این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ثبت نام پایه دهم

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ثبت نام پایه دهم را از این سایت دریافت کنید.

  ثبت نام دانش آموزان پایه دهم براساس هدایت تحصیلی

  در این مقاله از مراحل انجام ثبت نام دانش آموزان پایه دهم بر اساس هدایت تحصیلی 1401-1402 مطلع می شوید. دانش آموزان پایه دهم باتوجه به موارد مذکور می توانند برای ثبت نام از طریق سامانه سیدا اقدام نمایند. مراحل ثبت نام پایه دهم براساس هدایت تحصیلی 1401-1402 دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش کشور مراحل ثبت نام پایه دهم براساس هدایت […]

  کد خبر : 35676 اشتراک 0 نظر مدارس - بازدید

  ثبت نام دانش آموزان پایه دهم براساس هدایت تحصیلی

  جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانش آموزان پایه دهم براساس هدایت تحصیلی

  در این مقاله از مراحل انجام ثبت نام دانش آموزان پایه دهم بر اساس هدایت تحصیلی 1401-1402 مطلع می شوید. دانش آموزان پایه دهم باتوجه به موارد مذکور می توانند برای ثبت نام از طریق سامانه سیدا اقدام نمایند.

  مراحل ثبت نام پایه دهم براساس هدایت تحصیلی 1401-1402

  دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش کشور مراحل ثبت نام پایه دهم براساس هدایت تحصیلی مطابق با به شرح زیر اعلام کدر:

  ارسال نمرات پایه نهم از سامانه سیدا به سیستم ویندوز

  دریافت فایل ارسالی در سیستم ویندوزی و نشستن در کنار سوابق پایه های هفتم و هشتم دانش آموزان

  ارسال سوابق پاهی های هفتم و هشتم و نهم از سیستم ویندوزی به سامانه همگام

  عملیات هدایت تحصیلی و تعیین امتیازات و اولویت های هدایتی هر دانش آموز

  مشخص کردن تاریخ شروع پیش ثبت نام اولویت (الف) و اولویت (ب)، در هر منطقه ای از کشور توسط ستاد، به کمک آبشن طراحی شده

  مراجعه دانش آموزان ورودی پایه دهم به سامانه پادا جهت پیش ثبت نام (با همراه داشتن اطلاعات کاربری)

  ورود به پروفایل دانش آموز

  اخذ و نمایش نتایج هدایت تحصیلی در سامانه پادا

  انتخاب مدرسه و رشته مورد نظر برای پیش ثبت نام توسط دانش آموزان در سامانه پادا

  اعتبار سنجی قابلیت ثبت نام دانش آموزان در رشته انتخاب رشته براساس نتایج هدایت تحصیلی

  پیش ثبت نام دانش آموز در سامانه پادا

  ارسال درخواست پیش ثبتن ام دانش آموز به مدرسه مورد نظر

  بررسی توسط مدیر مدرسه و اعلام موافقت یا عدم موافقت وی با ثبت نام دانش آموز

  پادا سایت هدایت تحصیلی و ثبت نام مدارس

  نکات مهم:

  وظیفه تطبیق نتایج هدایت تحصیلی با رشته انتخابی دانش آموز در هنگام پیش ثبت نام برعهده سامانه پادا می باشد.

  در مرحله اول دانش آموز تنها مجاز به ثبت نام در رشته های اولویت الف می باشد. آن دسته از دانش آموزانی که دارای اولویت ب می باشند در زمان بندی مرحله دوم مجاز به انتخاب رشته و ثبت نام می باشند.

  تنها ثبت نام دانش آموزانی که مراحل هدایت تحصیلی آن ها توسط سامانه همگام انجام شده باشد قادر به ثبت نام از طریق سامانه پادا می باشند.

  باتوجه به اینکه سامانه پادا تنها نتایج نهایی تحصیلی دانش آموز را از سامانه همگام دریافت نموده و نمایش می دهد، صحت سنجی نتایج هدایت تحصیلی در این سامانه انجام نمی شود.

  دانش آموزانی که دارای اولویت الف در رشته مورد نظر می باشند از 26 تیرماه 1401-1402 مجاز به انتخاب رشته می باشند.

  آغاز فرآیند ثبت نام دانش آموزان پایه دهم دارای اولویت “الف” در فرم هدایت تحصیلی

  🔹بازه زمانی ثبت نام برای دانش آموزان پایه دهم که دارای اولویت “الف” می باشند، همچنین بازه زمانی ثبت نام دانش آموزان دارای اولویت های “الف” و “ب” و همچنین دانش آموزان هاشور خورده از دوازدهم به زودی اعلام می شود

  🔹امسال در فرم های هدایت تحصیلی اولویت “ج” حذف شده است، رشته های علوم تجربی، علوم انسانی و فنی و حرفه ای دارای اولویت های “الف” و “ب” و رشته ریاضی تنها دارای اولویت “الف” می باشد.

  🔹دانش آموزان می توانند برای ثبت نام روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته به مدارس مراجعه نمایند، در مدارس دو نوبته نیز روزهای یکشنبه و سه شنبه به این ایام اضافه خواهد شد.

  🔹 اخذ هرگونه وجهی جهت دریافت فرم های هدایت تحصیلی مطلقاً ممنوع است.

  🔹 تعیین تکلیف دانش آموزان دارای شرایط خاص و همچنین دانش‌آموزانی که فرم هدایت تحصیلی برای آنها صادر نشده است برعهده کمیته هدایت تحصیلی ادارات آموزش و پرورش خواهد بود.

  🔹 امسال به دلیل تکمیل ظرفیت شاخه نظری آزمون تعیین رشته نخواهیم داشت.

  🔹 دانش آموزانی که سال گذشته ترک تحصیل نموده اند می توانند همانند سایر دانش‌آموزان مطابق جدول زمان بندی برای ثبت نام مراجعه نمایند.

  منابع : مدارس

  جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانش آموزان پایه دهم براساس هدایت تحصیلی ؛

  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.

  9099071613 تماس از سراسر کشور و از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

  پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  مطالب مشابه

  کدام معلمان شامل طرح رتبه بندی نمی شوند؟

  دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی و رمز عبور پادا

  تغییر زمان پیش ثبت نام کلاس دهم مدارس شاهد 1401-1401

  خرید کتاب درسی کلاس اول ابتدایی 1401-1402

  شهریه مدارس غیر دولتی و مشارکت مردمی در سال 1401

  برچسب ها :هدایت تحصیلی ، هدایت تحصیلی پایه نهم

  منبع مطلب : www.khabarino.com

  زمان ثبت نام مدارس سال تحصیلی 1401

  در این مقاله به ارائه توضیحات لازم در رابطه با جزئیات مربوط به زمان ثبت نام مدارس ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ در پایه های مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم پرداخته شده است.

  زمان ثبت نام مدارس

  زمان ثبت نام دانش آموزان در مدارس مختلف کشور هر ساله پس از پایان امتحانات پایانی آغاز می شود و معمولا تا اواخر مرداد ماه ادامه می یابد. زمان ثبت نام پایه های مختلف تحصیلی مدارس ۱۴۰۱​ - ۱۴۰۲ نیز مانند سال های قبل از اوایل خرداد تا پایان مرداد ماه خواهد بود.

  برای مشاوره زمان ثبت نام مدارس 1401 - 1402

  برای مشاوره زمان ثبت نام مدارس 1401 - 1402

  دستورالعمل اجرایی ثبت ‌نام برای همه مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش با توجه به شرایط خاص دوره همه ‌گیری کرونا و بحث رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا تدوین برای سال تحصیلی 1401 - 1402 بزودی تدوین خواهد شد. مواردی که در این ابلاغیه مورد بررسی و تایید قرار می گیرد شامل زمان ثبت نام مدارس ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ می گردد تا مدیران محترم بتوانند در این بازه زمانی ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد را انجام دهند.

  همچنین دانش ‌آموزانی که به دلیل تغییر محل سکونت، به مدارس جدید می ‌روند باید مراحل ثبت نام خود را به صورت حضوری انجام دهند. براین اساس پیش بینی می شود که ثبت نام این دانش آموزان در آغاز دوره های تحصیلی 1401 - 1402 به صورت سیستمی انجام شود و در غیر این صورت مدارس دانش آموزان را بر اساس حروف الفبا و با رعایت اصول بهداشتی، ثبت نام کنند.

  در تعیین زمان ثبت نام مدارس ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲، موارد لازم جهت کاهش استرس و نگرانی دانش آموزان و خانواده ‌ها در زمان بندی مربوط به ثبت نام دانش آموزان پایه های تحصیلی مختلف در نظر گرفته می شود به همین منظور در ادامه این مقاله به بررسی زمان ثبت نام مدارس 1401 - 1402 در مقاطع مختلف تحصیلی می پردازیم.

  زمان ثبت نام مدارس ابتدایی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

  دوره ابتدایی یکی از مهم ترین دوره های تحصیلی هر دانش آموز می باشد و والدین این دانش آموزان، به خصوص دانش آموزان پایه اول ابتدایی به دنبال ثبت نام کلاس اول دبستان در بهترین مدارس ابتدایی می باشند.

  ثبت نام مدارس معمولا پس از پایان سال تحصیلی جاری از اوایل خردادماه آغاز می شود که در ادامه این مقاله می توانید زمان ثبت نام مدارس ابتدایی مختلف کشور را بر اساس زمان بندی ثبت نام مشاهده نمایید. این جدول به محض اعلام تاریخ های جدید به روزرسانی می شود.

  نوع مدرسه زمان ثبت نام در سال گذشته

  مدارس دولتی از هفته اول خرداد تا پایان مرداد

  مدارس غیردولتی از هفته اول خرداد تا پایان مرداد

  مدارس شاهد اول ابتدایی : از 1 تا 25 خرداد

  ثبت نام میان پایه شاهد : از 1 تا 10 مرداد

  لازم به ذکر است که برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه (به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب‌های درسی) در زمان ثبت نام دانش آموزانی که به سن ورود به اول ابتدایی رسیده اند به هیچ وجه مجاز نیست و نباید دانش آموزی به دلایل مذکور از ثبت نام محروم شود.

  تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان 1401 - 1402، ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند و اگر نوآموزی در زمان ورود به پیش دبستانی، ارزیابی سنجش سلامت خود را انجام داده باشد، در زمان ثبت نام ابتدایی نیازی به انجام دوباره ارزیابی سنجش سلامت نخواهد داشت.

  حتما بخوانید: ثبت نام طرح سنجش سلامت

  زمان ثبت نام مدارس متوسطه دوره اول ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

  دوره متوسطه اول یا دوره راهنمایی شامل پایه های هفتم، هشتم و نهم می شود. در این مقطع تنوع بیشتری در انتخاب مدارس وجود دارد و مدارس خاص بیشتری در این دوره فعالیت می کنند که هر کدام زمان ثبت نام مختص به خود را دارند. به منظور ارائه اطلاعات بیشتر در این قسمت زمان های تقریبی ثبت نام مدارس مختلف متوسطه اول ارائه شده است که این زمان ها بر اساس تاریخ ثبت نام مدارس در سال تحصیلی گذشته شرح داده شده اند.

  مدارس تیزهوشان

  مدارس تیزهوشان یا سمپاد زیرنظر سازمان پرورش استعدادهای درخشان اداره می شود و هر ساله اقدام به جذب دانش آموزان تیزهوش پایه هفتم از طریق آزمون ورودی می نماید. ثبت نام آزمون مدارس سمپاد در سال تحصیلی 1401 - 1402 از 16 فروردین تا 25 فروردین ماه ادامه پیدا کرد.

  مدارس شاهد

  مدارس شاهد که در ابتدا مختص دانش آموزان خانواده های شاهد تاسیس گردید، با کاهش جمعیت شاهد اقدام به ثبت نام دانش آموزان به روش امتیاز بندی کرد. دانش آموزان برای ثبت نام اولیه باید ابتدا به سایت ثبت نام مدارس شاهد مراجعه نمایند. زمان ثبت نام مدارس شاهد 1401 - 1402 هنوز مشخص نشده است.

  مدارس انرژی اتمی

  دبیرستان انرژی اتمی، وابسته به سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران با هدف كسب ‏مدارج علمی در محیطی سرشار از آموزه‌ های اخلاقی، ‏همراه با پتانسیل بالای علمی تاسیس شد.‏ این مجموعه در دوره های اول و دوم متوسطه در شهرهای تهران، مشهد و قزوین برای آزمون ورودی دبیرستان انرژی اتمی سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ از 26 بهمن ماه لغایت اردیبهشت ماه 1401 ثبت نام به عمل می آورد.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 ماه قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید