این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ثبت نام سنجش پیش دبستانی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ثبت نام سنجش پیش دبستانی را از این سایت دریافت کنید.

  ثبت نام سنجش سلامت ۱۴۰۲

  در این مقاله تحصیلیکو، زمان، سایت و مدارک ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان ابتدایی و پیش دبستانی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ بررسی شده و نحوه انجام مراحل طرح سنجش سلامت ارائه شده است.

  ثبت نام سنجش سلامت

  دانش آموزایی که امسال وارد پایه اول ابتدایی یا پیش دبستانی میشن باید در طرح سنجش سلامت ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ شرکت کنن. برای شرکت در  این طرح لازمه تا والدین بعد از ثبت نام در مدرسه مورد نظر، مدیر مدرسه وارد سامانه سنجش سلامت شده، اقدام به پیش ثبت نام الکترونیکی کرده و در باره زمانی گفته شده با داشتن مدارک لازم به همراه فرزندشون به نزدیک ترین پایگاه سنجش سلامت محل سکونتشون مراجعه کنن.

  برای مشاوره ثبت نام طرح سنجش سلامت ۱۴۰۲ -۱۴۰۳

  از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره زیر تماس بگیرید:

  تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۵ از کل کشور

  پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

  درصورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید .

  طرح سنجش سلامت یا سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی برای دانش آموزای پیش دبستانی و اول ابتداییه که در بدو ورود به این مقاطع انجام میشه. این طرح توسط آموزش و پرورش استثنایی و با هدف ارزیابی سلامت جسمی و ذهنی دانش آموزا راه اندازی شد که در حال حاضر یکی از برنامه های غربالگری مفید در کشورمون محسوب میشه.

  برای ثبت نام در طرح سنجش سلامت لازمه تا ابتدا والدین اقدام به ثبت نام فرزندشون در مدرسه دلخواهشون کنن. بعد از تکمیل فرایند ثبت نام، مدیر مدرسه وارد سامانه سنجش سلامت دانش آموزا به آدرس h1.iehs.ir/tashkhis شده و در بازه زمانی مشخص شده از طرف آموزش و پرورش، پیش ثبت نام دانش آموزا رو بصورت الکترونیکی انجام داده و زمان مراجعه والدین برای انجام سنجش سلامت رو بهشون اطلاع بدن.

  ثبت نام سنجش سلامت ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ بدلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت هایی که ایجاد کرد باعث ایجاد تغییراتی در ثبت نام و انجام طرح سنجش سلامت شده  به همین دلیل در این مقاله راجع به زمان، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام در طرح سنجش سلامت صحبت کردیم، پس تا آخر این مقاله همراهمون باشین!

  زمان ثبت نام سنجش سلامت ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

  ثبت نام برای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، هر ساله از اوایل تیر ماه تا اواخر مرداد ماه از طریق پایگاه های سنجش سلامت برای همه دانش آموزای متقاضی ورود به پیش دبستانی و اول ابتدایی سراسر کشور انجام میشه.

  طبق اعلام رئیس سازمان آموزش و پرورش  استثنایی، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت در رفت و آمد طرح سنجش سلامت 1402 - 1403 با محدویت هایی انجام میشه و برخلاف سال های گذشته نوبت دهی پایگاه های سنجش سلامت بصورت اینترنتیه.

  زمان ثبت نام سنجش سلامت ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳، در آذر ماه 1401 شروع میشه.زمان ثبت نام و انجام طرح سنجش سلامت برای دانش آموزای پایه اول ابتدایی طبق سال های گذشته معمولا از اوایل خرداد ماه و با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی در پایگاه های سنجش انجام میشه. پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام مدارس تحصیلیکو، از تمام اخبار مربوط به سنجش سلامت مطلع بشین.

  دانش آموزا باید ابتدا در زمان ثبت نام مدارس کلیه مراحل نام نویسی خودشون رو در سامانه پادا انجام بدن و بعد از ثبت نام در مدرسه مدنظر به پایگاه سنجش سلامت محل سکونتشون در زمان مقرر مراجعه کنن.

  بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام مدارس

  مراحل انجام سنجش سلامت ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

  یکی از شرط های اصلی ثبت نام در دوره پیش دبستانی و اول ابتدایی، سنجش سلامت دانش آموزاست. والدین بعد از ثبت نام فرزندشون در مدرسه لازمه تا اقدام به ثبت نام در طرح سنجش سلامت برای فرزندشون کنن. مراحلی که در سنجش سلامت دانش آموزا برای ثبت نام اول ابتدایی و ثبت نام پیش دبستانی انجام میشه کاملا یکسانه.

  مراحل انجام سنجش سلامت دانش آموزا :

  مراجعه به دبستان محل ثبت نام دانش آموز و دریافت نوبت پایگاه سنجش

  مراجعه به پایگاه سنجش و انجام ارزیابی های غربالگری اولیه، تکمیل بخش مربوط به غربالگری

  ثبت نتایج ارزیابی ها در سامانه توسط مسئول پایگاه سنجش سلامت

  مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت (پایگاه های سلامت یا خانه های بهداشت) جهت بررسی غربالگری اولیه و تکمیل

  تکمیل کارت واکسیناسیون و انجام معاینات پزشکی با رعایت شرایط ویژه بیماری کرونا

  مراجعه به دبستان محل ثبت نام و یا اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ( براساس نتایج ارزیابی های انجام شده ) همراه با کارت واکسیناسیون و برگه تکمیل شده معاینات پزشکی جهت انجام ثبت نام

  دانش آموزایی که در هر کدوم از مراحل ارزیابی مشکوک به مشکلات بینایی، شنوایی و جسمی باشن برای ارزیابی های بسشتر به مراکز تخصصی ارجاع داده میشن تا ارزشیابی های تخصصی تر در زمینه مورد نظر انجام بشه. در نهایت بعد از انجام معاینات لازم در این مراکز باید مجدد به پایگاه اولیه مراجعه کنن.

  اگه در ارزیابی های تخصصی مشخص شد که دانش آموز احتیاج به تحصیل در مدارس استثنایی داره به آموزش و پرورش استان معرفی میشه و نتیجه ارزیابی تخصصی رو به مسئول پایگاه برای ثبت در سامانه سنجش ارائه می کنن.

  منبع مطلب : www.tahsilico.com

  ثبت نام طرح سنجش سلامت دانش آموزان ۱۴۰۲

  در این مقاله در خصوص نحوه سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی و اول ابتدایی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ و توصیه برای نوآموزان با نیاز های ویژه ذهنی توضیحاتی ارائه داده شده است.

  ثبت نام طرح سنجش سلامت

  والدینی که نوآموز اول ابتدایی و پیش دبستانی دارند می توانند برای انجام ثبت نام طرح سنجش سلامت دانش آموزان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ در آذر ماه 1401 وارد سامانه سنجش سلامت دانش آموزان شده و پس از تکمیل مدارک ثبت نام اقدام به نوبت گیری برای آزمون نمایند. نوآموزان می توانند تا دو مرتبه در آزمون طرح سنجش سلامت شرکت نمایند.

  برای مشاوره ثبت نام طرح سنجش سلامت ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

  برای مشاوره ثبت نام طرح سنجش سلامت ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

  طرح سنجش سلامت دانش آموزان پیش دبستانی و اول ابتدایی به منظور ارزیابی سلامت جسمانی دانش آموزان در بدو ورود به مقطع ابتدایی و پیش دبستانی انجام می شود. در سال گذشته ثبت نام سنجش سلامت دانش آموزان در خرداد ماه و هم زمان با آغاز ثبت نام مدارس ابتدایی انجام شد که برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ با تغییراتی مواجه شده است و طبق آخرین اطلاعیه ها قرار است طرح سنجش سلامت در آذر ماه 1401 آغاز شود.

  والدین دانش آموزان اول ابتدایی و پیش دبستانی می بایست به مدارس مورد نظر برای ثبت نام مراجعه نمایند و پس از آن در بازه زمانی مشخص شده توسط وزارت آموزش و پرورش، پیش ثبت نام نوآموز را به صورت الکترونیکی انجام داده و سپس والدین با مراجعه به پایگاه سنجش سلامت نزدیک به محل سکونت خود، اقدام به تکمیل سنجش سلامت دانش آموز می نمایند.

  لازم به ذکر است برای حضور در پایگاه‌ های سنجش، کودک می بایست حتما خواب کافی داشته و صبحانه خورده باشد و شرایط روحی و روانی او کاملا طبیعی باشد. در ادامه مقاله می توانید زمان و نحوه سنجش سلامت دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی، رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان شیوع کرونا و توصیه های لازم به والدین برای سنجش سلامت 1402 - 1403 را مشاهده نمایید.

  نحوه سنجش سلامت نو آموزان پیش دبستانی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

  آموزش پیش دبستانی در رشد فرآیند های شناختی و هوشی دانش ‌آموز بسیار موثر است و با در نظر گرفتن میانگین نمره آمادگی تحصیلی کشور، دانش‌ آموزانی که آموزش پیش دبستانی را گذرانده اند دو نمره بالاتر از سایرین هستند. خانواده‌ هایی که فرزندشان 5 سال تمام است، می توانند برای سنجش اقدام کنند.

  حسن این کار در این بوده که در صورت وجود نیاز های خاص در کودک، اقدامات پزشکی برای وی انجام شده و قبل از شروع آموزش رسمی توان بخشی انجام می ‌شود و حتی ممکن است به کادر درمان ارجاع شوند. با توجه به موارد عنوان شده می توان نتیجه گرفت که خانواده ‌هایی که فرزندشان به پیش ‌دبستانی می‌ رود هم می‌ توانند به پایگاه‌های سنجش سلامت مراجعه کنند و دیگر برای ورود به اول ابتدایی در زمان ثبت نام مدارس نیازی به سنجش ندارند.

  سنجش سلامت از نوآموزانی که در سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ وارد پایه اول خواهند شد، در آذر ماه 1401 آغاز می شود.

  سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir از بخش های مختلفی تشکیل شده تا فرایند دانش آموزان به اطلاعات شان را تسریع بخشد. هر دانش آموز با داشتن نام کاربری و رمز عبور می تواند وارد سایت پادا شده و نسبت به انجام فرایندهایی مانند ثبت نام در مدارس، مشاهده کارنامه و ... بپردازد.

  بیشتر بخوانید: pada.medu.ir

  نحوه سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

  شرط اصلی ثبت ‌نام کلاس ‌اول در مدارس، سنجش سلامت است و برای این کار باید به پایگاه‌ های سنجش مراجعه کنند تا بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی و سطح سلامت دانش ‌آموز ارزیابی ‌شود.

  خانواده‌ ها می بایست به نزدیک ترین پایگاه سنجش محل سکونت مراجعه کرده تا فرزندشان مورد ارزیابی پزشکی کامل قرار گرفته و کارت واکسیناسیون نوآموز کنترل ‌شود که در صورت وجود نقص به پایگاه‌ های سلامت وزارت بهداشت ارجاع خواهد شد.

  نتایج سنجش سلامت پس از ارزیابی همان جا به خانواده اعلام و اگر کودک مشکلی نداشته باشد برگه ثبت ‌نام قطعی به وی ارائه می‌ شود تا برای ثبت نام مدارس ابتدایی به مدرسه مراجعه نماید.

  در طرح سنجش نوآموزان امسال، رعایت پروتکل ‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و تعبیه اتاق انتظار و هم چنین نوبت دهی با توجه به میزان شیوع بیماری در شهر ‌های مختلف انجام می‌شود.

  هزینه ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳​، اعلام نشده است ولی در سال گذشته این هزینه به مبلغ 60 هزار تومان بود.

  در صورتی که والدین در بازه زمانی تعیین شده جهت سنجش سلامت به پایگاه سنجش مراجعه نکنند، هزینه سنجش سلامت برای آن ها دو برابر خواهد شد و نوبت گیری دوباره کمی مشکل می شود.

  لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان در سال های گذشته در برخی مناطق کشور، بویژه مناطق محروم، رایگان بود.

  توجه داشته باشید که طبق اعلام سازمان استثنایی کشور برنامه سنجش شایستگی های حرکتی و غربالگری مشکلات ویژه یادگیری نیز به آزمون های سنجش سلامت نوآموزان اضافه شده است.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید