این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جراحی سینوزیت

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جراحی سینوزیت را از این سایت دریافت کنید.

  منبع مطلب : chromewebdata

  جراحی سینوس

  سینوس ها به حفره های توخالی جمجمه متصل هستند که روی گونه ها، پایین مرکز پیشانی، بین چشم ها و اطراف بینی قرار دارند. مشکلات شدید سینوسی نیازمند جراحی سینوس است،

  جراحی سینوس

  صفحه اصلیجراحی سینوس

  15 نوامبر

  جراحی سینوس

  توسط drfarah جراحی درمانی انواع جراحی سینوس, انواع سینوس, بهترین جراح زیبایی, بهترین جراح زیبایی در اصفهان, بهترین روش درمان برای مشکلات سینوس, جراحی زیبایی, جراحی زیبایی بینی در اصفهان, جراحی زیبایی در اصفهان, جراحی سینوس چگونه است, جراحی سینوس عوارض دارد, جراحی سینوس و درمان سینوزیت, درمان سینوزیت

  سینوس ها به حفره های توخالی جمجمه متصل هستند که روی گونه ها، پایین مرکز پیشانی ، بین چشم ها و اطراف بینی قرار دارند. بسیاری از افراد متاسفانه با مشکلات شدید سینوسی نظیر عفونت روبرو می شوند ، از این رو یکی از بهترین روش های درمان جراحی سینوس است، در ادامه با وب سایت، دکتر فهیمه بیاتی جراح پلاستیک و متخصص گوش و حلق و بینی ، همراه باشید و اطلاعات بیشتری در مورد این جراحی کسب نمایید.

  انواع سینوس

  به مجموعه حفره های اطراف بینی شما سینوس گفته می شود. بیشتر افراد فکر می کنند که سیستم سینوسی در پشت بینی قرار دارد ، اما حفره های سینوسی در پشت پیشانی و چشم ها هم موجود هستند. در اکثر افراد هشت حفره سینوس وجود دارد.

  گاهی اوقات، سیستم سینوسی با مشکلاتی از جمله پوشش ضخیم ، پولیپ یا عفونت های مکرر روبرو می شود. همه این موارد می تواند باعث مشکلات تنفسی شود که بهترین روش درمان برای مشکلات سینوس ، جراحي سينوس است.

  انواع جراحی سینوس

  عمل آندوسکوپیک عمل کاهش توربینات سینوپلاستی بالون

  عمل اتساع استخوانی سینوس

  آمادگی برای جراحی سينوس

  به طور معمول باید یک هفته قبل از جراحي سينوس از مصرف دارو های بدون نسخه مانند ایبوپروفن و آسپرین خودداری کنید.

  در موارد خاص، همچون پس از استنت قلبی، افراد نباید بیش از مصرف داروهای خود اجتناب کنند.

  اگر می خواهید اطمینان خاطر بیشتری پیدا کنید می توانید از جراح خود سوال کنید که تا چه زمانی نباید دارو های خود را استفاده کنید.

  قبل از عمل همچنین باید شروع به استفاده از اسپری و سرم کنید.

  نحوه جراحی سینوس چگونه است ؟

  مراحل انجام عمل جراحي سينوس ، به شرح زیر است :

  برای انجام این پروسه ، یک تلسکوپ کوچک در سینوس های شما وارد می شود ؛ بدین وسیله جراح می تواند به طور دقیق جزییات کار را مشاهده کند.

  سپس پزشک جراح ، تمامی انسداد ها ، بخش های کوچک استخوانی یا پولیپ ها را از سینوس های شما جدا می کند.

  در برخی از عمل های سینوسی ، از یک بالون کوچک برای بزرگ کردن سینوس ها در طی عمل استفاده می کنند.

  بسته به شکل سینوس های شما ، پزشک ممکن است پیشنهاد کند که انحراف سپتوم شما نیز در حین عمل ترمیم شود ؛ چرا که این کار باعث بهبود تنفس شما خواهد شد.

  علت جراحی سینوس چیست؟

  در عمل سینوس ها هرگونه انسدادی که در راه زهکشی سینوس تداخل ایجاد کرده است ، از بین می رود. این مشکلات انسدادی ، ممکن است به دلیل وجود تکه های نازک استخوان شکسته ، وجود غشا مخاطی ، پولیپ در بینی ، تورم یا وجود بافت آسیب دیده باشد.

  در میان تمام علت های ذکر شده ، پولیپ بینی و سینوزیت شایع ترین دلیل عمل این عارضه است.

  سینوزیت چگونه سبب جراحی سینوس می شود؟

  سینوزیت در واقع همان تورم سینوس ها است. این تورم به سینوس آسیب زده و ممکن است عفونت ایجاد کند. بدین ترتیب سبب عمل آن می شود. عوامل ایجاد سینوزیت نظیر موارد زیر است:

  تجمع چرک و مایع مخاط بینی

  سرفه ای که درمان نشود

  احتقان در سر و سردرد

  مسدود شدن گوش

  پولیپ چگونه سبب جراحی سینوس می شود؟

  درصورتی که پولیپ بینی در فرد بزرگ باشد و وی اقدام به درمان آن نکند ، در آینده نیازمند جراحی سینوس خواهد شد. پولیپ ها در مجاری بینی و سینوس ها ایجاد می شوند. این عارضه می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کرده یا در حس بویایی در فرد اختلال ایجاد کند.

  در ادامه نشانه های پولیپ بینی را بیان می کنید. درصورت مواجه با چنین مشکلاتی ، پیشنهاد می دهیم جهت جلوگیری از آسیب به سینوس و عمل آن ، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید. این نشانه ها شامل موارد زیر هستند:

  آبریزش بینی مسدود شدن راه تنفسی عفونت های سینوسی

  کاهش یا از دست رفتن حس بویایی

  خرناس کشیدن آپنه خواب درد در ناحیه صورت

  دیگر عوامل آسیب زا به سینوس 

  گاهی جراحی سینوس ممکن است به دلیل عفونت ، انسداد طولانی مدت راه تنفسی و تمام موارد التهاب آور در بینی و سینوس است.

  جراحی آندوسکوپی سینوس چگونه انجام می شود؟

  آندوسکوپی یا FESS یک لوله فیبر نوری بسیار نازک است که تا امتداد دهانه سینوس وارد بینی می شود. از راه این آندوسکوپ ، میکروتلسکوپ ها یا دیگر ابزار پزشکی ، به داخل بینی وارد می شوند و طی فرآیندی ، جراح سینوس های داخل بینی را از بین می برد. در این روش هیچ گونه زخم یا برشی ایجاد نمی شود ؛ تنها بعد از عمل ، مراجعه کننده با کمی تورم رو به رو خواهد شد. روش مذکور زمانی انجام می شود که سینوس ها خفیف باشند. این پروسه ، سرپایی است.

  جراحی در سینوس با تصویر چگونه است؟

  درصورتی که عارضه ، در مرحله پیشرفته تری قرار داشته باشند ، از جراحی سینوس به کمک تصویر برداری استفاده می شود. در این روش ، جراح دوربین مخصوصی را به داخل بینی فرستاده و مشکل را بررسی می کند. این سیستم تصویر برداری ، سه بعدی است و جایگاه دقیق سینوس را نشان می دهد.

  بعد از تصویر برداری با روش سیگنال مادون قرمز یا اسکن CT ، جراح اطلاعات کافی از داخل بینی دارد و با توجه به این اطلاعات معابر دشوار را رد کرده و پروسه را انجام می دهد.

  عملیات Calwell-Luc در عمل سینوس

  منبع مطلب : fahimebayati.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید