این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جای آبله مرغان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جای آبله مرغان را از این سایت دریافت کنید.

  از بین بردن گودی جای آبله مرغان

  آبله مرغان یک ویروس مسری و واگيردار است و اكثر افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند. در این مقاله روش های از بین بردن گودی جای آبله مرغان آمده است

  آبله مرغان یک ویروس بسیار مسری و واگیردار است و اکثر افراد در طول زندگی خود و معمولا در دوران کودکی این بیمارى را تجربه می کنند. این بیمارى ممکن است باعث بر جاى ماندن اثرات ماندگار از جمله زخم های آبله مرغان شود. در این مقاله به بررسی انواع روش های از بین بردن جای آبله مرغان می پردازیم.

  اگر فرد راش هاى پوستى مربوط به آبله مرغان را بکند، بخاراند و یا دست بزند، احتمال این که این راش ها به زخم های آبله مرغان تبدیل شود، بیشتر خواهد بود.

  جای زخم هاى آبله مرغان ممکن است برای بعضی از افراد آزار دهنده باشد، به خصوص اگر در قسمت های قابل مشاهده بدن مانند صورت قرار داشته باشند.

  براى از بین بردن گودی جای آبله مرغان تلاش و صبر کافی نیاز است، ولى روش های درمانی بدون نسخه (OTC) و دارو درمانی هاى بسیارى وجود دارد که مى توانند به کاهش و بهبود آنها کمک کنند.

  از بین بردن گودی جای آبله مرغان

  روش های درمان جای آبله مرغان

  ما در مطب دکتر گیتی مجیدزاده برای از بین بردن جای آبله مرغان از دو روش ار اف ونوس ویوا و میکرونیدلینگ استفاده می کنیم.

  رفع گودی ابله مرغان با میکرونیدلینگ

  میکرونیدلینگ مى تواند در رفع گودی ابله مرغان کمک کند. برای انجام میکرونیدلینگ، ابتدا پزشکان ناحیه ى اطراف اسکار را بى حس مى کنند.

  سپس یک وسیله کوچک که سرتاسر پوشانده شده از سوزن های ریز است را بر روى ناحیه ى مورد نظر می چرخانند تا به طور مکرر پوست این ناحیه سوراخ سوراخ شود.

  به این ترتیب، سوزن ها سلول های پوست را برای ساخت کلاژن تحریک می کنند و همین باعث مى شود تا پوست نرم تر و لطیف تر شود.

  بسیاری از افراد براى رسیدن به نتیجه ى مطلوب نیاز به چندین جلسه میکرونیدلینگ دارند. این فرایند باعث خونریزی خفیف و سطحى نیز می شود.

  همه چیز درباره ی میکرونیدلینگ صورت

  میکرونیدلینگ صورت یک فرایند زیبایی با کمترین میزان تهاجم است که برای درمان مشکلات پوستی مرتبط با تولید کلاژن استفاده می شود. در این نوشتار به بررسی کامل این تکنیک جوانسازی پوست می پردازیم.

  میکرونیدلینگ صورت

  درمان جای آبله مرغان با ونوس ویوا

  دستگاه آر اف ونوس ویوا حرارت را به صورت بی خطر  و  از طریق پین های کوچکی به سطح پوست منتقل می کند. این کار باعث ایجاد زخم های بسیار کوچک پوستی می شود که خود به خود بهبود می یابند.

  این روند گودی جای آبله مرغان را که در سطح پوست دیده می شوند را ترمیم می کند. از آن جهت که زخم ها بسیار کوچک هستند، این درمان نسبت به لیزر هاى سنتى کربن دی اکسید بسیار راحتتر مى باشد و نتایج آن قابل مشاهده تر می باشد.

  استفاده از ونوس ویوا به طور طبیعی به افزایش فیبر هاى کلاژن و الاستین کمک مى کند که باعث ایجاد پوستى نرم تر و به ظاهر جوان تر و هموار تر می شود.

  از بین بردن جای آبله مرغان قدیمی با آراف فرکشنال

  در آراف فرکشنال، انرژی رادیوفرکانسی به میکرونیدلینگ اضافه می شود. بدین معنا که گرمایی که از انرژی رادیوفرکانسی حاصل می شود، از طریق سوزن های بسیار ریز میکرونیدلینگ به لایه درم پوست وارد می شود و منجر به کلاژن سازی و تولید الاستین در سطح پوست می شود. از آنجا که انرژی آر اف به عمق پوست منتقل می شود، می تواند در درمان جای آبله مرغان موثر باشد.

  سایر روش های درمان جای آبله مرغان

  رفع گودی ابله مرغان با فیلرهای پوستی

  از پرکننده ها (فیلرها) می توان برای پر کردن جاى زخم هاى فرو رفته استفاده کرد. فیلرهایی مانند اسید هیالورونیک و همچنین چربی را می توان به طور مستقیم در جای زخم تزریق کرد تا ظاهر اسکار درست شود. این روش درمانی موقتى است و ماندگارى نتیجه ى آن در حدود شش ماه است.

  برای من تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

  تفاوت ژل و بوتاکس

  میکرودرم ابریژن و درم ابریژن

  میکرودرم ابریژن فرآیندی است که در آن با استفاده از چرخش سریع یک برس، لایه بیرونى پوست برداشته مى شود. فرایند میکرودرم ابریژن بسیار سطحی تر از فرایند درم ابریژن است.

  برس در درم ابریژن عمیق تر به درون بافت نفوذ می کند و امکان تجدید ساختار پوست را فراهم می کند. هر دو روش درمانی براى بهبود دادن اسکارهاى پوستى بسیار مؤثر هستند. فرایند درم ابریژن می تواند جای زخم های سطحى را به طور کامل از بین ببرد و باعث بهبود چشمگیر در اسکارهای عمیق شود.

  از بین بردن جای آبله مرغان با لیزر

  لیزر درمانی یکی از متداول ترین روش های درمانی اسکار است. این فرایند مى تواند ظاهر زخم های قدیمی را تخفیف دهد، جای زخم های آبله مرغان فرو رفته را بهبود بخشد و رنگ جای اسکارها را کمتر کند.

  انواع مختلفی از لیزر براى این مساله وجود دارد که شامل لیزر تخریبى و لیزر غیر تخریبى مى شود، که حالت اول کمى تهاجمی تر از حالت دوم است.

  درمان با لیزر می تواند به صورت سرپایی انجام شود و معمولا نیازی به آرام بخش نیست. پزشک شما قبل از اعمال لیزر بر روى پوست، با استفاده از یک بی حسی موضعی، محل مورد نظر را بى حس می کند.

  انجام این فرایند حدود ١۵ دقیقه تا ٢ ساعت، نسبت به محل و گستردگى اسکار، زمان مى برد.

  هزینه لیزر جای آبله مرغان

  در مطب دکتر معصومه مجیدزاده برای از بین بردم جای آبله مرغان از میکرونیدلیگ یا اراف فرکشنال استفاده می شود که معمولا این در مان طی ۴ تا ۶ جلسه انجام می شود. فاصله ی بین جلسات نیز یک ماه می باشد. هزینه ی هر جلسه میکرونیدلیگ یا اراف فرکشنال جهت از بین بردم جای آبله مرغان برابر با ۱/۸۵۰/۰۰۰ می باشد.

  کرم مناسب برای جای آبله مرغان

  برای تجویز کرم و پماد برای از بین بردن جای آبله مرغان شخص باید معاینه شود زیرا این یک درمان تخصصی می باشد و برای هر شخص کرم و یا پماد مناسب آن فرد تجویز می شود. ولی در حالت کلی می توان گفت که از کرم ها و پماد های لایه بردار استفاده می شود. برای مثال می توان به پماد ترتینوئین ۰.۰۵ درصد یا کرم های لایه بردار از هر برندی اشاره کرد.

  توجه: از مصرف سرخود و بدون نظر پزشک از این کرم ها و پماد ها جلوگیری کنید.

  درمان جای آبله مرغان با طب سنتی

  منبع مطلب : majidzadeh.doctor

  آبله مرغان چیست؟ دلایل، علائم و راه‌های درمان جای لکه‌های آن

  آبله مرغان و جای لکه‌ها و جوش‌های ناشی از آن، در بسیاری از مواقع می‌تواند دردسرساز شود. اما راه‌های بسیار موثری برای درمان آن‌ها وجود دارد

  آبله مرغان چیست؟ دلایل، علائم و راه‌های درمان جای لکه‌های آن

  بیماری‌های زیادی در دنیا وجود دارد که پس از برطرف شدن، آثار و یادگاری‌هایشان را روی پوست بر جای می‌گذارند. لکه‌های پوستی، زخم‌ها و چاله‌های ریزی که در پوست ایجاد می‌شود، می‌تواند عوارض پس از یک نوع بیماری باشد. اما بیماری خفیف و بسیار شایعی که فرورفتگی‌ها و لکه‌های کوچکی روی پوست بدن ایجاد می‌کند، آبله مرغان است. بسیاری از ما پس از ابتلای به این بیماری، سعی می‌کنیم جای آن را از بین ببریم و لکه‌های ناشی از آن را درمان کنیم.

  آیا تا به حال به این چالش برخورد کرده‌اید؟ اگر دوست دارید بدانید که چگونه می‌توان جای آبله مرغان را از برد و روش‌های این کار چیست، ما را در کیوت مگ همراهی کنید:آبله مرغان یا Chickenpox یک بیماری واگیردار است و بیشتر در کودکان مشاهده می‌شود ولی بعضی مواقع در بزرگسالان مشاهد می‌شود که بسیار دوز آن شدیدتر است و باعث می‌شود تا بدن شما پر شود از دانه های قرمز رنگ که خارش بسیار شدید دارند و همراه تب، سردرد و خستگی می‌باشد و کسانی که در برابر آن واکسناسیون شده اند بسیار مقاوم می‌باشند و ما در این مقاله در مورد بیماری آبله مرغان صحب خواهیم کرد و علائم، نشانه ها، روش درمان و عوارض آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  آبله مرغان چیست

  آبله مرغان یا به انگلیسی Chickenpox از بیماری‌های خفیف اما بسیار شایعی است که به مقدار بیشتر در کودکان دیده می‌شود. اما بزرگسالان نیز در برخی مواقع به آن مبتلا خواهند شد.

  این دانه‌های قرمز رنگ، به شکل آبدار و بیشتر شبیه به تاول هستند و رنگ روشنی دارند.

  این بیماری که تنها انسان را درگیر می‌کند، بثورات پوستی قرمز رنگی را ایجاد می‌کند که با خارش‌های شدید همراه است. این دانه‌های قرمز رنگ، به شکل آبدار و بیشتر شبیه به تاول هستند و رنگ روشنی دارند.

  این جوش‌ها پس از چند روز شروع به خشک شدن می‌کنند و از بین می‌روند. اما در بسیاری از موارد، جای آن‌ها بر روی بدن و صورت، به شکل چاله‌ها و فرورفتگی‌های ریز و کوچک باقی می‌ماند و چالشی که پس از درمان این بیماری پیش می‌آید، از بین بردن جای لکه‌هاست.

  از دیگر عوارض این بیماری باید به موارد زیر اشاره کرد:

  تب سردرد بی‌اشتهایی عفونت ویروسی چشم

  التهاب یا عفونت مغز (به ندرت)

  سینه پهلو التهاب عضله قلب

  التهاب مفصل (به صورت گذرا)

  خستگی مفرط تهوع و استفراغ سرگیجه تنگی نفس

  بروز زونا در بزرگسالان

  اما بیماری خفیف و بسیار شایعی که فرورفتگی‌ها و لکه‌های کوچکی روی پوست بدن ایجاد می‌کند، آبله مرغان است.

  عامل بروز آبله مرغان چیست؟

  عامل این بیماری، که بیشتر در فصل بهار و زمستان بروز می‌کند، یک نوع عفونت با ویروس واریسلا زوستر است. این ویروز، از راه تنفس ذرات و قطرات ریز موجود در هوا منتقل می‌شود. علاوه بر این، تماس پوستی با فردی که این بیماری را دارد نیز می‌تواند علت بروز آن باشد. بیماری مسری آبله مرغان بیشتر در کودکان 5 تا ۱۰ سال بروز می‌کند و دوره نهفتگی آن بین 7 تا 21 روز است.

  پیشگیری از آبله مرغان

  واکسن آبله مرغان (واریسلا) بهترین راه برای جلوگیری از آبله مرغان است. متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری برآورد می‌کنند که این واکسن، تقزیبا 90% از بروز این بیماری حفاظت می کند.

  حتی اگر واکسن حفاظت کامل را تامین نکند، اما شدت بیماری را کاهش می دهد.

  متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری برآورد می‌کنند که این واکسن، تقزیبا 90% از بروز این بیماری حفاظت می کند.

  آبله مرغان از چه طریقی منتقل می شود؟

  آبله مرغان یک بیماری ویروسی بسیار مسری است که به راحتی از افراد مبتلا به افرادی که هرگز به این بیماری مبتلا نشده‌اند یا هرگز واکسن نزده‌اند سرایت می‌کند. اگر یک نفر در خانواده به این بیماری مبتلا شود، تا 90 درصد افراد نزدیک به بیمار که در برابر این بیماری مصون نیستند نیز به این بیماری مبتلا می‌شوند. این ویروس عمدتا از طریق تماس نزدیک با فردی که آبله مرغان دارد منتشر می‌شود.

  درمان آبله مرغان

  در اکثر موارد نیاز به درمان ضد ویروسی نیست و فقط درمان حمایتی انجام می‌شود که شامل تجویز آنتی هیستامین برای کاهش خارش یا تجویز استامینوفن برای کنترل تب می‌شود.

  درمانی برای آبله مرغان وجود ندارد، به جز استراحت و دادن داروها برای پایین آوردن تب و کاهش خارش.

  برای پایین آوردن تب، می‌توان این کارها را انجام داد:

  آب و مایعات فراوان بنوشید. می‌توانید یخ نیز بمکید.

  با آب ولرم حمام کنید.

  لباس‌های نازک و نخی به تن کنید و از لباس‌های زبر و گرم دوری کنید.

  داروها را به موقع مصرف کنید.

  درمان لکه‌های آبله مرغان با روش‌های خانگی

  درمان لکه‌های بیماری Chickenpox از راه‌های گوناگونی صورت می‌گیرد که یکی از راحت‌ترین بدون عوارض‌ترین آن‌ها، درمان به وسیله کارهای طبیعی و خانگی است.

  ۱- آلوئه‌ورا و ویتامین E

  دو ماده معجزه‌گر برای درمان‌های پوستی و خصوصا بهبود یافتن جای زخم و لکه، آلوئه‌ورا و ویتامین E هستند. هر دو این  مواد، در کاهش خارش بسیار موثرند و خاصیت تسکین‌دهندگی بالایی دارند.

  برای استفاده از این دو ماده، باید ژل طبیعی آلوئه‌ورا را با مقداری روغن ویتامین E مخلوط کنید و سپس آن را بر روی جای زخم‌ها و قسمت‌های آسیب‌دیده پوست بمالید. این کار را هر روز تکرار کنید تا کم‌کم لکه‌ها کمرنگ‌تر بشوند و از ماندگاری زخم‌ها جلوگیری شود. بهتر است پیش از استفاده از این راه، آن را بر روی یک قسمت کوچک از بدن امتحان کنید تا از نداشتن حساسیت نسبت به آن مطمئن شوید.

  بیشتر بخوانید: خواص آلوئه‌ ورا برای پوست؛

  ۲- ترکیب عسل و آبلیمو

  آبلیمو، به دلیل داشتن مقادیر زیادی از اسیدستریک و همچنین ویتامین C یک راه بسیار موثر برای ترمیم مشکلات پوستی است. برای استفاده از این ترکیب، یک نصفه از لیمو را با دو قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و بر روی جای زخم‌ها بگذارید. بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه آن را با آب خنک بشویید.

  منبع مطلب : cuteskin.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید