این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ثبتنام دکترا

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ثبتنام دکترا را از این سایت دریافت کنید.

  ثبت نام دکتری

  در این مقاله جزئیات ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ از جمله زمان، شرایط و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 ارائه شده و نکات مهم ثبت نام کنکور دکتری توضیح داده شده است.

  ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

  ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد. متقاضیان دکتری ۱۴۰۲ می بایست پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری، به ثبت نام دکتری 1402 از طریق سامانه sanjesh.org در بازه زمانی تعیین شده بپردازند. زمان ثبت نام آزمون دکتری تا پنج شنبه 3 اذرماه 1401 تمدید شد.

  برای مشاوره ثبت نام آزمون دکتری 1402

  برای مشاوره ثبت نام آزمون دکتری 1402

  آزمون دکتری شامل دو آزمون کتبی و شفاهی می باشد. آزمون کتبی دکتری 1402 توسط سازمان سنجش که هر ساله مجری برگزاری این کنکور است، برگزار می شود. پس از کسب حدنصاب لازم در این مرحله، می توان برای شرکت در آزمون شفاهی که از طریق سایت دانشگاه ها اعلام می شود اقدام نمود.زمان ثبت نام دکتری 1402 تا پنج شنبه 3 اذرماه 1401 تمدید شد.برای ورود به سایت ثبت نام کلیک کنید.ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ برای دانشگاه های سراسری و آزاد به طور همزمان از طریق سایت سنجش انجام می شود . بنابراین نیازی به انتخاب گزینه ای خاص برای شرکت در دانشگاه آزاد نیست. بلکه تمامی داوطلبان پس از دریافت کارنامه اولیه دکتری امکان دسترسی به کد دکتری دانشگاه آزاد را دارند. اطلاع از زمان ثبت نام دکتری 1402 جهت اقدام به موقع ضروری است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم داوطلبان را از زمان و نحوه ثبت نام در کنکور دکتری ۱۴۰۲ مطلع کنیم.

  زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

  سازمان سنجش که مجری برگزاری آزمون دکتری به صورت یکپارچه برای تمامی داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد بوده، هر سال طی اطلاعیه ای زمان ثبت نام تمامی آزمون ها از جمله آزمون دکتری را اعلام می کند.

  معمولا چه زمان ثبت نام آزمون دکتری چه ثبت نام دکتری استاد محور از نیمه دوم سال تحصیلی انجام می شود. همچنین سازمان سنجش، برای داوطلبان جا مانده از ثبت نام دکتری 1402 نیز بازه های زمانی را مشخص می کند تا در این فرآیند ثبت نام نمایند. در این مهلت ثبت نام کنندگان می توانند به ویرایش اطلاعات خویش نیز بپردازند.

  بر اساس اطلاعیه سایت سنجش، ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ از 22 آبان ماه آغاز می گردد و تا یک هفته یعنی 29 آبان ماه 1401 ادامه دارد. متقاضیان می بایست در این مهلت ارائه شده به سایت سنجش مراجعه نموده و مراحل خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم ثبت نام دکتری 1402 را تکمیل نمایند. مهلت ثبت نام آزمون دکتری تا پنجشنبه، 3 آذرماه تمدید شد.

  زمان ثبت نام دکتری 1402 تا پنج شنبه 3 اذرماه 1401 تمدید شد.برای ورود به سایت ثبت نام کلیک کنید.

  داوطلبان برای شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد نیز می بایست به سایت سنجش مراجعه نمانید. فرآیند ثبت نام دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به طور همزمان انجام شده و تفاوتی با یکدیگر ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مطالعه مقاله زیر بپردازید.

  بیشتر بخوانید: ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

  شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

  متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری تمامی دانشگاه های کشور باید شرایط لازم برای ثبت نام در آزمون دکتری ۱۴۰۲ را که توسط سازمان سنجش در دفترچه ثبت نام ذکر می شود را دارا باشند. دفترچه ثبت نام آزمون دکتری از طریق سایت sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در ادامه مهم ترین شرایط ثبت نام دکتری 1402 ارائه شده است.

  دارا بودن مدرک كارشناسی ارشد و یا دكتری عمومی و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع كارشناسی ارشد یا دكتری عمومی، در صورت فارغ التحصیلی حداکثر تا تاریخ 1402/6/31

  محرومیت ثبت نام پذیرفته شدگان دوره روزانه دکتری سال گذشته دکتری برداشته شده است. بنابراین متقاضیانی که سال گذشته در دوره روزانه دکتری پذیرفته شده، ولی ثبت نام نکرده یا انصراف داده اند، می توانند در دکتری ۱۴۰۲ شرکت کنند.

  دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره روزانه مقطع دكتری تخصصی  می توانند در آزمون ثبت نام و شرکت  کرده و پس از اعلام نتایج نهایی از دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی دهند.

  داوطلبان مذکر نباید برای ثبت نام آزمون دکتری 1402 منع نظام وظیفه داشته باشند.

  رشته امتحانی انتخابی داوطلبان در دوره دكتری باید با رشته تحصیلی مقطع كارشناسی ارشد و یا دكتری عمومی طبق ستون مربوط به رشته های مرتبط، جدول رشته ها و مواد امتحانی آزمون تجانس داشته باشد. همچنین درج کد رشته و موسسه محل اخذ مدرک برای ثبت نام دکتری را می بایست صحیح وارد نمایید.

  دانشجوهای سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع كارشناسی ارشد و دكترای حرفه ای (جز فارغ التحصیلان كارشناسی ارشد پیوسته، دكتـرای عمـومی دامپزشكی و دكترای پزشكی)، با معدل كمتر از 14 امکان شرکت در آزمون دکتری 1402 را ندارند.

  بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام آزمون دکتری

  مدارک ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

  داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام کنکور دکتری سال ۱۴۰۲ هستند می بایست با مراجعه به دفترچه ثبت نام این آزمون و مطالعه بخش مدارک لازم برای ثبت نام، تمامی مدارک خواسته شده را تهیه کرده و در مهلت ثب نام آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش بارگذاری نمایند.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  sanjesh.org

  ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 زمان نحوه مدارک و شرایط نام نویسی کنکور دکترا تخصصی ۱۴۰۲ خرید کارت اعتباری در سایت سنجش،تکمیل فرم ثبت نام در sanjesh.org

  ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

  ایران مشاوره۱۴ نظرها

  سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با مشاوران متخصص دکتری از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 9099071647

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

  آزمون ورودی مقطع دکتری برای داوطلبان دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و مشترک دانشگاه ها، دانشگاه آزاد، پیام نور و موسسات غیرانتفاعی به طور هماهنگ و توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد. لذا متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند چنانچه از شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402 برخوردار باشند، می بایست با فراهم کردن مدارک ثبت نام آزمون دکتری نسبت به نام نویسی خود در زمان مقرر از طریق سایت sanjesh.org اقدام نمایند.

  لینک مستقیم ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

  پذیرفته شدگان دوره های روزانه دانشگاه ها در آزمون دکتری سال 1401، می توانند در آزمون دکتری سال 1402 نیز شرکت کنند.

  زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

  با توجه به مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد، با یکدیگر ادغام شده و فقط یک آزمون توسط سازمان سنجش برگزار می گردد. لازم به ذکر است که فرآیند های ثبت نام، برگزاری آزمون و دریافت کارنامه اولیه برای تمامی داوطلبان یکسان بوده و تنها در مرحله  انتخاب رشته دکتری مسیر جداگانه ای خواهند داشت.

  مطابق با اطلاعیه صادر شده از طریق سایت سازمان سنجش، فرآیند نام نویسی آزمون دکتری سال 1402 در بازه زمانی 22 تا 29 آبان ماه سال 1401 صورت می پذیرد. به جدول زمانبندی ثبت نام آزمون دکتری 1402 توجه فرمایید.

  جدول زمانبندی ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402موضوع  تاریخزمان ثبت نام آزمون دکتری   22 تا 29 آبان ماه سال 1401

  مشاهده ،کنترل و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری (همزمان با ثبت نام)  22 تا 29 آبان ماه سال 1401

  تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 3 آذر ماه 1401 مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری تاکنون اعلام نشده است.مهم: متقاضیانی که خواهان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد می باشند نیز باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. زیرا فرایند نام نویسی دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یک پارچه و هماهنگ صورت می پذیرد و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

  نحوه ثبت نام آزمون دکتری 1402

  داوطلبان پس از ورود به سایت ثبت نام آزمون دکتری، می بایست مطابق با راهنمای زیر نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402 اقدام نموده و با استفاده از سریال اعتباری 12 رقمی خریداری شده، سایر مراحل ثبت نام خود را نیز تکمیل کنند.

  مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه اصلی سایت

  کلیک بر روی عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1402”

  انتخاب گزینه “خرید کارت” از سمت راست صفحه

  کلیک بر روی یکی از دکمه های رادیویی “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1402” در قسمت دکتری و سپس انتخاب گزینه “تایید و ادامه” در پایین صفحه

  وارد کردن مشخصات خواسته شده جهت ورود به درگاه پرداخت و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

  تایید اطلاعات نمایان شده و کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

  مشاهده اطلاعات بارگذاری شده و در صورت صحت فشردن گزینه ”پرداخت“

  کلیک بر روی ” تایید و ادامه گام بعدی ”

  وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی موجود در صفحه و کلیک بر روی ” تایید “

  تذکر: دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام را در زمان اتمام فرآیند نام نویسی فراموش نکنید.

  به تمامی متقاضیان توصیه می شود اطلاعات خود را در سایت ثبت نام آزمون دکتری در نهایت دقت ثبت نموده و اگر انجام این فرآیند را به متصدی کافی نت و یا شخص دیگری واگذار کرده اند، بارگذاری عکس خود را کنترل نمایند. چرا که اگر در ارسال عکس اشتباهی رخ دهد، مسئولیت آن به عهده داوطلب خواهد بود.

  تکمیل فرم ثبت نام

  آزمون دکتری دارای یک فرم ثبت نام می باشد که دارای 44 ردیف بوده و نیاز است که داوطلب تمامی بخش ها را با دقت تمام در قسمت “اطلاعات داوطلب” کامل نماید. در جدول زیر، لینک دانلود فرم ثبت نام دکتری 1402 تعبیه شده است.

  فرم ثبت نام دکتری 1402دانلود فرم ثبت نام دکتری 1402

  (جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

  شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402

  داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دوره دکتری را دارند باید دارنده شرایط ثبت نام آزمون دکتری به شرح موارد زیر برای این مقطع باشند و در صورت احراز کلیه این شرایط اقدام به نام نویسی خود نمایند.

  شرایط عمومی

  با مراجعه به دفترچه ثبت نام آزمون دکتری می توان از شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 آگاه شد که در ادامه به آن پرداخته ایم.

  شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری 1402

  اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی کشور

  ملتزم بودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام واجبات و پرهیز از محرمات)

  عدم کینه و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران

  نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فرماسونری

  عدم فساد اخلاقی

  نداشتن شهرت به انجام اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

  شرایط اختصاصی 

  برای شرکت در آزمون دکتری، داوطلبان می بایست فارغ التحصیل یا دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشند.

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید