این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تفنگ گاز اشک آور

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تفنگ گاز اشک آور را از این سایت دریافت کنید.

  آشنایی با سلاح‌های ضد شورش

  سلاح‌های ضد شورش با وجودی که اغلب به عنوان سلاح‌های غیرکشنده از آنها نامبرده می‌شود، می‌تونند باعث آسیب وخیم، معلولیت و حتی مرگ افراد شوند.

  مجموع نظرات: ۰

  یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴

  ۰ نفر

  آشنایی با سلاح‌های ضد شورش

  سلاح‌های ضد شورش با وجودی که اغلب به عنوان سلاح‌های غیرکشنده از آنها نامبرده می‌شود، می‌تونند باعث آسیب وخیم، معلولیت و حتی مرگ افراد شوند.

  سلاح‌های ضد ضورش را می‌توان به این چند دسته تقسیم کرد:

  محرک‌های شیمیایی

  محرک‌های شیمیایی شامل گاز اشک‌آور و اسپری فلفل می‌شوند که باعث احساس سورش، درد و التهاب در راه‌های هوایی می‌انجامند. از آنجایی که این محرک‌های شیمیایی می‌توانند به طور گسترده‌ای منتشر شوند، افراد ناظر و در حاشیه تظاهرات نیز ممکن است در معرض آنها قرار گیرند.

  ۱- گاز اشک‌آور: گاز اشک‌آور یک وسیله رایج مورد استفاده پلیس برای پراکنده کردن تظاهرات است. از جمله مواد شیمیایی که به عنوان گاز اشک‌آور استفاده می‌شوند می‌توان به  گاز CS (کلروبنزالمالونونیتریل) و گاز CN (فناسیل کلراید) اشاره کرد. این گازها باعث احساس سوزش در چشم‌ها و دهان می‌شوند و افراد را از پا می‌اندازند.

  ۲- اسپری و گلوله فلفل: اسپری فلفل از لحاظ شیمیایی با گاز اشک‌آور متفاوت است اما اثر مشابهی دارد: تحریک پوست و به اشک انداختن و سوزاندن چشم‌ها. ترکیب فعال در این اسپری‌ها و گلوله‌ها کاپاسایسین نام دارد که یک ماده شیمیایی به دست آمده از میوه گیاهانی مانند فلفل است.

  گلوله‌های فلفل- پرتابه‌های کوچکی حاوی مواد محرک شیمایی هستند. این گلوله‌ها ممکن است حاوی اسپری PAVA (حاوی ماده شیمیایی نونیوامید که یک ماده آلی شبیه کاپاسایسین در اسپری فلفل است) و نیز گاز CS باشند. این گلوله‌ها از پرتابگرهای دستی پرتاب می‌شوند.

  پرتابه‌های ضربه‌زننده

  پرتابه‌های ضربه‌زننده شامل گلوله‌های لاستیکی، پلاستیکی، چوبی و اسفنجی می‌شوند که از پرتابگر شلیک می‌شوند. این گلوله‌ها ممکن است به صورت تک‌تیر یا رگباری شلیک شوند و در برخورد با پوست می‌توانند باعث کبودی یا زخم شدن پوست شوند.

  نارنجک‌های ضربه‌ای (sting-ball) هنگام انفجار گلوله‌های پلاستیکی را در اطرافشان پرتاب می‌کنند. این نارنجک‌ها ممکن است حاوی مواد شیمیایی محرک باشند یا با نور درخشان و صدای بلند منفجر شوند.

  وسائل گیچ‌کننده

  وسائل گیج‌کننده شامل نارنجک‌های صوتی یا نارنجک‌های نورزا می‌شوند که با نور درخشان و صدای بلند منفجر می‌شوند و تظاهرکنندگان را گیج می‌کنند. این نارنجک‌ها در صورتی که از فاصله نزدیک پرتاب شوند ممکن است باعث سوختگی‌های شدید شوند.

  این نارنجک‌ها هنگامی به میان جمعیت انداخته می‌شوند باعث ایجاد نوری درخشان و صدایی بلند می‌ود که باعث نابینایی و ناشنوایی موقت و از دست رفتن تعادل افراد می‌شود. بخشی از این وسیله ممکن است آتش بگیرد و مانند یک ترکش حرکت کند.

  کد خبر 519112

  برچسب‌ها

  مجله پلیس جهان

  دیدگاه خوانندگان امروز

  پر بیننده‌ترین خبر امروز

  تصاویر حضور ۵ زن برهـنه در میان معترضان رشت | یگان ویژه محافظت کرد تا سوژه نشوند

  تصاویر دردناک آتش زدن پرچم امام حسین (ع) در اغتشاشات بجنورد

  تعداد وحشتناک کشته‌ها در ناآرامی‌های چهارشنبه | عاملان جان باختن چند انسان بی‌گناه را بشناسید

  کریستین امان‌ پور پروتکل ایران را نپذیرفت | علت لغو مصاحبه رئیسی با CNN اعلام شد

  وزارت اطلاعات: حضور در تجمعات غیرقانونی موجب تعقیب قضایی می‌شود

  تصاویر | پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند | حضور مداحان مشهور در راهپیمایی | حرف ما یک کلام بازی نخور والسلام!

  ببینید | لحظه وحشتناک؛ زیر گرفتن ماموران با خودرو توسط آشوبگران در مشهد | وضعیت نیروهای نظامی را ببینید

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید