‌های خانگیرنگ‌های مهمان

  رده‌بندی فیفا

  کنونی ۳ (۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱)

  برترین ۳ (اوت ۲۰۱۲، سپتامبر ۲۰۲۱ - اکنون)

  پایین‌ترین ۲۷ (فوریه ۱۹۹۶)

  نخستین بازی ملی

  اسکاتلند ۰–۰ انگلستان

  ۳۰ نوامبر ۱۸۷۲ بهترین پیروزی

  ایرلند ۰–۱۳ انگلستان

  ۱۸ فوریه ۱۸۸۲ بدترین شکست

  مجارستان ۷–۱ انگلستان

  ۲۳ مه ۱۹۵۴ جام جهانی حضور ۱۵ ()

  بهترین نتیجه قهرمان ۱۹۶۶

  جام ملت‌های اروپا

  حضور ۱۰ ()

  بهترین نتیجه مقام دوم:۲۰۲۰ مقام سوم: ۱۹۶۸

  نیمه نهایی: ۱۹۹۶

  تیم ملی فوتبال انگلستان (به انگلیسی: England National Football Team)، تیم فوتبالی است که از سال ۱۸۷۲، نماینده کشور انگلستان در مسابقات بین‌المللی بوده‌است. این تیم تحت کنترل اتحادیه فوتبال انگلستان (The Football Association) می‌باشد و همچنین یکی از اعضای رسمی فیفا و اتحادیه فوتبال اروپا یوفا است. تیم ملی انگلیس نخستین بازی بین‌المللی خود را در برابر اسکاتلند در شهر پاتریک، اسکاتلند در سال ۱۸۷۲ انجام داد که این مسابقه نخستین بازی بین‌المللی در تاریخ فوتبال جهان نیز به‌شمار می‌آید که بازی با نتیجه ۰–۰ مساوی به پایان رسید.[۱] تیم ملی انگلیس یکی از هشت کشوری است که قهرمان جام جهانی شده‌است، این افتخار در سال ۱۹۶۶ که میزبانی آن دوره نیز بر عهدهٔ انگلستان بود برای این تیم به دست آمد. دیگر افتخار این تیم در جام‌های جهانی، مقام چهارم در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا و جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

  رقیب سنتی انگلستان تیم اسکاتلند است. رقابت فوتبال بین انگلستان و اسکاتلند از دهه ۱۸۷۰ میلادی آغاز شد اما از دهه ۱۹۶۰ با پایان یافتن بازی‌های پشت سر هم این دو تیم، رقابت انگلستان با تیم‌های دیگر مانند آرژانتین و آلمان پررنگ تر شده‌است. ورزشگاه خانگی این تیم ومبلی لندن است که از سال ۱۹۵۰ به بعد تیم ملی انگلیس بازی‌های خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کند. در حال حاضر سرمربی این تیم گرت ساوتگیت است. آخرین حضور انگلستان به ٢٨ سال پیش بازمی‌گردد و سه شیرها به دنبال حضور مجدد در فینال هستند.

  پوشش رسانه‌ای مسابقات

  تمامی رقابتهای تیم ملی انگلیس با گزارش کامل پیش و پس از بازی به صورت زنده از ایستگاه رادیویی بی‌بی‌سی ۵ پخش می‌شود. در پخش تلویزیونی نیز تمامی بازی‌ها، چه به‌صورت رسمی یا غیررسمی، از فصل ۲۰۰۸—۲۰۰۹ تا فصل ۲۰۱۷—۲۰۱۸ از شبکه آی تی وی به صورت زنده پخش می‌شود. همچنین شبکه اینترنتی ProLigaTV[] که اختصاص به پخش مسابقات فوتبال دارد، به مدت شش سال تا سال ۲۰۲۰ بازی‌های تیم ملی انگلیس را در اینترنت به صورت زنده پخش می‌کند.

  برای نخستین بار در تاریخ بازی‌های تیم ملی انگلیس، بازی این تیم در برابر اوکراین در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تنها از طریق اینترنت پخش گردید. مشترکان این شبکه اینترنتی می‌توانستند با پرداخت مبلغی از ۴٫۹۹ تا ۱۱٫۹۹ پونداین بازی را به صورت زنده تماشا کنند. برآورد شده‌است که حدود ۳۰۰٬۰۰۰ مشترک این بازی بودند و بینندگان آن نیز تا مرز ۵۰۰٬۰۰۰ نفر تخمین زده شده‌اند.[۲]

  پوشاک تیم ملی انگلستان

  بازه زمانی سازنده البسه

  ۱۹۷۴–۱۹۸۴ ادمیرال ۱۹۸۴–۲۰۱۳ آمبرو ۲۰۱۳-اکنون نایکی

  ورزشگاه

  مقالهٔ اصلی: ورزشگاه ومبلی

  نمای داخلی ورزشگاه ومبلی

  در پنجاه سال نخست فعالیت تیم ملی انگلیس، به دلیل آنکه این تیم دارای زمین اختصاصی نبود، بازی‌های این تیم در سرتاسر کشور در زمین‌های کریکت برگزار می‌شد تا اینکه در سال ۱۹۲۴ با ساخت ورزشگاه ومبلی در لندن بازی‌های تیم ملی انگلیس به این ورزشگاه منتقل شد. نخستین بازی انجام شده در این ورزشگاه مربوط به بازی دوستانه در برابر تیم ملی اسکاتلند در همین سال می‌باشد سپس به مدت ۲۶ سال در این ورزشگاه که در اصل به خاطر برگزاری نمایشگاه سلطنتی انگلیس ساخته شده‌بود، بازی انجام نپذیرفت تا اینکه سرانجام در سال ۱۹۵۰ ورزشگاه ومبلی به صورت رسمی به عنوان محل برگزاری بازی‌های تیم ملی انگلیس انتخاب شد.

  در سال ۲۰۰۱ این ورزشگاه برای بازسازی مجدد به صورت کامل تخریب شد. در بین سال‌های احداث مجدد ومبلی، مسابقات خانگی تیم ملی انگلیس در ورزشگاه الدترافورد برگزار می‌شد و اگر به دلایلی این ورزشگاه آماده برگزاری مسابقه نبود، بازی در ورزشگاه خانگی تیم نیوکاسل یعنی سنت جیمز پارک به انجام می‌رسید. در حال حاضر مالک ورزشگاه ومبلی اتحادیه فوتبال انگلستان است.

  سرودهای ویژه

  تیم ملی انگلیس دارای سرودهای ویژه می‌باشد که توسط تماشاگران در ورزشگاه‌ها خوانده می‌شوند. از مشهورترین این سرودها می‌توان به سرود، "تا زنده ام، انگلیسی هستم"، " انگرررلند انگرررلند" یا سرود " خداوند نگه‌دار ملکه باد" اشاره کرد.

  سرود " خداوند نگه‌دار ملکه باد"

  برگردان فارسی متن انگلیسی

  عمر ملکه شریف مان دراز باد

  خداوند نگه‌دار ملکه باد

  هرگز تسلیم مباد او را پیروز بگردان شاد و سربلند باد

  با عمری طولانی بر ما سلطنت کند

  خداوند نگه‌دار ملکه باد ,Long live our noble Queen

  ،God save the Queen !No surrender

  ،Send her victorious

  ،Happy and glorious

  :Long to reign over us

  ...God save the Queen

  مربیان

  مربیان گذشته

  از آغاز تاکنون ۱۷ سرمربی هدایت تیم ملی انگلیس را برعهده داشته‌اند. نخستین سرمربی این تیم والتر وینترباتم بود که به مدت ۱۶ سال از ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۲ هدایت این تیم را برعهده داشت. هم‌اکنون نیز سرمربی این تیم گرت ساوتگیت است که از سال ۲۰۱۷ تاکنون پس از برکناری روی هاجسون هدایت این تیم را برعهده دارد.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  تاریخ تیم ملی فوتبال انگلستان

  تاریخ تیم ملی فوتبال انگلستان

  خانه تاریخ تیم ملی فوتبال انگلستان

  از قرنهای اولیه پس از میلاد تا قرن هجدهم میلادی، ورزش فوتبال به شکل قانونی و غیرقانونی به اشکال مختلفی در کشورهای گوناگون انجام گرفت. بازی دسته جمعی با توپ، هرچند در دوره هایی توأم با خشونت بود و گاه به تعطیلی آن در برخی کشورها انجامید؛ ولی علاقه مردم به آن کم نگردید. در سالهای ۱۱۳۰ تا ۱۱۸۰، بازی فوتبال با نام لاسول در فرانسه رایج شد و در میان شاهان فرانسه، لوئی هفتم که از ۱۱۴۰ تا ۱۱۷۳ فرمانروایی نمود؛ به گسترش این ورزش همت گمارد. او جوانان بسیاری را به این ورزش تشویق نمود و تیمهای فراوانی را بوجود آورد. در طی سالیان پس از آن، این بازی خشن که گاهی با مرگ بازیکنان هم همراه بود، توسط بریتانیایی ها شامل قوانین و مقرراتی گردید. در حقیقت، منشاء فوتبال امروزی، مناطقی از بریتانیا بوده است که برای این بازی قوانینی وضع نمودند و تلاش کردند ضمن کاستن خشونت از آن، جاذبه های آن را افزایش دهند.

  در سال ۱۶۸۱، در لندن بازی فوتبال با قوانین و مقررات خاصی دنبال می شد و حتی مسابقاتی هم در حضور پادشاه انگلستان برگزار گردید. تا سال ۱۸۳۲، بازی که به عنوان فوتبال در سراسر انگلستان رواج داشت، هیچ محدودیتی در استفاده از سر و پا و دست برای آن در نظر گرفته نشده بود و بیشتر شبیه راگبی امروزی بود. اما از این سال به بعد، فوتبال به سمت جدایی از راگبی پیش رفت و درنهایت در سال ۱۸۴۱ ، مقرر گردید که فوتبال بازی با پا و راگبی با دست و پا باشد. در نیمه دوم سال ۱۸۴۶، شاگردان سابق مدرسه شرزبوری واتون که دانشجویان دانشگاه کمبریج شده بودند، نخستین باشگاه فوتبال را تأسیس کردند و دو سال بعد، نخستین قوانین فوتبال را با همکاری سایر تیمهای دانشگاهی بنیان نهادند.

  درسال ۱۸۶۲، باشگاه فاتس کانتی در شهر ناتینگهام تأسیس شد که به عنوان قدیمی ترین باشگاه فوتبال در لیگ باشگاههای انگلیس، هنوز هم حضور دارد و امروزه با نام ناتینگهام فارست شناخته می شود.

  تیم ملی فوتبال انگلیس یکی از قدیمی ترین تیم های ملی در جهان محسوب می شود و از سال ۱۸۶۳ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و در سال ۱۹۰۶به عضویت فدراسیون جهانی فوتبال ، فیفا در آمد . انگلیس جزء هشت کشوری است که توانسته قهرمان جام جهانی شود و اولین عنوان قهرمانی خود را در جام جهانی ۱۹۶۶ انگلستان در کشور خود بدست آورد.

  تیم ملی انگلیس اولین بازی رسمی خود را در تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۸۷۲ مقابل تیم ملی اسکاتلند برگزار کرد که نتیجه بازی ۰-۰ به پایان رسید.

  جام جهانی ۱۹۵۴ سوئیس

  در جام جهانی ۱۹۵۴ تیم ملی انگلستان با تیم های ایتالیا ، بلژیک و سوئیس هم گروه شد و در اولین بازی خود با گلزنی بورادیس و نت لوفتهوس که هر کدام ۲ گل برای تیم خود به ثمر رساندند، درمقابل تیم ملی بلژیک تن به تساوی ۴-۴ دادند، و در دومین بازی خود مقابل تیم ملی سوئیس میزبان رقابتها به پیروزی ۲-۰ دسته پیدا کردند و از گروه خود پا به مرحله پلی آف گذاشتند . در مرحله پلی آف با نتیجه ۴-۲ مغلوب تیم ملی اروگوئه که به عنوان یکی از پرقدرترین تیم های آن زمان  بود شدند و از گردونه رقابتها کنار رفتند

  جام جهانی ۱۹۶۶ انگلیس

  اولین قهرمانی انگلیس در جام جهانی مربوط به سال ۱۹۶۶ می شود در جایی که با تیم های اروگوئه ، مکزیک و فرانسه هم گروه شد و با شکست تیم های فرانسه و مکزیک به نتیجه مشابه ۲-۰ و تساوی بدون گل در مقابل اروگوئه به عنوان تیم اول از گروه خود راهی مرحله پلی آف شد . در مرحله پلی آف تیم ملی آرژانتین را با حساب ۱-۰ شکست داد تا حریف پرتغال در مرحله نیمه نهایی شود و در مرحله نیمه نهایی تیم ملی انگلیس موفق شد با دو گل بابی چارلتون در مقابل تک گل ازبیو اسطوره فوتبال پرتغال ، تیم ملی پرتغال را شکست دهد و حریف آلمان غربی در فینال شود .

  فینال جام جهانی در ورزشگاه ومبلی ورزشگاه خانگی تیم ملی انگلیس در حضور ۹۸ هزار تماشاگر برگزار گردید . و این تیم ملی انگلیس بود که در یک بازی پر گل و پر تنش موفق شد با نتیجه ۴-۲ آلمان غربی را شکست دهد و اولین قهرمانی خود را جشن بگیرد . گلهای تیم ملی انگلیس را جف هرست ۳ گل پترز ۱ گل به ثمر رساندند و ۲ گل آلمان غربی را هالر و وبر به ثمر رساندند . و در پایان گوردون بنکس به عنوان بهترین دروازبان جام جهانی از سوی فیفا انتخاب شد .

  ستارگان تیم ملی انگلیس از ابتدا تا کنون

  ویویان وودورد ، استیو بلومر ، بیلی رایت ، تام فینی ، نت لوفتهوس ، بابی چارلتون ، استن مورتنسن ، برایان رابسون ، جف هرست ، تامی لاوتون ، دیوید پلات ، پیتر شیلتون ، بابی مور ، فرانک بارسون ، کوین کیگان ، جیمی گریوس ، گری لینکر ،  برایان داگلاس ، مارتین پیتر ، جان بارنز ، کنی سنسوم ، آلبرت شفرد ، نیکی بات ، دیوید باردسلی ، دیوید سیمن ، آلن شیرر ، گری نویل ، تدی شرینگهام ، دیوید بکهام ، مایکل اوون ، پل اینس ، اندی کول ، استیو مکمنمن ، جان تری ، گرت بری ، تئو والکات ، میکا ریچاردز ، جولیان لسکات ، اشلی کول ، رابرت گرین ، ریو فردیناند ، وین رونی ، فرانک لمپارد ، استیون جرارد و …

  افتخارات تیم ملی فوتبال انگلیس

  جام جهانی :

  ۱ بار قهرمانی در سال : ۱۹۶۶

  ۱ بار مقام چهارمی در سال : ۱۹۹۰

  جام ملت های اروپا :

  ۲ بار مقام سومی در سال :۱۹۶۸ – ۱۹۹۶

  مسابقات قهرمانی خانه بریتانیا :

  ۵۴ بار قهرمانی ۲۴ بار نایب قهرمانی منبع : سایت ورزش ۱۱

  منبع مطلب : www.katibehtranslation.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید