این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تنکس گیوینگ چه روزی است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تنکس گیوینگ چه روزی است را از این سایت دریافت کنید.

  روز شکرگزاری

  روز شکرگزاری

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  روز شکرگزاری

  دعا کردن پیش از خوردن بوقلمون - پنسیلوانیا، ۱۹۴۲

  برپایی توسط  ایالات متحده آمریکا

  کانادا لیبریا پورتوریکو جزیره نورفولک نوع ملی، فرهنگی

  تاریخ دومین دوشنبه ماه اکتبر (کانادا)

  اولین پنجشنبه نوامبر (لیبریا)

  آخرین چهارشنبه ماه نوامبر (جزیره نورفورک)

  چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر (آمریکا)

  روز شکرگزاری (به انگلیسی: تلفظ: تَنکس‌گیوینگ) یک تعطیلی ملی در آمریکا و کانادا است و در این روز مردم به شکرانه برداشت محصولات جشنی برگزار می‌کنند. جشن‌های مشابهی هم در برخی نقاط دیگر دنیا برگزار می‌شود؛ در آمریکا روز شکرگزاری در چهارمین پنج شنبه ماه نوامبر و در کانادا در دومین دوشنبه ماه اکتبر گرفته می‌شود. جشن شکرگزاری ریشه در اعتقادات مذهبی و فرهنگی مردم دارد.

  تاریخچه[ویرایش]

  تقریباً در هر منطقه از جهان و در میان هر قومی و دینی، جشن و شکرگزاری‌ای بعد از برداشت محصولات برگزار می‌شود. ریشه روز شکرگزاری را به منطقه بین‌النهرین نسبت می‌دهند اما جشن گفتن این روز در آمریکای شمالی ریشه در آداب و رسوم انگلیسی داشته و بعد از اصلاحات پروتستانی رایج شد.

  در آمریکا[ویرایش]

  نقاشی اولین جشن شکرگزاری در ماساچوست امروزی - سال ۱۹۱۴

  مقالهٔ اصلی: روز شکرگزاری (آمریکا)

  ریشه اولین جشن شکرگزاری در آمریکا به سندی که به تاریخ ۱۶۲۱ اشاره دارد برمیگردد. در این سال جشنی در منطقه ماساچوست امروزی برای شکرانه برداشت محصول برگزار می‌شد. همچنین مهاجرت زائران از انگلستان به آمریکا، باعث شد تعدادی جشن سنتی مردم انگلیس نیز با آن‌ها به آمریکا و به محل سکونتشان که نیوانگلند بود منتقل شود. به همین دلیل چندین روز مختلف در نیوانگلند برای شکرانه محصول جشن گرفته می‌شد که امروز آن جشن‌ها تحت نام «جشن شکرگزاری اولیه» شناخته می‌شوند. چندی بعد نیز در سال ۱۶۲۳ جشن شکرگزاری به شکل رسمی تعیین شد ولی با این حال در ایالت نیوانگلند تا حدود ۱۶۶۰ تاریخ مشخصی را قبول نداشته و در تاریخ‌های مختلف جشن می‌گرفتند.

  تا سال ۱۶۸۲ مرجع اعلام جشن شکرگزاری، کلیساها بودند، ولی بعد دولت محلی نیز در کنار کلیسا و تا پیش از انقلاب آمریکا این کار را انجام می‌دادند. بعد از انقلاب آمریکا اعلام این روز تحت تأثیر عوامل سیاسی قرار گرفت. کنگره قاره‌ای، جورج واشینگتن و جان هنکاک هرکدام اعلامیه خود را داشتند. همچنین جورج واشینگتن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، اولین اعلامیه ملی آمریکا را برای جشن روز شکرگزاری در ۲۶ نوامبر ۱۷۸۹ قرائت کرد.

  در حال حاضر بر طبق قوانین، در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر هر سال این جشن در آمریکا برگزار می‌شود. در روز شکرگزاری امروزی، رئیس‌جمهور آمریکا علاوه بر اعلام روز شکرگزاری، یک بوقلمون را عفو می‌کند. با این کار بوقلمون حق ادامه زندگی خود را به شکل آزاد در مزرعه (و یا گاهی حیاط کاخ سفید) خواهد داشت.

  تعیین روز در آمریکا[ویرایش]

  در طول تاریخ روز شکرگزاری در آمریکا در روزهای متفاوتی جشن گرفته می‌شد. در دوره پدران بنیان‌گذار آمریکا تا دوره آبراهام لینکلن تاریخ برگزاری جشن از یک ایالت تا ایالتی دیگر متفاوت بود. در اوایل قرن نوزدهم، آخرین پنجشنبه ماه نوامبر به عنوان روز شکرگزاری شناخته می‌شد. همچنین در سال ۱۸۶۳ بعد از اعلام روز شکرگزاری توسط آبراهام لینکلن و برای اولین بار تمامی ایالت‌های آمریکا با هم و در یک تاریخ این روز را جشن گرفتند.

  بوقلمون، غذای محبوب روز شکرگزاری

  در سال ۱۹۳۹ و با تغییر روزها و زمان، ماه نوامبر به جای ۴ پنجشنبه، ۵ پنجشنبه‌ای شد و این اتفاق مصادف شد با دوره‌ای که آمریکا از یک رکود بزرگ اقتصادی رنج می‌برد. به همین دلیل فرانکلین دلانو روزولت، رئیس‌جمهور وقت آمریکا تصمیم گرفت چهارمین پنجشنبه نوامبر را به عنوان روز شکرگزاری انتخاب کند، به این دلیل که با برگزاری زودتر این جشن، فرصت کافی برای تاجرها جهت فروش محصولاتشان تا کریسمس وجود خواهد داشت و شاید این روش کمکی به کشورش جهت خروج از رکود اقتصادی شود (در همین دوره عقاید عموم مردم بر این بود که تبلیغات محصولات برای کریسمس، تا قبل از جشن روز شکرگزاری کار پسندیده‌ای نیست)

  در نهایت و در سال ۱۹۴۱، ریاست جمهوری آمریکا با همراهی کنگره طرحی را ارائه کردند تا روز شکرگزاری از سال آینده (۱۹۴۲) به بعد در یک تاریخ ثابت جشن گرفته شود. در همین راه، تاریخ روز شکرگزاری همانند یک قانونی فدرالی شده و به تاریخ ثابت امروزی آن یعنی چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر هر سال تغییر یافت.

  با این حال تا چندین سال بعد هم در ماه‌های نوامبری که ۵ پنجشنبه‌ای می‌شدند، باز هم تعدادی از ایالت‌ها از همان روش قدیمی آخرین پنجشنبه استفاده می‌کردند. به عنوان مثال ایالت تگزاس تا سال ۱۹۵۶ همین کار را ادامه داد.

  سنت‌های آمریکا[ویرایش]

  غذاها

  بوقلمون یکی از محبوب‌ترین غذاهایی است که تقریباً در هر میز غذایی در روز شکرگزاری یافت می‌شود. انتخاب بوقلمون از این جهت بود که مثل سایر مواد غذایی، همچون گوشت گاو و … هرروزه استفاده نمی‌شد و برای یک جشن مخصوص مناسب بود. از این رو به روز شکرگزاری حتی «روز بوقلمون» نیز گویند. ریشه استفاده از بوقلمون به سال‌های بسیار قبل و به زمانی که اولین بار جشن شکرگزاری برگزار می‌شد برمی‌گردد. طبق اسناد به دست آمده، در حدود سال ۱۶۲۱ مردم مهاجری که به آمریکا آمده بودند بوقلمون‌های وحشی را برای این روز شکار می‌کردند.[۱]

  خیریه[ویرایش]

  در روز شکرگزاری به افراد فقیر کمک می‌شود. این کمک می‌تواند به شکل فردی بوده یا عمدتاً توسط نهادهای کوچک خیریه‌ای صورت می‌گیرد که در هر منطقه‌ای وجود دارند و کمک‌ها را در قالب غذا یا بسته‌های کمکی به دست مردم فقیر می‌رساند.

  شکرگزاری[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  تنکس گیوینگ چه روزی است ؟

  روز تنکس گیوینگ را خانواده های کانادایی با امور خیریه و کمک به افراد کم در آمد روز را شروع میکنند و به استقبال این جشن میروند. بنا به سنت

  تنکس گیوینگ چه روزی است ؟

  تنکس گیوینگ یا روز شکرگزاری

  در ایرانی بسیار می پرسند تنکس گیوینگ چه روزی است ؟ تنکس گیوینگ یا به انگلیسی Thanks Giving day همان روز شکرگزاری است. این روز در کشور های آلمان، ژاپن ، کانادا و آمریکا با نام های مختلف به عنوان یک عید و روز ملی هر ساله گرامی داشته میشود. ریشه روز تنکس گیوینگ یا شکر گزاری به منطقه بین النهرین نسبت داده میشود، اما مجموعا در آمریکای شمالی ریشه آنرا در آداب و رسوم انگلیسی میدانند که بعد از اصلاحات پروتستانی رواج یافت.

  روز تنکس گیوینگ ، دوشنبه  ۸ اکتبر ۲۰۱۸ دفتر جی اس آی در کانادا تعطیل است.

  تنکس گیوینگ در کانادا و آمریکا

  در کانادا دومین دوشنبه از ماه اکتبر بعنوان روز شکرگزاری تعطیل می باشد ولی در آمریکا این روز را در چهارمین پنجشنبه از ماه نوامبر تعطیل میکنند و جشن میگیرند. دلیل اصلی این جشن در کانادا و آمریکا شکرگزاری برای برداشت محصول میباشد. بدلیل همزمانی این جشن و برداشت محصول کدو تنبل از مزارع کم و بیش کدو تبل هم در تزیینات این روز دیده میشود. اما عمدتا کدو تنبل نماد روز هالوین است که در اواخر ماه اکتبر برگزار میشود.

  در این روز خانواده های کانادایی با امور خیریه و کمک به افراد کم در آمد روز را شروع میکنند و به استقبال این جشن میروند. بنا به سنت قدیمی در پایان روز همه با بوقلمونی که توسط بزرگتر خانواده آماده شده دور هم جمع شده و پس از دعا به شادی وقت میگذرانند. به همین دلیل در آمریکا روز شکرگزاری به روز بوقلمون هم معروف شده است. دلیل مصرف گوشت بوقلمون را به آمریکایی هایی نسبت می دهند که در سال ۱۶۰۰ میلادی برای این روز بوقلمون وحشی شکار میکردند.

  دوشنبه  ۸ اکتبر ۲۰۱۸ دفتر جی اس آی در کانادا تعطیل است.

  جالب توجه اینکه در کانادا استان های آتلانتیک شامل نیوفاندلند، نوااسکوشیا و نیو برانزویک در روز تنکس گیوینگ تعطیل نیستند.

  روز تنکس گیوینگ ، دوشنبه  ۸ اکتبر ۲۰۱۸ دفتر جی اس آی در کانادا تعطیل است.

  برای اطلاعات بیشتر درباره روز شکر گزاری روی لینک کلیک کنید.

  مطالب مرتبط با این موضوع :

  نمادهای ملی کشور کانادادانشجویان بین المللی و رشد ثبت نام در دانشگاه های کانادامهاجرت تحصیلی به کاناداقیمت خانه در کاناداافزایش اشتغال در استان های بی سی و نیوفاندلند

  رزرو وقت مشاوره با کانادا

  اطلاعات تماس اخبار مهاجرتی اخبار تحصیلی

  تازه منتشر شده

  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

  مهاجرت از طریق برنامه خوداشتغالی کبک

  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  مشاغل مورد نیاز استان های کانادا

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

  ۷ شهر ارزان کانادا برای زندگی در سال ۲۰۲۲

  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

  زیرگروه های برنامه اسکیل ورکر بریتیش کلمبیا

  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ قیمت خانه در کانادا

  منبع مطلب : fa.gsiedu.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید