این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ثبت نام پلمپ دفاتر قانونی 1402

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ثبت نام پلمپ دفاتر قانونی 1402 را از این سایت دریافت کنید.

  سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

  ثبت و تغییر اینترنتی شرکت/موسسه

  راهنماي سايت ورود به سایت تأسیس شخصیت حقوقی صورتجلسه تغييرات

  پذيرش اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی

  اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

  اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی

  پيگيری درخواست انصراف از درخواست

  اطلاعات متقاضی پلمب دفتر

  اطلاعات شخصیت حقوقی

  اطلاعات تکمیل کننده اظهارنامه پلمب

  هیئت مدیره شرکت / موسسه

  سمت هیئت مدیره شرکت موسسه

  دفتر مورد تقاضا تأیید صحت اطلاعات اطلاعات متقاضی پلمب *

  منظور از شروع سال ،ماه و روز مالی انتخاب آنها بر اساس مراتب مشخص شده در اساسنامه شخصیت حقوقی که ثبت گردیده است می باشد . تاریخ پایان سال مالی، به صورت خودکار توسط سامانه محاسبه می گردد . بدیهی است تاریخ ثبت شخصیت حقوقی و درخواست پلمب مبنای شروع سال ،ماه و روز مالی نمی باشد . لذا در تکمیل اقلام اطلاعاتی ذیل حداکثر دقت را نموده و پیام خودکار ایجاد شده مریوط به اعتبار دفاتر را با خواسته خود تطبیق دهید.

  * * * * *

  تمامی پیامک های مربوط به مراحل انجام کار به شماره همراه زیر ارسال خواهد شد

  * * گام بعدی

  سایت اطلاع رسانی قوانین، مقررات، بخشنامه و اطلاعیه ثبت شرکت ها

  پنجره واحد سازمان امور مالیاتی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

  شکایات،پیشنهادات،انتقادات شرکت های دانش بنیان

  منبع مطلب : irsherkat.ssaa.ir

  پلمپ دفاتر سال 1402

  برای تهیه پلمپ دفاتر سال 1402، پس از ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت ها، باید اظهارنامه درخواستی را مهر و امضا نموده و به اداره ثبت شرکت ها پست کنید.

  پلمپ دفاتر سال ۱۴۰۲

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخذ دفاتر پلمپ، یکی از مسائلی است که تمامی شرکت ها تا قبل از شروع سال جدید، موظف به انجام آن هستند. در غیر این صورت، به دلیل عدم اخذ دفاتر در موعد مقرر، مشمول جریمه مالیاتی سنگین می شوند. تهیه دفاتر پلمپ، یکی از وظایف مهم مدیران شرکت ها برای هر سال مالی است. سال مالی شرکت ها در اساسنامه آنها درج شده است که با تهیه دفاتر پلمپ، عملکرد مالی خود را در آن ثبت می کنند (معمولا شروع سال مالی را اول فروردین انتخاب می کنند).

  در قانون تجارت ایران از سال ۱۳۱۱، چهار دفتر نام برده شده است (دفتر روزانه، دفتر دارایی، دفتر کل و دفتر کپیه) که تهیه دو نوع آن در حال حاضر الزامی است. امروزه تنها تهیه دفاتر روزانه و کل، از نظر قانونی ضروری است. تکمیل دفاتر تجاری، مختص شرکت ها نبوده و اشخاص تاجر که شرکت ندارند نیز موظف به تهیه آن هستند. عدم تهیه این دفاتر برای مدیران و شرکت ها، عواقب خطرناک حقوقی و مالیاتی را به همراه خواهد داشت زیرا این دفاتر، اسنادی هستند که در دعاوی بین  تاجر و غیر تاجر و همچنین در اداره مالیات، دارای اهمیت زیادی هستند.

  پلمپ دفاتر چیست و چرا باید برای پلمپ دفاتر در مدت زمان مشخصی اقدام نمود؟

  پلمپ به معنی آن است که توسط نماینده اداره ثبت شرکت ها امضا و مهر شده باشد. دفاتر قانونی به منظور درج مراودات مالی شرکت ها و تجار، تهیه می شوند. با این هدف که فعالیت اقتصادی تجار و شرکت ها زیر نظر قرار گرفته شود تا شفافیت مالی وجود داشته و در صورت بروز اختلافات حساب، بتوان به آن مراجعه نمود. به همین دلیل، مراجع قانونی برای آن سندیت قائل شده و عدم تکمیل آن را متضمن هزینه و جریمه قرار داده اند.

  دفاتر پلمپ را از کجا تهیه کنیم؟

  دفاتر قانونی را باید از اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهیه نموده و سپس بدون خط خوردگی و تناقض، آن را در طول سال مالی تکمیل نموده و درموعد مقرر به اداره مالیات جهت بررسی ارائه نمایید.

  پیگیری پلمپ دفاتر

  یکی از گام های اصلی در تهیه دفاتر قانونی، ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت ها است. سامانه مذکور، یک شماره پیگیری به شما می دهد که باید آن را تا زمان تحویل گرفتن دفاتر، نزد خود نگه دارید . سپس اظهارنامه درخواستی را باید در موعد زمانی مقرر مهر و امضا نموده و از طریق دفاتر منتخب پستی، به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید. پس از ارسال اظهارنامه به اداره ثبت شرکت ها، باید آن را پیگیری نموده تا دفاتر قانونی برای شما ارسال گردد. پس از پیگیری مداوم در مدت حدود دو هفته کاری، دو جلد دفتر با  برچسب و مهراداره ثبت دریافت خواهید نمود. این دفاتر، به مرکز اصلی شرکت که به عنوان اقامتگاه قانونی در اساسنامه ذکر شده است، ارسال می گردد.

  دفتر روزنامه

  همه تجار به طور روزانه باید مطالبات، مبادلات تجاری و معاملات مربوط به اسناد تجاری از جمله خرید و فروش، ضمانت و … را در آن ثبت کنند.

  دفتر کل

  عملیات مالی ثبت شده در دفتر روزنامه، به آن منتقل می شود. همچنین، صورت های مالی تاجر هفته ای یک بار استخراج شده و در دفتر کل وارد می شود.

  اهمیت تهیه دفاتر قانونی

  وجود دفاتر مانع از تقلب، حساب سازی و گزارش های نادرست تاجر خواهد بود. در دعاوی حقوقی، دفاتر تجاری، سند قابل استناد است و در صورت عدم تهیه یا تکمیل آنها، می تواند علیه تاجر مورد استناد قرار بگیرد. در پایان سال، این دفاتر تحویل اداره مالیات می شوند.

  شرکت ها در صورت عدم فعالیت نیز مکلف به اخذ دفتر پلمپ بوده و در غیراین صورت جریمه می شوند. اداره مالیات، مبنا را برای تعیین میزان مالیات شرکت فاقد دفاتر، متوسط درآمد سایر شرکت های هم صنف قرار می دهد.

  آیا موسسه ها معاف از اخذ دفاتر پلمپ هستند؟

  خیر. تمامی موسسات اعم از انتفاعی و غیرانتفاعی، مکلف به اخذ دفاتر پلمپ هستند. به این دلیل که تمامی مبادلات تجاری و تراکنش های یک موسسه باید مشخص بوده و به اطلاع اداره مالیات برسد. اداره مالیات، با بررسی مراودات مالی موسسه مذکور، تشخیص می دهد که آیا این موارد جزو موارد معاف از مالیات بوده است یا خیر. در صورتی که این ساز و کار وجود نداشته باشد، بسیاری از افراد با ثبت یک موسسه خیریه، فعالیت های تجاری خود را بدون پرداخت مالیات انجام می دهند.

  مشخصات ظاهری دفاتر تجاری

  این دفاتر تنها توسط اداره ثبت شرکت ها تهیه می شود و لازم نیست دفاتر را از مراکز دیگری تهیه کرده و جهت پلمپ به آنها ارائه دهیم. ابتدا و انتهای دفتر باید قیطان کشی شده و با مهر خاص دولتی ممهور شده باشد. همچنین، تمام صفحات باید شماره گذاری شده و تعداد کل آن درج گردد.

  زمان تهیه دفاتر پلمپ

  بعد از ثبت شرکت، سالانه قبل از شروع سال مالی جدید که اصولا اول فرودین است، باید دفاتر را تهیه نمود. به علت ازدحام موجود در انتهای سال، اکیدا توصیه می شود جهت تهیه دفاتر، دو ماه زودتر یعنی در بهمن ماه اقدام نمایید.

  نحوه تهیه دفاتر پلمپ

  مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها برای ارائه دادخواست پلمپ دفاتر

  تکمیل اظهارنامه با درج اطلاعات متقاضی

  انتخاب نوع دفاتر و تعداد برگه های آن

  مدارک جهت اخذ پلمپ دفاتر

  تصویر کارت ملی مدیرعامل شرکت

  اظهارنامه پلمپ مهر و امضا شده

  تصویر روزنامه رسمی تاسیس

  تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات

  مدت زمان اخذ دفاتر پلمپ

  از تاریخ ارسال مدارک در اداره پست، ظرف ۱۵ روز کاری، دفاتر به آدرس تاجر (حقیقی یا حقوقی) ارسال می شود. باید توجه شود درخواست تهیه دفاتر به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود. این اداره پس از تهیه دفاتر، آن را به مرکز اصلی شرکت ارسال خواهد کرد.

  در صورت رد شدن دفاتر پلمپ در اداره ثبت شرکت ها چه کنیم؟

  از زمان دریافت اظهارنامه پلمپ دفاتر از اداره ثبت شرکت ها، باید ظرف مدت کمتر از پنج روز آنرا پست نمایید. در غیر این صورت، درخواست شما به طور اتوماتیک رد می شود. همچنین باید توجه داشته باشید که از زمان پست مدارک، باید هزینه دفاتر پلمپ را به صورت سیستمی پرداخت کنید تا درخواست شما رد نشود.

  منبع مطلب : www.sabtedadmehr.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 29 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید